Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuacja ze starego forum: http://forumcm.net/forumcm/index.php?showtopic=10279

 

Ostatnio mia?em okazje przes?ucha? p?ytk? J?dkera - Czas na prawd?. I musz? powiedzie?, ?e pojecha? on na swoim poziomie. Nie zawiód? i nie zaskoczy?. P?yta sk?ada si? z 26 kawa?ków, co jest do?? niespotykane, jednak jest na niej du?o skitów, kilka bardzo krótkich kawa?ków.. Je?eli chodzi o moj? opini? to zgodz? si? z Rahimem, który napisa? (jeszcze na starym forum) , ?e singiel "Rewers" nie podoba? mu sie i p?yty nie kupi. Nie podoba mi si? ta produkcja. I równie? jej nie kupi?.

Odnośnik do komentarza

S?ucham ostatnio Eldo "27" i dochodz? do wniosku, ?e to jego najciekawsza p?yta. Przede wszystkim jest zgrana tekstowo i muzycznie. Ma te? kilka "pa?erpleji", ?e wspomn? tylko "szyk" czy przede wszystkim "Noc, rap, samochód" (jedyna w miar? udana zwrotka Dioxa jak? znam..). Ogólnie bardzo polecam. Jak dla mnie p?yta roku jak na teraz.. (a przecie? jest i ?ona i O.S.T.R..) Poza tym czekam bardzo mocno na 2cztery7 i ich now? p?yt?. Kawa?ek który s?ysza?em w programie WSZ i CNE by? naprawd? dobry. Z pierdolni?ciem i w ogóle :) Ogólnie na wakacje p?yta jak znalaz?.. Tyle, ?e chyba daty premiery nie ma jeszcze ustalonej...

 

P.S Je?li chodzi o podziemie to polecam W.E.N.A. Bardzo dobra p?yta i trzy KAPITALNE kawa?ki: "S.A.L.U.T.U.J" i z go?cinnym udzia?em Smarkiego "Getto" i najlepszy trójki Brudne Serca i W.E.N.Y "Nie mam tego"; który dla mnie jest jednym z lepszych kawa?ków ever w podziemiu.

Odnośnik do komentarza

Na pocz?tku drugiej po?owy czerwca nak?adem Pomaton EMI na rynku fonograficznym pojawi si? najnowszy album zespo?u Mor W.A.

 

Nowa produkcja obfituje w nowoczesne brzmienia w du?ej mierze muzycznie komponowane przez ich twórców bez u?ycia sampli. Odbiorcy szukaj?cy dawnej Morwy tym razem odnajd? j? w nowym wcieleniu. Na tej p?ycie Wigor, Peper i ?yskacz w swoich tekstach poruszaj? jak zwykle aspekty ?ycia codziennego, jak równie? bardziej ni? na poprzednich albumach opowiadaj? o sobie samych.

 

P?yta brzmi równo, tworz?c zarazem wra?enie spójnej ca?o?ci. Mocnym atutem p?yty s? na pewno produkcje muzyczne na ?wiatowym poziomie, jak równie? go?cinne udzia?y zaprzyja?nionych raperów i wokalistów takich jak: Juras, Wilku WDZ, Felipe, Miodu, Bu?gar, Sqbass. Na gramofonach us?yszycie oficjalnego od lat Dj Morwy- Dj Miniego.

 

Póki co sprawd?cie pierwszy singiel z tej p?yty "Uliczne Esperanto" (prod. The NuClear Headz), a ju? niebawem na Hip-Hop.pl promomix albumu.

 

Poni?ej tracklista p?yty::

 

01. "Tylko takie drzewo mocne"

s?owa: Wigor, Peper, ?yskacz

muzyka: WDK & SCJ / The NuClear Headz

gramofony: Dj Mini

 

02. "Uliczne Esperanto"

s?owa: Wigor, Peper, ?yskacz

muzyka: WDK & SCJ / The NuClear Headz

gramofony: Dj Mini

 

03. "Jestem tym kim jestem"

s?owa: Wigor, Peper, Wilku WDZ

muzyka: Woodoo Production

 

04. "Ryzyko zawodowe"

s?owa: Peper, Wigor, ?yskacz

muzyka: WDK & SCJ / The NuClear Headz

 

05. "Bez pospiechu"

s?owa: Wigor, Peper, Sqbass

muzyka: WDK & SCJ / The NuClear Headz

gramofony: Dj Mini

 

06. "?ycie to na?óg"

s?owa: Wigor, ?yskacz

muzyka: WDK & SCJ / The NuClear Headz

gramofony: Dj Mini

 

07. "Kredyt zaufania"

s?owa: Wigor, Peper, Felipe

muzyka: WDK & SCJ / The NuClear Headz

 

08. "Dj Mini skicior"

gramofony: Dj Mini

muzyka: Mor W.a.

 

09. "Czarny rynek"

s?owa: Wigor

muzyka: WDK & SCJ / The NuClear Headz

 

10. "Unosz? g?ow? 2"

s?owa: Wigor, Peper, ?yskacz, Bu?gar, Felipe

muzyka: WDK & SCJ / The NuClear Headz

gramofony: Dj Mini

 

11. "Na rauszu"

s?owa: Wigor, Peper, ?yskacz

muzyka: Woodoo Production

 

12. "Antypolityczniak"

s?owa: Wigor, Peper

muzyka: Woodoo Production

 

13. "O ludziach dla ludzi"

s?owa: Wigor, Miodu

muzyka: Czarny Hi-Fi

 

14. "?wiat nadaje s.o.s."

s?owa: Peper

muzyka: Woodoo Production

 

15. "Wiara nasz? si??"

s?owa: Wigor, Juras, Peper

muzyka: Kuba eS

 

16. "Koniec"

muzyka:WDK & SCJ / The NuClear Headz

gramofony: Dj Mini

Odnośnik do komentarza
Słuchalem dissu Owala . To co on robi jest dla mnie śmieszne :lol:

 

A ja Tobie powiem, że nie jest śmieszne. Bit jest konkretny. Teksty również. Wersy pokroju "Co jest z Tobą? Synek, to jest solo, kumple nie pomogą, nawet jak blisko stoją..." Jedzie po nim i całym PDG. "Nie dość, że łak to do tego łach...". "Twoja jedyna szansa na promocje to ten beef". Owal to zawodnik, który dla polskiego rapu zrobił dużo. Ogólnie moim zdaniem może jego ostatnie produkcje nie były rewelacyjne mimo tego jest nadal dobry. Czekam na odpowiedź Shellera, ale z tego co wiem siedzi na wyspach, więc możemy poczekać. Mam tylko nadzieje, że odpowie sam a nie zaangażuje PDG w ten beef. Jak jest dobry, a klasę pokazał już nie raz to nagra kawałek soolo;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...