Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.02.2018 o 16:12, ajerkoniak napisał:

Ostatnio bardzo jaram się rapsami, zachwyciło mnie Brockhampton, całość RTJ, spodobał ostatni Kendrick i Staples. Bazując na tym, jest ktoś w stanie coś polecić w podobnych klimatach? Najlepiej co by było na Spotify bo słucham głównie w aucie ;)

Chodzi Ci tylko o nowe rapsy?

Ja mogę polecić:

Tyler, the Creator i jego ostatnia płyta, Danny Brown (tu trochę ostrzejsze bity mniej więcej w stylu Staplesa) oczywiście Kanye - płyty Late Registration, The College Dropout i My Beautiful Dark Twisted Fantasy, Frank Ocean - Blonde i Channel Orange. 

 

Jeszcze z ciekawostek niekoniecznie podobnych do tego co wyżej (ale na pewno warto znać!) to Madvillain - Madvillainy, J Dilla - Donuts i DJ Shadow - Endtroducing... ( klasyki instrumentalnych rapsów) i Clouddead - Clouddead - oniryczne, marzycielskie rapsy.

 

Nie wiem, co z tego jest na Spoti, bo nie używam

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

Dj Shadow - Entroducing jest genialne. Wydaje mi się, że już o tym gdzieś tutaj pisałem, że to pierwsza płyta zbudowana całkowicie z sampli. No i są tam takie perełki jak Building Steam... i Organ Donor.

 

Dalej w tym klimacie poleciłbym DJ Krush'a i Toshinori Kondo - Ki Oku. Plus DJ Cam, Kid Koala (12 bit blues to wg mnie najlepsza płyta 2012 roku, gdzie sample i scratche są przemieszane z głębokim nowoorleańskim bluesem). Madvillain to też kozak. A obok J Dilly postawiłbym na pewno jeszcze Peta Rocka ;) Grzeb, słuchaj, odkrywaj.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ajerkoniak napisał:

No właśnie nie podeszła mi ta płyta. Ciekawostka, ale chyba nie dla mnie, albo przynajmniej nie do auta.

 

Poszukaj sobie tego: https://en.wikipedia.org/wiki/Live!_In_Tune_and_On_Time

 

Z Shadowem jest tak, że najpierw sobie musisz go posłuchać w spokoju, żeby złapać bakcyla jego muzyki.

 

No i to też zależy od masy czynników, co ci siądzie w aucie. Do bujania, do prędkości, na odcięcie...

 

Tutaj masz tego Krusha z Toshinori:

 

 

 

I kilka innych rzeczy:

 

Natural Elements:

 

Wspominany A$ap Freg z Dj Premierem:

 

People Under The Stairs: (jak Ci to siądzie to poszukaj sobie DJ Mark Farina Mushroom Jazz)

 

The Jonesz:

 

East Flatbush Project:

 

 

Świętej pamięci Proof:

 

Masta Ace z Marco Polo:

 

 

Erick Sermon plus Marvin:

 

 

Clear Sould Forces:

 

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...