Skocz do zawartości

Miasto mafijne, klub mafijny ...


Samsung

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek 25 :

 

mattix1970 : nie ma za co.

 

Cały grudzień, styczeń i luty to przygotowania do rundy wiosennej drugiej ligi. W każdym miesiącu chciałem rozegrać przynajmniej z cztery sparingi. W ostatnim miesiącu tego roku zmierzyliśmy się z Odrą Opole, Piastem Gliwice, Jagiellonią Białystok i GKS-em Katowice.

 

02.12.2007. | [2L] Znicz Pruszków (0) 1:1 (0) Odra Opole [2L] [ Paweł Zawistowski '55 - Piotr Bajera '48 ]

 

Było to bardzo wyrównane spotkanie. Piłkarze obu ekip zostawili dużo serca na boisku walcząc o wynik do ostatniej minuty. Mimo prowadzenia zawodników z Opola szybko odrobiliśmy straty i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

 

09.12.2007. | [2L] Znicz Pruszków (1) 3:1 (0) Piast Gliwice [2L] [ Herman '36, Lewandowski '47, Wawrzyńczok '68 - Wróbel '65 ]

 

Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy ekipą o wiele lepszą od Gliwiczan. W ligowym spotkaniu również nie daliśmy szans zespołowi prowadzonego przez Piotra Mandrysza, wygrywając 3-0 po dwóch bramkach Jakuba Koseckiego i jednej Roberta Łoszakiewicza.

 

18.12.2007. | [2L] Znicz Pruszków (1) 1:1 (0) Jagiellonia Białystok [1L] [ Chałas '18 - Kałużny '47 // Everton '21 cz.k. ]

 

To był nasz pierwszy sparing w okresie przygotowawczym z zespołem z wyższej ligi. Piłkarze z Białegostoku zajmują piątą pozycję w tabeli Orange Ekstraklasy. Uważam więc, że remis to dla nas satysfakcjonujący wynik, choć jak komentator po meczu stwierdził : ''Pruszków powinien ten mecz wygrać''.

 

28.12.2007. | [2L] Znicz Pruszków (0) 1:0 (0) GKS Katowice [2L] [ Chifon '85 // Kaczmarek '9 knt. ]

 

W ostatnim meczu sparingowym skromnie wygraliśmy z zespołem z Katowic. Najgorszą wiadomością po tym spotkaniu jest to, że Kaczmarek nie zagra w piłkę przez około 5 miesięcy, gdyż złamał kość śródstopia. Jest to niewątpliwie duża strata.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2007 :

 

Bilans : 2-2-0, 6:3

Liga : 6th. [-8], 34 pkt, 32:22

Puchar Polski : 2 runda [ 1:3 Legia Warszawa ]

Finanse : - 254.000. euro. [ - 55.880. euro. ]

Dostępne fundusze transferowe : + 23.376. euro.

 

Transfery (Polska) :

 

1. Łukasz Broź [ 22 lata, O/WO PL, Polska (0/0) ] Z Widzewa Łódź do Ksanthi za 30.000. euro.

 

Transfery (Świat) :

 

1. Kirill Kombarov [ 20 lat, O/WO/P P, Rosja (1/0) ] Z Dynamo Moskwa do Rubina Kazań za 6.000.000. euro.

2. Andre Dias [ 28 lat, OŚ, Brazylia (0/0) ] Z Sao Paulo do Toluci za 5.750.000. euro.

3. Juan Carlos Chaco [ 25 lat, NŚ, Meksyk U-21 (9/1) ] Z Pachuci do Chivas za 5.500.000. euro.

4. Renan [ 22 lata, BR, Brazylia U-21 (62/0) ] Z Internacional do Pumas za 4.600.000. euro.

5. Ignacio Scocco [ 22 lata, NŚ, Argentyna (0/0) ] Z Pumas do Boci Juniors za 4.300.000. euro.

 

Ligi europejskie :

 

Anglia, Premiership : Manchester United (+5)

Czechy, I liga : Slavia Praga (+1)

Czechy, II liga : Opawa (+1)

Polska, Orange Ekstraklasa : GKS BOT Bełchatów (+0)

Polska, II liga : Lechia Gdańsk (+3)

Rosja, Ekstraklasa : ---

Rumunia, I liga : Dinamo Bukareszt (+0)

Słowacja, I liga : Artmedia Bratysława (+1)

Ukraina, Wyższa Liga : Dynamo Kijów (+5)

Włochy, Serie A : Palermo (+1)

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

Brak

 

Reprezentacja Polski :

 

Brak

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia (1585) 2. Argentyna (1551) 3. Francja (1442) 22. Polska (901)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 26

 

Z nowym rokiem nie czekały nas urlopy. Mimo lżejszych treningów i tak rozegraliśmy cztery sparingi. Naszymi przeciwnikami byli Zagłębie Lubin, Polonia Bytom, AKS Busko-Zdrój i Viktoria Zizkov.

 

 

06.01.2008. | [2L] Znicz Pruszków (0) 0:1 (1) Zagłębie Lubin [1L] [ Vidas Alunderis '19 ]

 

Było to niezwykle ciężkie spotkanie. Rywal postawił nam wysoko poprzeczkę i zasłużenie wygrał to spotkanie. Goście zdobyli bramkę po stałym fragmencie gry co daje mi bardzo dużo do myślenia. Okazuje się, że dużo bramek tracimy po stałych fragmentach gry. Będzie to trzeba poprawić.

 

12.01.2008. | [2L] Znicz Pruszków (0) 1:2 (2) Polonia Bytom [1L] [ Osoliński '62 - Radzewicz '15, Robaszek '31 ]

 

To było nasze drugie spotkanie w tym miesiącu z pierwszoligowcem, którego niestety nie wygraliśmy. Polonia okazała się dla nas za silna w pierwszej połowie, gdzie moja drużyna nie potrafiła nic uskrobać. Mimo strzelenia bramki w drugiej połowie i chęci wyrównania przegraliśmy ten mecz.

 

19.01.2008. | [2L] Znicz Pruszków (3) 4:1 (1) AKS Busko-Zdrój [3L] [ Rybaczuk '16, Chifon '30, Gronowski '45, Kosecki '65 - Mierzejewski '43 ]

 

W naszym przedostatnim sparingu zmierzyliśmy się z o wiele słabszą drużyną z niższej ligi. Nasi zawodnicy zagrali ładnie i nie mieli problemów z oklepaniem przeciwnika.

 

25.01.2008. | [2L] Znicz Pruszków (0) 0:0 (0) Viktoria Zizkov [1L]

 

Kończąc styczeń spotkaliśmy się z 13 zespołem ekstraklasy czeskiej. Oba zespoły zagrały dobre spotkanie, lecz nie potrafiły udokumentować swoich akcji bramkami. Jestem ogólnie zadowolony z zawodników po tym spotkaniu. Pokazali się z dobrej strony na tle pierwszoligowca.

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2008

 

Bilans : 1-1-2, 5:4

Liga : 6th. [-8], 34 pkt, 32:22

Puchar Polski : 2 runda [ 1:3 Legia Warszawa ]

Finanse : - 323.000. euro. [ - 72.910. euro. ]

Dostępne fundusze transferowe : 0 euro

 

Transfery (Polska) :

 

1. Marcin Baszczyński [ 30 lat, O/WO P, Polska (35/1) ] Z Wisły Kraków do Club Brugge za 1.100.000. euro.

2. Marcin Dworzańczyk [ 22 lata, OP LŚ, NŚ, Polska (0/0) ] Z Jagielloni Białystok do Dukli Praga za 600.000. euro.

3. Piotr Madejski [ 24 lata, OP PL, NŚ, Polska (0/0) ] Z Górnika Zabrze do Viktorii Zizkov za 325.000. euro.

4. Szymon Kaźmierowski [ 20 lat, NŚ, Polska (0/0) ] Z Groclinu Grodzisk Wielkopolski do Jablonca za 210.000. euro.

5. Marcin Nowacki [ 26 lat, OP Ś, Polska (1/0) ] Z Groclinu Grodzisk Wielkopolski do PAOK Saloniki za 70.000. euro.

 

Transfery (Świat) :

 

1. Jonathan de Guzman [ 20 lat, OP PŚ, Holandia (1/0) ] Z Feyenordu Rotterdam do Interu Mediolan za 28.500.000. euro.

2. Rafael Sobis [ 22 lata, OP/NŚ, Brazylia (4/0) ] Z Betisu Sevilla do Milanu za 20.500.000. euro.

3. Obafemi Martins [ 23 lata, NŚ, Nigeria (23/16) ] Z Newcastle United do Lazio Rzym za 18.750.000. euro.

4. Gerard Pique [ 20 lat, OŚ/DP, Hiszpania U-21 (4/0) ] Z Manchesteru United do Milanu za 17.750.000. euro.

5. Moussa Dembele [ 20 lat, NŚ, Belgia (8/2) ] Z AZ Alkmaar do Betisu Sevilla za 17.250.000. euro.

 

Ligi europejskie :

 

Anglia, Premiership : Manchester United (+1)

Czechy, I liga : Slavia Praga (+1)

Czechy, II liga : Opawa (+1)

Polska, Orange Ekstraklasa : GKS BOT Bełchatów (+0)

Polska, II liga : Lechia Gdańsk (+3)

Rosja, Ekstraklasa : ---

Rumunia, I liga : Dinamo Bukareszt (+0)

Słowacja, I liga : Artmedia Bratysława (+1)

Ukraina, Wyższa Liga : Dynamo Kijów (+5)

Włochy, Serie A : Palermo (+1)

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

Brak

 

Reprezentacja Polski :

 

Brak

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia (1592) 2. Argentyna (1558) 3. Francja (1449) 22. Polska (900)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 27

 

Luty to dla Polskiej ligi bajeczny miesiąc bowiem wtedy otwiera się okienko transferowe w naszej lidzie. Każde kluby wzmacniają swój zespół by w drugiej rundzie zagrać jeszcze lepiej niż w pierwszej. Także moja drużyna wzmocniła się kilkoma dobrymi zawodnikami.

 

Naszym pierwszym wzmocnieniem jest Wojciech Wocial, którego wyciągnąłem z Młodej drużyny Legii Warszawy za 5.000. euro. Z tej samej drużyny pozyskałem Wojciecha Trochima za którego stołeczny klub zażyczyły sobie 2.000. euro.

 

Kolejną osobą, która wzmocniła nasz zespół jest Pape Samba Ba za którego III-ligowe Polkowice chciały marny tysiąc euro.

Naszym najlepszym transferem tej rundy jest niewątpliwie Konrad Janczak za którego temu samemu klubowi musiałem zapłacić 22 tysiące euro.

 

Z czeskiego Hulina dołączył do nas Jaromir Paciorek, który będzie wzmocnieniem w środku pola. Za zawodnika wyłożyliśmy najniższą stawkę, czyli symboliczne tysiąc euro.

 

Naszym ostatnim transferem w tej rundzie jest Jakub Kaszuba, który opuścił zespół Cracovii za 8.000. euro.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 28

 

W ostatnim miesiącu przygotowawczym przed rundą wiosenną czekały nas kolejne cztery sparingi. Tym razem rozegraliśmy dwa mecze z drużynami z zagranicy. Naszymi sparingpartnerami w lutym byli : Podbeskidzie Bielsko-Biała, Abingdon Town, Kotwica Kołobrzeg i Wołna Pińsk.

 

03.02.2008. | [2L] Znicz Pruszków (0) 0:0 (0) Podbeskidzie Bielsko-Biała [2L]

 

Dobre spotkanie w naszym wykonaniu, lecz możemy mieć żal o niewykorzystane sytuacje podbramkowe. Ekipa z gór była dzisiaj wciśnięta w ziemię i to my przez cały mecz staraliśmy sie strzelić bramkę.

 

10.02.2008. | [2L] Znicz Pruszków (2) 2:0 (0) Abingdon Town [ENG] [ Rackiewicz '16, Lewandowski '30 ]

 

Drugą potyczką w tym miesiącu było spotkanie z angielskimi amatorami, którzy występują w niskich ligach angielskich. Mimo wszystko Anglicy nie dali się tak łatwo mimo, że przegrali to spotkanie. Grali bardzo dobrze w odbiorze co mnie zaskoczyło.

 

17.02.2008. | [2L] Znicz Pruszków (2) 3:2 (1) Kotwica Kołobrzeg [3L] [ Wiśniewski '12, '30, Kokosiński '89 - Onofryjuk '9, Misztal '72 // Mazurkiewicz '82 cz.k. ]

 

Potyczka z jedną z lepszych ekip III ligi była niezwykle emocjonująca. Setka widzów miała co oglądać na stadionie w Pruszkowie, gdyż do ostatniej minuty trwały batalie o to kto wygra to spotkanie.

 

24.02.2008. | [2L] Znicz Pruszków (0) 1:1 (1) Wołna Pińsk [bLR] [ Osoliński '56 - Savostikov '6 ]

 

Nie wiedziałem, że ekipy białoruskie są aż tak mocne. Byłem bardzo zdziwiony kiedy w 6 minucie straciliśmy gola. Mimo ciężkich starań udało nam się strzelić wyrównującego gola i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

 

Po tych sparingach zadzwonił do mnie mój fizjoterapeuta i przedstawił mi sytuację kontuzjowanych graczy.

 

Igor Lewczuk będzie gotowy na pierwsze spotkanie w rundzie jesiennej po tym jak doznał kontuzji barku. Nie co gorzej wygląda sprawa z Tomaszem Piotrowskim, który będzie pauzował około miesiąc po tym jak złamał nogę w spotkaniu z Jastrzębiem. Natomiast Paweł Kaczmarek odpocznie jeszcze przynajmniej miesiąc po tym jak złamał kość śródstopia. Jedną z najgorszych informacji jest ta, że nasz nowy napastnik Konrad Janczak zerwał mięsień pachwiny na jego drugim treningu i może nie zagrać nawet przez dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza

Luty 2008

 

Bilans : 2-2-0, 6:3

Liga : 6th. [-8], 34 pkt, 32:22

Puchar Polski : 2 runda [ 1:3 Legia Warszawa ]

Finanse : - 425.000. euro. [ - 98.200.euro. ]

Dostępne fundusze transferowe : 0 euro.

 

Transfery (Polska) :

 

1. Seweryn Gancarczyk [ 26 lat, O/WO/ OP L, Polska (5/0) ] Z Metalista Charków do Young Boys Berno za 3.500.000. euro.

2. Paweł Sasin [ 25 lat, WO/P P, Polska U-21 (3/0) ] Z Kolportera Korony Kielce do Wisły Kraków za 525.000. euro.

3. Mariusz Marczak [ 24 lata, P PLŚ, Polska (0/0) ] Z Jagielloni Białystok do Górnika Zabrze za 350.000. euro.

4. Piotr Polczak [ 21 lat, OŚ, Polska U-21 (3/0) ] Z GKS-u Katowice do Polonii Bytom za 190.000. euro.

5. Piotr Klepczarek [ 23 lata, O PLŚ, Polska (0/0) ] Z Polonii Warszawa do Groclinu za 180.000. euro.

 

Transfery (Świat) :

 

1. Marcos Angeleri [ 25 lat, O/WO P, Argentyna (0/0) ] Z Estudiantes (LP) do San Lorenzo za 4.200.000. euro.

2. Simone Pepe [ 24 lata, NŚ, Włochy U-21 (12/1) ] Z Udinese Calcio do Young Boys Berno za 4.000.000. euro.

3. Evaldo [ 25 lat, OL, Brazylia (0/0) ] Z Maritimo do Santos za 1.600.000. euro.

4. Bogdan Panait [ 24 lata, O LŚ, Rumunia (0/0) ] Z SC Vaslui do Ceahlaul za 650.000. euro.

5. Mykola Ischenko [ 24 lata, LB/OŚ, Ukraina (0/0) ] Z Karpaty Lwów do Metalista Charków za 650.000. euro.

 

Ligi europejskie :

 

Anglia, Premiership : Newcastle United (+1)

Czechy, I liga : Slavia Praga (+1)

Czechy, II liga : Opawa (+1)

Polska, Orange Ekstraklasa : GKS BOT Bełchatów (+1)

Polska, II liga : Lechia Gdańsk (+3)

Rosja, Ekstraklasa : ---

Rumunia, I liga : Dinamo Bukareszt (+0)

Słowacja, I liga : Artmedia Bratysława (+1)

Ukraina, Wyższa Liga : Dynamo Kijów (+5)

Włochy, Serie A : Inter Mediolan (+4)

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

Brak

 

Reprezentacja Polski :

 

TOW [1/1] | 06.02.2008. | Ukraina (0) 0:0 (0) Polska [ '69 knt. Golański ]

Polska : Dudek - Golański ('69 Kłos), Bronowicki ('80 Gancarczyk), Jop, Głowacki - Strąk, Mila ('46 Krzynówek), Kaźmierczak, Iwański ('80 Błaszczykowski) - Wichniarek ('61 Żurawski), Smolarek ('80 Jeleń).

 

TOW [1/1] | 05.02.2008. | Ukraina U-21 (0) 0:2 (1) Polska U-21 [ Kulakov '10 knt. - Mikołajczak '31, Soldecki '58 ]

Polska : Białkowski - Marciniak, Wasiluk ('90 Wysocki), Rzeźniczak, Marek ('79 Fojut) - Danch ('90 Jędrzejczyk) - Radulj ('79 Poźniak) , Soldecki ('70 Wilk), Cywka ('79 Broź) , Mikołajczak ('90 Cieluch) - Oziemczuk ('70 Majkowski).

 

TOW [1/1] | 04.02.2008. | Ukraina U-19 (3) 4:1 (1) Polska U-19 [ Putrash '14, Rudyuk '15, '23, '69 (k), '74 knt. - Mąka '5 ]

Polska : Gostomski ('80 Czapliński) - Słomian ('80 Czarnecki), Wojtkiewicz, Ryś, Loda ('80 Jacek) - Kasperkiewicz - Kubowicz, Burliga, Brud - Mąka, Małecki.

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia (1570) 2. Argentyna (1512) 3. Francja (1397) 22. Polska (874)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 29

 

Przed naszym pierwszym spotkaniem w rundzie wiosennej na zasadzie wolnego transferu dołączył do nas Konrad Adamski, któremu skończył się kontrakt z poznańskim Lechem.

 

Do meczu przystąpiliśmy niezwykle zmotywowani z wielką chęcią zmiażdżenia przeciwnika. Od początku zarysowała się nasza przewaga. Na pierwszego gola nie musiałem długo czekać. Tomasz Chałas dośrodkował piłkę z prawej strony do wbiegającego w pole karne Adamskiego, który skierował piłkę głową do bramki. Zawodnik wspaniale wkomponował się w zespół i po 10 minutach gry zaliczył pierwszego gola w klubie. Gliwiczanie nie potrafili wyjść z własnej połowy, a nasza ekipa starała się strzelić drugą bramkę. W 32 minucie spotkania Trochim posłał piłkę po ziemi z prawej strony a akcję zamknął Rackiewicz mocnym strzałem po ziemi powiększając przewagę nad rywalami. Jeszcze przed przerwą udało nam się strzelić trzeciego gola. Zbyszek Kowalski zagrał piłkę w pole karne do Chałasa, który świetnie opanował piłkę i strzałem po ziemi w róg bramki nie dał żadnych szans bramkarzowi. Druga połowa nie była już tak ekscytująca. Nasi zawodnicy spuścili z tonu i nie przemęczali się zbytnio. Mimo wszystko udało nam się zdobyć jeszcze jedną bramkę w tym meczu. Michał Kucharski dośrodkował piłkę z prawej flanki, a w polu karnym szczupakiem popisał się Kaszuba, który także w debiutanckim spotkaniu strzelił bramkę. Groźnie zrobiło się w ostatnich minutach spotkania. W 90 minucie spotkania drugą żółtą kartkę obejrzał Jaromir Paciorek i musiał opuścić boisko. W 4 minucie doliczonego czasu gry w polu karnym Kowalski sfaulował Szczęsnego sędzia bez żadnych wątpliwości wskazał palcem na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie wykorzystał rzut karny. Jestem niezwykle zadowolony z mojej ekipy, która w dzisiejszym spotkaniu pokazała bardzo dobry futbol. Liczę, że za cztery dni zagramy tak samo ze Śląskiem Wrocław.

 

Paśnik - Kowalski, Kucharski, Łoszakiewicz, Wocial - Paszulewicz - Rackiewicz, Paciorek, Trochim ('46 Kucharski) - Adamski ('46 Kaszuba), Chałas ('46 Gronowski).

 

II liga [20/34], 1. marca 2008.

Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków

Znicz Pruszków - Piast Gliwice 4:1 (3:0)

Bramki : Konrad Adamski (10), Marcin Rackiewicz (32), Tomasz Chałas (37), Jakub Kaszuba (67) - Damian Szczęsny (90+4 k)

Czerwona kartka : Jaromir Paciorek (90, za drugą żółtą).

MoM : Tomasz Chałas (Znicz Pruszków) [8]

Widzów : 547

Odnośnik do komentarza

Odcinek 30

 

W kolejnym spotkaniu jak wspomniałem w odcinku wcześniej mieliśmy sie zmierzyć ze Śląskiem Wrocław. Ekipa z Oporowskiej całkiem przyzwoicie poczynała sobie w rozgrywkach zajmując siódmą lokatę w ligowej tabeli. Mimo tego, że byliśmy sklasyfikowani dwie pozycje wyżej nie byliśmy faworytem tego spotkania. Obie ekipy podeszły bardzo poważnie do tego spotkanie i nie popełniały głupich błędów. Graliśmy bardzo uważnie, licząc na błąd przeciwnika i szybkie strzelenie bramki. Nie był nam potrzebny żaden błąd. W 28 minucie spotkania Rackiewicz dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Konrad Adamski mocnym uderzeniem z pierwszej piłki dał nam prowadzenie. Wszystko wydawało się wyśmienicie. Jednak humory opadły nam tuż przed przerwą, kiedy w zamieszaniu pod bramkowym Petr Pokorny skierował piłkę do bramki wyrównując jednocześnie wynik. To był chyba najgorszy cios jaki mogli nam zadać wrocławianie. Początek drugiej połowy to lekka przewaga gospodarzy, którzy mogli dwa razy strzelić nam gola po rzutach wolnych na 20 metrze. W 79 minucie meczu stało się to czego nikt się chyba nie spodziewał. Wojciech Wocial niedokładnie wyrzucił piłkę z autu, którą przejął Łudziński i w akcji sam na sam z bramkarzem pokonał naszego bezradnego golkipera. W końcówce mocno zaatakowaliśmy piłkarzy ze Śląska, lecz niedokładnie strzelali Wawrzyńczok i Lewandowski.

 

Paśnik - Kowalski, Kucharski, Łoszakiewicz, Wocial - Paszulewicz - Rackiewicz, Kosecki ('46 Wawrzyńczok), Trochim ('46 Osoliński) - Adamski ('46 Chałas), Lewandowski.

 

II liga [21/34], 5. marca 2008.

Stadion przy ul. Oporowskiej, Wrocław.

Śląsk Wrocław - Znicz Pruszków 2:1 (1:1)

Bramki : Petr Pokorny (44), Przemysław Łudziński (79) - Konrad Adamski (28)

MoM : Łukasz Łoszakiewicz (Śląsk Wrocław) [8]

Widzów : 4053

Odnośnik do komentarza

Odcinek 31

 

Trzy dni później czekał nas mecz na własnym stadionie z Turem Turek. W tej rundzie niesamowicie zaskakiwali. Jeden z moich klubowych statystyków poinformował mnie, że ta ekipa nie przegrała ligowego spotkania od pięciu meczy. Na pewno jest to dla tej drużyny nie mały sukces. Dzięki tej dobrej passie zajmują jedenastą lokatę w tabeli przy naszej piątej. Pierwsza połowa była niezwykle nudnym widowiskiem. Zawodnicy z obu ekip byli chyba najwyraźniej przemęczeni tyloma spotkaniami w tygodniu. W pierwszej połowie nie ujrzeliśmy bramek, również nie ujrzeliśmy żadnych ciekawych akcji. W przerwie wykorzystałem wszystkie zmiany i liczyłem na to, że druga połowa będzie o wiele ciekawsza. Ciekawie zaczęło się robić dopiero w 72 minucie kiedy perfekcyjnie rzut wolny wykonał Jaromir Paciorek wyprowadzając naszą ekipę na prowadzenie. Dwie minuty później rzut wolny wykonywał Zawistowski piłka po jego strzale odbiła się od muru i całkowicie myląc bramkarza wpadła do bramki. W dwie minuty osiągnęliśmy dwubramkowe prowadzenie ! Goście spróbowali jeszcze powalczyć i Rafał Różyczki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył bramkę głową. To było na tyle, jeśli chodzi o drużynę z Turka. Wygraliśmy spotkanie, lecz widać było w obu ekipach zmęczenie wcześniejszymi spotkaniami.

 

Paśnik - Januszewski, Kucharski, Łoszakiewicz, Wocial - Herman - Rackiewicz ('46 Zawistowski), Paciorek, Trochim - Adamski ('46 Krupa), Wiśniewski ('46 Grzeszczyk).

 

II liga [22/34], 8. marca 2008.

Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków.

Znicz Pruszków - Tur Turek 2:1 (0:0)

Bramki : Jaromir Paciorek (72), Paweł Zawistowski (74) - Rafał Różycki (81)

MoM : Paweł Zawistowski (Znicz Pruszków) [8]

Widzów : 539

Odnośnik do komentarza

Odcinek 32

 

W kolejnym spotkaniu spotkaliśmy się z Katowicką Gieksą, która poczyniła bardzo duże postępy i zajmowała drugą lokatę w tabeli. Nasza szósta lokata nie przepowiadała niczego dobrego, wręcz przeciwnie bukmacherzy sądzili, że zostaniemy rozjechani wręcz przez piłkarzy ze Śląska i nie nawiążemy żadnej walki z przeciwnikiem. Było jednak inaczej. W pierwszej części gry obie ekip mogły strzelić po kilka bramek dla swojej drużyny, lecz w obu ekipach raziła nieskuteczność pod bramką. Pierwsza połowa mimo kilku groźnych okazji z obu stron zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga połowa to już popisy gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli strzelić tego jedynego zwycięskiego gola. Zostaliśmy zepchnięci do obrony i chcieliśmy utrzymać ten wynik do końca spotkania, a przy dobrej okazji spróbować skontrować przeciwnika. Te szanse pogrzebał Łukasz Wijas, który w 66 minucie spotkania wyprowadził Katowiczan na prowadzenie oddając piekielnie mocny strzał z dystansu. Wyniku nie dało się już wyrównać mimo usilnych starań moich napastników, którzy oddali dużo strzałów na bramkę. Spotkanie stało na wysokim poziomie, lecz to piłkarze ze śląska zasłużyli na zwycięstwo w tym spotkaniu.

 

Znicz : Paśnik - Kowalski, Kucharski, Łoszakiewicz, Wocial - Paszulewicz - Rackiewicz ('46 Kaszuba), Paciorek, Trochim ('46 Samba Ba) - Adamski, Chifon ('46 Chałas).

 

II liga [23/34] 12. marca 2008.

Stadion przy ul. Bukowej, Katowice.

GKS Katowice - Znicz Pruszków 1:0 (0:0)

Bramka : Łukasz Wijas (66)

MoM : Łukasz Wijas (GKS Katowice) [7]

Widzów : 3916

Odnośnik do komentarza

Odcinek 33

 

Kolejny mecz to spotkanie z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli Pelikanem Łowicz. Byliśmy faworytami tego spotkania mimo gry na wyjeździe. Drużyna z Łowicza rzadko kiedy zdobywała w tym sezonie punkty, a na swoim koncie przed naszym meczem miała passę siedmiu porażek z rzędu. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji w pierwszej połowie, a najlepszą chyba w 10 minucie meczu kiedy strzał Marcina Rackiewicza zatrzymał się na bocznej siatce. Gospodarze nie mieli zamiaru siedzieć na własnej połowie i czekać na błąd przeciwnika. W 38 minucie objęli prowadzenie. Michał Wróbel wykonywał rzut wolny, kątem oka dojrzał źle ustawionego Paśnika, który w ostatecznym porachunku został przelobowany a gospodarze niespodziewanie prowadzili. Byłem zły na zawodników, którzy dali sobie wcisnąć taka bramkę, a szczególnie na naszego golkipera, który zachował się jak junior z okręgówki. Liczyłem na strzelenie kilku bramek w drugiej połowie i wywiezienie z Łowicza komplet punktów. Myliłem się, moi zawodnicy grali jeszcze gorzej niż w pierwszej połowie nie stwarzając sobie żadnej okazji. Ostatecznie przegraliśmy to spotkanie. Już czuję jak w prasie będą się z nas wyśmiewać. Jesteśmy w kiepściutkiej formie, czego nie ukrywam.

 

Paśnik - Kowalski, Kucharski, Łoszakiewicz, Wocial - Paszulewicz - Rackiewicz, Wawrzyńczok ('46 Osoliński), Trochim - Kosecki, Lewandowski ('46 Adamski).

 

II liga [24/34], 15. marca 2008.

Stadion przy ul. Starzyńskiego, Łowicz.

Pelikan Łowicz - Znicz Pruszków 1:0 (1:0)

Bramka : Michał Wróbel (38)

Czerwona kartka : Marcin Rackiewicz (53, za brutalny faul).

MoM : Michał Wróbel [8]

Widzów : 183

Odnośnik do komentarza

Odcinek 34

 

eMMes : Mogę podawać jak ci zależy :) Piszę często na początku tekstu, którą pozycję ma Znicz i jego rywal.

 

Po tygodniu przerwy naszym przeciwnikiem miała być zajmującą piętnastą lokatę ŁKS Łomża. Nie mogłem zrobić błędu z poprzedniego spotkania, lekceważąc rywali, a ostatecznie przegrywając spotkanie. Początek to mała przewaga piłkarzy z Łomży, którzy mieli trzy rzuty rożne pod rząd pod naszą bramką. Nasza ekipa znowu nic nie grała. Byłem bardzo zdziwiony, gdyż wystawiłem skład, który pokonał Arkę Gdynia, a tu zawodnicy nie potrafią złożyć składnej akcji w spotkaniu z Łomżą. Na domiar złego w 28 minucie boisko na noszach opuścił Wojciech Wocial, który zerwał mięsień łydki. Dziesięć minut później było jeszcze gorzej kiedy gospodarze strzelili bramkę. Amerykanin John Raus przeprowadził indywidualną akcję i mocnym strzałem po ziemi pokonał naszego bramkarza. Do przerwy więc podobnie jak w poprzednim meczu przegrywaliśmy. Druga połowa była porażką. Graliśmy dobrze, lecz nigdy w życiu nie widziałem tak fatalnego wykończenia. Chifon strzelił z około dwóch metrów w bramkarza. Jestem załamany, gdyż przegraliśmy kolejne spotkanie ze średniakiem, a wręcz kandydatem do spadku. Gdzie jest ta forma z pierwszych kolejek sezonu ?

 

Paśnik - Kowalski, Kucharski, Łoszakiewicz, Wocial ('28 Szymoniak) - Jędrzejczyk - Zawistowski ('46 Kaszuba), Paciorek, Trochim - Adamski, Chałas ('46 Chifon).

 

II liga [25/34], 22. marca 2008.

Stadion przy ul. Zjazd, Łomża.

[15] ŁKS Łomża - Znicz Pruszków [7] 1:0 (1:0)

Bramka : John Raus (38)

Kontuzje : Wojciech Wocial (28)

MoM : Mariusz Siara (ŁKS Łomża) [7]

Widzów : 1642

Odnośnik do komentarza

Odcinek 35

 

Tak jak wcześniej powiedział fizjoterapeuta Wocial zerwał mięsień łydki i nie zagra co najmniej trzy miesiące. Swoim osobistym sukcesem może pochwalić się Robert Lewandowski, który rozegrał swoje pierwsze spotkanie w młodzieżowej reprezentacji U-19.

 

W kolejnym ligowym spotkaniu w tym miesiącu do Pruszkowa przyjechała ekipa z Jastrzębia, która w ostatnich swoich kilku spotkaniach pokazywała bardzo dobry futbol. Mimo naszych porażek ze słabszymi drużynami GKS Jastrzębie zajmował dziewiątą lokatę w tabeli. Chciałem zakończyć tą złą passę i przegrywanie po kolei z wszystkimi drużynami. Mecz ułożył się dla nas wręcz wyśmienicie. Już w 3 minucie spotkania Jakub Gronowski otworzył wynik po ładnym strzale z dystansu. Okazji w pierwszej połowie nam nie brakowało. Graliśmy uważnie w obronie co mnie bardzo cieszyło. Mi jednak zależało na zdobyciu jeszcze jednej bramki. W pierwszej połowie niestety to nam sie nie udało. Druga połowa to ponowne popisy mojej drużyny. Jastrzębie było dzisiaj cieniem samego siebie i to my dyktowaliśmy tempo meczu. W 79 minucie Rafał Krupa strzelił gola, lecz sędzia wcześniej odgwizdał spalony. Ten sam zawodnik zrehabilitował się w doliczonym czasie gry kiedy po dośrodkowaniu Trochima skierował piłkę do bramki, pieczętując naszą wygraną w tym spotkaniu. Mam nadzieję, że zła passa minęła i teraz będziemy mogli się cieszyć z samych zwycięstw.

 

Paśnik - Kowalski, Kucharski, Łoszakiewicz, Lewczuk - Paszulewicz - Adamski ('74 Zawistowski), Wawrzyńczok ('46 Paciorek), Trochim - Chałas ('46 Krupa), Gronowski.

 

II liga [26/34], 26. marca 2008.

Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków.

[7] Znicz Pruszków - GKS Jastrzębie [9] 2:0 (1:0)

Bramki : Jakub Gronowski (3), Rafał Krupa (90+1)

MoM : Wojciech Trochim (Znicz Pruszków) [8]

Widzów : 350

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobry transfer z Wojciechem Trochimem. Kiedyś grałem Legią i po paru latach Wojtek Trochim. Był pewnym punktem mojego zespołu. U mnie Trochim fantastycznie współpracował z Adamem Frączczakiem, którego gorąco tobie polecam :]

PS. Porażką z Pelikanem się nie przejmuj bo ja tera gram Śląskiem Wrocław we wszystkich meczach do tej pory z Pelikanem (5 spotkań) ugrałem ...2 punkty

Odnośnik do komentarza

Odcinek 36

 

mattix1970 : Obecnie to mogę zapomnieć o jakichkolwiek wzmocnieniach. :)

 

W dwudziestej siódmej kolejce drugiej ligi do Pruszkowa przyjechała ekipa z Bielska Białej. Zawodnicy z Bielska w tej rundzie radzą sobie o wiele lepiej niż w poprzedniej zajmując jedenastą lokatę w ligowej tabeli. Faworyta było łatwo wskazać, choć w ogóle się tym nie sugerowałem. Mimo wszystko spotkanie ułożyło się nam bardzo dobrze. Jak we wcześniejszym spotkaniu bardzo szybko udało nam się strzelić gola. Już w 3 minucie spotkania Paweł Zawistowski strzałem z około osiemnastu metrów nie dał szans bramkarzowi Podbeskidzia i otworzył wynik tego spotkania. Wszystko fajnie się układało chyba powracaliśmy do starej formy. Niestety również szybko udało nam się stracić bramkę, gdyż w 14 minucie ekipa z Podbeskidzia jednym słowem nas ''rozklepała'', a piłkę do pustej bramki skierował młodziutki Ryszard Borutko. Na tym zakończyła się pierwsza połowa, w której obejrzeliśmy dwie poważne sytuacje zakończone strzeleniem bramek. Druga partia nie była nawet cieniem pierwszej. Mecz toczył się najczęściej w środku pola i rzadko oglądaliśmy sytuacje podbramkowe. Dopiero w końcówce obie ekipy na przemian atakowały bramkę z chęcią zatwierdzenia wyniku w ostatnich minutach tegoż meczu. Żadnej z ekip nie udało się strzelić gola i spotkanie zakończyło się podziałem punktów przez obie ekipy.

 

Paśnik - Januszewski, Kucharski, Łoszakiewicz, Zaborowski - Paszulewicz - Zawistowski ('46 Osoliński), Paciorek, Kucharski - Chałas ('46 Charles Nwaogu), Chifon ('46 Wiśniewski).

 

II liga [27/34], 29. marca 2008.

Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków.

[6] Znicz Pruszków - Podbeskidzie Bielsko-Biała [11] 1:1 (1:1)

Bramki : Paweł Zawistowski (3) - Ryszard Borutko (14)

MoM : Ryszard Borutko (Podbeskidzie) [7]

Widzów : 465

Odnośnik do komentarza

Marzec 2008

 

Bilans : 3-1-4, 9:8

Liga : 6th. [-14], 44 pkt, 42:30

Puchar Polski : 2 runda [ 1:3 Legia Warszawa ]

Finanse : - 502.000. euro. [ - 77.530. euro. ]

Dostępne fundusze transferowe : Brak

 

Transfery (Polska) :

 

Brak

 

Transfery (Świat) :

 

1. Dinijar Bilyaletdinov [ 23 lata, OP LŚ, Rosja (17/0) ] Z Lokomotiwu Moskwa do CSKA Moskwa za 8.250.000. euro.

2. Armend Dallku [ 24 lata, O PŚ, Albania (12/0) ] Z Worskly do Dnipro za 625.000. euro.

3. Oleg Gerasymyuk [ 21 lat, OP PŚ, Ukraina U-21 (3/0) ] Z Dynama 2 Kijów do Czornomorca Odessa za 325.000. euro.

4. Andrey Gorbanets [ 22 lata, OP P, Rosja (0/0) ] Z Sibiru Nowosybirsk do Anżi Machaczkała za 250.000. euro.

5. VladimBozović [ 26 lat, WO/OP L, Czarnogóra (7/0) ] Z Rapidu Bukareszt do Rossenborgu za 220.000. euro.

 

Ligi europejskie :

 

Anglia, Premiership : Liverpool (+2)

Czechy, I liga : Sparta Praga (+1)

Czechy, II liga : Ołomuniec - Holice (+3)

Polska, Orange Ekstraklasa : Zagłębie Lubin (+0)

Polska, II liga : Lechia Gdańsk (+7)

Rosja, Ekstraklasa : Spartak Moskwa (+1)

Rumunia, I liga : Dinamo Bukareszt (+1)

Słowacja, I liga : Artmedia Bratysława (+1)

Ukraina, Wyższa Liga : Dynamo Kijów (+1)

Włochy, Serie A : Inter Mediolan (+1)

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

Brak

 

Reprezentacja Polski :

 

TOW [1/1] | 26.03.2008. | Polska (1) 1:0 (0) Rosja [ Jeleń '43, '56 knt, Krzynówek '78 knt. - Smertin '76 cz.k. ]

Polska : Dudek - Gancarczyk ('78 Bronowicki), Kaźmierczak, Głowacki, Golański - Sobolewski - Garguła ('28 Kłos), Strąk - Mila ('68 Krzynówek ('78 Saganowski)) - Żurawski, Jeleń ('56 Wichniarek).

 

EME U-21 [7/8] | 25.03.2008. | Bośnia i Hercegowina U-21 (0) 0:2 (1) Polska U-21 [ Zec '19 n.k, Janjic '60 cz.k, Vrancic '90 knt. - Mikołajczak '16, '68, Fojut '59 cz.k. ]

Polska : Białkowski - Wasiluk, Fojut, Ryś, Marciniak - Ćwielong ('59 Rzeźniczak), Kubowicz, Cywka, Mikołajczak ('68 Polczak) - Majkowski ('59 Soldecki), Oziemczuk.

 

TOW [1/1] } 24.03.2008. | Polska U-19 (1) 3:1 (1) Rosja U-19 [ Hirsz '6, Wojtkiewicz '71, Kowbel '85, Małecki '2 knt. - Marenich '28 ]

Polska : Majewski - Wojtkiewicz, Steinke, Kamiński, Czarnecki - Brud, Turek, Kowbel, Cetnarski - Małecki ('2 Hirsz), Lewandowski.

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia (1576) 2. Argentyna (1515) 3. Francja (1400) 23. Polska (871)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...