Skocz do zawartości

La Maquina


olfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Naszym kolejnym rywalem było bardzo silne Reading, które cały czas toczy zacięty bój o utrzymanie się w strefie barażowej. Prasa nie dawała nam większych szans, ale my z Kovalchukiem na lewym skrzydle z zamiast kontuzjowanym Maghomą bez szacunku do rywala przystąpiliśmy do spotkania.

 

Jak się okazało moi zawodnicy zagrali bardzo ambitnie i gdyby nie skuteczność to może urwalibyśmy punkty faworytowi. Mecz był bardzo wyrównany, ale jak mamy wygrać skoro na 18 oddanych strzałów tylko trzy były celne. Goście natomiast najwięcej zagrożenia pod naszą bramką stwarzali po rzutach rożnych i to właśnie po takim stałym fragmencie gry wyszli na prowadzenie już w 8. minucie. Kilkanaście minut później po trzech bitych z rzędu kornerach powinniśmy się cieszyć, że na bramce mieliśmy będącego w wybornej dyspozycji Simonsena, który dwukrotnie kapitalnie interweniował, a raz piłka minęła lewy słupek bramki. Swoje okazje mieliśmy również my, ale tak jak wspomniałem pudłowaliśmy na potęgę.

 

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie. Davies bezmyślnie wybił piłkę na 20 metr przed naszą bramką i nieatakowany Scannell mierzonym uderzeniem tuż przy słupku podwyższył prowadzenie. Kontaktowego gola mogliśmy zdobyć już osiem minut później, ale uderzenie Sharpa wybronił bramkarz, a po dobitce przed utratą bramki uratował gości słupek. Nie minęło 60. sekund, a sam na sam w polu karnym z bramkarzem znalazł się wprowadzony na boisko Chambers, ale nie trafił on w światło bramki. Zmarnowaliśmy dwie wyśmienite okazje i obie zmarnowaliśmy. W końcu jednak dopięliśmy swego i w 80 min. Sharp otrzymał podanie od Chambersa i technicznym strzałem pokonał bramkarza gości. Na odrobienie strat było jednak już za późno i po części na własne życzenie przegraliśmy to spotkanie.

 

13.04.2013, Walkers Stadium: 24797 widzów

CS (43/46) Leicester City [22.] - Reading FC [5.] 1:2 (0:1)

 

8. M.Connolly 0:1

47. J.Scannell 0:2

80. B.Sharp 1:2

 

Simonsen - Mattock, Stearman ©, Davies, Halford - Kovalchuk (53. Cunningham), Whittingham, Chanko, Konan - Sverkos (53. Chambers), Sharp

 

MoM: Jamie Scannell (RFC); P Ś - 8

 

Z Reading zagraliśmy nieźle, ale zabrakło skuteczności. Co więc miało wydarzyć się w meczu z Evertonem, który zapewnił już sobie tytuł mistrzowski?

 

Jak się okazało był dokładnie tak samo jak w poprzednim spotkaniu. Mecz był bardzo wyrównany i zwycięstwie gości zadecydowała skuteczność której kompletnie nie mamy. Do tego przy stanie 1:1 wyszliśmy na prowadzenie, ale sędzia strasznie się pomylił odgwizdując spalonego, którego nie było.

 

20.04.2013, Walkers Stadium: 24239 widzów

CS (44/46) Leicester City [22.] - Everton FC [1.] 1:2 (1:1)

 

19. B.Sharp 1:0

34. S.Vukcevic 1:1

40. M.Dawson (Everton) knt.

78. J.Vaughan 1:2

 

Simonsen - Mattock, Stearman ©, Davies, Halford - Kovalchuk (62. Cunningham), Whittingham, Chanko, Konan - Sverkos (62. Chambers), Sharp

 

MoM: Simon Vukcevic (Everton); P L - 8

 

Po meczu nie kryłem krytyki w stronę sędziego i jak się okazało moje pretensje były jak najbardziej słuszne, ale co z tego skoro straciliśmy być może trzy punkty i spadliśmy na 23 pozycję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcieliśmy utrzymać się w drugiej lidze to za wszelką cenę w dwóch ostatnich spotkaniach musieliśmy wygrać. Na pierwszy ogień poszło ostatnie w tabeli Doncaster, które podobnie jak my punktów potrzebuje jak wody. W składzie dokonałem jednej zmiany, miejsce Sverkosa w ataku zajął Chambers. Ponadto środkowy pomocnik Whittingham zamienił się pozycją z lewym Kovalchukiem.

 

Bez dwóch zdań był to typowy mecz walki pomiędzy dwiema drużynami mającymi nóż na gardle. Z całą pewnością zabłądził ten, który na The Keepmoat Stadium szukał piłkarskiego odpowiednika samby.

 

Spotkanie rozpoczęło się dla nas fantastycznie. Już w 4. minucie Mattock dośrodkował piłkę spod linii bocznej boiska w pole karne, a grający dzisiaj od pierwszej minuty Chambers wykorzystał szansę jaką ode mnie otrzymał, odskoczył obrońcy i celnym uderzeniem głową z 11 metrów trafił do siatki. Wyszliśmy na prowadzenie i to gospodarze musieli postawić wszystko na jedną kartę, ale nie było komu to zrobić. My z kolei zadowoleni byliśmy z prowadzenia i nie zapędzaliśmy się pod bramkę rywali. Rezultat był taki, że na boisku już nic więcej ciekawego się nie działo i dzięki wygranej na kolejkę przed końcem sezonu awansowaliśmy na ostatnią pozycję gwarantującą pozostanie w Championship, a Doncaster spadło z ligi.

 

27.04.2013, The Keepmoat Stadium: 10420 widzów

CS (45/46) Doncaster [24.] - Leicester City [23.] 0:1 (0:1)

 

4. A.Chambers 0:1

 

Simonsen - Mattock, Stearman ©, Davies, Halford - Whittingham, Kovalchuk, Chanko (62. Crofts), Konan - Chambers, Sharp

 

MoM: Ashley Chambers (Leicester); N - 8

 

W pracy najlepiej być szefem dla samego siebie, w futbolu najlepiej być zależnym tylko i wyłącznie od własnej gry. I tak właśnie było w ostatniej kolejce sezonu. Zwycięstwo w spotkaniu z Crystal Palace, które zagwarantowało już sobie utrzymanie dawało nam to samo. Graliśmy u siebie i inny wyniku nie zamierzałem przyjmować.

 

Po ostatnim gwizdku sędziego długo zastanawiałem się jakim cudem zdołaliśmy wygrać. Przez całe spotkanie istniał w naszej drużynie tylko jeden zawodnik - Simonsen. Nasz 34 letni bramkarz skakał, rzucał się, a momentami latał, a piłka dzięki jego wysiłkom po prostu wpaść nie chciała. W pierwszej połowie graliśmy właściwie tylko przez ostatnie pięć minut. Najpierw Chambers nie wykorzystał sytuacji sam na sam i dobitki, a chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego po faulu na Sharpie mieliśmy "jedenastkę". Do piłki podszedł sam poszkodowany, pewne uderzenie i obejmujemy niezasłużone prowadzenie.

 

Już na początku drugiej połowy powinien być remis, ale udało nam się wybić piłki z linii bramkowej. Ataki gości sunęły na naszą bramka raz za razem, ale cały czas ratował nas Steve. W 64. minucie nadarzyła się okazja do kontry. Piłkę z naszego pola karnego wybił Chanko, futbolówkę na 40 metrów przez bramką rywali przejął Chambers, Ashley bez problemu urwał się obrońcy i idealnie przymierzył w krótki róg bramki podwyższając nasze prowadzenie. W końcówce spotkania nasz bramkarz nadal dwoił się i troił broniąc niemożliwe, a kiedy nawet on był bezsilny to goście fatalnie pudłowali. Sztuka trafienia do naszej bramki udała im się dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu gry kiedy to Earnshaw z bliska wepchnął futbolówkę do naszej siatki. Gwizdek kończący oznaczał dla nas walkę w przyszłym sezon i Premiership.

 

05.05.2013, Walkers Stadium: 27581 widzów

CS (46/46) Leicester City [21.] - Crystal Palace [18.] 2:1 (1:0)

 

45+. B.Sharp 1:0

64. A.Chambers 2:0

79. P.Whittingham (LC) knt.

90+. R.Earnshaw 2:1

 

Simonsen - Mattock, Stearman ©, Davies, Halford - Whittingham (79. Cunningham), Kovalchuk, Chanko, Konan - Chambers, Sharp

 

MoM: Steve Simonsen (Leicester); BR - 8

 

Zwycięstwo to przypłaciliśmy dwoma kontuzjami. Peter Whittingham naciągnął ścięgno pachwiny i jego jego rehabilitacja potrwa trzy tygodnie czyli tyle samo co jego rówieśnik Andrew Davies, który także naciągnął tyle, że mięsień i to łydce.

 

Scott Golbourne zażądał częstszych występów w pierwszym składzie, a kiedy przypomniałem mu, że to ja ustalam wyjściowy skład poprosił o wystawienie go na listę transferową. Kogoś takiego w zespole na pewno trzymał nie będę i na jego prośbę przystałem bez zastanowienia.

 

Po Puchar UEFA sięgnęła Benfica, która pokonała w finale Tottenham Hotspur 2:1.

 

W finale FA Cup zwyciężyła natomiast Chelsea Londyn wygrywając 1:0 z Wigan Athletic.

 

Ta sama londyńska Chelsea, która w Premiership zajęła 17 miejsce w lidze i utrzymała się w niej tylko i wyłącznie dzięki lepszej różnicy bramek zatriumfowała w Lidze Mistrzów pokonując także 1:0 Lyon.

 

Za zajęcie 20 lokaty w lidze otrzymaliśmy 1 100 000 €, ale 375 000 € natychmiast podzielone zostało pomiędzy zawodników.

 

Coca Cola Championship 2012/2013

| Poz   | Inf   | Zespół				  |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	| M	 | Everton FC			  |	   | 46	| 28	| 9	 | 9	 | 79	| 39	| +40   | 93	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	| A	 | Derby County			|	   | 46	| 23	| 11	| 12	| 68	| 49	| +19   | 80	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | Southend				|	   | 46	| 22	| 12	| 12	| 66	| 56	| +10   | 78	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	| A	 | Ipswich Town			|	   | 46	| 21	| 13	| 12	| 68	| 57	| +11   | 76	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.	|	   | Reading FC			  |	   | 46	| 22	| 9	 | 15	| 70	| 56	| +14   | 75	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.	|	   | Leeds				   |	   | 46	| 22	| 9	 | 15	| 73	| 62	| +11   | 75	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.	|	   | West Bromwich Albion	|	   | 46	| 20	| 12	| 14	| 76	| 58	| +18   | 72	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.	|	   | Cardiff City			|	   | 46	| 20	| 12	| 14	| 69	| 56	| +13   | 72	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.	|	   | Wolverhampton Wanderers |	   | 46	| 20	| 8	 | 18	| 65	| 66	| -1	| 68	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |	   | Blackpool FC			|	   | 46	| 18	| 13	| 15	| 66	| 59	| +7	| 67	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |	   | Oldham				  |	   | 46	| 19	| 10	| 17	| 57	| 55	| +2	| 67	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |	   | Queens Park Rangers	 |	   | 46	| 18	| 11	| 17	| 64	| 54	| +10   | 65	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |	   | Coventry City		   |	   | 46	| 16	| 15	| 15	| 66	| 66	| 0	 | 63	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |	   | Sheffield United		|	   | 46	| 18	| 7	 | 21	| 57	| 68	| -11   | 61	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |	   | Charlton Athletic	   |	   | 46	| 15	| 13	| 18	| 61	| 63	| -2	| 58	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |	   | Scunthorpe United	   |	   | 46	| 16	| 9	 | 21	| 56	| 75	| -19   | 57	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |	   | Swindon				 |	   | 46	| 15	| 11	| 20	| 64	| 69	| -5	| 56	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |	   | Crystal Palace		  |	   | 46	| 14	| 11	| 21	| 55	| 67	| -12   | 53	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   |	   | Sheffield Wednesday	 |	   | 46	| 12	| 15	| 19	| 51	| 68	| -17   | 51	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   |	   | Leicester City		  |	   | 46	| 12	| 13	| 21	| 56	| 66	| -10   | 49	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 21.   |	   | Bradford				|	   | 46	| 12	| 13	| 21	| 51	| 69	| -18   | 49	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 22.   | S	 | Millwall				|	   | 46	| 12	| 12	| 22	| 60	| 71	| -11   | 48	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 23.   | S	 | Burnley FC			  |	   | 46	| 12	| 11	| 23	| 59	| 69	| -10   | 47	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 24.   | S	 | Doncaster			   |	   | 46	| 11	| 9	 | 26	| 48	| 87	| -39   | 42	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

29 maja wszyscy zawodnicy udali się na zasłużone bądź jak kto woli niezasłużone wakacje, a ja musiałem dokładnie przeanalizować to co miałem do dyspozycji. Jako, że pod moją wodzą zespół rozegrał zaledwie siedem spotkań zamierzałem bardziej ogólnie podsumować każdą z formacji.

 

Jeśli chodzi o obsadę bramki to tuż po przybyciu do klubu otrzymałem informację, że jest to najsłabiej obsadzona pozycja. Teraz z całą pewnością mogą to potwierdzić. Oprócz doświadczonego 34 letniego Steve'a Simonsena, który zrobił na mnie dobre wrażenie nie miałem do dyspozycji żadnego, wartego uwagi zmiennika. Jedynie w rezerwach jest Lewis Bryan, który kierowany jest na przyszłą gwiazdę klubu, ale póki co ma 17 letni i dużo wody w Wiśle upłynie do czasu kiedy założy bluzę z numerem pierwszym. Wzmocnienie tej pozycji to absolutna konieczność. Simonsen jeszcze przed ten sezon prawdopodobnie nadal będzie podstawowym bramkarzem ponieważ brakuje pieniędzy, a znaczne wzmocnienia potrzebne są w innych formacjach.

 

Środek obrony obsadzony mieliśmy trójką, równorzędnych zawodników i tutaj raczej nowych twarzy nie potrzebujemy, aczkolwiek przydałby się czwarty, aby zabezpieczyć się w razie kontuzji i zmęczeniu bo jak wiadomo rozgrywki w Anglii wymagają szerokiej kadry. Znacznie gorzej prezentowała się prawa strona. Owszem, mamy w składzie świetnego jak na nasze warunki Halforda, ale w przyszłym sezonie chcę aby występował w pomocy. Nikogo innego nie mamy i potrzebujemy co najmniej jednego nowego, klasowego gracza. Po lewej stronie jest znacznie lepiej. Cholernie utalentowany Joe Mattock już teraz jest czołową postacią w zespole i na nim spokojnie możemy opierać siłę lewego skrzydła. Dobrym zmiennikiem dla niego jest Scott Golbourne, który z powodu trudnej sytuacji ligowej nie dostał ode mnie szans i moja wybuchowa reakcja była chyba nie na miejscu bo nikogo lepszego nie znajdziemy, a pieniędzy jak już wspomniałem za wiele nie mamy. Mam nadzieję, że jakoś uda się to odkręcić.

 

Naszą zdecydowanie najsłabszą formacją jest pomoc. Louay Chanko, 33 letni Szwed i jedyny defensywny pomocnik w zespole fizycznie kompletnie nie nadawał się do gry na tak ważnej pozycji i pewne jest, że latem opuści zespół, a powinno przybyć dwóch nowych grajków na jego miejsce. Potrzebowaliśmy jednak wzmocnień na obu skrzydłach i na środku. Z 31 letnim reprezentantem Mołdawii Kovalchukiem, któremu kończy się kontrakt zaproponuje przedłużenie jego o kolejny rok. To samo tyczy się o rok młodszego Konana. Po za nimi posiadaliśmy w zespole trzech solidnych zmienników, którzy zostaną z nami na kolejny sezon. Sprzedany za to zostanie Andrew Crofts, który z całą pewnością nie prezentuje odpowiednich umiejętności. Zdecydowanie najlepiej w pomocy zapowiada się 28 letni Anglik Peter Whittingham i to on pewnie przejmie piecze nad lewym skrzydłem.

 

Wzmocnień za to kompletnie nie potrzebujemy w ataku. Billy Sharp zdobył w tym sezonie 23 bramki (21 w lidze), a Vaclav Sverkos 18 razy trafiał do siatki (15 w lidze). W odwodzie mam także do dyspozycji Ashleya Chambersa, który błysnął w końcówce sezonu, a jeszcze dwa lata temu zanotował dla Leicester 20 trafień (18 w lidze). Jest jeszcze Anthony Robertson, który w zeszłym sezonie zdobył 9 bramek w lidze.

Odnośnik do komentarza

Miało być "o", ale po tym jak zobaczyłem ile wzmocnień potrzebujemy to raczej niemożliwe to będzie.

 

 

 

 

 

Niestety Cedric Konan postanowił przenieść się do Włoch i po wygaśnięciu obecnego kontraktu przeniesie się on do włoskiego Udinese.

 

Andrew Crofts sprzedany został za 250 000 € do Hibernianu Edinburgh.

 

Nie przedłużać wygasającego kontraktu z nami postanowił także Sergey Kovalchuk, który wybrał ofertę Queens Park Rangers.

 

Nie dość, że po odliczeniu wszystkich zawodników, którzy odejdą pozostałem z 14 grajkami to na dodatek musiałem zająć się reprezentację Ghany.

 

Graliśmy z Zambią i wszyscy spodziewali się łatwych trzech punktów, jednak nic bardziej mylnego. Znów zagraliśmy bardzo przeciętnie i ledwie zremisowaliśmy. Wynik pięknym uderzeniem z 25 metrów otworzył Nyarko. Gospodarze wyrównali w 79. minucie po fatalnym wybiciu rzutu bramkowego przez naszego golkipera i po ładnym lobie Mbesumy. Ponownie na prowadzenie wyszliśmy w samej końcówce spotkania, kiedy to Gyan bezbłędnie wykorzystał prostopadłe podanie Essiena, ale w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Phiri doprowadził do remisu uderzeniem z rzutu wolnego.

 

08.06.2013, Independence Stadium: 29962 widzów

EMŚ 1Gr (7/10) Zambia [5.] - Ghana [2.] 2:2 (0:1)

 

19. P.Nyarko 0:1

79. C.Mbesuma 1:1

89. A.Gyan 1:2

90+. P.Phiri 2:2

 

Adjei - Shilla, Antwi, Mensah - Asare, Yakubu - Muntari, Barusso, Essien © - Nyarko, Gyan

 

MoM: Collins Mbesuma (Zambia); N - 8

 

Nawet w meczu z Burkina Faso i to przed własną publicznością zagraliśmy bardzo przeciętnie. Wygraliśmy, ale na pewno nie dominowaliśmy nad rywalami. Coś czuję, że po mistrzostwach rzucę tą pracę i skupię się na Leicester.

 

12.06.2013, Baba Yara Sports Stadium: 51475 widzów

EMŚ 1Gr (8/10) Ghana [2.] - Burkina Faso [3.] 3:1 (1:0)

 

14. I.Shilla 1:0

46. A.Barusso 2:0

68. A.Traoré 2:1

86. I.Gnanou 3:1 sam.

 

Adjei - Shilla, Antwi, Mensah - Asare, Yakubu - Muntari, Barusso, Essien © - Nyarko (46. Osei), Gyan

 

MoM: Iliasu Shilla (Ghana); O Ś - 8

 

Senegal zremisował nieoczekiwanie 2:2 z Ugandą i znów pojawiła się szans na pierwsze miejsce w grupie.

 

Naszym pierwszym nabytkiem został Simon Walton. Za angielskiego pomocnika Southampton otrzymało 550 000 €.

 

Kibice wybrali Vaclava Sverkosa jako jako piłkarz roku. Za prawa do transmisji naszych spotkań w telewizji otrzymaliśmy 1 500 000 €.

 

Zarząd zażądał ode mnie stabilizacji w lidze, a ja zapewniłem ich, że będziemy mierzyć w środek tabeli przez co otrzymałem 5 500 000 € na transfery oraz 550 000 € na wynagrodzenia.

 

Kris Davidson (32, Anglia) zatrudniony był w klubie jako fizjoterapeuta, ale nie za stosowne uznałem przedłużenie jego umowy i Anglik opuścił nasz zespół.

Odnośnik do komentarza

Greg Halford jeden z lepszych zawodników w klubie poprosił mnie o wystawienie na listę transferową ponieważ chce przenieść się do większego klubu. Nie chciałem tego, ale jego decyzję zaakceptowałem. Problemów jednak mam co nie miara.

 

Ray Lowe (43, Anglia) jeden z klubowych scoutów za 35 000 € przeniósł się do Leeds United.

 

Ku mojemu zaskoczeniu prezes poinformował mnie o nowym klubie patronackim jakim został Athletic Bilbao. Niestety zawodnicy jakich zaproponowali nam na wypożyczenie Hiszpanie kompletnie nic by nie wnieśli do naszej gry tak więc póki co żadnych korzyści z tej współpracy nie mamy.

 

Ghana spadłą w rankingu światowym aż o 6 pozycji i obecnie zajmujemy odległe 31 miejsce.

 

Mark Little, który jest podstawowym obrońcom w zespole śmiertelnie się na mnie obraził po tym jak odrzuciłem ofertę Reading i zażądał wystawienia na listę transferową. Nie dość, że sprowadzenie wartościowych zawodników zajmuje mnóstwo czasu to jeszcze na dodatek obecni chcą odchodzić.

 

O naszych brakach w składzie niech świadczy fakt, że w pierwszym meczu sparingowym miałem zaledwie dwóch rezerwowych...

 

TOW: Pegeia [CYP] - Leicester City [ANG] 1:1 (Sharp)

 

Po tym meczu stwierdziłem, że nie ma sensu podejmować się praktycznie niemożliwego. Nie z tymi pieniędzmi i nie z takimi brakami i zrezygnowałem z funkcji menedżera Leicester City po zaledwie kilku miesiącach pracy. W moje ślady ponownie poszedł Martyn Pert (42, Anglia), który ponownie razem ze mną opuścił zespół.

Odnośnik do komentarza

Takie:

Anglia (1-3), Dania (1-2), Hiszpania (1-2), Izrael (tylko 1), Norwegia (1-2), Polska (1-2), Portugalia (1-2), Rosja (tylko 1), Rumunia (tylko 1), Szwecja (1-4), Turcja (1-2), Włochy (1-3)

 

Znaleźć muszę, ale obawiam się, że wyskakujący przed każdym meczem błąd zapowiada padnięcie zapisu gry. Jeśli nie to i tak za bardzo nie widzi mi się, żeby przed każdym spotkaniem minimalizowała mi się gra.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...