Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Bardzo polecam moje najnowsze odkrycie

 

https://www.youtube.com/watch?v=6w9aSxee6Hc

 

Ptaku, czyli faszystowskie hiphopolo z damskim refrenem w wykonaniu pani, która jest mniej więcej w tym stopniu urodziwa, co utalentowana.

 

Gdyby kogoś nie przekonał ten opis, to zachęcam do wysłuchania recenzji w wykonaniu Grzegorza Brauna:

 

https://www.youtube.com/watch?v=qcuGZn-UtNY

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Słuchałem

 

I w sumie to nie jestem do końca przekonany pod względem tekstowym, ale przynajmniej różni się to od jego poprzednich dokonań. Trudno powiedzieć, czy to zmiana na lepsze, ale cieszę się, że nie wydał kolejnej płyty opartej na tym samym dukaniu

Odnośnik do komentarza

Ciężki temat z tym Taco. Gość mi podszedł, kupiłem dyskografię, na nowy album czekałem, bo mi po prostu to, co on robi, pasuje, no ale jak już to wyszło, to lekki zonk. Pierwszy odsłuch miałem jeszcze po premierze, ale tak naprawdę dzisiaj miałem 4h jazdy autem, no to się płyta przemieliła konkretnie.

 

"Nostalgia" - to dla wielu był na pewno zonk, jak wyskoczył ten auto-tune. Zasadniczo nie mam nic do tej opcji, chociaż fanem nie jestem (Tede to stosował i też mi średnio podchodziło). W tym kawałku jak już leci normalny tekst to ujdzie, no ale tego jest na pół normalnej zwrotki, a nie 4 minuty kawałka. Paradoksalnie fajna jest końcówka, taka w starym stylu... Końcówka, która mogła coś fajnie rozkręcić, a tu ni ma.

 

"Chodź" - kawałek, który chyba najczęściej wracał w aucie, ale to głównie zasługa bitu, który idealnie umilał jazdę. Tekstowo to trochę bieda. Jak to Hajd czy bodaj SZk pisali przy "Marmurze" - pusty przelot.

 

"Tlen" - absolutna zamuła. Nie żeby mi same takie tracki przeszkadzały, ale to jest tak nudne, smętne, no nie idzie słuchać. Plus znowu takie o niczym. No i więcej refrenu niż tekstu.

 

"Głupi byt" - j.w.

 

"Dele" - to trochę temat z "Chodź" - tak mi bit podszedł, że przy jeździe silnika nie słyszałem ;). Aczkolwiek też tutaj się trafiły teksty, które wpadły mi głowę, m.in. ten: "Więcej nie zadawaj pytań kolego nie jesteś Rawicz / ja też Ci ich nie zadam, po prostu mnie nie ciekawisz".

 

"I.S.W.T" - podmienić na Lerka czy innego Libera i spoko, na wakacje OK. Ogólnie nie podeszło absolutnie - miałkie, nudne, bit słaby, tekstowo to jest smutek i nostalgia.

 

"35" - to trochę traktuję jako jakiś skit, może nie skumałem, nie podeszło, ale o komunikacji zawsze można coś spoko nagrać ;) (to albo to)

 

"Karimata" - kurczę, chyba jedyny kawałek, którego chciałem posłuchać ze względu na tekst. Kilka dobrych wersów, bez udziwnień (sorry, czasami wyłazi ze mnie "kiedyś to były czasy"). Gorzko, trochę nawet się zdziwiłem, że taki kawałek się pojawił, bo to te z cyklu "udawanych ziomków", a myślałem, że Taco trochę obok tego, no ale... to było kiedyś.

 

"Saldo '07" - tutaj jeszcze od biedy tekstowo coś się trafi, ale znowu muzycznie zupełnie mi nie leży.

 

Ogólnie nie wiem, co myśleć. Spoko, jestem za rozwijaniem się, bo faktycznie, jak sobie po drodze odpaliłem coś starszego, to te bity ze "Szprycera" mają jakiś magnes (nie wszystkie), ale tekstowo jest rozczarowanie. Gościa lubię, bo ma na starszych płytach masę świetnych zwrotek, a tutaj - kurcze, wiem, że to nie o to biega - ale ich jest nawet mniej. Jak sobie odpalam A mówiłem ci... to tam jest 10 lepszych "zestawów" niż na nowej płycie. Będę maglował dalej "Szprycer", ale coś czuję, że sobie nie wyhaczę choćby takich tekstów:

 

Wiem co myślicie. Czemu jej tutaj nie ma?
Żaden z was jej nie widział, więc w ogóle co to za ściema?
Ty, zamiast zdejmować stanik, ten kebab z folii rozbierasz?
Zjadasz baraninę w cieście zamiast biodra pożerać?
Okej. Już tłumaczę. Zjawił się taki facet
Marynarka Versace. Rubin sygnetu się świecił jak na Żylecie race
Zamówił butelkę sake i rzucił Visą
Jak grzesznik co rzuca dychą na tacę
Patrzy na mą damę mówiąc "Jestem (cenzura), a ty?”
I koniec naszej znajomości, bowiem poszła z nim

 

Wkładaj palto. Masz tu blanta i pal to
Aż mózg ci będzie robił piruety i zgrabne salto
Pal licho ten mózg, będziesz Iriną, a ja Ronaldo
Sprawdzę czy są prawdziwe, czy silikon jak w Palo Alto

 

No chyba, że jak było w jednym z kawałków - nagrywamy płytę na lato, będzie melodyjnie itd. No ale nie do końca jestem pewien, czy tędy Taco, tfu tędy droga.

Odnośnik do komentarza

Żeby nie było, najpierw napisałem powyższy post, dopiero potem trafiłem na ten tekst, ale ta recka z Interii absolutnie mi podchodzi (na czele z "Największy problem tkwi w znikomej ilości przyciągających wersów".). No, może z wyjątkiem tekstu "Niestety, przy "Wosku" i "Marmurze" włączała się lampka ostrzegawcza." - dla mnie "Wosk" jest jednak sporo przed "Marmurem".

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Te wersy piszę jako Pelson, bo Pele już nie żyje
Choć nie skoczył z okna i nie założył pętli na szyję
Jest jeden ważny szczegół
Odszedł w samotności, bez kolegów, bez pogrzebu
Nie było grobu, frezji, nie było zniczy
Odszedł, gdy przyszedł czas się rozliczyć

 

:muza:

Odnośnik do komentarza

Moje najnowsze rapsowe odkrycie to Vince Staples i plyta Summertime 06. Vince nie bierze jencow ze swoimi ciezkimi, hipnotycznymi bitami i gestym, snujacym sie flow. Jeden z moich ulubionych numerow z plyty https://youtube.com/watch?v=bn15IvVrprw

Bardzo lubię :), tak samo tegoroczny album. Miałem też okazję widzieć go na żywo rok temu na Primaverze, a że jeszcze fejm był dość mały, to występował w fajnych kameralnych warunkach na małej scenie. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...