Skocz do zawartości

Rowery


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Wczoraj postanowiłem wyczyścić rower i przesmarować go. Niestety na łańcuchu spostrzegłem dość grubą warstwę smaru, zmieszanego zapewne z błotem i innymi, więc trudną do usunięcia. I mam w związku z tym pytanie - czy mogę usunąć to rozpuszczalnikiem czy są lepsze sposoby na usunięcie? I drugie pytanie dotyczy skuteczności smarów rowerowych. Naprawdę są jakoś lepsze do roweru od normalnego smaru?

Odnośnik do komentarza
Co do smaru, woda z jakimkolwiek środkiem czyszczącym, pod ciśnieniem powinna starczyć, Na temat smarów się nie wypowiem bo sam korzystam z normalnego

Puknij sie w łeb... :picard: napletek tez czyscisz woda pod cisnieniem?

 

Timą: Zainwestuj w rowerowa szczoteczke (np. Park Tool) i benzyne ekstrakcyjna. Wyczysc lancuch benzyna, wyczysc zebatki i koronki a na koniec przetrzyj lancuch szmatka nasaczona benzyna. Potem smarujesz - circa krople na co drugie ogniwo, pokrecisz, poczekasz, delikatnie scierasz resztki smarowidla i walisz do lasu..

 

Co sa warte smary rowerowe? Sa dwie szkoly, jedni twierdza, ze to marketingowy bullshit i stosuja jakies tanie alternatywy (np. Vexol) a drudzy uzywaja produktow dedykowanych np. Finish Line. Ja osobiscie mam dwa smary FL-a - mokry i suchy, sa niezle, dlugo wytrzymuja nie lapia syfu i uciszaja lancuch. Poza tym sa bardzo wydajne. Troche to kosztuje, buteleczka 150 ml chyba z 20-25 PLN.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Wczoraj musiałem dosyć szybko ruszyć na skrzyżowaniu i pech chciał, że rozwalił mi się plastikowy pedał (znaczy się nie cały mechanizm tylko ta platforma, gdzie stawiam stopę). Teraz zastanawiam się nad jakimiś metalowymi pedałami. Co możecie polecić? Na jaką firmę mam zwrócić szczególna uwagę? Co do roweru - typowy góral do jazdy po ulicy i bezdrożach.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Czeka mnie chyba wymiana supportu w pedałach. Wczoraj coś w tym zaczęło gruchotać i ogólnie wyczuwalny jest luz. Pytanie brzmi: czy można to wymienić samodzielnie, mając do dyspozycji narzędzia z warsztatu samochodowego, czy też muszę gnać do serwisu rowerowego? I ile kosztuje taki support?

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Nie jestem specem, ale wg mnie powinieneś kupić (tak jak ja wziąłem) rower crossowy. Do 2k znajdziesz już naprawdę niezły model. Znajdź sklep stacjonarny u siebie, przejedź się wcześniej takim, poszukaj w necie czy dany model taniej będzie i jazda. Pytanie z ciekawości...a co z motorem i prawkiem co robiłeś? Na rower się przerzucasz?

Odnośnik do komentarza

Nie jestem specem, ale wg mnie powinieneś kupić (tak jak ja wziąłem) rower crossowy. Do 2k znajdziesz już naprawdę niezły model. Znajdź sklep stacjonarny u siebie, przejedź się wcześniej takim, poszukaj w necie czy dany model taniej będzie i jazda. Pytanie z ciekawości...a co z motorem i prawkiem co robiłeś? Na rower się przerzucasz?

 

Na motor przyjdzie jeszcze czas. W każdej chwili mogę go kupić :). Prawko już mam :). Rower miałem kupić na urodziny, ale nie wyszło.

Odnośnik do komentarza

*Kellys Axis*

 

Wagowo wytrzymuje ;) ma wzmacniane obręcze. Ogólnie dobry.

 

Ma go mój ojciec, oraz jeszcze cięższy kuzyn, i wytrzymuje bezproblemowo. Komfort jazdy na przyzwoitym poziomie.

Pewnie udałoby Ci się ustrzelić jakiś zeszłoroczny model, to i cena byłaby atrakcyjniejsza, akurat na lampki i torebki :P.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że ktoś mi podrzuci nazwy modeli. Brat poleca Gianty. Sam ma Gianta i nie narzeka.

Też mam Gianta i nie narzekam, czy są najlepsze? watpie, pewnie sa lepsze od nich, ale sa napewno godne polecenia. Tak jak mówiłem - uderz do dużego sklepu, będą tam mieli wszystkie sensowne marki i się rypnij kilkoma. Nie ma co też wg mnie przepłacać i brać za 2-2.5k jesli ma byc do jazdy rekreacyjnej, za 1500-1700 spokojnie coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że ktoś mi podrzuci nazwy modeli. Brat poleca Gianty. Sam ma Gianta i nie narzeka.

Też mam Gianta i nie narzekam, czy są najlepsze? watpie, pewnie sa lepsze od nich, ale sa napewno godne polecenia. Tak jak mówiłem - uderz do dużego sklepu, będą tam mieli wszystkie sensowne marki i się rypnij kilkoma. Nie ma co też wg mnie przepłacać i brać za 2-2.5k jesli ma byc do jazdy rekreacyjnej, za 1500-1700 spokojnie coś znajdziesz.

 

O to właśnie mi chodzi :). Takiego rowerka szukam. Brat też mi powiedział, ze powinienem do jakiegoś duzego sklpu skoczyć :).

http://www.bikeman.pl/advanced_search_result.php?search_in_description=0&inc_subcat=1&keywords=rower&pfrom=&pto=2000&categories_id=1&button.x=24&button.y=13

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...