Skocz do zawartości

Liga Mistrzów 2008/09


Rekomendowane odpowiedzi

Losowanie III rundy el. do LM:

Anorthosis Famagusta FC (CYP) / SK Rapid Wien (AUT) - Olympiacos CFP (GRE)

Vitória SC (POR) - IFK Göteborg (SWE) / FC Basel 1893 (SUI)

FC Shakhtar Donetsk (UKR) - NK Dom�ale (SVN) / NK Dinamo Zagreb (CRO)

FC Schalke 04 (GER) - Club Atlético de Madrid (ESP)

Aalborg BK (DEN) / FK Modrica (BIH) - Rangers FC (SCO) / FBK Kaunas (LTU)

FC Barcelona (ESP) - Beitar Jerusalem FC (ISR) / Wisla Kraków (POL)

PFC Levski Sofia (BUL) - RSC Anderlecht (BEL) / FC BATE Borisov (BLR)

Standard de Ličge (BEL) - Liverpool FC (ENG)

FC Inter Baku (AZE) / FK Partizan (SRB) - Fenerbahçe SK (TUR) / MTK Budapest (HUN)

FC Twente (NED) - Arsenal FC (ENG)

FC Spartak Moskva (RUS) - Drogheda United FC (IRL) / FC Dynamo Kyiv (UKR)

Juventus (ITA) - Tampere United (FIN) / FC Artmedia Petr�alka (SVK)

SK Brann (NOR) / FK Ventspils (LVA) - Olympique de Marseille (FRA)

ACF Fiorentina (ITA) - SK Slavia Praha (CZE)

Galatasaray AS (TUR) - FC Steaua Bucuresti (ROU)

Panathinaikos FC (GRE) / FC Dinamo Tbilisi (GEO) - FC Sheriff (MDA) / AC Sparta Praha (CZE)

 

Najciekawsza para to starcie klubów z Niemiec i Hiszpanii :D Schalke - Atl. Madryt

My kiepsko trafiliśmy, ale najpierw przejdźmy Beitar.

Odnośnik do komentarza
Rangersi to najpierw muszą wygrać w Kownie, żeby awansować :]

No i Kowno w trzeciej rundzie :) Ale jak tak patrzę na losowanie i widzę, że zagra ktoś z trójki Aalborg BK (DEN) / FK Modrica (BIH) / FBK Kaunas (LTU) w fazie grupowej, to po prostu nie wiem co mam powiedzieć. Przecież każdy z tych zespołów wydaje się być potencjalnym dostawcą punktów dla większości silniejszych ekip. A swoją drogą Polska jak zwykle w el. do LM trafia najgorzej jak tylko można. Fakt, że nadal trzeba przejść Beitar, ale jednak poza Arsenalem, Liverpoolem i Juventusem, była masa innych zespołów, nawet par, na które mogliśmy trafić, ale los MUSIAŁ nas skojarzyć z europejskim gigantem... eh, gdzie tu sprawiedliwość? Oby chociaż Wisła pokazała coś w Pucharze UEFA. A tak w ogóle, zespół odpadający w III rundzie el. LM bezpośrednio awansuje do grupy w Pucharze UEFA?

Odnośnik do komentarza
Rangersi to najpierw muszą wygrać w Kownie, żeby awansować :]

No i Kowno w trzeciej rundzie :) Ale jak tak patrzę na losowanie i widzę, że zagra ktoś z trójki Aalborg BK (DEN) / FK Modrica (BIH) / FBK Kaunas (LTU) w fazie grupowej, to po prostu nie wiem co mam powiedzieć. Przecież każdy z tych zespołów wydaje się być potencjalnym dostawcą punktów dla większości silniejszych ekip. A swoją drogą Polska jak zwykle w el. do LM trafia najgorzej jak tylko można. Fakt, że nadal trzeba przejść Beitar, ale jednak poza Arsenalem, Liverpoolem i Juventusem, była masa innych zespołów, nawet par, na które mogliśmy trafić, ale los MUSIAŁ nas skojarzyć z europejskim gigantem... eh, gdzie tu sprawiedliwość? Oby chociaż Wisła pokazała coś w Pucharze UEFA. A tak w ogóle, zespół odpadający w III rundzie el. LM bezpośrednio awansuje do grupy w Pucharze UEFA?

 

Po pierwsze nie jest powiedziane że Wisła zagra z Barceloną. Jak nie przejdzie Beitaru to nie zagra nawet w PUEFA. A jeśli przejdzie Beitar i przegra z Barceloną to jeszcze będzie grać w 1 rundzie PUEFA.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
No nie, jak w III rundzie trafimy na takie FC Basel, to możemy powalczyć :]. Ale trzeba się chyba nastawiać na walkę o grupę PUEFA. Ale lepiej, żeby piłkarze tak nie myśleli :)

 

EDIT: Ach, jeszcze co do II rundy, to wolałbym, abyśmy nie trafili na Beitar i Goteborg. Z resztą powinniśmy sobie poradzić (a jak nie, to znaczy że jeszcze już na tym ostatnim dnie)

 

:rotfl: aż się to miło wspomina teraz...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i po losowaniu. Ręcznie odnotowałem takie grupy ;)

 

A: Cluj, Chelsea, Roma, Bordeaux

B: Anarthosis, Inter, PAO, Werder

C: Szachtar, Barcelona, Sporting, Bazylea

D: Atletico Madryt, Liverpool, PSV, Marsylia

E: Aalborg, Villarreal, Celtic, MU

F: Fiorentina, Lyon, Bayern, Steaua

G: Dynamo Kijów, Arsenal, Porto, Fenerbahce

H: BATE, Juve, Real, Zenit

 

Grupa śmierci to zdecydowanie grupa H. Ciekawie może być w D gdzie każdy ma szansę awansować. Pozostałe grupy raczej łatwe do przewidzenia.

Odnośnik do komentarza

Mi się podoba losowanie, pomimo że można niby przewidzieć grupy to ja liczę na małe niespodzianki chociaż między klubami w bezpośrednich pojedynkach :D.

BATE trafiło kiepsko, no ale jak kiepsko nie trafić jak jest się losowanym z 4 koszyka :P Atletico to inna bajka, bo są silni po prostu, z czwartego koszyka wylosowani, a o awans na pewno powalczą ;)

W końcu to Liga Mistrzów, czyli najlepsze zespoły :P

Odnośnik do komentarza
Żartujesz z tą grupą śmierci, tak? Chyba grupa BATów. Najgorsza jest dla mnie grupa D.

Myślisz, że BATE to polski klub bez ambicji, który po tym awansie siądzie na laurach i poprosi gwiazdeczki z Madrytu/Turynu/Petersburga o jak najniższy wymiar kary?

Ja myślę inaczej - Real, Juve i Zenit pourywają sobie nawzajem punkty i o tym która z tych drużyn nie awansuje do kolejnej rundy LM zadecydują mecze z BATE. I to od postawy BATE głównie na własnym boisku zależy los reszty. Taki jest mój pogląd na sprawę. Nie mówię, że będą super objawieniem bo pewnie zajmą ostatnie miejsce ale z zerowym dorobkiem punktowym z grupy nie wyjdą.

Odnośnik do komentarza
Żartujesz z tą grupą śmierci, tak? Chyba grupa BATów. Najgorsza jest dla mnie grupa D.

Myślisz, że BATE to polski klub bez ambicji, który po tym awansie siądzie na laurach i poprosi gwiazdeczki z Madrytu/Turynu/Petersburga o jak najniższy wymiar kary?

 

Skoro już napisałeś za mnie, co myślę, a potem mnie za to zjechałeś, myślę, że na tym zakończę tę wymianę opinii.

Odnośnik do komentarza

musze podzielic swoj poglad ze zdaniem Barona :) rowniez uwazam, ze to wlasnie grupa G jest najsilniejsza

Dynamo jest zawsze grozne, zwlaszcza u siebie, gdzie moze wygrac z kazdym, Porto to caly czas Porto z takimi graczami jak Meireles czy Quaresma, ktorzy moga w pojedynke wygrywac mecze... Arsenal ma z kolei zbyt mocny sklad, zeby nie wyjsc z tej grupy :P ale czy graczom pokroju Sagny, Nasriego albo Diaby starczy doswiadczenia na tak wazne spotkania? Fenerbahce zas w zeszlym sezonie pokazalo, ze w pilke na najwyzszym europejskim poziomie grac potrafi.

Odnośnik do komentarza
Porto to caly czas Porto z takimi graczami jak Meireles czy Quaresma, ktorzy moga w pojedynke wygrywac mecze...

 

Trochę siła ognia Porto spadła po odejściu tego drugiego, ale i tak mogą sporo namieszać, bo na papierze są na równi z Dynamem i Fenerbahce i minimalnie gorsi od Arsenalu. Tyle, że jak zwykle, wszystko zweryfikuje boisko.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...