Skocz do zawartości

Rowery


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy później...

Ten jest dla mega amatora ;). Powiedz mi, czy interesuje Cie rower typu Cross, czy może być MTB?

 

Jeśli MTB, to do 1000zł najrozsądniejszy będzie Kross :

 

http://allegro.pl/kross-hexagon-x3-s-17-okazja-i3057829534.html

Osprzęt dużo lepszy niż w tym wysłanym przez Ciebie ;). Właściwie to rower do wszystkiego, który powinien posłużyć kilka dobrych lat.

 

@EDIT: znalazłem jeszcze coś takiego :

http://allegro.pl/kr...3045042121.html . Zaskakująco niska cena.

Odnośnik do komentarza

Głownie chodzi mi, zeby to byl rower z mocną ramą, poniewaz chce zamontowac do niego fotelik dla dziecka. Wczoraj znalazłem cos takiego: http://www.activsport.eu/product-pol-9238-Kross-Hexagon-X3-Oki-19-srebrny-mat.html.

Jeden z modeli, który mi poleciłes tylko, ze tanszy. Osprzetem sie rózni od tego Twojego. Zmiana na gorsze jakosciowo?

Odnośnik do komentarza

Troszke szukałem, czytałem i bardziej chyba przyda mi sie cross. Kiedys myslalem, ze to wszystko podchodzi pod rowery górskie. Głownie bedzie wykorzystywany do wycieczek rodzinnych po róznych terenach, ale głownie bedą to równe drogi, czesto asfaltowe. Znalazłem taki model za przystępną cenę: http://www.mudserwis...012-p-2317.html Co Wy na to?

Edytowane przez Ingenting
Poprawiłem link, bo była kropka i się nie otwierał.
Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim jak chcesz wytrzymały rower to nie aluminiową ramę za 1000zł. ;) Skoro chcesz jeździć z dzieckiem, to nie raczej nie będziesz jeździł szybko po trudnym terenie, więc rzeczywiście najlepszy będzie cross, albo rower trekkingowy.

 

Ja ze swojej strony bym polecił Unibike'a, np: http://www.mudserwis...012-p-2317.html Starsze modele pewnie można znaleźć taniej, tylko trzeba by poszukać. Wiem, że to mało okdrywcza rada ale przy zakupie roweru to jest rzeczywiście najlepsza opcja. Przejechać się do kilku sklepów (tylko nie firmowych Gianta czy Kross, a takich prowadzonych przez miłośników rowerów) i tam posprawdzać kilka modeli.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

W najbliższym czasie mam zamiar zakupić rower.

Celuję w miejski, lub trekkingowy. Będę nim dojeżdżał do pracy, oraz woził dzieciaka na siedzeniu na bagażniku. Praktycznie 99% będę poruszał się po asfalcie.

Budżet to około tysiaka. Raczej jakaś damka, bo pewnie żona też będzie używała.

Kilka metrów od domu mam firmę, która składa rowery http://www.folta.pl/ Ktoś zorientowany mógłby zerknąć, czy w ich ofercie jest coś godnego uwagi?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jak wspominałem w HP, muszę zmienić - prędzej czy później - kasetę zębatek. Oczywiście wchodzi w grę jedynie kupno przez neta, bo w MMz co prawda jest duży sklep z częściami rowerowymi, ale (1) mają mały wybór 'ekonomicznych' części - a ja jestem casual, a nie wyczynowiec, (2) jak już mają, to drogo, (3) są niemili ;)

 

Doczytałem, że do odkręcenia starej kasety potrzebny mi będzie specjalny klucz, który do niczego innego mi się więcej nie przyda, a zębatek nie mam zamiaru w najbliższym czasie więcej zmieniać. Pytanie więc brzmi - czy kupić samą kasetę, i "domowym sposobem" to jakoś odkręcić, czy oszczędzić sobie nerwów i dopłacić te 20 złotych więcej? Niby to nie majątek, ale po co mi taki gadżet, który do niczego więcej się nie przyda :-k

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Co sądzicie o gwizdku na ultradźwięki jako środek na wiejskie psy?

 

Nie chodzi mi o zdziczałe, krwiożercze psy, tylko o wiejskie kundle, które gonią za rowerami, bo im się nudzi, a instynkt karze im gonić za wszystkim co ucieka, albo mają za duże mniemanie o swoim terytorium. Jadąc sam nie mam z tym raczej problemu, bo wystarczy głośno krzyknąć na takiego, albo po prostu stanąć i zasłonić się rowerem i już nie jesteśmy atrakcyjni dla psa, ale jak mam w foteliku dziecko, które psów się boi, to sprawa staje się bardziej skomplikowana:

- zejść z roweru i się nim zasłonić nie wchodzi w grę (tym bardziej jak jedzie sama żona), no bo nie sposób się zasłaniać wystraszonym dzieckiem

- próbować prześcignąć psa jest również niewygodne, bo są szybkie i wytrzymałe skubańce

- gaz pieprzowy może jest i dobrym pomysłem, ale nie jak się ma ciekawego świata czterolatka w pobliżu, poza tym do psiknięcia gazem trzeba również zejść z roweru

- rzucenie petardy hukowej - patrz wyżej

 

I tu na myśl mi przechodzą gwizdki ultradźwiękowe - wykorzystywane m.in. do tresury psów. Nie chodzi mi o to (i się tego nie spodziewam), że po gwizdnięciu pies podkuli ogon i ucieknie, ale bardziej że stanie zaskoczony, bo usłyszy ciekawy/niespotykany dźwięk. Ktoś ma doświadczenia w tej kwestii? Może właściciele psów?

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Ekspertem nie jestem, ale akurat w tym sezonie też kminiłem co zrobić ze smarowaniem.

 

Na chłopski rozum to nic złego nie powinno się stać. Na pewno lepiej posmarować jakiś rzepakowym niż czymś gęstym, np. towotem. Ale IMO olej spożywczy ma zbyt małą lepkość i wystarczy ci na bardzo krótko, przez co zwiększy się zużycie zębatek i łańcucha. Lepiej wydać 20-30zł na porządny smar, który ci wystarczy na cały sezon.

Odnośnik do komentarza

Zależy co rozumiesz przez szajs. Jak ktoś ma dobry sprzęt to przetnie w 5 sekund. ;) Ale jeżeli nie planujesz zostawiać po nocy w różnych dziwnych miejscach roweru to powinien dać radę, jak każdy inny. Ja mam jakiś najtańszy z Decathlonu i jeszcze nikt mi roweru nie zajumał. ;) Ale ja jednak staram się zostawiać rower w miejscach do tego przeznaczonych, na widoku i niezbyt długo.

 

Jeżeli chcesz coś porządnego to tylko U-lock albo zwykły łańcuch.

Odnośnik do komentarza

 

Jest tak samo solidne, jak zapięcie z Lidla za 16,99 zł (tylko nie na szyfr, a na kluczyk). Wszystkie te plecione zapięcia to jest odstraszacz dla amatorów - jak ktoś ma dobre nożyce, to 30 sekund mu to nie zajmie, żeby przeciąć ;)

 

Tak jak napisał Gebe - w zasadzie najrozsądniejsze są u-locki, ale ich wadą jest poręczność.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...