Skocz do zawartości

Piast Gliwice


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

We wtorkowe popołudnie w Warszawie zebrała się Komisja ds. Licencji przy PZPN. Ustaliła ona, że Piast Gliwice otrzyma licencję na grę w Ekstraklasie.

 

- Dostaliśmy licencję! Co prawda na jeden sezon, ale to rozsądne rozwiązanie. Możemy grać poza miastem maksymalnie przez rok. Jeżeli nasz obiekt po tym sezonie nie będzie spełniał wymogów, to już drugi raz jej nie dostaniemy - mówi dyrektor Piasta, Józef Drabicki.

 

http://90minut.pl/news.php?id=739002

I bardzo dobrze :) teraz czeka Piastunki walka o utrzymanie ale sądzę, że nie powinno być z tym takich problemów jak w zeszłym sezonie w przypadku Sosnowca. Drużyna się wzmacnia, ostatnio kontrakt podpisał Mariusz Muszalik a szykują się kolejne transfery.

Odnośnik do komentarza

ekhm... Sedlacek ostatni sezon spędził w Polonii Warszawa skąd odszedł ponieważ skończył mu się kontrakt ;)

 

Ale oczywiście zgadzam się z tą myślą pod warunkiem, że Groclin nie przeniesie się do Szczecina. No i wiele zależy od tego kogo jeszcze PZPN zdegraduje.

Odnośnik do komentarza
ekhm... Sedlacek ostatni sezon spędził w Polonii Warszawa skąd odszedł ponieważ skończył mu się kontrakt ;)

i dlatego, że Wojciechowski wprowadza "plan oszczędnościowy". czyli z nikim komu kończył się kontrakt nie rozmawiał o jego przedłużeniu. tym oto sposobem odeszli z Konwiktorskiej podstawowi gracze pokroju Majdana czy właśnie Sedlacka

 

Piast powinien mieć pożytek z 'Jożina z Bażin' przede wszystkim przy stałych fragmentach gry. choć zawodnik trochę nierówny, ma problemy z utrzymanie wysokiej i równej formy.

Odnośnik do komentarza

Także Piast testuje gracza Motoru Lublina- Daniela Koczona . Kto choć troche sie intersował II ligą wie jaki cenny jest ten zawodnik i ile zdobył ważnych bramek w zakończonym już sezonie. Myśle , że to by było wzmocnienie ale czy taki zawodnik poradził by sobie w Ekstraklasie?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Piast 2:0 Cracovia ;)

 

Osobiście jestem kibicem z Gliwic, więc tym bardziej mnie to cieszy. Chyba każdy kto interesuje się Polską piłką (ostatnio aż szkoda patrzeć) przyzna, że Piast dokonał bardzo znaczących wzmocnień. Przy takim budżecie Piasta, Pan Bodzioch naprawdę się popisał ;P Mam szczerą nadzieję, że Piast zamiesza w tym roku ;] Byle się utrzymać!

 

Swoją drogą strasznie irytuje mnie Szybka Piłka na TVP i eksperci w studiu. Pamiętam jak na TVN była Orange Ekstraklasa i w porównaniu do tego programu teraz to niebo, a ziemia. Jak można oceniać drużynę przez to jaki ma budżet? Pewien "ekspert" wypowiadał się w taki sposób o Polonii Bytom i Piaście Gliwice w pierwszym "odcinku".

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
PZPN zezwolił Piastowi na rozgrywanie od kwietnia meczów ekstraklasy tego sezonu w Gliwicach. Jesienią beniaminek podejmował rywali w Wodzisławiu, 50 km od Gliwic. [...]

 

http://sport.onet.pl/0,1248675,1910501,,pi...,wiadomosc.html

 

Od kiedy to z Gliwic do Wodzia jest 50 km? :roll: Maja ludzie piszacy te artykuly na onecie zajebiste pojecie o czym pisza :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
a ile Twoim zdaniem jest? "Ci ludzie" mają rację, bo z tego co się orientuję jest właśnie koło 50 km. Znaczy :D Jestem pewien, że jest koło 50km, a dokładniej rzecz biorąc chyba 44km. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Widać bardzo źle się orientujesz bo z Wodzisławia do Gliwic jest dokładnie 33km.

 

W trawie piszczy, że od nowego sezonu spory zastrzyk gotówki do kasy Piasta wpłynie ze Szwecji. A konkretnie chodzi o firmę Vattenfall, która ma umieścić swoje logo na koszulkach graczy z Gliwic. Rozmowy są ponoć zaawansowane a przy negocjacjach pomaga nawet prezydent miasta.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 4 miesiące później...

Odra musi się sama utrzymać, a nie liczyć na słabą postawę innych. A co do Wieczorka, to niestety nie miał ostatnio dobrej passy. Bo poza awansem z Odrą do finału Pucharu Ekstraklasy ostatnie 3 lata to pasmo niepowodzeń tego szkoleniowca. No i Richard zrobił się ostatnio bardzo konfliktogenny. W Górniku miał zatargi z piłkarzami, w Odrze rozbił i skonfliktował drużynę.

 

Piast nie ma złego składu i stać go na utrzymanie. Ale nie z Wieczorkiem na ławce.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Źródło: SportSlaski.pl / SPORT

Ostatni mecz ubiegłego sezonu. Gliwiczanie przegrywają u siebie z Lechią, dzięki czemu goście zapewniają sobie utrzymanie. Cieszą się niemal wszyscy. Kibice Piasta z tego, że spadł Górnik Zabrze. Dlatego teraz pojawiła się teoria spiskowa, o której pisze Dziennik "Sport". Piast miałby otrzymać z powrotem punkty, które stracił przed rokiem. Co na to inne kluby walczące o utrzymanie?

 

- Nie mogę sobie nawet wyobrazić, żeby klub, któremu kibicuje premier, mógł podejść nie po sportowemu do ligowego meczu. Wszystko powinno się rozstrzygać na boisku. Muszą obowiązywać zasady fair play. Mam nadzieję, że czasy piłkarskiego pokera minęły, a sprawa wrocławska wszystkich czegoś nauczyła - stwierdza Ireneusz Serwotka, prezes Odry Wodzisław.

 

Dodajmy, że większość bukmacherów wycofało mecz Lechii z Piastem ze swoich zakładów.

I czemu ja wierzę, że tak się stanie? :roll: Ile było takich spotkań, gdzie w poprzednim sezonie komuś były potrzebne punkty, a w następnym były one oddawane...

Odnośnik do komentarza

Komisja Ligi Ekstraklasy SA zwróciła się do rzecznika dyscyplinarnego PZPN o zbadanie okoliczności sobotniego spotkania Lechia Gdańsk - Piast Gliwice. Spotkanie to wygrał walczący o utrzymanie Piast Gliwice.

 

Komisja Ligi powołuje się m.in. na decyzję bukmacherów, którzy wycofali mecz ze swojej oferty. Przed 27. kolejką Lechia była już pewna utrzymania, natomiast Piast walczy o uniknięcie spadku. Przed rokiem sytuacja była odwrotna - w ostatniej kolejce zajmujący bezpieczne miejsce w tabeli Piast przegrał u siebie z Lechią 0-2, dzięki czemu zespół z Gdańska nie spadł do I ligi.

 

- Ja tego meczu nie widziałem. Rozmawiałem jednak z trenerem oraz członkami zarządu i nikt nie miał żadnych zastrzeżeń co do sportowego przebiegu tego spotkania. Lechia gra po prostu ostatnio bardzo nierówno - powiedział właściciel większościowego pakietu akcji Lechii Andrzej Kuchar.

 

Zrodlo: 90minut

 

Wszyscy zaintersowani wiedza, ze Lechia odpuscila choc IMO to i tak nic nie da Piastowi bo poleci Piast i Arka :>

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Budowa stadionu Piasta zakończona. Nowoczesny obiekt w Gliwicach będzie pierwszą taką areną na Górnym Śląsku. Obok stadionu powstało boisko ze sztuczną murawą.

 

Liczba miejsc na widowni: 10.037, w tym:

Miejsca dla niepełnosprawnych (+opiekun) - 40

Miejsca VIP - 192

Miejsca dla prasy - 50

Miejsca dla komentatorów - 30

 

6.4. Miejsca postojowe:

- Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych (sam. osobowe) - 10 miejsc,

- Miejsca postojowe dla pojazdów technicznych (wozy transmisyjne) - 2 miejsc,

- Miejsca postojowe dla policji i służb ratunkowych (sam. osobowe) - 16 miejsc,

- Miejsca postojowe dla autobusów - 9 miejsc,

- Miejsca postojowe dla rowerów - 100 miejsc,

- Miejsca postojowe (sam. osobowe) - 210 miejsc

- Miejsca postojowe dla VIP-ów (sam. osobowe) - 75 miejsc,

 

Gdyby wystąpiła taka potrzeba obiekt można jeszcze rozbudować o 5000 miejsc siedzących. Jak na Piasta taki obiekt jest wystarczający. Pewnie od listopada będzie na nim także grał Górnik Zabrze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...