Skocz do zawartości

Chelsea FC


Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem Messiego strzelającego gole ręką, plującego na rywali itp.

A ja widziałem jeszcze coś takiego

Ty kibic MU pokazujesz takie rzeczy?! Lepiej przypomnij sobie, co robi wasza dziewczyna z numerem 7 na plecach!

Wracajac do teamtu to Chelsea jest sama sobie winna tego ze nie gra w finale. Trzeba bylo zagrac ofensywniej i dobic rywala, a nie, pokazywac antyfootball w momencie gdy to nie bylo konieczne. Czepiacie sie Messiego, ale to co robil z Colem, to az milo bylo popatrzec.

Odnośnik do komentarza
rzeba bylo zagrac ofensywniej i dobic rywala, a nie, pokazywac antyfootball w momencie gdy to nie bylo konieczne.

 

Nie myl mądrej gry taktycznej, z antyfootballem. To Barca oddała jeden strzał w meczu, Chelsea natomiast miała kilka dobrych okazji do podwyższenia, zabrakło kropki nad i, o czym pisał Fikander. Jednak sytuacji Londyńczycy kilka mieli i pisząc o "antyfootballu" w ich wykonaniu imho się pogrążasz.

 

Czepiacie sie Messiego, ale to co robil z Colem, to az milo bylo popatrzec.

 

Co robił?

Odnośnik do komentarza
Czepiacie sie Messiego, ale to co robil z Colem, to az milo bylo popatrzec.

 

Co robił?

Sam chciałbym wiedzieć :-k . No chyba, że chodzi o te zwody tryliard metrów przed szesnastką Chelsea...

 

Angielskie media nadal szukają przyczyn porażki Chelsea Londyn w półfinałowym dwumeczu z FC Barcelona. "The Sun" ujawnił, że kilka godzin przed rozpoczęciem meczu na stronie UEFA pojawiła się informacja, że środowe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, czyli... identycznym niż w rzeczywistości. Kibice "The Blues" byli niezwykle zaskoczeni, kiedy zobaczyli, że na witrynie widnieje rozstrzygający o rywalizacji wynik. Jak donosi angielski tabloid, w "testowym" raporcie meczowym Barcelona, tak jak kilka godzin później, strzeliła wyrównującą bramkę w końcówce, a żółtymi kartkami ukarani byli trzej z czterech piłkarzy, którzy obejrzeli kartoniki w prawdziwym spotkaniu - Didier Drogba, Michael Ballack i Alex. Jedyne co nie odpowiadało rzeczywistości to fakt, że Chelsea kończyła mecz w dziesiątkę, podczas gdy to skład Barcelony został uszczuplony o jednego zawodnika.

 

Teorie spiskowe wygłaszane przez dziennik sugerują, że UEFA chciała uniknąć kolejnego angielskiego finału (dzień wcześniej znalazł się w nim Manchester United - przyp. red.) i zrobiła wszystko, by Chelsea nie uzyskała awansu. Smaku tym domysłom dodaje nienajlepsza postawa sędziego, Toma Henninga Overbo, który kilka razy podejmował kontrowersyjne decyzje, które zdaniem kibiców mocno skrzywdziły "The Blues".

Jeśli to prawda to :picard:

Odnośnik do komentarza
Zapomniałem, że witryna UEFA na której wynik był podany na kilka godzin przed meczem to też wymysł gazety :roll:

 

No ale masz na to jakieś dowody, oprócz "The Sun" ujawnił? Zrzuty ekranu? Stronę zapisaną w cache? Cokolwiek?

Tak, siedzę 24h na dobę i robię screeny każdej strony, aby później - jak jakaś afera wypłynie - mieć dowody, to po primo. Secundo, nie napisałem nigdzie, że to jest prawda. Nie widzę powodu również, żeby od razu powątpiewać w autentyczność tych wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Ok oglądnąłem wczoraj 2 połowę meczu na eurosporcie. Jeżeli chodzi o faule, to sędzia był konsekwentny, pozwalał na bardzo dużo. Nie widziałem, żeby podyktował faul za takie przewinienie jakie było w polu karnym, więc nie widzę powodu, dlaczego nagle miałby gwizdać karnego skoro w polu to puszczał. Natomiast rączki były, chyba obie i to ewidentne. A na określenie "The Sun" nie mam emotek :lol:

Odnośnik do komentarza
Widziałem Messiego strzelającego gole ręką, plującego na rywali itp.

A ja widziałem jeszcze coś takiego

Ty kibic MU pokazujesz takie rzeczy?! Lepiej przypomnij sobie, co robi wasza dziewczyna z numerem 7 na plecach!

Wracajac do teamtu to Chelsea jest sama sobie winna tego ze nie gra w finale. Trzeba bylo zagrac ofensywniej i dobic rywala, a nie, pokazywac antyfootball w momencie gdy to nie bylo konieczne. Czepiacie sie Messiego, ale to co robil z Colem, to az milo bylo popatrzec.

A czy michal85 w jakikolwiek sposób zanegował wyczyny Ronaldo?

 

btw. "dziewczynę z numerem 7" też mógłbyś sobie odpuścić, no chyba, że czujesz jakiś wyraźny powód, żeby tak odreagować :P

Odnośnik do komentarza
Ty kibic MU pokazujesz takie rzeczy?! Lepiej przypomnij sobie, co robi wasza dziewczyna z numerem 7 na plecach!

Jakie to ma znaczenie, że kibicuję United?

Wymusza faule jak wielu innych zawodników. Na całe szczęście nie udaje rażonego piorunem tylko po to, aby wyeliminować przeciwnika z gry.

 

Proszę o definicję antyfootballu. A jeszcze bardziej proszę o definicję gry zespołu, który nie potrafi strzelić gola w starciu z "antyfootbolistami" :)

Odnośnik do komentarza
Widziałem Messiego strzelającego gole ręką, plującego na rywali itp.

A ja widziałem jeszcze coś takiego

Ty kibic MU pokazujesz takie rzeczy?! Lepiej przypomnij sobie, co robi wasza dziewczyna z numerem 7 na plecach!

Strzela trzydzieści goli w sezonie (07/08), dostaje nagrodę dla najlepszego piłkarza na świecie (08), a w tym sezonie (08/09) prowadzi United do triumfu w LM. Coś jeszcze? Uwielbiam takie teksty, z których wynika, że MU to ekipa składająca się z lali Ronaldo i półmózga Rooneya, wspartych drewnopodobnymi produktami wyspiarskiej myśli futbolowej typu O'Shea czy Fletcher... :lol:

Odnośnik do komentarza

Dwie ciekawostki przyrodnicze:

 

Szkoleniowiec FC Barcelony -Josep Guardiola wypowiedział się w mediach na temat zachowania Johna Terryego po spotkaniu z jego drużyną. Były gracz Barcy stwierdził, iż pomimo emocji, jakie towarzyszyły spotkaniu, John Terry pokazał klasę i okazał się prawdziwym dżentelmenem.

 

W czasie, gdy Michael Ballack i Didier Drogba kłócili się z sędzią, John Terry poszedł prosto do szatni i pogratulował Barcelonie zwycięstwa i awansu do finału Ligi Mistrzów. Chwilę później gracze Barcelony bili brawa dla Johna i krzyczeli jego nazwisko.

 

"John przyszedł do nas do szatni tuż po spotkaniu i pogratulował nam, gdy w tym czasie Drogba i Ballack kłócili się z sędzią. Uważam jego zachowanie za wzorowe. Nic dziwnego, że jest kapitanem Chelsea."

 

"Terry zachował się bardzo ładnie i chce mu podziękować, za gratulacje. Uważam go za prawdziwego dżentelmena!" - zakończył Pep.

 

Jak widać Terry zachował się jak prawdziwy przedstawiciel zawodników. Należy tylko przyklasnąć!

 

 

Bez dwóch zdań, świetne zachowanie Johna. On zawsze najmocniej przeżywa niepowodzenia Chelsea i z pewnością nie było to dla niego łatwe, więc tym większy respekt.

 

 

Ta druga informacja, to już raczej czysta zabawa, ale warto się nad tym zastanowić z racji kończącego się powoli sezonu:

 

http://www.chelsealondyn.pl/newsy/top-10-k...enera-9211.html

 

Gdyby Guus z nami został, byłby to jeden z najlepszych transferów zarządu w ostatnich latach. Co prawda są psioczenia, że Grant doprowadził nas do finału, ale nie miał tylu okazji, aby zaprezentować swój zmysł taktyczny. Hiddink zarówno z Liverpoolem, jak i z Barcą zrobił wystarczająco wiele, żeby zaufać mu i zaproponować normalny kontrakt. Na moim drugim miejscu jest Rijkaard. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać o jego umiejętnościach trenerskich. Dobrze radził sobie za sterami Barcelony i wydaje mi się, że poradziłby sobie w Chelsea.

 

Reszta nazwisk mnie nie przekonuje. Klinsmann, Laudrup i van Basten to raczej szukanie kandydatów, aby zapełnić listę. Mourinho? Mam mieszane uczucia. Z jednej strony mam żal, że zarząd go zwolnił, choć z drugiej strony - to właśnie jego następca o mały włos nie przyczynił się do zdobycia Pucharu Europy. Jednak media i Ferguson powoli namaszczają go na następcę Szkota na Old Trafford, więc raczej on nie wróci na ławkę Chelsea. Co do van Gaala i tych szans, traktuję to z przymrużeniem oka. Jakoś nie wydaje mi się, aby marzeniem Romka było sprowadzenie go na Stamford.

 

Ancelotti? Dzięki Bogu on sam twierdzi, że chce zostać w Milanie. Skład CFC powoli trzeba odmładzać, a nie ściągać kolejnych emerytów, a właśnie taką włoski trener metodę wyznaje. Listę zamykają Vialli i Zola. O ile ten pierwszy się nie nadaje, o tyle nad Gianfranco można się zastanowić, lecz... jeszcze nie teraz. Fajnie byłoby zobaczyć jedną z legend Chelsea za sterami tego klubu, ale to chyba jeszcze nie ten poziom.

 

Wiem, że te typy to częste strzały ślepakami, ale - jak już wspomniałem - trzeba się zacząć zastanawiać nad nowym trenerem Chelsea.

Odnośnik do komentarza

Londyn niebieski!. Właśnie w taki sposób można skomentować wynik spotkania Arsenalu z Chelsea. Zwycięstwo 4:1 na boisku rywala świadczy niewątpliwie o wysokiej klasie The Blues i o tym, że za długo nie rozpamiętywali pechowego odpadnięcia z LM.

 

Co prawda to Arsenal stwarzał okazje, ale to Chelsea po główce Alexa wyszła na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą podwyższyliśmy prowadzenie za sprawą Nicolasa Anelki, zaś trzy minuty po wznowieniu gry Toure zaliczył swojaka. Gdy Bendtner w 70. minucie zmniejszył rezultat, a Arsenal powoli ruszył do ataku, obawiałem się o wynik spotkania. Sporo nerwów wywołała również u mnie sytuacja, gdy Cech rzekomo sfaulował Adebayora. Wydaje mi się jednak, że karnego nie było i sędzia podjął słuszną decyzję. W 86. minucie strzelanie zakończył Malouda i ustalił wynik derbów na 1:4 dla The Blues. Szkoda, że Fabian musiał czterokrotnie wyciągać piłkę z siatki, ale takie jest życie. Zdziwiło mnie trochę, że Adebayor rozpoczął mecz na ławce.

 

Cieszę się, że odnieśliśmy wysokie zwycięstwo. O mistrzostwo będzie piekielnie daleko, ale przynajmniej ciągle pozostajemy w walce o wicemistrzostwo. Szczególnie jestem zadowolony z tego, że podnieśliśmy się po "dziwnym" spotkaniu z Barcą i rozgromiliśmy, bo chyba tak to trzeba nazwać, przeciwników.

 

A swoją drogą, to irytują mnie teksty na np. ChelseaLondyn.pl, gdzie sędziego uważa się za wroga numer jeden po spotkaniu z Barceloną. Trudno, błędy są częste w futbolu i nie ma co tak tego przeżywać. Mam nadzieję, że to szybko minie, a żaden kibol CFC nie zdecyduje się na spełnienie gróźb jakie padły pod adresem arbitra, bo zadziała tym samym na szkodę klubu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Europejska Unia Związków Piłkarskich (UEFA) wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Chelsea Londyn oraz dwójce zawodników tego klubu, Didierowi Drogbie i Jose Bosingwie. Jak informuje UEFA, postępowanie dotyczy zdarzeń po rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów z Barceloną. UEFA uzasadnia, iż klub odpowie za "niewłaściwe zachowanie swoich graczy i rzucanie przedmiotów na murawę przez kibiców". Z kolei Drogba i Bosingwa są oskarżeni o naruszenie zasad współzawodnictwa sportowego przez znieważenie sędziego spotkania i obraźliwe komentarze pod jego adresem.

 

Zarówno Chelsea, jak i oskarżeni piłkarze zostali wezwani przez UEFA do złożenia wyjaśnień w piątek, 29 maja. Komisja Dyscyplinarna UEFA zajmie się sprawą podczas posiedzenia wyznaczonego na dzień 17 czerwca.

Trzeba się było tego spodziewać. Emocje emocjami, ale tak zachowywać się nie można. Choć z drugiej strony, takie żywiołowe zachowanie Drogby świadczy o tym, że zależy mu na CFC, a to akurat miłe :-).

 

Kapitan Chelsea i reprezentacji Anglii, John Terry po raz kolejny zapowiedział, że jest szczęśliwy w swoim obecnym klubie i ma zamiar w nim zostać.

 

Kolejne doniesienia mediów można spokojnie zakwalifikować do fantastyki. Klubem zainteresowanym usługami Anglika jest oczywiście Manchester City.

 

Według spekulacji klub z Eastlands na kupno Terry'ego przeznaczył 20mln funtów, co miałoby jakimś cudem skusić władze londyńskiego giganta.

 

Oczywiście te informacje krótko zdementował sam zainteresowany"

"Chcę zostać w Chelsea do końca kariery"

"Czuję ogromną dumę, że jestem ciągle graczem jednego klubu. W dzisiejszych czasach niewielu jest takich zawodników."

Paranoja. Widocznie City nigdy nie zrozumie, że ktoś taki jak Terry jest niezłomny i na ich pieniądze się nie skusi. Swoją drogą, z pewnością gdyby przyjechali do Londynu z 20 melonami z zamiarem kupna Johna, wyśmiano by ich ;) .

 

Odbyła się również gala, w trakcie której wybrano najlepszych:

a) Frank Lampard został uznany najlepszym piłkarzem Chelsea w tym sezonie

b) gol Michaela Essiena wybrano na najładniejszą bramkę

c) Ashley Cole został wybrany najlepszym graczem CFC przez innych zawodników

d) Michael Mancienne najlepszym młodym piłkarzem - według Paula Clementa i Ray'a Wilkinsa

 

Pojawiły się również informacje, jakoby Chelsea chciała pozyskać następujących graczy:

Stephane Sessegnon (PSG) i Edin Dzeko (Wolfsburg)

 

Plotkuje się również, że klub opuszczą:

Ashley Cole (Barcelona/Inter), Ricardo Quaresma (powrót do Interu) oraz John Obi Mikel i Ricardo Carvalho (Inter).

Odnośnik do komentarza

Quaresma wraca na pewno i bardzo dobrze. Mikel mówił ostatnio, że jest szczęśliwy w Chelsea, ale podobno bardzo chce go Mourinho, a Carvalho może chcieć odejść, bo prawdopodobnie na stałe stracił już miejsce w składzie na rzecz Alexa. Co do Cola'a to wygląda mi na plotkę wyssaną nawet nie z palca, a z d... ;) Co do transferów to akurat nie śledzę tych lig, ale Dzeko się wydaje ciekawą opcją, a nazwisko Sessegnon mi nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo liczę na transfer Dżeko, Sessegnona zwyczajnie nie znam. Z francuskiej widziałbym Gignaca (gdyby nie wypalił gość z Wolfsburga).

 

Swoją drogą Bośniak ciągle trąbi o zainteresowaniu Chelsea, jednocześnie mówiąc że wolałby Milan lub Juventus... Ale z drugiej strony Arszawin mówił, że kibicuje Barcie, a wylądował w Arsenalu ;)

 

Co do Terrego - pieprzą głupoty, wątpię by ktokolwiek liczył, że Johna może skłonić do odejścia jakaś bajońska tygodniówka. Chelsea nie potrzebuje pieniędzy z transferu (po za tym jest wielu piłkarzy do oddania, np. wspomniany wcześniej Carvalho, którego na dobre wygryzł Alex), a tylko w takim przypadku JT mógłby odejść.

 

A właśnie - Kalou i Mikel podpisali już nowe umowy, czy mogą nam ich ukraść bez płacenia funta?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...