Skocz do zawartości

Rowery


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, wszystko pasuje tylko w jedno miejsce ;) 

 

Jedyne nad czym trzeba pomyśleć, to który pedał gdzie, bo można gwint w korbach popsuć, ale wystarczy czujność, bo pedały są podpisane, i znajomość która strona prawa, a która lewa.

 

I klucze płaskie i imbusowe potrzebne, właściwie do roweru się więcej nie przyda. Warto kupić zestaw jednych i drugich, bo to koszt niewielki, a kluczem uniwersalnym się ciężko w niektóre miejsca dostać - a przydają się później przy dalszej eksploatacji.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Warszawiacy, czy macie jakieś fajne trasy, którymi często jeździcie? Bo mi się Ursynów / Wilanów / Kabaty zaczynają nudzić.

 

Wczoraj zrobiłem coś takiego: http://www.mapmyrun.com/workout/2968266292 z jednym błędem - drogą wojewódzką do Kawęczyna ludzie jeżdżą i 130km/h co raz prawie mnie przewróciło. Resztę trasy mogę polecić, szczególnie odcinek od promu do Karczewa wzdłuż wału. Szkoda, że potem się wczorajsze wichury zaczęły i miałem problem z utrzymaniem roweru.

 

Bardzo przyjemna jest też trasa bulwarami wzdłuż Wisły do Mostu Północnego - mało świateł, choć sporo ludzi: http://www.mapmyrun.com/workout/2834300449

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Zima idzie, więc postawowiłem się sprężyć na koniec sezonu i pobić swój rekord: https://www.endomondo.com/users/37873048/workouts/1217098366

 

Wszystkim warszawiakom mogę szczerze polecić drogę wśród Wisły do Góry Kalwarii i Czerska. Prawie na całej długości równa, asfaltowa, o niedużym ruchu. Można skorzystać też z promu w Gassach i wrócić praską stroną. Powrotu takiego jak mój, przez Piaseczno, Dawidy nie polecam. Do wyboru albo drogi o dużym natężeniu ruchu (zwłaszcza w piątek o 15 :keke:) albo przegląd gleb piaszczystych Mazowsza.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Szukam siodełka, bo te co mam w Lazaro to... no nie, zwariuję. Jeden sezon przejeździłem, ale w tym złe wspomnienie powróciły.

 

Czy w zasadzie wystarczy, że pójdę do pierwszego lepszego sklepu rowerowego i sobie dobiorę siodełko i będzie ok? Czy polecacie jakieś super hiper ekstra żelowe, ale żeby nie kosztowało miliona?

Odnośnik do komentarza

A próbowałeś je regulować w płaszczyźnie poziomej? Ewentualnie przesuwać siodełko do tyłu/przodu wzdłuż linii ramy roweru? Pytam dlatego, bo często się poprzestaje tylko na wysokości sztycy, a niewielkie poprawki w tym aspekcie, o który pytam mogą poprawić komfort jazdy.

 

Bo powiedzmy sobie szczerze - po przejechaniu jakiejś określonej liczby kilometrów na rowerze, tyłek musi boleć, taka jest bolesna prawda ;) Tylko że to powinien być ból wynikający raczej ze zmęczenia materiału,  niż mechanicznych uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gabe napisał:

A próbowałeś je regulować w płaszczyźnie poziomej? Ewentualnie przesuwać siodełko do tyłu/przodu wzdłuż linii ramy roweru? Pytam dlatego, bo często się poprzestaje tylko na wysokości sztycy, a niewielkie poprawki w tym aspekcie, o który pytam mogą poprawić komfort jazdy.

 

Bo powiedzmy sobie szczerze - po przejechaniu jakiejś określonej liczby kilometrów na rowerze, tyłek musi boleć, taka jest bolesna prawda ;) Tylko że to powinien być ból wynikający raczej ze zmęczenia materiału,  niż mechanicznych uszkodzeń.

Nie no, ja poprzedni sezon się przemęczyłem jakoś, ale w tym wsiadłem tylko na rower, i z miejsca zaczął mnie tyłek boleć :/ 

 

Pokombinuję z tym przesunięciem siodełka w przód/w tył, może coś pomoże. Ale już mnie wzdryga, jak sobie pomyślę, że mam na nim siadać... 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
19 godzin temu, wwosik napisał:

Z czego korzystacie do nawigacji? Dedykowany GPS? Google Maps? Kolega proponuję Komoot i po pierwszych próbach jest całkiem fajna.

w zabudowanym jak jade wolno google maps

jak nie jade wolno to Yanosik

 

dwa komplementarne programiki 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, klinsmann napisał:

w zabudowanym jak jade wolno google maps

jak nie jade wolno to Yanosik

 

dwa komplementarne programiki 

Zresztą najlepiej samochodem jeździć Google Maps + Yanosik, który minimalizuje się do kropki i nadal pokazuje Ci wszystkie zagrożenia czy kontrole. Ale koniec OT ;) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...