Skocz do zawartości

Euro 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie dyskutujemy o turnieju właściwym Euro 2008. Poniżej terminarz gdyby ktoś miał wątpliwości kiedy rozgrywany jest jakiś mecz:

 

7 czerwca (18:00) Bazylea

Szwajcaria - Czechy 0:1 (0:0)

71' Sverkos

Żółte kartki: Philippe Magin, Johan Vonlanthen, Tranquillo Barnetta (wszyscy Szwajcaria)

 

Szwajcaria: Diego Benaglio - Stephen Lichtsteiner (75-Johan Vonlanthen), Patrick Mueller, Philippe Senderos, Ludovic Magnin - Valon Berhami (84-Eren Derdiyok), Gokhan Inler, Gelson Fernandes, Tranquillo Barnetta - Alexander Frei (46-Hakan Yakin), Marco Streller.

Czechy: Petr Cech - Zdenek Grygera, Tomas Ujfalusi, David Rozehnal, Marek Junkulovski - Libor Sionko (83-Stanislav Vlcek), David Jarolim (87-Radoslav Kovac), Tomas Galasek, Jan Polak, Jaroslav Plasil - Jan Koller (56-Vaclav Sverkos).

Sędziował: Roberto Rosetti (Włochy).

Widzów: 42 500.

 

Statystyki meczu:

Strzały: 13 - 8

Strzały celne: 7 - 4

Faule: 18 - 21

Spalone: 3 - 3

Rzuty rożne: 6 - 3

Posiadanie piłki: 55% - 45%

 

 

7 czerwca (20:45) Genewa

Portugalia - Turcja 2:0 (0:0)

61' Pepe, 90' Raul Meireles

Żółte kartki: Colin Kazim-Richards, Gokhan Zan, Sabri Sarioglu (wszyscy Turcja)

 

Portugalia: Ricardo - Bosingwa, Ricardo Carvalho, Pepe, Paulo Ferreira - Joao Moutinho, Petit - Cristiano Ronaldo, Deco, Simao Sabrosa (83-Raul Meireles) - Nuno Gomes (69-Nani).

Turcja: Volkan Demirel - Hamit Altintop (76-Semih Senturk), Servet Cetin, Gokhan Zan (55-Emre Asik), Hakan Balta - Colin Kazim-Richards, Emre Belozoglu, Mehmet Aurelio - Mevlut Erdinc (46-Sabri Sarioglu), Tuncay Sanli - Nihat Kahveci.

Sędziował: Herbert Fandel (Niemcy).

Widzów: 30 000.

 

Statystyki meczu:

Strzały: 16 - 6

Strzały celne: 8 - 1

Faule: 10 - 23

Spalone: 6 - 3

Rzuty rożne: 7 - 5

Posiadanie piłki: 53% - 47%

 

 

8 czerwca (18:00) Wiedeń, Austria - Chorwacja

8 czerwca (20:45) Klagenfurt, Niemcy - Polska

 

9 czerwca (18:00) Zurych, Rumunia - Francja

9 czerwca (20:45) Berno, Holandia - Włochy

 

10 czerwca (18:00) Innsbruck, Hiszpania - Rosja

10 czerwca (20:45) Salzburg, Grecja - Szwecja

 

11 czerwca (18:00) Genewa, Czechy - Portugalia

11 czerwca (20:45) Bazylea, Szwajcaria - Turcja

 

12 czerwca (18:00) Klagenfurt, Chorwacja - Niemcy

12 czerwca (20:45) Wiedeń, Austria - Polska

 

13 czerwca (18:00) Zurych, Włochy - Rumunia

13 czerwca (20:45) Berno, Holandia - Francja

 

14 czerwca (18:00) Innsbruck, Szwecja - Hiszpania

14 czerwca (20:45) Salzburg, Grecja - Rosja

 

15 czerwca (18:00) Bazylea, Szwajcaria - Portugalia

15 czerwca (20:45) Genewa, Turcja - Czechy

 

16 czerwca (20:45) Klagenfurt, Polska - Chorwacja

16 czerwca (20:45) Wiedeń, Austria - Niemcy

 

17 czerwca (20:45) Berno, Holandia - Rumunia

17 czerwca (20:45) Zurych, Francja - Włochy

 

18 czerwca (20:45) Salzburg, Grecja - Hiszpania

18 czerwca (20:45) Innsbruck, Rosja - Szwecja

 

 

1. 19 czerwca (20:45) Bazylea, zw. grupy A - drugi z grupy B - ćwierćfinał

2. 20 czerwca (20:45) Wiedeń, zw. grupy B - drugi z grupy A - ćwierćfinał

3. 21 czerwca (20:45) Bazylea, zw. grupy C - drugi z grupy D -ćwierćfinał

4. 22 czerwca (20:45) Wiedeń, zw. grupy D - drugi z grupy C - ćwierćfinał

 

 

29. 25 czerwca (20:45) Bazylea, zw meczu nr 1 - zw meczu nr 2 - półfinał

30. 26 czerwca (20:45) Wiedeń, zw meczu nr 3 - zw meczu nr 4 - półfinał

 

 

31. 29 czerwca (20:45) Wiedeń, FINAŁ

 

 

Przypominam, że wszystkie mecze można zobaczyć w Polsacie. Na żywo nie zobaczymy jedynie czterech spotkań ostatniej kolejki fazy grupowej, kiedy to mecze będą rozgrywane o jednakowej porze.

 

Livescore w czasie meczów Euro znajduje się tutaj.

Odnośnik do komentarza

Poloneza zacząć czas ;)

Na otwarcie mecz Szwajcarii z Czechami.

 

Szwajcaria: Benaglio - Magnin, Senderos, Lichtsteiner, Inler, Frei ©, Streller, Fernandes, Barnetta, Behrami, Muller

 

Czechy: Cech - Grygera, Polak, Galasek, Jankulovski, Sionko, Koller, Jarolim, Plasil, Ujfalusi ©, Rozehnal

 

Dziwi mnie brak w reprezentacji Szwajcarii Hakana Yakina i Djouru a w reprezentacji Czech Barosa.

 

Zapowiada się bardzo ciekawy mecz bo reprezentacje składy mają zbliżone z lekkim wskazaniem na Czechów. Należy jednak pamiętać, że Szwajcarzy są gospodarzami. Reprezentacja Czech nie grzeszy w ataku. Reprezentacja, która słynęła z pięknej ofensywnej gry ma bardzo mocną defensywę. Czyżby zmiana taktyki Brucknera? Mój typ to 2:1 dla Czechów po wyrównanym meczu.

Odnośnik do komentarza

Ja rowniez stawiam na Czechow ale mam pewne obawy co do sposobu kreowania akcji u naszych poludniowych sasiadow w zwiazku z brakiem ich najlepszego (imo) rozgrywajacego - Rosicky'ego; naprawde trudno mi sobie wyobrazic, zeby gre ciagneli gracze Jarolima czy Galaska, ale mam nadzieje, ze ci (i inni) pomocnicy mnie pozytywnie zaskocza

Odnośnik do komentarza

Dla mnie faworytem są gospodarze. Brakuje w Czechach armat w przodzie. Bo Koller to jednak już nie ten sam piłkarz. Pozostało mu z dawnych lat warunki fizyczne. Jeżeli Senderos zagra poprawnie to problemów z nim nie powinien mieć. Defensywę mają Czesi bardzo dobrą i ciężko będzie im strzelić bramkę, natomiast w ofensywie mogą mieć probelmy. Baros też coraz słabiej się prezentuje. W żadnym klubie nie potrafił dłużej posiedzieć. Forma już nie ta. Szwajcaria myślę, że w defensywie przyzwoicie, natomiast w ataku dla mnie są lepsi. Frei i Barnetta mogą zrobić w tym meczu różnicę na korzyść gospodarzy. Mój typ to 1:0. Ale jak skończy się 0:0 to wielkiego zdziwienia nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Tak jak przewidywałem Czesi wygrali minimalnie po wyrównanym meczu w którym przewagę mieli gospodarze. Znakomite wejście Sverkosa i trochę fuksiarska bramka dały Czechom wygraną.

 

Odnośnie ręki Ujfalusiego to pierwsza nabita a druga przy ciele więc decyzje arbitra IMO słuszne. Spodziewałem się lepszego meczu ale były szachy, dopiero druga połowa przyniosła akcje i bramkę.

Odnośnik do komentarza

Fatalny, moim zdaniem, występ Czechów. Koller w czeskim ataku praktycznie nie istniał, ale przecież lata lecą i szybkości mu nie przybywa. Na tle nędznych, bezpłciowych w ataku, Czechów Helweci wyglądali bardzo dobrze i wielka szkoda, że mecz zakończył się dla nich porażką. W czeski sukces potężny wkład miał, niestety, sędzia, dwukrotnie nie przyznając Szwajcarii karnych po zagraniach ręką bodajże Grygery. Szkoda Helwetów choć tak grając nie są bez szans w pozostałych meczach. Czechom natomiast wróżę szybki powrót do domu, bo o ile w tym meczu szeroko uśmiechnęła się do nich fortuna to w kolejnych meczach nie będzie już tak miło. Turcja i Portugala to drużyny znacznie silniejsze niż Helweci.

Odnośnik do komentarza

Kibicowalem Szwajcarom. Czesi jak narazie farciarze - kurde ta poprzeczka to powinien byc gol. Widac, ze brakuje kogos takiego w srodku jak Nedved czy Rosicky.

 

wg mnie pierwsza reka to ewidentny rzut karny - wg Hajto i Bonka ewidentny rzut karny i co do tego nie ma nawet dyskusji. Niestety pierwszy "walek" turnieju :| No coz, tym razem gospodarzom nie pomagaly sciany i mieli mocno pod gorke (Frei, reka, poprzeczka no i wlasnie nieskutecznosc) ...

Odnośnik do komentarza
Odnośnie ręki Ujfalusiego to pierwsza nabita a druga przy ciele więc decyzje arbitra IMO słuszne. Spodziewałem się lepszego meczu ale były szachy, dopiero druga połowa przyniosła akcje i bramkę.

Druga przy ciele, owszem, ale pierwsza nie. Obrońca interweniując nie powinien machać łapami jak skrzydłami wiatraka a później ewentualnie tłumaczyć się, że mu ktoś ten "wiatrak" nabił :> Moim zdaniem sędzia wypaczył wynik...

Odnośnik do komentarza

Pozwoliłem sobie ocenić obie drużyny, to tylko moje zdanie ;)

 

Szwajcaria:

Benaglio 5

Lichtsteiner 6

Magnin 7

Senderos 7

Mueller 5

Behrami 7

Barnetta 6

Fernandes 7

Inler 6

Streller 6

Frei 6

Yakin 7

Vonlanthen 5 (grał krótko)

Derdiyok 5 (grał krótko)

 

Czechy:

Cech 8

Grygera 5

Jankulovski 7

Rozenhal 8

Ujfalusi 7

Galasek 7

Polak 6

Jarolim 6

Sionko 8

Plasil 7

Koller 6

Sverkos 7

Vlcek 5 (grał krótko)

R Kovac 5 (grał krótko)

 

Podczas meczu analizowałem sobie zawodników ;) pewnie będą tacy, co się ze mną nie zgodzą.

 

Co do meczu - Szwajcaria szczególnie w drugiej połowie przeważała, ale jednak to dobre wyczucie napastnika i jego wybiegnięcie pozwoliło wygrać, tak jak ktoś w studiu PS mówił, że można zagrać 3 mecze dobre i nie wyjść z grupy, póki co Szwajcaria brnie tym planem :>.

 

EDIT: Spodobał mi się bardzo Frei, bezcenne łzy, widać, że kocha grać dla reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz za nami i szkoda Freia i Szwajcarów. Dla pierwszego to pewnie koniec mistrzostw. Dla drugich to bardzo trudne zadanie teraz do wykonania jak chcą awansować. Muszą zdobyć punkty w pozostałych meczach i liczyć, że Czechom powinie się noga. Więcej sytuacji bramkowych mieli gospodarze. Prowadzili grę i zabrakło skuteczności. Jeden bład załatwił sprawę. Natomiast ja uważam, że pierwsze zagranie ręką to rzut karny. Nie trzymał przy ciele. Piłka go trafiła i to już jego problem. Żal Szwajcarów bo nie powinni tego przegrać. U mnie mają plusa za swoją postawę. A Czechom z taką grą sukcesu nie wróżę.

Odnośnik do komentarza
Druga przy ciele, owszem, ale pierwsza nie. Obrońca interweniując nie powinien machać łapami jak skrzydłami wiatraka a później ewentualnie tłumaczyć się, że mu ktoś ten "wiatrak" nabił :> Moim zdaniem sędzia wypaczył wynik...

 

Na pewno nie były to ostatnie pomyłki sędziów w tych Mistrzostwach :) W 1 sytuacji rzeczywiście powinien być karny trudno nazwać ręke 30 centymetrów nad głową nabitą (ręce nad głowe to sobie może wystawiać siatkarz a nie piłkarz), bo skoro to była nabita to jak inaczej nazwać inne :-k Przy 2 sytuacji chyba właściwa decyzja. Mecz szybki, z niezłą ilością sytuacji. Niestety Rangersi "zło tego świata" wytyczyli szlak futbolu w najbliższych latach :) Szkoda Freia niby w niegroźnej sytuacji załątwił sobie kolano. Miejmy nadzieje że to tylko jakieś naciągnięcie, może naderwanie.

Odnośnik do komentarza

Portugalia: Ricardo - Ferreira, Bosingwa, Cristiano Ronaldo, Petit, Joao Moutinho, Simao, Pepe, Carvalho, Deco, Nuno Gomes ©

 

Turcja: Volkan Demirel - Servet Cetin, Hakan Balta, Zan, Emre ©, Aurelio, Nihat, Tuncay, Kazim, Erdinc, Hamit Altintop.

 

Kibicuję Turcji ale wygra pewnie Portugalia. Turcy mają solidny zgrany skład a w Portugalii ponoć panuje fatalna atmosfera między zawodnikami i to jedyna rzecz w której upatruję wygranej Turków. Piłkarsko Portugalia lepsza.

Odnośnik do komentarza

no to kibicujemy Turcji i Portugalii z wyjatkiem Ronaldo :P

zartuje, w tym meczu bede za Turcja, bo podoba mi sie jak gra, a poza tym ostatnio sporo sie dowiedzialem o tureckim futbolu i w ogole o tym kraju, dlatego chetnie bede im kibicowal

szkoda, ze w reprezentacji Turcji nie zagra od poczatku Sahin Seltuck, ktory IMHO moze byc jednym z objawien tego turnieju, bo to co chlopak wyprawia w Fenerbahce jest niesamowite i tylko czekac, az zainteresuja sie nim silne kluby z Europy Zachodniej

Odnośnik do komentarza
ten Casim Casim :>

Kazim Kazim?

 

Podobała mi się gra Turków. Dużo biegali, grali ostro i siłowo, a jak trzeba było to pokazywali, że technikę też mają. No i właśnie ten Karim Karim też mi się spodobał. Chociaż on mało biegał, a w defensywie go nie było praktycznie widać, to miał sporo udanych zwodów.

Odnośnik do komentarza

Martwi mnie poziom sędziowania :| Pominę że UEFA przekonywała że każdy wślizg przy którym noga nie będzie dotykała trawy będzie karany kartką. Jak było każdy widział 10 metrów od bocznego prawie złamano nogę Naniemu :| Weszły jakieś nowe przepisy dotyczące gry ręką :> Zastosowano przepisy z hokeja :| :lol: Sędzia w tym meczu podjął masę błędnych decyzji. Nie dziwie się zażenowaniu poziomem sędziowania w Niemczech skoro biegają tam tacy panowie :roll:

 

Portugalia zasłużenie wygrała, powinno być nawet wyżej.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że Portugalia pokonała Turcję bo jakby powtórzył się wynik meczu otwarcie, gdzie wizualnie lepszy przegrywa z "Rangersami" mogłoby nastawić mnie anty do tego czempionatu. Portugalia bez brawury ale w sumie spokojnie, Czesi na olbrzymim fuksie. Jednak nie tak dawno, na MŚ06 Czesi też po pierwszym meczu schodzili jako wygrani a z grupy nie wyszli. Mam nadzieję, że i teraz ich to spotka, chyba, że radykalnie zmienią swoją grę.

 

PS - jako kibic FCN miałem okazję zobaczyć Kollera i Galaska w akcji. Ten spadek ma coraz mniej tajemnic Wam powiem :|

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie ocenić mecz Portugalia - Turcja 2:0 (Pepe, Meileres)

 

Portugalia:

Ricardo 7

Bosingwa 8

Pepe 8

Carvalho 7

Fereira 8

Petit 7

Moutinho 8

Cristiano Ronaldo 7

Deco 7

Simao 8

Nuno Gomez 7

Nani 7

Meireles 7

F. Meira -

Turcja:

Volkan Demirel 6

Altintop 8

Servet Cetin 7

Zan 6

Balta 6

Kazim 7

Emre 7

Aurelio 6

Erdinc 5

Tuncay 7

Nihat 6

Sarioglu 6

Asik 5

Senturk 5

 

 

Podobał mi się Bosingwa :> bardzo fajnie się prezentował na prawej obronie, w ogóle obrona moim zdaniem zagrała bardzo dobrze, dlatego Turcy oddali tak mało strzałów. Turcy w ofensywnie starali się, ale trafili na rywala silniejszego. Wracając szybko do Portugalii to też dobrze grał Moutinho, a 7 dałem Meirelesowi bo w końcu strzelił gola ;)

W Turcji po za Altintopem to podobał mi się nawet Kazim :D. Próbował coś tam na prawej flance.

 

Portugalia wygrała zasłużenie, jednak jakoś w meczu Szwajcaria - Czechy bardziej doceniałem tempo gry. W tamtym meczu dla mnie MoM Rozehnal :> (pewnie trochę niespodziewanie ?) a w tym hmm Moutinho, aktywny w środku i prezentował niezły poziom :). Jednak lubię doceniać obrońców jak Bosingwę i Altintopa, który bardzo dobrze wchodził w akcje ofensywne.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...