Skocz do zawartości

Miasto mafijne, klub mafijny ...


Samsung

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek 37

 

W jedenastce tygodnia znaleźli się Wojciech Trochim oraz Jakub Gronowski.

 

Z początkiem kwietnia czekało nas trudne wyjazdowe spotkanie z Polonia Warszawa, która zajmowała przed spotkaniem trzecią pozycję w tabeli. W pierwszym spotkaniu tych ekip padł remis 1-1 po bramce Paszulewicza dla Znicza i Tataja dla Polonii. Mecz nie stał na wysokim poziomie. Pierwsza dogodną sytuację mieliśmy w 18 minucie kiedy Jaromir Paciore oddał mocny strzał, lecz piłka zamiast wpaść do bramki trafiła w poprzeczkę. Trzy minuty później gospodarze objęli prowadzenie. Dawid Kucharski popełnił katastrofalny błąd podając piłkę do Wojdygi, który zagrał piłkę do Piątka, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie zawodnikom z Konwiktorskiej. To na tyle jeżeli chodzi o pierwszą połowę, w której poza tymi dwoma akcjami kompletnie nic się nie wydarzyło. W drugiej połowie rozpierała nas chęć strzelenia bramki piłkarzom Polonii. Najlepszą okazję miał chyba Jakub Kosecki, który oddał strzał na bramkę, a końcami palców piłkę odbił bramkarz gospodarzy. Niestety nie udało nam się doprowadzić do remisu i ostatecznie Warszawiacy mogą się cieszyć z 3 punktów.

 

Paśnik - Kowalski, Kucharski, Łoszakiewicz, Lewczuk - Paszulewicz - Rackiewicz, Paciorek ('46 Wawrzyńczok), Trochim - Chifon ('46 Samba Ba), Chałas ('46 Kosecki).

 

II liga [28/34], 5. kwietnia 2008.

Stadion przy ul. Konwiktorskiej, Warszawa.

[3] Polonia Warszawa - Znicz Pruszków [6] 1:0 (1:0)

Bramka : Łukasz Piątek (21)

MoM : Łukasz Piątek (Polonia) [7]

Widzów : 2779

Odnośnik do komentarza

Odcinek 38

 

W kolejnym to już spotkaniu tego sezonu podejmowaliśmy na własnym stadionie Kmitę Zabierzów. Byli kandydatami do spadku, a pod koniec sezonu zajmują siódmą lokatę tuż za naszymi plecami. W pierwszym meczu sprawili nam nie małą niespodziankę i pokonali moją ekipę 2-1. Wszystko wskazywało więc na bardzo wyrównany pojedynek. I tak właśnie wyglądała pierwsza połowa. Obie ekipy pokazały, że chcą wygrać to spotkanie, lecz ciężko było im strzelić bramkę. W 14 minucie spotkania Krzysztof Krauz doznał kontuzji i musiał opuścić boisko z pomocą klubowego lekarza. Kiedy pierwsza połowa miała się kończyć Bogdan Petrović strzelił nam bramkę do szatni, pokazując wspaniały drybling i mocny strzał z dystansu. Na pewno jest to pewnego rodzaju cios kiedy myśli się już o przerwie a w nagrodę dostaję się bramkę. Nie chciałem jednak, aby moi zawodnicy się poddali, chciałem by nawiązali walkę z przeciwnikiem. W 64 minucie Zawistowski pokazał ile techniki ma w lewej nodze, kiedy to z linii pola karnego umieścił piłkę w okienku bramki. Chcę zaznaczyć, że wyrównaliśmy grając w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką został ukarany Wojtek Trochim. Pięć minut przed końcem nasza ekipa skonstruowała ładną akcję, którą mocnym strzałem po ziemi zakończył Jaromir Paciorek wyprowadzając zespół z Pruszkowa na prowadzenie. To nie był jeszcze koniec emocji. Sędzia doliczył symboliczne 3 minuty do regulaminowego czasu gry co chcieli wykorzystać piłkarze spod Krakowa. Pod sam koniec spotkania faulowany na 20 metrze był jeden z zawodników Kmity. Rzut wolny pewnie wykonał Grzegorz Król doprowadzając ostatecznie do remisu.

 

Paśnik - Kowalski, Kucharski, Łoszakiewicz ('46 Jędrzejczyk), Szymoniak - Herman ('46 Zawistowski) - Rackiewicz, Paciorek, Trochim - Adamski ('46 Lewandowski), Chałas.

 

II liga [29/34] 12. kwietnia 2008.

Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków.

[6] Znicz Pruszków - Kmita Zabierzów [7] 2:2 (0:1)

Bramki : Paweł Zawistowski (64), Jaromir Paciorek (85) - Bogdan Petrović (45), Grzegorz Król (90+4)

Kontuzje : Krzysztof Krauz (14)

Czerwone kartka : Wojciech Trochim (61)

MoM : Paweł Zawistowski (Znicz) [8]

Widzów : 455

Odnośnik do komentarza

Odcinek 39

 

W jedenastce tygodnia znalazł się Jaromir Paciorek.

 

Po spotkaniu z Kmitą Zabierzów jechaliśmy do województwa podkarpackiego, aby zmierzyć się ze Stalówką. Ekipa nie gra w tym sezonie niczego zachwycającego obsadzając szesnastą lokatę w tabeli. Jesteśmy faworytami, lecz wiem, że nie mogę zlekceważyć rywali. W pierwszym naszym spotkaniu padł bezbramkowy remis na stadionie w Pruszkowie. Początek spotkania to odważne ataki zawodników ze Stalowej Woli, ale piłka po ich strzałach najczęściej lądowała poza bramą wjazdową boiska. W naszej drużynie próbował coś strzelić Chałas, lecz jego głupie strzały z 40 metrów lądowały w trybunach. Do przerwy mamy bezbramkowy remis, który jest sprawiedliwym werdyktem. Druga połowa rozpoczęła się dla nas świetnie. W 48 minucie Kaszuba wypuścił na wolne pole Adamskiego, który z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce. W 59 minucie Gęśla z łatwością okiwał znajdującego się przed nim Kucharskiego i mocnym strzałem pod poprzeczkę dał wyrównanie swojej drużynie. Mało tego 7 minut później gospodarze objęli prowadzenie po uderzeniu Stręciwilka z rzutu wolnego. Po raz kolejny oddajemy zwycięstwo komu innemu. Zamiast trzech punktów wracamy do Pruszkowa z zerem na czele.

 

Paśnik - Kowalski, Kucharski, Łoszakiewicz, Zaborowski - Rackiewicz ('46 Kaszuba), Gronowski ('46 Kosecki), Paciorek, Samba Ba ('46 Osoliński) - Adamski, Chałas.

 

II liga [30/34], 16. kwietnia 2008.

Stadion MOSiR, Stalowa Wola.

[16] Sta Stalowa Wola - Znicz Pruszków [6] 2:1 (0:0)

Bramki : Kamil Gęśla (59), Łukasz Stręciwilk (66) - Konrad Adamski (48)

MoM : Łukasz Stręciwilk (Sta Stalowa Wola) [7]

Widzów : 1766

Odnośnik do komentarza

Odcinek 40

 

Dwudziestego pierwszego kwietnia mieliśmy stawić się w Gdyni by podjąć tamtejszą Arkę, która cały czas walczy o wejście do Orange Ekstraklasy. Ich czwarta pozycja daje im jeszcze spore nadzieje na awans, choćby przez baraże. My natomiast możemy już zapomnieć o jakimkolwiek awansie. Spotkanie rozpoczęliśmy od ładnej akcji, gdzie Adamski okiwał obrońcę i trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Przez następne 10 minut atakowaliśmy rywali, których non stop ratował bramkarz. W 18 minucie spotkanie to jednak gospodarze objęli prowadzenie po tym jak w pole karne wbiegł Wachowicz i strzałem w górny róg bramki dał piłkarzom z Gdynii prowadzenie. Od strzelenia nam bramki trudno było nam skonstruować jakąś akcję. To Gdynianie przejęli pałeczkę i do końca pierwszej połowy próbowali strzelić gola Paśnikowi, który nie dał już się zaskoczyć. W drugiej połowie staraliśmy sie o wyrównanie. Pokładałem wielkie nadzieję w Tomku Chałasie, który czasami lubił odmienić losy spotkania. Liczyłem na dobrą końcówkę w naszym wykonaniu i wyrównanie w ostatnich minutach spotkania. Przeliczyłem się trochę, gdyż Niciński zdołał strzelić jeszcze bramkę dla swojej drużyny. Ja natomiast po raz kolejny godzę się z porażką. Nie umiem już ich nawet naliczyć.

 

Paśnik - Januszewski, Kucharski, Łoszakiewicz, Lewczuk - Herman - Rackiewicz ('46 Kaszuba), Wawrzyńczok ('46 Zawistowski), Trochim - Adamski, Janczak ('46 Chałas).

 

II liga [31/34], 21. kwietnia 2008.

Stadion GOSiR, Gdynia.

[4] Arka Gdynia - Znicz Pruszków [8] 2:0 (1:0)

Bramki : Marcin Wachowicz (18), Grzegorz Niciński (90)

MoM : Marcin Wachowicz (Arka Gdynia) [8]

Widzów : 6717

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odcinek 41

 

@MikeL : Tabela dla ciebie

 

Naszą kolejną ciężką przeprawą było spotkanie z Lechią Gdańsk, która miała już zapewniony tytuł mistrza drugiej ligi. Mimo, że zespół z Gdańska nie wybiegł w podstawowym składzie to od samego początku stwarzał sobie ładne sytuacje podbramkowe. Pierwsza bramka dla tej ekipy padła w 19 minucie spotkania kiedy to Michał Godlewski mocnym strzałem z kilku metrów dał prowadzenie swojej ekipie. Moja drużyna wzięła się do solidnej pracy i pomalutku osiągała przewagę na boisku. W 38 minucie Michał Kucharski przeprowadził rajd z prawej strony i mocnym strzałem w okienko wyrównał stan spotkania. Nie cieszyliśmy się długo z tego prowadzenia, gdyż ten sam zawodnik, który strzelił nam pierwszego gola ograł z łatwością moich obrońców i strzałem w górny róg bramki wyprowadził swój zespół ponownie na prowadzenie. Rezultat ten utrzymał się do przerwy. Po przerwie Gdańszczanie ponownie nabrali ochoty na strzelenie nam bramki, lecz w bramce lepiej spisywał się Paśnik i nie dał się ani razu oszukać. W 72 minucie meczu Jaromir Paciorek otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Rezultat meczu nie uległ już zmianie i ostatecznie przegraliśmy po raz kolejny swoje spotkanie.

 

Paśnik - Kowalski, Kucharski, Łoszakiewicz, Rybaczuk - Rackiewicz, Paciorek, Kucharski ('46 Samba Ba) - Kosecki ('46 Chifon) - Adamski, Chałas ('46 Janczak).

 

II liga [32/34], 26. kwietnia 2008.

Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków.

[8] Znicz Pruszków - Lechia Gdańsk [1] 1:2 (1:2)

Bramki : Michał Kucharski (38) - Michał Godlewski (19, 40)

Czerwona kartka : Jaromir Paciorek (72)

MoM : Michał Godlewski (Lechia) [8]

Widzów : 379

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2008

 

Bilans : 0-1-4, 4:9

Liga : 8th. [-28], 45 pkt, 46:39

Puchar Polski : 2 runda [ 1:3 Legia Warszawa ]

Finanse : - 573.000. euro. [ - 70.850. euro. ]

 

Transfery (Polska):

 

Brak

 

Transfery (Świat):

 

1. Rossato [ 30 lat, O/WO/OP L, Brazylia (0/0) ] Z Malagi do Sao Paulo za 3.300.000. euro.

2. Grygoriy Yarmash [ 22 lata, O PŚ, WO P, Ukraina U-21 (2/0) ] Z Worskly Połatawa do Tawriji Symferopol za 375.000. euro.

3. Junior [ 19 lat, OŚ, Brazylia (0/0) ] Z Juventude do Santos za 170.000. euro.

4. Anton Monakhov [ 26 lat, LB, O PLŚ, Ukraina (0/0) ] Z Naftowika do Metalurgu Zaporoże za 160.000. euro.

5. Denys Stoyan [ 26 lat, OŚ, Ukraina (0/0) ] Z Tawriji Symferopolo do Karpaty Lwów za 140.000. euro.

 

Ligi Europejskie :

 

Anglia, Premiership : Manchester United (+4)

Czechy, I liga : Sparta Praga (+2)

Czechy, II liga : Ołomuniec-Holice (+4)

Polska, Orange Ekstraklasa : Zagłębie Lubin (+6)

Polska, II liga : Lechia Gdańsk (+11)

Rosja, Ekstraklasa : Spartak Moskwa (+6)

Rumunia, I liga : Dynamo Bukareszt (+6)

Słowacja, I liga : Artmedia Bratysława (+5)

Ukraina, Wyższa Liga : Szachtar Donieck (+1)

Włochy, Serie A : Inter Mediolan (+2)

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

Brak

 

Reprezentacja Polski :

 

Brak

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia (1554) 2. Argentyna (1498) 3. Francja (1391) 22. Polska (874)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 42

 

W jedenastce tygodnia znalazł się Artur Januszewski.

 

Jakub Kosecki naciągnął na treningu ścięgno podkolanowe i nie zagra co najmniej dwa tygodnie.

 

W przedostatnim spotkaniu ligowym w tym sezonie przyszło nam się zmierzyć z Odrą Opole, która zajmowała w tym sezonie słabiutkie piętnaste miejsce w ligowej tabeli. W spotkaniu wystawiłem eksperymentalny atak w którym wystąpił wyróżniający się junior Dawid Jankiewicz, i znany już wam Charles Nwaogu. Nasza przewaga zarysowała sie od samego początku meczu. Nasz młody atak spisywał się całkiem przywozicie i gdyby krzta większego doświadczenia i zimnej krwi pod bramką moglibyśmy już wygrywać. W 25 minucie Dawid Jankiewicz otworzył wynik spotkania po tym jak nie dał żadnych szans bramkarzowi swoim piekielnym strzałem z dystansu. Naprawdę ten chłopak mi zaimponował. Mimo wielu jeszcze okazji w pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie i moi zawodnicy schodzili na prowadzenie z jednobramkową przewagą. Druga połowa była również emocjonująca. Miałem się naprawdę z czego cieszyć, gdyż po serii fatalnych wyników wszystko wskazywało na to, że wygramy dzisiejszy mecz. W 70 minucie meczu Łukasz Kubik paskudnie podciął jednego z naszych zawodników za co obejrzał czerwoną kartkę. Moi zawodnicy postanowili wykorzystać przewagę jednego zawodnika. Dziewięć minut po tym incydencie wprowadzony Jakub Kaszuba oddał mocny strzał, lecz piłka odbiła się od jednego z zawodników i wpadła do bramki. Jeszcze w doliczonym czasie gry udało nam się stracić bramkę po tym jak bezbłędnie rzut wolny wykonał Grzegorz Paciorek. Jest ! Mogłem się cieszyć po tym spotkaniu. W końcu zagraliśmy przyzwoite spotkanie i zdobyliśmy od dawna wymarzone trzy punkty.

 

Znicz : Paśnik - Kowalski, Kucharski, Łoszakiewicz, Lewczuk - Adamski, Herman ('46 Jędrzejczyk), Kucharski ('46 Kaszuba) - Gronowski - Jankiewicz, Nwaogu ('46 Lewandowski).

 

II liga [33/34], 3. maja 2008.

Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków.

[8] Znicz Pruszków - Odra Opole [15] 2:1 (1:0)

Bramki : Dawid Jankiewicz (25), Jakub Kaszuba (79) - Grzegorz Paciorek (90)

Czerwona kartka : Łukasz Kubik (70)

MoM : Zbigniew Kowalski (Znicz) [8]

Widzów : 283

Odnośnik do komentarza

Odcinek 43

 

Przed ostatnim spotkaniem z Wisłą Płock na zasadzie wolnego transferu do zespołu dołączył Mariusz Mowlik

 

Nasze ostatnie spotkanie w lidze graliśmy w Płocku gdzie podejmowaliśmy tamtejszą Wisłę, która była zdecydowanym faworytem tego meczu. Gospodarze od początku zaczęli atakować naszą bramkę. Już w 14 minucie błąd popełnił jeden z naszych obrońców, który podał piłkę wprost pod nogi Sławka Peszka, który z najbliższej odległości skierował piłkę ku bramce. Byliśmy bojowo nastawieni i szybko ruszyliśmy do ataków. Kilka okazji miał Adamski, lecz jego strzały przelatywały wysoko nad bramką przeciwnika. W 40 minucie spotkania w polu karnym faulowany był Tomasz Chałas. Jedenastkę na bramkę zamienił nasz obrońca Dawid Kucharski. Druga połowa należała całkowicie do nas. Płocczanie nie atakowali naszej bramki tylko bronili swojej. Mimo usilnych starań nie udało nam się strzelić już gola i spotkania zakończyło się podziałem punktów przez obie drużyny. Więc sezon można ostatecznie uznać za zakończony. Ósma lokata nie jest najgorsza choć po pierwszych meczach sezonu liczyłem, ze zdziałamy nie co więcej. Teraz czas na szereg podsumowań i statystyk z sezonu 2007/2008.

 

Znicz : Paśnik - Kowalski, Kucharski, Łoszakiewicz, Lewczuk - Rackiewicz, Grzeszczyk ('46 Chifon), Trochim ('46 Kucharski) - Wawrzyńczok - Adamski, Chałas ('46 Janczak).

 

II liga [34/34], 3. maja 2008.

Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock.

[6] Wisła Płock - Znicz Pruszków [8] 1:1 (1:1)

Bramki : Sławomir Peszko (14) - Dawid Kucharski (40-karny)

MoM : Dawid Kucharski (Znicz) [8]

Widzów : 2676

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu wśród bramkarzy :

 

1. Jarosław Paśnik [ 25 lat, Polska (0/0) ] - 36 | 45 | 0 | 6.72 | - Jarek od samego początku był naszym podstawowym bramkarzem. Początek sezonu był całkiem niezły kiedy to cała drużyna grała bardzo dobrze. Z czasem jak każdy bramkarz łapał słabą formę i puszczał czasami takie ''fleje''. Jednak po konsultacji ze sztabem szkoleniowym jestem w stanie zatrzymać go na kolejny sezon w naszej drużynie. Nie znacz to jednak, że nie będę się rozglądał za nie co lepszym golkiperem.

 

2. Paweł Pazdan [ 27 lat, Polska (0/0) ] - 0 | 0 | 0 | 0.00 | - Paweł był typowym bramkarzem, który nie miał nawet okazji pokazania się na ligowych boiskach. Wszedł na boisko jedynie w dziesięciu meczach sparingowych w których puścił 4 bramki. Jego nota po spotkaniach towarzyskich wynosi 6.40. Jak nie pozyskamy nowego golkipera to czeka go kolejny sezon na ławce rezerwowych.

 

Kolejno : Rozegrane mecze, puszczone bramki, asysty, ocena.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu wśród lewych obrońców :

 

1. Artur Januszewski [ 31 lat, Polska (0/0) ] - 20 | 0 | 0 | 6.65 | - Artur był naszym podstawowym obrońcom przez dłuższy okres, dopóki nie wyeliminowała go kontuzja biodra przez którą pauzował dwa miesiące. Mimo wszystko Artur okazał się solidnym obrońcom w którego na początku nie wierzyłem. Liczę na to, że zostanie z nami w kolejnym sezonie i pomoże ekipie w awansie do Orange Ekstraklasy.

 

2. Zbigniew Kowalski [ 37 lat, Polska (0/0) ] - 20 | 0 | 4 | 7.00 | - Zbyszek mimo swojego podeszłego wieku godnie zastąpił na lewej obronie kontuzjowanego Artura. Bardzo często włączał się w akcje ofensywne. Często perfekcyjnie udawało mu się wykonywać stałe fragmenty gry dzięki czemu po wszystkich podliczeniach na jego koncie widnieją cztery asysty. Zbyszek ma jeszcze z nami ważny kontrakt przez rok. Mam nadzieję, że godnie go wypełni i w przyszłym sezonie zaprezentuje się równie z dobrej strony.

 

Podsumowanie sezonu wśród środkowych obrońców :

 

1. Dawid Kucharski [ 23 lata, Polska U-21 (8/0) ] - 19 | 1 | 0 | 6.79 | - Dawid został wykupiony z poznańskiego Lecha na początku sezonu za wysokie 40.000. euro. Mimo ciężkiego przebijania się do pierwszego składu, rozegrał 19 przyzwoitych spotkań. Nie żałuję tego transferu ani trochę. Od kiedy przebił się do podstawowej jedenastki prezentował wysoki poziom. Kontrakt jego ważny jest jeszcze przez rok. Mam zamiar przedyskutować z zarządem nową ofertę dla tego zawodnika.

 

2. Robert Łoszakiewicz [ 20 lat, Polska (0/0) ] - 35 | 1 | 1 | 6.71 | - Kolejny nasz diamencik, który w sezonie rozegrał 33 spotkania w lidze i 2 w pucharze Polski. Jestem pełen podziwu dla tego zawodnika. Od początku sezonu aż do samego końca prezentował równą formę. Jest jeszcze młodym zawodnikiem i z czasem będzie stawał się o wiele lepszy.

 

3. Łukasz Szymoniak [ 25 lat, Polska (0/0) ] - 17 | 0 | 0 | 6.53 | - Ten zawodnik dołączył do nas z kieleckiej Korony za darmo, gdyż ten klub sam zaoferował nam tego zawodnika. Początek był obiecujący dla tego zawodnika, który zaliczył parę dobrych występów w wyjściowej jedenastce. Z czasem jego forma zaczęła opadać i ostatecznie wylądował na ławce rezerwowych. Mam teraz mały dylemacik dotyczący tego gracza. Zastanawiam się nad wystawieniem go na listę transferową bądź zostawieniu go w klubie na następny sezon.

 

4. Daniel Kokosiński [ 22 lata, Polska (0/0) ] - 0 | 0 | 0 | 0.00 | - Od samego początku sezonu był skazany na pożarcie. Nie otrzymał żadnej szansy w meczach o ligowe punkty i ostatecznie może żegnać się z naszą drużyną. Został wystawiony na listę transferową. Nie chce by ten zawodnik zmarnował się w moim klubie siedząc na ławce rezerwowych, gdyż może spokojnie pograć w pierwszym składzie z zespołów III ligi.

 

5. Norbert Jędrzejczyk [ 18 lat, Polska (0/0) ] - 4 | 0 | 0 | 6.50 | - Ten młody zawodnik, który trenuje z nami od samego początku sezonu nie miał wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Również co do jego osoby muszę podjąć kilka ważnych decyzji. Mimo, że jest środkowym obrońcą to w mojej ekipie najczęściej pełnił rolę defensywnego pomocnika bądź środkowego pomocnika.

 

Podsumowanie sezonu wśród prawych obrońców :

 

1. Igor Lewczuk [ 22 lata, Polska (0/0) ] - 24 | 0 | 0 | 6.75 | - Zdecydowanie był numerem jeden w naszej ekipie jeżeli chodzi o prawą flankę. Siła, zdecydowanie, odwaga, technika to niektóre elementy, które skłoniły mnie do tego by stawiać na tego grajka. Świetny sezon w jego wykonaniu liczę na podobny w następnym sezonie.

 

2. Wojciech Wocial [ 20 lat, Polska (0/0) ] - 6 | 0 | 0 | 6.50 | - Tego zawodnika pozyskałem z Warszawskiej Legii za śmieszne pieniądze w trakcie przerwy zimowej. Kiedy w spotkaniach nie mógł wystąpić Igor stawiałem na niego. Jak widać wystąpił w sześciu spotkaniach w których zaprezentował się dość przeciętnie. Wiem jednak, że ten zawodnik ma duży potencjał i widzę go również w naszej kadrze na sezon 2008/2009.

 

3. Rafał Zaborowski [ 20 lat, Polska (0/0) ] - 3 | 0 | 0 | 6.33 | - Na Rafała nie miałem co liczyć w tym sezonie. Rywalizacja na prawej stronie obrony jest bardzo wysoka, a umiejętności Rafała od początku były skreślone w naszym klubie. Trafia na listę transferową gdyż prawa strona obrony jest już kompletna.

 

4. Maciej Rybaczuk [ 24 lata, Polska (0/0) ] - 3 | 0 | 0 | 6.67 | - Również ten zawodnik nie ma przyszłości w naszym klubie. Podobnie jak kolega Rafał rozegrał tylko trzy mecze na ligowych boiskach. Obydwoje trafiają na listę transferową i przy pierwszej sposobności pozbywam się ich z Pruszkowa.

 

Kolejno : Mecze, bramki, asysty, ocena.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu wśród defensywnych pomocników :

 

1. Jacek Paszulewicz [ 31 lat, Polska (0/0) ] - 24 | 1 | 1 | 6.88 | - To bardzo doświadczony zawodnik, który rozegrał dobry sezon na tej pozycji. Zawodnik ten pozostawał bez kontraktu więc postanowiłem go zatrudnić. Zdarzały mu się czasami kiksy, ale byłem szybko w stanie o nich zapomnieć. Nie wiem czy zostanie na nowy sezon w naszej drużynie, gdyż nowa taktyka nie przewiduje gry z defensywnym pomocnikiem.

 

2. Tomasz Piotrowski [ 31 lat, Polska (0/0) ] - 4 | 1 | 2 | 7.20 | - Mimo tego, że rozegrał tylko cztery spotkania pozostawił po sobie bardzo dobry ślad. Rzadko jaki defensywny pomocnik w lidze w czterech spotkaniach notuje na swoje konto bramkę i dwie asysty. Rozegrał tylko cztery mecze, gdyż złamał nogę w jednym z meczów i musiał kurować się z tym do końca sezonu. Mam teraz ciężką sprawę z tymi defensywnymi pomocnikami.

 

Podsumowanie sezonu wśród lewych pomocników :

 

1. Marcin Rackiewicz [ 21 lat, Polska (0/0) ] - 29 | 7 | 1 | 7.03 | - Kiedy przyszedłem do tego małego klubu ten zawodnik znajdował się już w tej ekipie. Był wypożyczony za darmo na cały sezon, gdyż w Widzewie nie miał szans na grę. U nas pokazał się z dobrej strony i na koniec sezonu zajął 3 miejsce w plebiscycie na młodego piłkarza sezonu. Zagrał w większości spotkań zaplecza Orange Ekstraklasy i zdobył dużo bramek jak na skrzydłowego. Będę starał się go definitywnie wykupić z łódzkiego klubu w którym może zabraknąć dla niego miejsca.

 

2. Paweł Zawistowski [ 24 lata, Polska (0/0) ] - 16 | 3 | 1 | 6.75 | - Był w tym sezonie bardzo dobrym zmiennikiem Marcina. Nie raz uratował nam dupy po swoich bramkach w końcówkach meczu. Jestem skłonny zostawić go u nas na następny sezon. Rywalizacja o lewą flankę zapowiada się ciekawie.

 

3. Jakub Kaszuba [ 20 lat, Polska (0/0) ] - 6 | 2 | 1 | 7.00 | - To nasz niby trzeci lewy pomocnik, lecz jest wszechstronnym zawodnikiem, który może również grać na prawej stronie pomocy. Został wykupiony z Cracovii która nie wyraziła chęci współpracy z tym graczem. Ma doskonałe umiejętności jak na dwudziestolatka. Ma z nami ważny kontrakt jeszcze przez dwa lata. Liczę, że w przyszłym sezonie pokażę bardzo dobry futbol na drugoligowych boiskach.

 

Podsumowanie sezonu wśród środkowych pomocników :

 

1. Jaromir Paciorek [ 28 lat, Czechy (0/0) ] - 10 | 2 | 0 | 6.90 | - Ten gracz zasilił nas w przerwie zimowej dołączając do naszej drużyny z czeskiego Hulina. Jest to typowy walczak, który gra bardzo agresywnie. W tych dziesięciu spotkaniach zgromadził na swoje konto 5 żółtych i dwie czerwone kartki. Zostaje z nami na następny sezon. Na razie będzie naszym podstawowym grajkiem dopóki nie sprowadzę na tą pozycję kogoś lepszego.

 

2. Michał Herman [ 26 lat, Polska (0/0) ] - 4 | 0 | 0 | 6.75 | - Zawodnik, którego na początku sezonu skreśliłem i wystawiłem na listę transferową. Jednak w przerwie zimowej pokazał się z dobrej strony w sparingach i dostał parę szans w meczach o ligowe punkty. Zagrał bardzo przyzwoite spotkania. Będzie dalej wystawiony na liście transferowej, co ma go zmotywować do jeszcze cięższej pracy.

 

Podsumowanie sezonu wśród prawych pomocników :

 

1. Paweł Kaczmarek [ 22 lata, Polska (0/0) ] - 16 | 3 | 5 | 6.94 | - Ten gracz dostawał szansę od samego początku sezonu. Z czasem osiągał co raz to większą formę. Ostatecznie jego sezon zakończył się na 16 spotkaniach, gdyż doznał poważnej kontuzji śródstopia. Mimo to strzelił trzy bramki i zaliczył pięć asyst. Jest jednym z zawodników na których będę stawiał w przyszłym sezonie.

 

2. Pape Samba Ba [ 26 lat, Senegal (0/0) ] - 4 | 0 | 0 | 6.50 | - Sprowadziłem tego zawodnika z klasę niższego Górnika Polkowice. I szczerze powiedziawszy nie zawiodłem się. Ten czarnoskóry zawodnik wyraźnie chce pokazać, że bardzo chce grać w pierwszym składzie naszej ekipy, pokazując waleczność na treningach. Zagrał tylko w czterech meczach, ale wcale mnie to nie martwi. Nie były to najgorsze mecze, ani też fascynujące. Nie po to podpisywałem z nim kontrakt by zrywać go po pół roku.

 

3. Michał Kucharski [ 24 lata, Polska (0/0) ] - 11 | 2 | 1 | 6.64 | - Bardzo dobry zmiennik jeżeli chodzi o prawą stronę pomocy. Wyróżnia się znakomitą szybkością i celnymi dośrodkowaniami. Zagrał w 11 spotkaniach co jest nawet dobrym osiągnięciem przy rywalizacji na tej flance. Jak na razie zostawiam wszystkich prawych skrzydłowych.

 

4. Wojciech Trochim [ 19 lat, Polska (0/0) ] - 11 | 0 | 3 | 6.73 | - Trochim to nasza gwiazdeczka, którą udało mi się pozyskać z Legii Warszawa. Prezentuje wysokie umiejętności jak na swój wiek. Do teraz jestem ucieszony z tego transferu, gdyż ten zawodnik w przyszłości może okazać się filarem naszego prawego skrzydła.

 

5. Bartosz Osoliński [ 19 lat, Polska (0/0)] - 11 | 0 | 1 | 6.64 | - Kolejny nasz gwiazdor prawego skrzydła. Jak poprzedni koledzy rozegrał jedenaście meczy w naszej ekipie. Miał jednak przerwę podczas sezonu kiedy to naciągnął ścięgno podkolanowe w jednym z meczów. Atutem tego zawodnika jest wszechstronność. Potrafi jeszcze grać w środku pomocy bądź z lewej strony.

 

Podsumowanie sezonu wśród ofensywnych pomocników :

 

1. Jakub Kosecki [ 17 lat, Polska (0/0) ] - 22 | 4 | 6 | 6.68 | - Ten młodzieniaszek okazał się trafieniem sezonu jeżeli chodzi o transfery. Szybko wskoczył do pierwszej jedenastki mimo młodego wieku i efekty są bardzo dobre. Nie wiedziałem, że ten zawodnik tak szybko będzie się rozwijał i pokazywał wspaniałe rzeczy na boisku.

 

2. Łukasz Grzeszczyk [ 20 lat, Polska (0/0) ] - 18 | 0 | 6 | 6.94 | - Gracz ten od samego początku kiedy zostałem menadżerem ekipy ciężko pracował na treningach. Postarałem się mu to wynagrodzić i wystarczy tylko spojrzeć na ocenę sezonową, która mówi sama za siebie. Jednym słowem Łukasz zaprezentował się z jak najlepszej strony co gwarantuje mu miejsce w kadrze na następny sezon.

 

3. Rafał Wawrzyńczok [ 21 lat, Polska (0/0) ] - 14 | 0 | 0 | 6.86 | - Jak widać wysoką konkurencję mamy również na tej pozycji. O Rafale również nie mogę powiedzieć złego słowa. Ma duży potencjał, jego atrybuty fizyczne na pewno powalają nie jednego trenera na kolana. Mimo, że nie strzelił żadnej bramki, ani nie zaliczył żadnej asysty pozostawił po sobie dobre wrażenie.

 

4. Jakub Gronowski [ 25 lat, Polska (0/0) ] - 9 | 1 | 1 | 6.78 | - Cóż chyba muszę jednak wskazać tego najgorszego zawodnika na tej pozycji. Pokazuje dobre umiejętności na treningach, lecz w meczu jest już nie co gorzej. Większość z tych meczy zaliczył grając w napadzie w którym również nie zdziałał wiele. Zawodnik ten jest wystawiony listę transferową.

 

Kolejno : Mecze, bramki, asysty, ocena.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu wśród napastników :

 

1. Tomasz Chałas [ 19 lat, Polska (0/0) ] - 30 | 11 | 7 | 7.03 | - Co tu dużo mówić Tomek okazał się najlepszym strzelcem w naszej ekipie. Od początku sezonu bardzo dobrze sobie poczynał grając najczęściej w duecie z Chifonem. Nikt nie spodziewał się eksplozji talentu Chałas, który niewątpliwie w sezonie 07/08 zrobił w drugiej lidze coś niesamowitego. Mimo słabej formy w końcówce i tak mam o nim znakomite zdanie. Kontrakt ma długoterminowy więc o jego przyszłość nie mam co się bać.

 

2. Ferdinand Chifon [ 31 lat, Kamerun (0/0) ] - 23 | 4 | 2 | 6.74 | - Patrząc na liczbę bramek strzelonych w sezonie i pozycję na której gra ten doświadczony gracz, każdy z was byłby w stanie powiedzieć ''cienias''. Ja mam nie co odmienne zdanie. Ferdek rozegrał dobry sezon w naszych barwach. Często było go widać potrafił zawsze dryblować. Był szybki co na pewno przydaje się napastnikowi. Zostawiam go na następny sezon i jestem ciekawy jego formy na początku sezonu.

 

3. Konrad Adamski [ 19 lat, Polska (0/0) ] - 13 | 3 | 1 | 6.92 | - W naszym zespole jest nazywany ''młodym technikiem''. Dołączył do naszej ekipy za darmo, gdyż poznański Lech rozwiązał z nim kontrakt. W trzynastu spotkaniach zdobył trzy bramki co nie jest najgorszym wynikiem. Poza tym zaimponował mi swoimi wielkimi umiejętnościami jak na swój wiek. Pokazał się w drużynie z jak najlepszej strony co daję mu gwarancję na pozostanie w naszej ekipie na następny sezon. Powodzenia Konrad !

 

4. Tomasz Kosztowniak [ 31 lat, Polska (0/0) ] - 3 | 1 | 0 | 7.00 | - Sprowadzając tego zawodnika do naszej drużyny oczekiwałem po nim nie co więcej. Mimo, że strzelił w tych trzech meczach jedną bramkę to i tak nie jestem zadowolony z jego postawy. Jego wadą jest bardzo słabiutka kondycja, która nie pozwoliła mi na to bym desygnował tego gracza do jedenastki. Cóż Tomek musi się pogodzić z tym, że trafi na listę transferową.

 

5. Robert Lewandowski [ 19 lat, Polska (0/0) ] - 11 | 1 | 0 | 6.64 | - Patrząc na tą statystykę również nie mogę być zadowolony z postawy tego gracza. Ratuje go jedynie to, że jest młodym zawodnikiem i może mieć jeszcze spore kłopoty z przedostaniem się do pierwszej jedenastki. Dam mu jeszcze szansę w przyszłym sezonie mam nadzieję, że ją wykorzysta, a jak nie zawodnik trafi na listę transferową.

 

6. Konrad Janczak [ 20 lat, Polska (0/0) ] - 3 | 0 | 0 | 6.00. | - Żałuję jedynie, że wystąpił tylko w trzech spotkaniach. Zawodnik za którego wyłożyłem grube pieniądze bo 22 tysiące. Niedługo po tym jak do nas dołączył zerwał mięsień pachwiny co wyeliminowało go na długi czas z gry. W przyszłym sezonie czeka go walka o miejsce w pierwszym składzie, bo umiejętności to ma bardzo wysokie.

 

7. Bartosz Wiśniewski [ 22 lata, Polska (0/0) ] - 7 | 2 | 1 | 6.71 | - Ten gracz również długo nie pograł w barwach Znicza. Siedem meczy to naprawdę mało. Nie potrafił przekonać mnie do siebie. Nie skreślam ostatecznie tego zawodnika wiem, że posiada wysokie umiejętności, których nie potrafi do końca wykorzystać.

 

8. Rafał Krupa [ 23 lata, Polska (0/0) ] - 9 | 2 | 2 | 6.78 | - Rafał również nie był graczem podstawowego składu w tym sezonie. Pokazał się dziewięć razy na boisku i poza swoimi bramkami niczym szczególnie sie nie wyróżnił. Jego miejsce jest na liście transferowej. Nie widzę w nim już żadnego pożytku.

 

9. Charles Nwaogu [ 17 lat, Nigeria (0/0) ] - 4 | 0 | 0 | 6.50 | - Nie mogę dużo słów poświęcić temu zawodnikowi. Został przeniesiony do pierwszego składu z ekipy juniorów w której zdecydowanie przewyższał umiejętności kolegów. Jest to duża nadzieja naszego klubu więc na razie jest dla nas ''nietykalną perełką''.

 

10. Dawid Jankiewicz [ 16 lat, Polska (0/0) ] - 1 | 1 | 0 | 7.00 | - Kolejny nasz wspaniały talencik, który w swoim debiucie w dorosłej drużynie zdobył ważnego gola. Cóż Dawid również dołączył do seniorów jak kolega z Nigerii. Ma niebywały potencjał nie pozwolę mu nigdzie odejść.

Odnośnik do komentarza

Maj 2008

 

Bilans : 1-1-0, 3:2

Liga : 8th. [-28], 49 pkt, 49:41

Puchar Polski : 2 runda [ 1:3 Legia Warszawa ]

Finanse : - 599.000. euro. [ - 45.930. euro. ]

 

Transfery (Polska) :

 

Brak

 

Transfery (Świat) :

 

1. Gabriel [ 26 lat, O/WO/PP, Brazylia (1/0) ] Z Fluminense do Sao Paulo za 10.000.000. euro.

2. Morais [ 23 lata, OP PLŚ, Brazylia (0/0) ] Z Vasco da Gama do Sao Paulo za 8.750.000. euro.

3. Jonathan [ 22 lata, O/WO P, Brazylia (0/0) ] Z Cruzeiro do Fluminense za 5.750.000. euro.

4. Ezequiel [ 19 lat, OP Ś, Brazylia (0/0) ] Z Ponte Prety do Paulisty za 500.000. euro.

5. Marcelinho [ 29 lat, OP PŚ, NŚ, Brazylia (0/0) ] Z Cabofriense do Figueirense za 475.000. euro.

 

Ligi Europejskie :

 

Anglia, Premiership : Manchester United (+4) M

Czechy, I liga : Slavia Praga (+1) M

Czechy, II liga : Ołomuniec - Holice (+1)

Polska, Orange Ekstraklasa : Zagłębie Lubin (+7) M

Polska, II liga : Lechia Gdańsk (+11) M

Rosja, Ekstraklasa : Spartak Moskwa (+3)

Rumunia, I liga : Dynamo Bukareszt (+7) M

Słowacja, I liga : Artmedia Bratysława (+0) M

Ukraina, Wyższa Liga : Szachtar Donieck (+1) M

Włochy, Serie A : Inter Mediolan (+10) M

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

Brak

 

Reprezentacja Polski :

 

El. ME U-19 [1/3] | 21.05.2008. | Bułgaria U-19 (0) 1:2 (0) Polska U-19 [ Tabakov '65 - Andrychowski '48, Krysiński '77 // Majkowski '16 knt.]

Polska U-19 : Dębowski - Krysiński, Andrychowski, Białas, Ryś - Skrobacz, Trznadel, Cywka, Cetnarski - Majkowski ('16 Małecki), Kozub.

 

El. ME U-19 [2/3] | 23.05.2008. | Polska U-19 (0) 0:1 (0) Finlandia U-19 [ Timo Niemi '55 ]

Polska U-19 : Dębowski - Krysiński ('89 Cholerzyński), Andrychowski, Ryś, Kamiński - Turek ('89 Radulj), Trznadel, Kowbel, Brud ('89 Cywka) - Grosicki, Małecki.

 

El. ME U-19 [3/3] | 25.05.2008. | Polska U-19 (0) 0:2 (2) Portugalia U-19 [ Joao '15, Pedro '26 ]

Polska U-19 : Gostomski - Czarnecki, Wysocki, Białas, Cholerzyński - Skrobacz, Cetnarski, Trznadel, Cywka - Majkowski, Kozub.

 

Tabela :

 

1. Portugalia 9 pkt.

2. Bułgaria 3 pkt.

3. Finlandia 3 pkt.

4. Polska 3 pkt.

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia (1560) 2. Argentyna (1500) 3. Francja (1394) 21. Polska (870)

Odnośnik do komentarza
3. Rafał Wawrzyńczok [ 21 lat, Polska (0/0) ] - 14 | 0 | 0 | 6.86 | - Jak widać wysoką konkurencję mamy również na tej pozycji. O Rafale również nie mogę powiedzieć złego słowa. Ma duży potencjał, jego atrybuty fizyczne na pewno powalają nie jednego trenera na kolana. Mimo, że nie strzelił żadnej bramki, ani nie zaliczył żadnej asysty pozostawił po sobie dobre wrażenie.

A pokaż Waść Pan te atrybuty bo dawno nie klęczałem :rotfl::>

Odnośnik do komentarza

Odcinek 48

 

Mattix1970 : Tutaj dla ciebie Rafałek

 

EURO 2008

 

Grupa A :

 

09.06.2008. Szwajcaria - Włochy 0:4 (0:2) [ Gilardino '14, Rocchi '21, De Rossi '71, Chiellini '86 // Cassano '25 knt. ]

09.06.2008. Szwecja - Chorwacja 1:2 (0:2) [ Rosenberg '73 - Simunić '2, Eduardo '24 ]

 

14.06.2008. Chorwacja - Szwajcaria 1:3 (1:2) [ Modrić '16 // Leko '46 knt. - Geijo '27, Frei '43, '86 ]

14.06.2008. Włochy - Szwecja 2:0 (1:0) [ Rosina '7, Chiellini '58 ]

 

17.06.2008. Chorwacja - Włochy 2:2 (0:2) [ Eduardo '74, '87 - Gilardino '14, Rocchi '15 ]

17.06.2008. Szwecja - Szwajcaria 1:0 (1:0) [ Ibrahimović '30 ]

 

1. Włochy 7 pkt. 2. Chorwacja 4 pkt. 3. Szwecja 3 pkt. 4. Szwajcaria 3 pkt.

 

Grupa B :

 

07.06.2008. Niemcy - Anglia 4:0 (3:0) [ Seufert '1, '33, Dressler '14, '66 // '67 ktn. ]

08.06.2008. Rumunia - Grecja 1:0 (0:0) [ Niculae '84 (k), // Karagounis '49 knt. ]

 

11.06.2008. Anglia - Grecja 1:0 (1:0) [ Owen '27 ]

12.06.2008. Niemcy - Rumunia 1:0 (1:0) [ Seufert '45 // Boll '52 cz.k. ]

 

16.06.2008. Grecja - Niemcy 1:2 (0:2) [ Amanatidis '48 - Dressler '19, '42 ]

16.06.2008. Rumunia - Anglia 1:2 (1:1) [ Niculae '4, Rooney '28, '53 ]

 

1. Niemcy 9 pkt. 2. Anglia 6 pkt. 3. Rumunia 3 pkt. 4. Grecja 0 pkt.

 

Grupa C :

 

10.06.2008. Turcja - Czechy 2:0 (0:0) [ Unal '68, Nihat '76 ]

10.06.2008. Holandia - Austria 3:0 (3:0) [ Babel '14, Van Nistelrooy '30, Boulahrouz '34 ]

 

15.06.2008. Czechy - Holandia 1:2 (0:2) [ Baros '52 - Babel '11, Sneijder '27 ]

15.06.2008. Austria - Turcja 2:1 (2:1) [ Ivanschitz '6, Wallner '28 (k) // Berger '30 cz.k. - Sanli Tuncay '7 // Ibrahim '81 knt. ]

 

18.06.2008. Austria - Czechy 0:2 (0:2) [ Galasek '21, Koller '31 ]

18.06.2008. Holandia - Turcja 1:2 (0:0) [ Van Nistelrooy '77 // Oijer '66 knt. - Unal '77, Halil Altintop '89 // Nihat '10 knt. ]

 

1. Holandia 6 pkt. 2. Turcja 6 pkt. 3. Czechy 3 pkt. 4. Austria 3 pkt.

 

Grupa D :

 

08.06.2008. Portugalia - Francja 2:1 (1:1) [ Hugo Almeida '30, Nani '54 - Trezeguet '33 ]

08.06.2008. Serbia - Hiszpania 0:2 (0:1) - [ Torres '7, Joaquin '46 ]

 

13.06.2008. Francja - Hiszpania 3:1 (1:0) [ Henry '5, Anelka '53, Diaby '86 - Torres '74 // '81 knt. ]

13.06.2008. Portugalia - Serbia 3:0 (1:0) [ Nuno Valente '38, Hugo Almeida '46, '62 ]

 

18.06.2008. Hiszpania - Portugalia 1:1 (1:0) [ Raul '33 - Hugo Almeida '58 ]

18.06.2008. Serbia - Francja 0:5 (0:4) [ Anelka '11, '20, Henry '13, '36, Mexes '49 ]

 

1. Portugalia 7 pkt 2. Francja 6 pkt. 3. Hiszpania 4 pkt. 4. Serbia 0 pkt.

 

ĆWIERĆFINAŁY

 

19.06.2008. Anglia - Włochy 1:0 (0:0) [ Owen '21 // Rooney '80 cz.k. ]

20.06.2008. Chorwacja - Niemcy 4:1 (2:0) [ Eduardo '2, Olić '31, '88, Kranjcar '69 // Eduardo '28 knt. - Seufert '77 ]

 

21.06.2008. Holandia - Francja 2:4 (1:3) [ Van Nistelrooy '34, Van Persie '71 - Henry '9, '37, Anelka '11, Diaby '49 ]

22.06.2008. Turcja - Portugalia 1:1 (1:1) 5:6k [ Halil Altintop '3 // Tuncay '29 knt, Emre '105 cz.k. - Jao Moutinho '6 ]

 

PÓŁFINAŁY

 

24.06.2008. Anglia - Portugalia 0:0 (0:0) 3:5k

25.06.2008. Chorwacja - Francja 1:3 (1:1) [ Budan '45 - Henry '36, '59, Govou '89 ]

 

FINAŁ

 

28.06.2008. Portugalia - Francja 1:1 (0:0) 1:3k [ Danny '77 - Pedretti '60 ]

 

Było to trzecie zwycięstwo Francuzów w tych rozgrywkach. Ostatni raz ten Puchar wpadł w ich ręce w 2000 r. Od samego początku Francuzi prezentowali wysoki poziom w tym turnieju. Nikogo chyba nie dziwi to, że to właśnie ta ekipa zdobyła wymarzony Puchar.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 49

 

Najlepszym strzelcem Mistrzostw Europy został Francuz Thierry Henry, który łącznie zdobył 7 bramek w tym turnieju. Ten sam zawodnik może się poszczycić kolejnym sukcesem, bowiem trzy razy został graczem meczu co również daje najlepszy rezultat w skali Mistrzostw. Najwięcej asyst zaliczyli koledzy Thierry'ego z tej samej drużyny. Mowa o Florencie Maludzie i Francku Ribery, którzy zaliczyli po cztery asysty.

 

Nasi zawodnicy wrócili po urlopach do klubu. Kibice wybrali piłkarza roku, którym bezapelacyjnie został Tomasz Chałas. Zarząd poinformował mnie, że w związku z słabą kondycją finansową klubu nie dostanę żadnych pieniędzy na transfery i będę musiał sobie poradzić w lidze z obecnym składem. Również fundusz płac został nie co zredukowany i obecnie przekraczam budżet o 6 tysięcy euro. Do ekipy juniorów dołączyła nowa grupka młodych piłkarzy. Żaden z nich jednak nie posiada umiejętności na skalę pierwszego składu.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 50

 

II liga Polska :

 

Tabela

 

Mistrzostwo : Lechia Gdańsk [-]

Awans do Ekstraklasy : Lechia Gdańsk, Polonia Warszawa, Arka Gdynia.

Spadek z II ligi : Pelikan Łowicz, Tur Turek, Odra Opole, Piast Gliwice.

Awans do II ligi : Stal Rzeszów, Górnik Łęczna, Raków Częstochowa, Radomiak Radom.

Najlepszy strzelec : Maciej Tataj (17 bramek, Polonia Warszawa).

 

 

 

Orange Ekstraklasa :

 

Tabela

 

Mistrzostwo : Zagłębie Lubin [3]

Spadek : Zagłębie Sosnowiec, Górnik Zabrze, Ruch Chorzów.

Europejskie Puchary : Zagłębie Lubin (Liga Mistrzów), GKS Bełchatów (Puchar UEFA), Górnik Zabrze (Puchar UEFA), Wisła Kraków (Puchar Lata).

Puchar Polski : Górnik Zabrze [7]

Superpuchar Polski : Zagłębie Lubin [1]

Puchar Ligi Polskiej : Cracovia Kraków [1]

Najlepszy strzelec : Bartłomiej Grzelak (15 bramek, Legia).

 

 

 

Angielska Premiership :

 

Tabela

 

Mistrzostwo : Manchester United [17]

Spadek : Fulham, Derby, Birmingham.

Awans : Watford, Norwich, Charlton.

Europejskie Puchary : Manchester United (LM), Liverpool (LM), Arsenal (LM), Newcastle (LM), Chelsea (PU), Manchester City (PL)

Puchar Anglii : Liverpool [8]

Puchar Ligii Angielskiej : Newcastle United [1]

Tarcza Wspólnoty : Chelsea Londyn [4]

Najlepszy strzelec : Kevin Doyle (20 bramek, Reading).

 

 

 

Czeska I liga :

 

Tabela

 

Mistrzostwo : Slavia Praga [2]

Spadek : Jablonec, Kladno.

Awans : Ołomuniec - Holice, Vitkovice.

Europejskie Puchary : Slavia Praga (LM), Sparta Praga (LM), Brno (PU), Slovan Liberec (PL)

Puchar Czech : Brno [1]

Najlepszy Strzelec : Martin Fenin (15 bramek, Teplice).

 

 

 

Czeska II liga :

 

Tabela

 

Mistrzostwo : Ołomuniec - Holice [-]

Awans do I ligi : Ołomuniec - Holice, Vitkovice.

Spadek : Hluczyn, Fulnek.

Awans do II ligi : Blsany, Sparta Praga B

Najlepszy strzelec : Marcin Folc (17 bramek, Opawa).

 

 

 

Rumuńska I liga :

 

Tabela

 

Mistrzostwo : Dynamo Bukareszt [19]

Spadek : Universitatea Cluj, UTA Arad, Gloria Buzau, Mioveni

Awans : Później !

Europejskie Puchary : Dynamo Bukareszt (LM), Rapid Bukareszt (LM), Gloria (PU), Steaua (PU), Poli 1921 (PU), SC Vaslui (PL)

Puchar Rumunii : Dynamo Bukareszt [13]

Superpuchar Rumunii : Rapid Bukareszt [4]

Najlepszy strzelec : Liviu Ganea (16 bramek, Gloria).

 

 

 

Słowacka I liga :

 

Tabela

 

Mistrzostwo : Artmedia Bratysława : [2]

Spadek : Trenczyn.

Awans : Michalovce.

Europejskie Puchary : Artmedia (LM), Żylina (PU), Koszyce (PU) Slovan Bratysława (PL),

Puchar Słowacji : Koszyce [1]

Superpuchar Słowacji : Żylina [3]

Najlepszy strzelec : Tomas Oravec (18 bramek, Artmedia).

 

 

 

Ukraińska Wyższa Liga :

 

Tabela

 

Mistrzostwo : Szachtar Donieck [4]

Spadek : Zakarpacie, Naftowik - Ukmafta.

Awans : Desna, FK Lwów.

Europejskie Puchary : Szachtar (LM), Dynamo Kijów (LM), Cornomoriec (PU), Dnipro (PL)

Puchar Ukrainy : Szachtar Donieck [6]

Superpuchar Ukrainy : Szachtar Donieck [2]

Najlepszy strzelec : Leonid Kovel (21 bramek, Karpaty).

 

 

 

Włoska Serie A :

 

Tabela

 

Mistrzostwo : Inter Mediolan [16]

Spadek : Siena, Reggina, Cagliari.

Awans : Piacenza, Grosseto, Frosinone.

Europejskie Puchary : Inter (LM), Roma (LM), Palermo (LM), Juventus (LM), Milan (PU), Udinese (PU), Fiorentina (PL).

Puchar Włoch : Milan [6]

Superpuchar Włoch : Inter Mediolan [4]

Najlepszy strzelec : Reginaldo (17 bramek, Parma).

 

@Fenomen : Nie zdziwiłbym się. Trzeba poprawić jakoś tą sytuację.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 51

 

Jeżeli chodzi o europejskie puchary to w tym najważniejszym zwycięstwo uzyskał Real Madryt pokonując na moskiewskich Łużnikach Chelsea Londyn 4-2. Real może pochwalić się osobistym rekordem, gdyż jest to ich dziesiąte trofeum co daje niepodważalny rekord. Jeżeli chodzi o Puchar UEFA to niespodziewanie po to trofeum sięgnął niemiecki Hamburg pokonując 3-1 angielski Everton. W klubowych mistrzostwach świata z dobrej strony pokazał się włoski Milan, który pokonał na boisku w Yokohamie Boce Juniors 2-1. Rozegrany w 2007 roku mecz o Superpuchar Europy był niezwykle nudny. Sevilla zmierzyła się z Milanem i po bramce Frederica Kanoute sięgnęła po puchar.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...