Skocz do zawartości

Miasto mafijne, klub mafijny ...


Samsung

Rekomendowane odpowiedzi

Czerwiec 2008 :

 

Finanse : - 652.000. euro. [ - 32.890. euro. ]

 

Transfery (Polska) :

 

1. Grzegorz Bonin [ 24 lata, OP P, Polska (1/0) ] Z Korony Kielce do Salzburga za 1.100.000. euro.

2. Marek Wasiluk [ 21 lat, O LŚ, WO L, Polska U-21 (7/0) ] Z Lecha Poznań do GKS-u Bełchatów za 725.000. euro.

3. Tomasz Wisio [ 26 lat, O/WO L, Polska U-21 (4/0) ] Z LASK Linz do Wisły Kraków za 300.000. euro.

4. Piotr Kulpaka [ 23 lata, OŚ, Polska (0/0) ] Z Bystrca do Ruchu Chorzów za 300.000. euro.

5. Błażej Jankowski [ 27 lat, OŚ, DP, Polska (0/0) ] Z Odry Wodzisław do Groclinu za 60.000. euro.

 

Transfery (Świat) :

 

1. Renato Augusto [ 20 lat, OP PLŚ, Brazylia U-21 (4/1) ] Z Flamengo do Sao Paulo za 14.750.000. euro.

2. Curtis Davies [ 23 lata, OŚ, Anglia U-21 (3/0) ] Z West Bromwich do Aston Villi za 14.500.000. euro.

3. Alessandro Rosina [ 24 lata, OP PLŚ, Włochy (8/2) ] Z Interu Mediolan do Torino za 13.000.000. euro.

4. Bogdan Lobont [ 30 lat, BR, Rumunia (62/0) ] Z Dynama Bukareszt do Feyenordu Rotterdam za 10.250.000. euro.

5. Tommaso Vailatti [ 22 lata, P PLŚ, Włochy (2/0) ] Z Napoli do Torino za 9.250.000. euro.

 

Ligi Europejskie :

 

Rosja, Ekstraklasa : Spartak Moskwa (+3)

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

Puchar Lata, 1 rnd. [1/2] | 21.06.2008. | Wisła Kraków (2) 3:0 (0) Slovan Bratysława [ Paweł Brożek '1, Piotr Brożek '16, Dudu '48 // Mucha '30 knt. ]

Puchar Lata, 1 rnd. [2/2] | 28.06.2008. | Slovan Bratysława (1) 3:1 (0) Wisła Kraków [ Hesek '7, Meszaros '50, Gottwald '83 - Paweł Brożek '58 ]

 

Reprezentacja Polski :

 

Brak

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia (1560) 2. Argentyna (1500) 3. Francja (1394) 21. Polska (870)

Odnośnik do komentarza

nosz kurde dramat :roll: wez sprobuj sprzedac tych co zarabiaja najwiecej albo chociaz sprobuj wynegocjowac dla nich nowe kontrakty z mniejszymi pensjami; moze jak sie zreflektuja jak zla jest sytuacja finansowa klubu to sie zgodza na obnizke pensji; wiem, ze u mnie czasem takie myki dzialaly

Odnośnik do komentarza

Odcinek 52

 

Okres przygotowawczy czas zacząć. Czasu nie mamy dużo, gdyż rozgrywki w Polsce zaczynają się już pod koniec lipca. Nie chcąc przemęczać zawodników zorganizowałem jedynie trzy sparingi z troszkę gorszymi ekipami. Zadzwonił również do mnie prezes, który poinformował mnie o sprzedaży Rafała Krupy do GKS-u Jastrzębie. W zamian za tego zawodnika otrzymaliśmy 2 tysiące euro. Naszymi przeciwnikami w tymże okresie była angielska ekipa AFC Hayes i dwa zespoły z naszego kraju : Dolcan Ząbki i Orzeł Ząbkowice Śląskie.

 

05.07.2008. [2L] Znicz Pruszków (1) 1:0 (0) AFC Hayes [ENG] [ Konrad Adamski '15 ]

 

Cóż nasz pierwszy sprawdzian nie wyszedł nam najlepiej. Ekipa z Anglii czasami potrafiła zagrozić naszej bramce, lecz nienagannie spisywali się dzisiaj moi bramkarze. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Adamski pakując piłkę z kilku metrów do bramki rywala.

 

12.07.2008. [2L] Znicz Pruszków (3) 4:1 (0) Dolcan Ząbki [POL] [Grzeszczyk '22, Wawrzyńczok '32, Herman '43, Gronowski '88, Grzeszczyk '30 knt. - Kowalik '74]

 

W naszym drugim spotkaniu sparingowym zaprezentowaliśmy się znacznie lepiej. Rywal musiał przyznać wyższość moich zawodników, którzy bezproblemowo rozgrywali dzisiaj piłkę jak i strzelali gole. Bramka dla gości padła po rykoszecie co może usprawiedliwić moich graczy, którzy zagrali naprawdę dobre spotkanie.

 

19.07.2008. [2L] Znicz Pruszków (1) 2:0 (0) Orzeł Ząbkowice Śląskie [POL] [ Janczak '33, Mowlik '67 ]

 

W ostatnim naszym spotkaniu przed rozpoczęciem sezonu 08/09 przyjechała do nas ekipa z Ząbkowic Śląskich. Ciężko grało nam się przeciwko tej ekipie, która pokazała dobry futbol. Mimo wszystko udało nam się zdobyć dwie bramki i ostatecznie zakończyliśmy nasz okres przygotowawczy z trzema zwycięstwami na koncie.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 53

 

Tuż przed naszym pierwszym spotkaniem zawitał do mnie mój fizjoterapeuta i oznajmił mnie, że nie będę mógł w najbliższym spotkaniu z Kmitą Zabierzów skorzystać z kilku podstawowych graczy naszego zespołu.

 

Na inaugurację sezonu do Pruszkowa przyjeżdżała ekipa z Zabierzowa, która w sezonie 07/08 zajęła dobą szóstą lokatę w tabeli. Niespodziewanie okazaliśmy się faworytem dzisiejszego spotkania prowadzonego przez Daniela Stefańskiego. Moja ekipa od początku zaczęła grać dobrze i w pierwszych minutach mogliśmy wyjść na prowadzenie, lecz nasi napastnicy z kilku metrów nie trafiali w bramkę. Czego nie zrobił napastnik, zrobił pomocnik. W 14 minucie spotkania Jakub Kaszuba fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego umieszczając piłkę w bramce ! Chwilę później dogodną okazję zmarnował niezwykle aktywny Janczak. Od dwudziestej minuty zarysowała się wyraźna przewaga gości. Kilka bardzo dobrych okazji miał Bogdan Petrović, ale o bramce mógł jedynie pomarzyć. Do przerwy grając spokojnie i kontrolując mecz prowadziliśmy 1-0 po bramce ze stałego fragmentu gry. Przed drugą połową miałem mieszane uczucia. Wiedziałem, że Kmita będzie chciała za wszelką cenę zdobyć bramkę i w ostateczności zremisować bądź wygrać spotkanie. Jednak to my zaczęliśmy drugą partię wyjątkowo. Już w drugiej minucie drugiej części gry Adamski zagrał krótko do Wawrzyńczok, który z bardzo ostrego kata umieścił piłkę w siatce. Trzeci gol padł w 71 minucie gry kiedy to bramkarz gości wybił piłkę wprost pod nogi Janczaka, a ten płaskim strzałem po ziemi zdobył kolejnego gola dla naszej drużyny. Chwilę później musieliśmy radzić sobie w dziesiątkę kiedy to kontuzji doznał Osoliński, a ja miałem niestety wyczerpany limit zmian. Cztery minuty później Petrović perfekcyjnie wykonał rzut wolny umieszczając piłkę tuż przy słupku. Nadzieja jeszcze jakaś była choć wiedziałem, że moi zawodnicy tanio skóry nie sprzedadzą. W 91 minucie miało miejsce niezbyt ciekawe zdarzenie kiedy Łoszakiewicz doznał kontuzji, wykorzystał to Filipczak, który nie zagrał fair-play i zdobył drugiego gola dla swojej ekipy. Od tego momentu graliśmy nawet w dziewięciu. Gra w dziewiątkę nie przeszkodziła nam w zdobyciu jeszcze jednej bramki. Kucharski w swoim stylu wpadł w pole karne i mocnym strzałem po długim słupku ustalił wynik spotkania. Ogólnie jak na pierwsze spotkanie w sezonie zagraliśmy bardzo dobrze. Jeden z fachowców przyznał, że nasza defensywa zagrała dzisiaj wspaniały mecz.

 

II liga [1/34], 26. lipca 2008.

Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków.

[18] Znicz Pruszków - Kmita Zabierzów [4] 4:2 (1:0)

Bramki : Jakub Kaszuba (14), Rafał Wawrzyńczok (47), Konrad Janczak (71), Michał Kucharski (90+4) - Bogdan Petrović (78), Krzysztof Filipczak (90+1).

Kontuzje : Bartosz Osoliński (74), Robert Łoszakiewicz (90+1) - Maciej Bębenek (54)

MoM : Rafał Wawrzyńczok (Znicz) [8]

Widzów : 464

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2008

 

Bilans : 4-0-0, 11:3

Liga : 3rd. [-0], 3 pkt, 4:2

Puchar Polski : Brak

Finanse : - 256.000. euro. [ + 394.000. euro ]

 

Transfery (Polska) :

 

1. Radosław Matusiak [ 26 lat, NŚ, Polska (0/0) ] Z Heerenveen do Tottenhamu za 12.250.000. euro.

2. Mateusz Broź [ 20 lat, OP PLŚ, Polska U-21 (1/0) ] Z Widzewa Łódź do Banika Ostrawa za 400.000. euro.

3. Maciej Kiciński [ 22 lata, LB, OŚ, Polska U-21 (1/0) ] Z Korony Kielce do Legii Warszawa za 325.000. euro.

4. Dawid Sołdecki [ 21 lat, P PLŚ, Polska U-21 (2/1) ] Z Górnika Łęczna do Górnika Zabrze za 300.000. euro.

5. Piotr Hernacki [ 20 lat, OŚ, Polska U-21 (4/0) ] Z Pogoni Szczecin do Widzewa Łódź za 275.000. euro.

 

Transfery (Świat) :

 

1. Andres Guardado [ 21 lat, WO/ OP L, Meksyk (36/3) ] Z Deportivo la Coruna do Arsenalu Londyn za 54.000.000. euro.

2. Lucho Gonzalez [ 27 lat, PŚ, Argentyna (38/5) ] Z Porto do Milanu za 41.500.000. euro.

3. Giuseppe Rossi [ 21 lat, OP/NŚ, Włochy U-21 (16/6) ] Z Villareal do Liverpoolu za 37.000.000 euro.

4. Kader Keita [ 26 lat, OP PL, NŚ, Wybrzeże Kości Słoniowej (41/9) ] Z Olympique Lyon do Interu Mediolan za 37.000.000. euro.

5. Samir Nasri [ 21 lat, OP Ś, Francja (4/1) Z Olympique Marsylia do Arsenalu Londyn za 26.000.000. euro.

 

Ligi europejskie :

 

Anglia, Premiership : ---

Czechy, I liga : ---

Czechy, II liga : Jihlava (+0)

Polska, Ekstraklasa : Arka Gdynia (+0)

Polska, II liga : Górnik Zabrze (+0)

Rosja, Ekstraklasa : CSKA Moskwa (+1)

Rumunia, I liga : CFR Cluj (+1)

Słowacja, I liga : Rużomberk (+0)

Ukraina, Wyższa Liga : FK Charków (+2)

Włochy, Serie A : ---

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

El. LM, 2 rnd. [1/2] | 30.07.2008. | Panathinaikos Ateny (2) 3:0 (0) Zagłębie Lubin [ Salpingidis '11, Papadopoulos '16 (k), '82 ]

 

Puchar Lata, 2 rnd. [1/2] | 05.07.2008. | Wisła Kraków (0) 2:1 (1) St. Gallen [ Piotr Brożek '62 (k), Sobolewski '69 // Niedzielan '15 knt. - Aguirre '19 ]

Puchar Lata, 2 rnd. [2/2] | 12.07.2008. | St. Gallen (0) 1:0 (0) Wisła Kraków [ Mandra '49 // Kokoszka '16 cz.k, Rosłoń '62 cz.k. ]

 

Puchar UEFA, 2 rnd. [1/2] | 17.07.2008. | Cliftonville (0) 0:2 (2) Górnik Zabrze [ Gierczak '11, Zahorski '43 ]

Puchar UEFA, 2 rnd. [2/2] | 31.07.2008. | Górnik Zabrze (2) 4:0 (0) Cliftonville [ Gierczak '2, '55, Marczak '34, Zahorski '64 ]

 

Puchar UEFA, 2 rnd. [1/2] | 17.07.2008. | Racing FC (1) 1:4 (3) GKS Bełchatów [ Alverdi '42 (k) - Ujek '2, Costly '5, '9, Wasiluk '52 ]

Puchar UEFA, 2 rnd. [2/2] | 31.07.2008. | GKS Bełchatów (1) 1:0 (0) Racing FC [ Costly '7 // Wasiluk '2 knt, Ujek '6 cz.k. // Hoffmann '71 knt. ]

 

Reprezentacja Polski :

 

Brak

 

Ranking FIFA :

 

1. Francja (1648) 2. Brazylia (1642) 3. Argentyna (1577) 24. Polska (858)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 54

 

Nie jeden z was na pewno zastanawiał się czemu mamy taki zysk w tym miesiącu. Otóż klub na rzecz Widzewa opuścił Rafał Wawrzyńczok za którego Łodzianie zapłacili 250 tysięcy euro, gdyż w kontrakcie miał wpisaną klauzulę dotyczącą tej sumy. Szkoda trochę Rafała był jednym z naszych lepszych zawodników w naszej ekipie. Szybko się z nim pożegnałem i życzyłem powodzenia w rozwoju swojego talentu.

 

Kontuzje których doznali nasi zawodnicy w meczu z Kmitą Zabierzów nie są groźne. Robert potłukł szczękę a Bartek goleń. Lada moment powinni się wykurować, lecz w najbliższym spotkaniu z Podbeskidziem nie zobaczymy ich na boisku.

 

Drugiego sierpnia czekało nas trudne spotkanie w Bielsku z tamtejszym Podbeskidziem. To gospodarze byli rywalami tego spotkania. Pierwsze dwadzieścia minut gry to całkowita dominacja tej ekipy. Przez 15 minut nasz bramkarz zwycięsko wychodził z wszystkich pojedynków. W 16 minucie Piotr Koman uderzył już nie do obrony i piłka odbijając się od poprzeczki wpadła do bramki. Wzięliśmy się jak najszybciej do odrabiania strat. Kilka okazji miał Kameruńczyk Chifon, lecz po raz kolejny pokazał, że nie jest w najwyższej formie. W 35 minucie Jankiewicz dostał piłkę w uliczkę i w akcji sam na sam z bramkarzem lekkim strzałem po ziemi wyrównał stan spotkania. Ta bramka powinna nas tchnąć do dalszej walki. Było jednak inaczej. Chwilę później Borutko zgrał piłkę w polu karnym do Matusa, który mocnym uderzeniem z pierwszej piłki ponownie wyprowadził Bielszczan na prowadzenie. Druga część gry nie była już tak emocjonująca. Mimo usilnych starań nasi zawodnicy nie strzelili już gola w tym spotkaniu. W 84 minucie meczu Wocial zagrał niedokładnie do Kaczmarka. Piłkę przejął Mouzie zdołał dośrodkować w pole karne, gdzie bramkarza uprzedził Borutko powiększając prowadzenie. Cóż dzisiaj byliśmy ekipą zdecydowanie gorszą. W Bielsku nastąpiły wyraźne postępy.

 

Paśnik - Kowalski ('46 Jędrzejczyk), Kucharski, Mowlik, Wocial - Adamski, Herman ('46 Gronowski), Kaczmarek - Jankiewicz ('46 Janczak), Chałas.

 

II liga [2/34], 2.sierpnia 2008.

Stadion miejski, Bielsko-Biała.

[9] Podbeskidzie Bielsko-Biała - Znicz Pruszków [3] 3:1 (2:1)

Bramki : Piotr Koman (16), Martin Matus (39), Ryszrad Borutko (84) - Dawid Jankiewicz (35)

MoM : Piotr Koman (Podbeskidzie) [8]

Widzów : 3119

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Odcinek 55

 

Troszkę zapomniałem o moim dziele.

 

Cztery dni po porażce w Bielsku do Pruszkowa przyjechali mocno zmotywowani zawodnicy Śląska Wrocław. Bukmacherzy zdecydowanie stawiali na gości, którzy bez problemów powinni sobie poradzić z naszą ekipą. Po kiepskim występie w Bielsku, liczyłem na szybki powrót do dobrej formy. Od początku postawiliśmy wysoko poprzeczkę rywalowi atakując nieprzerwanie gości. Dało to efekt w 24 minucie gry kiedy Adamski zagrał piłkę po ziemi do Wiśniewskiego, a ten z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Rezultat ten utrzymał się do końca pierwszej partii. W drugiej części liczyłem na strzelenie chociażby jeszcze jednej bramki. Nie chciałem zawieść w dzisiejszym dniu małej grupki kibiców, która zjawiła się na stadionie w Pruszkowie. Tuż po przerwie strzałem z dystansu popisał się Biliński piłkę pechowo do bramki sparował nasz bramkarz co dało jednocześnie wyrównanie. Liczyłem na utrzymanie chociażby remisu. Jednak głównym bohaterem tego spotkania został sędzia, który podyktował nie słusznie jedenastkę dla gości. Jedenastkę pewnie wykorzystał Łoszakiewicz wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie. Staraliśmy się odrobić straty. Mieliśmy nawet ułatwione zadanie, gdyż jeden z zawodników gości otrzymał czerwoną kartkę. Nic już jednak nie zdziałaliśmy i ponownie musieliśmy pogodzić się z porażką.

 

Paśnik - Kucharski, Januszewski, Paszulewicz, Lewczuk - Piotrowski - Adamski ('46 Zawistowski), Paciorek ('46 Herman), Kaszuba - Wiśniewski, Jankiewicz ('46 Janczak).

 

II liga [3/34], 6. sierpnia 2008.

Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków.

Znicz Pruszków - Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)

Bramki : Bartosz Wiśniewski (24) - Kamil Biliński (47), Łukasz Łoszakiewicz (74k)

Czerwona kartka : Tomasz Augustyniak (82)

MoM : Łukasz Łoszakiewicz (Śląsk) [8]

Widzów : 262

Odnośnik do komentarza

Fajnie ,że wróciłeś :) Szkoda, że przegrałeś. Jaki sędzia sędziował ten mecz ?? Ja zawsze jak widzę, że ma mi sędziować p.Śmietanka to jestem przygotowany na bardzo dużo kartek w meczu :/ ,czy twoja drużyna też ma takiego "nieprzyjaciela" wśród sędziów ?? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...