Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Ulala

 

Właśnie zamówiłem TPWC z prosto.pl, mam nadzieję, że dojdzie szybciej niż pokaże się w empikach. Singiel miazga. Jestem bardzo ciekaw jak się płyta prezentuje od strony producenckiej. Nie słuchałem zwiastunów, wolę od razu przesłuchac całe.

 

W skrócie - zakupiłem płytki Onara i Pezeta. Onar mnie zadziwił, dużo lepszy technicznie niż na ostatni albumie P81, a na bitach Kociołka brzmi to po prostu zajebiście. Co do Pezeta - hmmm, nie można powiedziec, ze płytka słaba, ale... bity bardzo do siebie podobne, dupy, imprezy, dupy, koks... Mi się już trochę znudziło, wolałem go z Noonem, jak większośc.

 

JWP mnie nie przyciągnęło na dłużej niż jeden dzień.

 

Grammatik nowy... Jeszcze nie strawiłem, o tak powiem. Zawsze mam tak z takimi płytami, że muszę z 50 razy przesłuchac, żeby mi się spodobała. Na razie mi utkwił kawałek 'A Wy' z Pelsonem i Włodkiem - konkretny.

 

W styczniu płytka Metro, Singiel Ostrego "1980" z Sadat-X'em, gościem z Brand Nubian. Edycja na CD limitowana.

 

Nie mogę się też doczekac krążka Returners. Kupiłem singiel i jest naprawdę kawałkiem dobrego 'gówna' ;-)

 

2007 rok, można powiedziec, za nami. TPWC bodaj zamknie ten sezon. Jakie wrażenia? Dla mnie rok naprawdę dobry. 27, Hollyłódź, Absurd i Nonsens, Kodex, Onar, Pezet, TPWC. Nie mam teraz głowy, nie przypomnę sobie, ale miło by było poznac Wasze zdanie.

 

W 2008 druga częśc TPWC, 'Asfaltowy styczeń' ;), OSTR 'Ja tu tylko sprzątam' i więcej nie wiem, chyba Płomień nowy. Wie ktoś może coś?

 

Pozdro wielkie, dawno mnie tu nie było.

 

;-)

Odnośnik do komentarza
Grammatik nowy... Jeszcze nie strawiłem, o tak powiem. Zawsze mam tak z takimi płytami, że muszę z 50 razy przesłuchac, żeby mi się spodobała. Na razie mi utkwił kawałek 'A Wy' z Pelsonem i Włodkiem - konkretny.

Mój kumpel słucha głównie Grammatika i nie omieszkałem wpaść do niego przesłuchać :) Kawałek "A wy" jest mega zajebisty, nie ma co. Z płyty spodobał mi się także track "Śmieci". Również przekozak. Reszta jakoś nie utkwiła mi w pamięci.

 

A propos prosto.pl - ile tam w końcu kosztuje przesyłka pocztą? Bo widzę tylko kuriera, a tak dużo przepłacać nie będę...

Odnośnik do komentarza
W 2008 druga częśc TPWC, 'Asfaltowy styczeń' ;), OSTR 'Ja tu tylko sprzątam' i więcej nie wiem, chyba Płomień nowy. Wie ktoś może coś?

 

Ja cały czas czekam na solo Mesa i 2cztery7. Oprócz tego ma ukazać się jeszcze nowy Gural. Ale znając Jego pospiech to może na jesień przyszłego roku. No i jeszcze czekam na nowa Ramonę, który Westerny juz skończył i ma nagrać takie solo solo :D I z pdg to jeszcze Rafi solo! :)

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to wspomnieliście o tylu rzeczach, że nie wiem od czego zacząć.

 

Na pewno Buffu: RR Brygada (Rafi i Ramona) - chętnie posłucham, bo naprawdę lubię styl obu raperów na wolne chwile. Jak najbardziej Mes i 2cztery7, choć to tak bardziej z ciekawości. TPWC - singiel jest bardzo dziwny, taki 'śpiewany refren', blech. Właśnie przesłuchuję sobie urywki z płyty, no i zobaczymy co z tego będzie.

 

Grammatika nawet nie ruszam, sam nie wiem dlaczego; po prostu nie.

 

No, i - niektórzy już wiedzą, co napiszę... - Ja tu tylko sprzątam jak cel na przyszły rok. Aż mnie ciarki po plecach przechodzą, jak sobie pomyślę o Adasiu i jego nowym projekcie. IMO, po nieco gorszym krążku 'HollŁódź' - a już na pewno gorszym niż 77', nie wspominając o 'Jazz w wolnych chwilach' :serce: - szykuje nam się teraz prawdziwy majstersztyk. A przynajmniej takie mam nadzieje co do tego krążka.

 

Podsumować roku chyba nie potrafię, albowiem zbyt wiele tytyułów mi się przewinęło, a nie chciałbym nikogo pominąć. Gdybym musiał, to...: Baaardzo fajna płyta Eldo, ciekawy i rytmiczny (?!) Pezet (ffl - i co z tego, że o dupach? Ot, cały Pezet), niezły Onar, którego osobiście nawet lubię, raczej słaby Kodex. No i nie można zapomnieć o trzęsącym całą stolicą beefie Tede vs Onar. Oczywiście, beef wygrał Onaaaar, i to raczej bezsprzecznie.

 

Witamy z powrotem ffl!

Odnośnik do komentarza

Co do oceny kończącego się roku, to jak już wspomnieliście Eldoka. Jedna z lepszych płyt, jeżeli nie najlepsza. Lirycznie, muzycznie w ogóle! Kozak!Ot tyle. Co do Pezeta, to oczywiste były konkret bity, płyta dobra mocna. Inna. Zresztą tytuł mówi sam za siebie. Grammatik podoba mi się. choć na dłuższą metę, jednak wolę co innego. Łona na swoim poziomie. Gural i Jego mixtape dobry, a dlatego może spodziewałem się czegoś więcej po KG. Zawiodłem się na tej płycie. Wiele dobrych nagrywek z pdg. Oczywiście Łestern 3 Ramony na poziomie. Kilka też niezłych kawałków z ich tam podziemnego podziemia.

 

I oprócz tego wiele wiele, niezłych produkcji, które jednak nie zabłysły tak bardzo jak choćby dwadzieściasiedem.

Odnośnik do komentarza
W moim przypadku - 29zł za płytę + 15 zł za przesyłkę kurierską za pobraniem. Innej możliwości, jeśli chodzi o formę wysyłki, nie ma - chodzi po prostu o to, żeby Ci, co zamawiają z prosto, mieli szybciej niż empiki.

No to mnie to kurewnie dziwi... A wpłacając wcześniej na konto pewnie też 15 zł, eh :/

 

A słyszeliście kolejny singiel - "Nie lekceważ nas"? Gościnnie bardzo dużo osób, ze wszystkich słowiańskich krajów (oprócz Czarnogóry). klik. Kozacki kawałek, tylko refren :/

Odnośnik do komentarza

Po pierwszym przesłuchaniu TPWC jestem pod bardzo dużym wrażeniem. Mistrzowskie teksty, mocne bity. Każdy kawałek ma inny charakter. Najbardziej podoba mi się Dwie Kochanki. Jak przesłucham więcej razy może napisze coś więcej, teraz pisałem na gorąco.

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem całą płytę TPWC. Co tu dużo pisać - spodziewałem się świetnej płyty, po przesłuchaniu promo apetyt się zaostrzył, teraz wreszcie przesłuchałem całość i stwierdzam, że jest to prześwietna płyta. Masakra po prostu. Przekozak. Zamiast kolęd to w tym roku poleci TPWC, jak nic. Na Sylwestra też dobre. Jak najbardziej polecam.

 

Wpadł mi także w ucho "remix" kawałka "Uderz W Puchara", do którego również powstanie teledysk. W pazurkach dlatego, że podkład nie został zmieniony, a po prostu podmieniono pierwszą zwrotkę Sokoła na nawijkę Braha. Szkoda, że nie znalazł się to na oficjalnym wydaniu, no ale cóż. Więcej tutaj. "Nie pierdol żeś przystojny, uderz w puchara" ;)

 

Faworytów z płyty na razie nie mam, bo cała płyta stoi na bardzo wysokim poziomie, ale szczególnie w ucho wpadły mi tracki 7, 9, 10 i 14 :)

Odnośnik do komentarza

A ja mam dla Was płytkę Bez Dygresji. Mnie się podoba. Uliczne brzmienia z prawdziwego zdarzenia. 10 kawałków, na dobrych bitach, kilka sampli już znanych tym co lubią poznańskie podziemie, bez problemu je rozpoznacie. No dobra to linkacz:

 

http://www.bezdygresji.afi.pl/index.php?d=media

 

Trochę braga, trochę refleksyjnych kawałków, każdy znajdzie coś dla siebie. Mam taka nadzieję :)

Odnośnik do komentarza

Kupilem sobie plyte Macca Squad'u ostatnio i musze powiedziec, ze slucha sie jej bardzo przyjemnie.. Uliczne, dosc mocne kawalki na dobrych bitach Kajzera.. Szkoda tylko, ze na plycie nie mozna uslyszec zadnych gosci, plyta zostala wydania w wytwórni Wielkie joł, wiec myslalem, ze chociaz uslysze Tedego, a tu udzielal sie tylko dj Macu.. Ale calosc sprawia pozytywne wrazenie..

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
http://www.youtube.com/watch?v=mOW-f7elWkc...ial=aktualnosci

 

Gural/O.s.t.r./Sokół - Ziomek

 

Klip związany z wyjściem Ziomka na DVD :D

 

Dobra zwrota Gurala i Sokoła natomiast jakoś ta Ostrego mi nie przypadła do gustu..

Jak dla mnie świetna zwrotka Ostrego, średnia Gurala i słaba Sokoła, ale ja mam słabość do kawałków Adama, więc mogę być nieobiektywny ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...