Skocz do zawartości

Space Rangers 2


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio po przeczytaniu tegoż artykułu zainteresowała mnie gra Space Rangers 2. Przeczytałem sobie kilka recenzji (np: numer 1, numer 2) i praktycznie za każdym razem, gra ta otrzymywała naprawdę rewelacyjne oceny. Poza tym jest śmiesznie tania, na allegro nowe, zafoliowane egzemplarze można dostac już za 9 zł (tu przykładowa aukcja). Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym tytułem i może o nim powiedziec parę słów?

Odnośnik do komentarza

mam te gre z covera CDA :) generalnie gra jest zarabiscie rozbudowana :) pogrywalem w nia dosc sporo, zaczynamy od wyboru rasy i klasy postaci ( i przy okazji rodzaju statku mozna np. latac wielkim pudlem i zarabiac na transporcie i handelku, czy tez piracic jako korsarz ;] ) glowny watek to walka z jakimis obcymi ale grac mozna nie przejmujac sie glownym watkiem. Sa tez misje na planetach - bardzo zrecznosciowy rts baa nawet mozna sterowac zrobionym przez siebie robotem w widoku TPP. Mi gra sie podoba, szalenie rozbudowana, swietnie zrobiona, grafika niezla, ot bardzo dobry kosmiczny sim ktory niestety nie stal sie zbyt glosny :)

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę, ma potencjał, ale jest chyba przesadnie trudna. Nie pamiętam, żebym w jakiejś grze był zabijany co 2-3 minuty, a tu każde praktycznie starcie z kimkolwiek kończy się eksplozją (za 15 razem zestrzeliłem jakies bydle Dominatorów, tylko dlatego, że przydzwoniła w niego asteroida, a potem ostrzelała go baza. To moje jedyne zestrzelenie. Jak już nad kims mam przewagę to mi ucieka, bo mam za wolny statek :lol: ) Może ktoś lubi, mnie to zniechęca raczej, tym bardziej, że nie ma gradacji trudności, tylko od razu jest się rzuconym tym swoim badziewiastym rzęchem na głęboką wodę - ktoś cię nie lubi to od razu 2 napakowane statki znikąd podsmażają kuper. Misje też muszę prosić o łatwiejsze, bo jest ciężko się na czas wyrobić tym gównianym statkiem z początku. Może na handlu można się dorobić, ale jakoś nie mam ciśnienia fruwać, zresztą pierwszy lepszy pirat by mnie zestrzelił/ograbił :]

O zdobywaniu planet nie wspomnę :] Mnie przetrzepał program treningowy :lol:

Ale gra ma potencjał, świetny pomysł, duży miks gatunków, bardzo przyjemny klimat i niezły humor. Może jak już wszystko załapię to zacznie mi się lepiej grac. Na razie droga przez mękę. Chce a nie umiem :]

No i jestem w pułapce: mały statek -> mało miejsca na broń/silniki -> dostajesz bęcki/nie robisz misji -> nie masz kasy -> masz mały statek

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gra od poniedziałku jest już u mnie i troszkę mogłem już w nią pograć. Niestety nie za wiele, ledwie podstawy zgłębiłem. Jak na razie jest ciekawie, dużo możliwości, naprawdę żywy świat, sporo akcji, ciesząca oko oprawa graficzna. Całkiem, całkiem musze przyznać.

 

A co do twoich uwag Michu to nie zgodzę się z nimi, mnie na razie zabili tylko pare razy ale to tylko przez moją głupotę, brawurę bądź pazerność. Jak zaczyna się robić gorąco to dzida na jąkąś planetkę, tam czekamy pare tur, naprawiamy statek i wylatujemy gdy sytuacja się uspokoi. Poza tym według mnie na początku nie ma co latać do układów, w których toczą się intensywne walki. No chyba że chcemy zaryzykować i zabawić się w sępa zbierającego szczątki dominatorów :). A jeśli jakiś pirat obierze sobie nas za swój cel, to warto poprosić wszystkie statki znajdujące się w okolicy o pomoc. Jeśli mamy niezłą reputację to praktycznie każdy pomaga, nawet liniowce i transportowce.

 

Ja dzisiaj zacznę pewnie grać od nowa ponieważ pierwszą rozgrywkę chciałem potraktować czysto szkoleniowo :)

Odnośnik do komentarza

No to co robisz? Latasz w kółko i handlujesz? Zieeew, mało ekscytujące biorąc pod uwagę, że jest z 8 towarów bodaj.

Ja wybrałem osobowość "korsarza". W planach miałem łupanie piratów i takie tam, coś jak w Piratach!. A tu buła, bo dostałem gówniany statek, powolny jak wóz z węglem, na który mogę zainstalować jakieś żenujące działko + pseudolaserek, śmieszny silniczek i koniec. I zostaje mi przestrzeń 14 na handel :lol: I co teraz? Polować nie mogę, bo NIKOGO nie zestrzelę, bo jak przeciwnik przegrywa to ucieka do innego układu albo się chowa na planecie.

Zacząłem robić misje. Dwie fajne, z emocjami, jacyś piraci. Od trzeciej dostałem takie, że muszę skoczyć w przysłowiowe 5 dni przez 16 układów z czego 4 w rękach Dominatorów :/ Poprosiłem o łatwiejsze to zwiększono limit dni o 10% ale kasa o 50% w dół ale i tak nie wyszło.

Nie wiem, może statek ma za badziewny, a początkową gotówkę niepotrzebnie roztrwoniłem na jakieś ulepszenia, które wcale takie ulepszające nie były.

Odnośnik do komentarza

Tutaj masz poradnik, mi się na początku bardzo przydał :)

Ja zacząłem od robienia misji kurierskich i planetarnych (tekstowych), potem trochę polowałem na piratów a teraz (3316) latam na walki z dominatorami, zyski są z tego bardzo duże. Grunt to pojemna ładownia (warto szukać lżejszego sprzętu - znalazłem świetne działo ważące 150 ale zajrzałem do centrum informacji i kupiłem to samo ważące 30 :keke:), jakiś droid i szybki silnik. Wtedy można spokojnie zarabiać kasę na resztę ekwipunku.

Odnośnik do komentarza

Michu: Tak samo jak Vend polecam ci zapoznanie się z poradnikiem. Mi rówież bardzo on pomógł i po prostu dał wskazówski za co warto się łapać na początku. Ja zacząłem od odrobinki handlu, pozbierałem jakiś kosmiczny złom i minerały, wykonałem kilka misji kurierskich i trochę kasy miałem na koncie. Potem wziąłem się za ulepszanie statku. Stopniowo też jakieś polowanka się udają. Warto moim zdaniem akceptować prośby innych pionierów o atak na daną jednostkę. Jak wiadomo w kupie raźniej oraz łatwiej :). Poza tym moim zdaniem na początku warto wybrać profesję i rasę która ma dobre relacje z innymi cywilizacjami. Ja tak zrobiłem i było mi na początku dość łatwo.

 

No ale tak jak pisałem, nie grałem za wiele i dziś zaczynam od nowa aby uniknąć popełnionych wcześniej błędów (min. wydania na początku kupy kasy na sondy które wielkich korzyści mi nie przyniosły ;))

Odnośnik do komentarza

Ja skończyłem tą misję za pierwszym razem, nie miałem żadnych problemów :] Jeśli znasz angielski to to ci powinno pomóc:

Ask Slybooth about foncers, race and tournament. In short the foncer is a seat

with a powerful engine, field generator, antigravitational turbine and

maneuvering slides. The maximum speed is 1000km/h, the race have 3 rounds and

the track 11 segments of different difficulty and length. Go the draw and great

the other competitors to find out their style :

- Peleng - speed and maneuverability, but he like taking risks

- Maloq - protection over speed and maneuverability ( slow )

- Faeyan - maneuverability

The best foncer is the Vortex with good engine, 330 protection and excellent

maneuverability, the last being essential to avoid damage. The race have 3

different places to run - stone plateau, canyon and horizontal (meadow).

The best strategy is to use Full throttle on horizontal, Move easily through

the dangerous parts ... and Brake slightly in the most dangerous places when

reaching the stone plateau and canyon. While the Peleng will hit the wall and

the Maloq is slow, the Faeyan is quite a match. Pick Full throttle on

horizontal and Move easily through the dangerous parts ...on stone plateau and

canyon, using Brake slightly in the most dangerous places only in the canyon if

he is leading the races. If not don`t hesitate to choose one time Get power to

protection field in the stone plateau and ALWAYS keep your eyes on the foncer

damage .

 

Link do całego poradnika

Odnośnik do komentarza

Dzięki Vend. Udało mi się wreszcie przejść ten durny wyścig :D. Z mojego stateczku powoli robi się naprawdę niezła maszyna. Silnik z maks. prędkością 700 i skokami do 30 jednostek :). Jeśli do tego dorzucić zbiornik paliwa mieszczący 45 a ważący przy tym jedynie 24 to wszystkie misje kurierskie wykonuję w trudniejszym wariancie bez żadnego kłopotu :D. Mam tylko problem z uzbrojeniem, jakaś sama cienizna jest dostępna. Nic satysfakcjonującego nie mogę znaleźć przez co raczej unikam na razie walki. Poza tym odkładam na jakiś fajny kadłub. Upatrzyłem sobie już jeden. Ładowność ponad 450, obrona 5, 4 miejsca na broń i wogóle full wypas i orzeszki. Minusem jest tylko cena. Ponad 80k kredytów :/. Trochę minie czasu zanim na to uzbieram.

Odnośnik do komentarza

Ja broń biorę głownie... od dominatorów. Czasami zostawiają świetne wyrzutnie rakiet: zwykłe mają obrażenia 21-25, te od dominatorów 30-41 :keke:

Broń pojawi się z czasem, ja mam dezintegrator (świetna broń energetyczna), dwie wyrzutnie rakiet i jakąś broń która niszczy ekwipunek przeciwnika i zadaje niezłe obrażenia (nie pamiętam nazwy).

80k za kadłub to niewiele, ja już kupiłem dwa kadłuby po 100k każdy :] Obecnie mam kadłub Gaaliańskiego Wojownika, Ładowność ~600, obrona 5 i 4 miejsca na broń. Teraz będę szukał takiego z minimum 800 ładowności i pięcioma miejscami na broń :]

Odnośnik do komentarza

No ale ja jestem dopiero na początku gry więc u mnie takich cudeniek jak u ciebie jeszcze nie wynaleziono :). Po Dominatorach zbieram różne śmieci ale na razie żadnej porządnej broni nie udało mi się znaleźć. Co prawda parę razy przysmarzyli mi już kuper ale w porównaniu z nimi jestem o połowę szybszy więc mogą mi naskoczyć. ;)

 

A powiedz mi czy kiedykolwiek znalazłeś coś naprawdę interesującego dzięki sondom? Bo mi na razie same śmieci się trafiają niestety i trochę to mało opłacalna zabawa.

Odnośnik do komentarza

Udało się Wam przejść misję z kurortem narciarskim?

Mam w ciągu 20 dni zarobić 1M kredytów, ale jak tylko osiągam tą kwotę (przy 100% zadowoleniu gości), to gra oznajmia, że mój ośrodek jest najgorszy w kosmosie i misja nieudana :/

Swoją drogą niektóre te misje są kretyńskie, a ta z odtwarzaczem DND to absolutna bzdura i nie ma żadnego sensownego sposobu na jej przejście (pomógł poradnik, rozwiązanie nie ma logicznego wyjaśnienia :|)

Odnośnik do komentarza

Ja na razie mam za sobą dwie misje planetarne. Pierwsza to wyścig ścigaczy który napsuł mi sporo krwi, druga to konkurs pieczenia pizzy który był całkiem przyjemny i chyba za trzecim podejściem udało mi się stanąć na podium :). Plusem jest to że przecież jak się nie chce to nie trzeba tych misji wogóle wykonywać.

Odnośnik do komentarza

Podobno nie ma co się pokazywać na planecie zleceniodawcy :-k ale od kiedy zacząłem nową grę (najemnikiem, dostałem całkiem fajny statek na starcie) to udaje mi się zaliczać wszystkie misje kurierskie. Kłopotem jest tylko to, że połowa układów należy do Dominatorów przez co ciężko się "skacze" na dalsze dystanse.

Teraz już wypełniam nawet zlecenia zabójstwa :)

Odnośnik do komentarza

No to trzeba zainwestować w silnik umożliwiający dłuższe skoki. Można to też osiągnąc poprzez ulepszenia w centrach bawawczych, odpowiednie mikromoduły oraz artefakty. Niezłym rozwiązaniem jest także kupienie pojemniejszego baku paliwa. Załóżmy taką sytuację że musimy dostarczyć ładunek na planetę oddaloną o 40 jednostek, nasz statek ma skok 25. Pomiędzy naszym układem a układem docelowym znajduje się inny układ, opanowany przez Dominatorów (powiedzmy w odległości 25). Skaczemy do tegoż układu, na miejscu włączamy dopalacz i dzida do układu docelowego. Dominatorzy nie powinni zrobić nam krzywdy a przy okazji można spróbować zebrać parę węzłów bądź jakiś fajny sprzęcik. A nawet jeśli nie mamy pojemnego baku to można spróbować innej, nieco bardziej ryzykownej opcji. Gdy tylko wlecimy do układu Dominatorów od razu kierujemy się w stronę tamtejszej gwiazdy. Musimy przeleczeć obok niej na tyle blisko aby zaczeła nas lekko przypalać ;). Dzięki temu nasze baki napełnią się pewną ilością paliwa, która powinna wystarczyć do wykonania ponownego skoku. Poza tym gwiazda może posłużyć także jako tarcza ochronna. Rakiety nie omijają jej tylko walą prosto w nią :).

 

Podobno nie ma co się pokazywać na planecie zleceniodawcy

 

Bez przesady, nastawienie będą mieli złe ale zawsze można to zmienić. Po pierwsze można dostać jakąś misję dzięki której będziemy mogli się zrehabilitować a po drugie za odpowiednią zapłatą, gospodarze mogą puścić w niepamięć naszą wpadkę :D.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...