Skocz do zawartości

Miasto mafijne, klub mafijny ...


Samsung

Rekomendowane odpowiedzi

Mając dobre papiery trenerskie łatwo było znaleźć pracę w świecie polskiej piłki. Gorzej jednak jak siedziało się za korupcję, a potem chciało się znaleźć pracę. Niestety to mnie spotkało. Byłem trenerem drugoligowej Lechii Gdańsk i sprzedając mecze ostatecznie trafiłem za kratki. Cóż dostałem potężne 7 lat więzienia co było dla mnie wielkim ciosem. Na szczęście nie miałem na karku rodziny, która by za mną tęskniła. Jak wcześniej wspomniałem dostałem 7 lat, ale wyszedłem już po 5 latach, kiedy sprawa całkowicie ucichła.

 

Pierwszym krokiem po wyjściu z paki było zaaklimatyzowanie się w nowym otoczeniu. Siedziałem w Warszawie, więc musiałem sobie coś w tym mieście znaleźć. Pierwszym krokiem było znalezienie jakiegoś taniego hotelu, gdzie mógłbym przemieszkać dopóki nie znalazłbym sobie jakiejś pracy.

 

Hotel nie był problemem tylko praca. Codziennie kupowałem najtańsze magazyny sportowe i czytałem czy jakiś trener nie zwolnił się z klubu. Trwało to i trwało, lecz kiedyś w końcu się doczekałem. Czytając poranną prasę pewnego wakacyjnego dnia, dojrzałem na pierwszej stronie nagłówek '' Znicz Pruszków bez trenera ''. Byłem trochę nie zorientowany co działo się w piłce przez te 5 lat. Lecz ku miłemu zaskoczeniu okazało się, że drużyna Znicza to beniaminek drugiej polskiej ligi.

 

Chciałem za wszelką cenę dostać tą pracę. Osobiście musiałem się wybrać do sekretarki tamtejszego klubu by umówiła mnie na spotkanie z prezesem, gdyż nie miałem własnego telefonu. Kiedy ostatecznie zobaczyłem się z prezesem był bardzo mile zaskoczony na mój widok. Wiedział, że odwalałem niezłe numery 5 lat wcześniej, lecz patrząc mu w oczy wydawało mi się, że spadłem mu w tym momencie z nieba.

 

Niezwykle podniecony prezes chciał za wszelką cenę bym został menedżerem tamtejszego zespołu. Ja jako normalny człowiek zgodziłem się bez wątpienia na tę robotę, choć o trenerce mi się trochę zapomniało. Mimo to podpisałem kontrakt, który związał mnie z klubem na 2 lata, a na konto bankowe co tydzień będzie przychodzić mi kasa w postaci 525 euro tygodniowo.

 

FM 2008 : 8.0

Baza Danych : Duża

Ligi grywalne : Anglia (Ekstraklasa), Czechy (1 i 2 liga), Polska (1 i 2 liga), Rosja (1 liga), Słowacja (1 liga), Ukraina (1 liga), Włochy (1 liga)

Dodatkowi piłkarze : Argentyna, Brazylia, Nigeria.

Odnośnik do komentarza
Mimo to podpisałem kontrakt, który związał mnie z klubem na 2 lata, a na konto bankowe co tydzień będzie przychodzić mi kasa w postaci 525 euro tygodniowo.

 

Takie troszkę masło maślane...

 

FM 2008 : 8.0

 

I gratuluje odwagi :-)

Odnośnik do komentarza

Na drugi dzień dowiedziałem się coś na temat budżetu. Nie mamy pieniędzy na transfery, lecz prezes przeznaczył nam 10 tysięcy euro na płace. W ten sam dzień udałem się na poranny trening, gdzie poznałem swoją kadrę.

 

BRAMKARZE

 

- Jarosław Paśnik - To zdecydowanie numer jeden w naszym zespole. Posiada spore umiejętności jak na drugoligowca. Liczę na niego bo to on najprawdopodobniej będzie stał między słupkami w trakcie sezonu.

 

- Paweł Pazdan - Co najwyżej zmiennik. Między nim a Paśnikiem jest bardzo duża różnica. Tak więc pozostaje ławka.

 

LEWA OBRONA

 

- Artur Januszewski - Jak na swoją pozycję to najmocniejszy punkt. Póki nie będzie wzmocnienia na tą pozycję to on będzie rządził na lewej flance.

 

- Zbigniew Kowalski - Jako, że jest jedynym zmiennikiem Artura pozostaje, choć postaram się kogoś ściągnąć na lewą flankę.

Odnośnik do komentarza

Środek Obrony :

 

- Rafał Zaborowski [ 19 lat, Polska ] - Jeżeli chodzi o drugą ligę to zawodnik przeciętny. Obrona to nasza pięta achillesowa. Muszę sprowadzić jakichś dobrych zawodników, którzy są w stanie występować na arenie drugiej ligi.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Norbert Jędrzejczyk [ 17 lat, Polska ] - To nasz solidny junior, który bardzo dobrze wkomponował się do pierwszego zespołu. To chyba nasz najsolidniejszy obrońca w drużynie.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Daniel Kokosiński [ 21 lat, Polska ] - To nasz bardzo silny stoper. Szkoda, że tylko siłowo potrafi się wykazać, gdyż umiejętności obrońcy to on nie ma.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Jacek Paszulewicz [ 30 lat, Polska, dołączył 20.07.2007. roku na zasadzie wolnego transferu ] - Bardzo dobre wzmocnienie. Piłkarz bardzo solidny, który na pewno przyda się w naszych szykach obronnych.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Robert Łoszakiewicz [20 lat, Polska ] - Kolejny jeden z lepszych obrońców w naszym zespole. To od jego pracy zależy czy będzie występował w pierwszym składzie.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Prawa Obrona :

 

- Maciej Rybaczuk [ 23 lata, Polska ] - To nasz najsłabszy obrońca. Pozostaje mu lista transferowa.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Rafał Zaborowski [ 19 lat, Polska ] - Solidny obrońca, będzie walczył o miejsce z Igorem Lewczukiem.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Igor Lewczuk [ 22 lata, Polska ] - Jak wspomniałem przy wcześniejszym zawodniku oni będą trzymać prawą flankę.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza

Lewa Pomoc :

 

- Marcin Rackiewicz [ 20 lat, Polska ] - Bardzo dobry zawodnik, który przebywa w naszej ekipie na wypożyczeniu z Widzewa. Ma jednak godnego przeciwnika na swoją pozycję.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Bartosz Osoliński [ 19 lat, Polska ] - Wspomniałem o nim wyżej. Dobrze wyszkolony technicznie i dosyć szybki. Na tej pozycji rozegra się nie mała rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Paweł Zawistowski [ 23 lata, Polska ] - Zawodnik, który odstaje umiejętnościami od kolegów wymienionych wyżej. Definitywnie czeka go ławka rezerwowych.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Środek Pomocy :

 

- Michał Herman [ 26 lat, Polska ] - Nie ma szans na grę w naszym zespole. Wystawiony na listę transferową.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Robert Rokicki [ 24 lata, Polska ] - Podobnie jak kolega wyżej trafia na listę transferową.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Rafał Wawrzyńczok [ 20 lat, Polska, zawodnik ściągnięty za darmo z Walki Makoszowy Zabrze ] - Ten zawodnik może okazać się objawieniem drugiej ligi. Mój scout wypatrzył go w III ligowym zespole. Został ściągnięty za darmo. Mam nadzieję, że pokaże na co go stać.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Łukasz Grzeszczyk [ 19 lat, Polska ] - Kolejny zawodnik, który potrafi opanować środek pola. Jak na sytuację obecną będzie walczył o miejsce w składzie z Kubą Koseckim.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Jakub Kosecki [ 16 lat, Polska ] - To nasza młoda perełka. Polecił mi tego piłkarza sam ojciec z którym mam bardzo dobre stosunki. W pierwszych sparingach pokazał, że warto na niego stawiać. Rywalizacja podobnie jak na lewej flance będzie miała miejsce w środku pola.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Prawa Pomoc :

 

- Paweł Kaczmarek [ 22 lata, Polska ] - Jeden z naszych najlepszych zawodników, którzy występują na prawej stronie. Jest bardzo szybkim zawodnikiem. Musi mnie jeszcze do siebie przekonać, gdyż w sparingach nie pokazywał wspaniałej gry.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Michał Kucharski [ 23 lata, Polska ] - Zawodnik, który posiada bardzo podobne umiejętności co Kaczmarek. Obydwoje do teraz rywalizują o swoja pozycję.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Mikołaj Rybaczuk [ 23 lata, Polska ] - Jest najsłabszym zawodnikiem na swojej pozycji. Mimo to nie mam zamiaru z niego rezygnować. Nie wystawię go na listę transferową, lecz nie będę go często desygnował do gry w pierwszej jedenastce.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Napastnicy :

 

- Ferdinand Chifon [ 31 lat, Kamerun ] - Asystenci mówią, że to nasze najmocniejsze ogniwo w ataku. Owszem ma bardzo duże doświadczenie, chyba największe w drużynie, lecz swoją grą w sparingach nie przekonał mnie zbytnio do siebie.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Jakub Gronowski [ 24 lata, Polska ] - To nasz bardzo utalentowany zawodnik. Sam dojrzałem go jako wolnego zawodnika i zaprosiłem na 2 tygodniowe testy w których wykazał się przyzwoicie. Mocna siła naszego ataku.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Robert Lewandowski [ 18 lat, Polska ] - Nasz fantastyczny młodzian. Musi jednak walczyć o miejsce w składzie z doświadczonymi graczami. Jest bardzo szybki co na pewno przydaje się napastnikowi, a zarazem wspaniały technicznie.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Tomasz Chałas [ 19 lat, Polska ] - Kolejny młody zawodnik na którego chcę zwrócić uwagę. Po okresie sparingowym sądzę, że to nasz najlepszy napastnik. Jest jeszcze młody i ma czas na rozwijanie się. Mam nadzieję, że w moim klubie.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

- Bartosz Wiśniewski [ 22 lata, Polska ] - Nasza kolejna atomowa broń. Król pola karnego coś w stylu '' Van Nistelrooya ''. Posiada ogromny potencjał, jednak jeszcze w sparingach niczym nas nie zachwycił. Liczę na to, że w lidze pokaże jak się gra.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza

Przed sezonem czekało nas oczywiście parę meczy kontrolnych. Na pierwszy ogień poszedł czeski Chrudim, który przegrał bez jakiejkolwiek walki z naszym zespołem 3-1. Ich bramka była jednym wielkim szczęściem, ponieważ nasz bramkarz popełnił fatalny błąd.

 

[2L] Znicz Pruszków (1) 3:1 (1) Chrudim [CZE] [ Lewandowski '15, Chałas '59, '87 - Dvorak '22 / Hudec '86 cz.k. ]

 

W drugim meczu musieliśmy się zmierzyć z zdegradowaną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz był bardzo ciekawy, a kibice nie mogli narzekać na brak bramek. Ostatecznie po wyrównanym spotkaniu wygraliśmy 3-2.

 

[3L] KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (1) 2:3 Znicz Pruszków [2L] [ Kanarski '36, Dziewulski '90 - Grzeszczyk '55, Chałas '63, Mikołaj Rybaczuk '72 ]

 

W przedostatnim spotkaniu zmierzyliśmy się z kolejną czeską drużyną, Tym razem był to Xaverov. Mecz był bardzo emocjonujący, z obu stron nie brakowało akcji podbramkowych. Ponownie wygraliśmy tym razem 2-1.

 

[2L] Znicz Pruszków (2) 2:1 (0) Xaverov [CZE] [ Kosecki '4, Kowalski '32 (k) - Dragoun '55 (k) ]

 

W ostatnim spotkaniu podejmowaliśmy naszą ekipę U-21. Spotkanie było dominowane przez pierwszy zespół, co ostatecznie zakończyło się wynikiem 4-0 dla ekipy seniorskiej.

 

[2L] Znicz Pruszków (2) 4:0 (0) Znicz Pruszków U-21 [JUN] [ Chifon '28, Rackiewicz '45, Chałas '60, Mikołaj Rybaczuk '78 ]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 3

 

Pierwszy mecz nastał bardzo szybko. W pierwszym naszym spotkaniu ligowym, a zarazem moim debiutem mieliśmy się zmierzyć z Wartą Poznań na ich boisku. Nic nie wiedziałem zbytnio na temat przeciwnika poza tym, że podobnie jak my są beniaminkiem. Od początku to goście pokazywali kawał dobrego futbolu a szczególnie Magdziarz, który ostro szalał w pomocy. My spokojnie kontrolowaliśmy grę na boisku, ograniczając się do ciekawych kontr. Pierwsza połowa nie przyniosła nam żadnych bramek. Druga była bardzo podobna do pierwszej. Goście bardzo chcieli zdobyć gola, lecz w naszej bramce perfekcyjnie spisywał się Paśnik. Natomiast my w drugiej odsłonie nie istnieliśmy i zeszliśmy całkowicie do obrony. Mimo to nie daliśmy sobie strzelić bramki i ostatecznie zremisowaliśmy bezbramkowo z poznaniakami.

 

28 lipca 2007.r.

Stadion przy drodze Dębińskiej, Poznań : 591 widzów

II liga Polska [1/34]

Sędzia : Erwin Paterek

 

[-]Warta Poznań (0) 0:0 (0) Znicz Pruszków [ '74 Kaczmarek knt. '90 Paszulewicz cz.k. ]

 

Znicz Pruszków : Paśnik - Januszewski, Paszulewicz, Łoszakiewicz, Lewczuk - Wawrzyńczok - Osoliński, Kosecki ('46 Gronowski), Kaczmarek ('74 Kucharski) - Chałas ('46 Lewandowski), Chifon.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 4

 

W następnym spotkaniu mierzyliśmy się z Motorem Lublin. Ekipa, która nie powinna nam sprawić dużo kłopotów tak przynajmniej sądzili bukmacherzy. W pierwszym spotkaniu ekipa ta przegrała mecz z Katowickim GKS-em. Byliśmy bojowo nastawieni przed tym spotkaniem. Na boisko wybiegliśmy maksymalnie skoncentrowani. Już w 4 minucie zdobyliśmy pierwszą bramkę. Artur Januszewski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, gdzie fantastycznie piłkę w bramce umieścił Tomasz Piotrowski. Goście nie mieli zamiaru przegrać tego spotkania. Szybko chcieli odrobić straty, lecz nasza obrona przerywała ich wszystkie ataki. W 35 minucie Chałas zagrał do dobrze wystawionego Chifona, który mocnym strzałem z dystansu puścił piłkę tuż pod rękoma bramkarza gości. Do przerwy prowadziliśmy pewnie 2-0 i nie mieliśmy zamiaru tego spotkania przegrać. Druga połowa również był bardzo emocjonująca. Goście zdobyli honorowego gola, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym Daniel Koczon skierował piłkę do bramki. Bramka nas bardzo zmobilizowała. Już 6 minut później przeprowadziliśmy bardzo ładną akcję, która zakończyła się bramką. Osoliński dośrodkował piłkę z prawej strony, a akcje pewnym strzałem głową zakończył Rackiewicz. Zdobyliśmy pierwsze zwycięstwo w lidze z czego jestem niezmiernie zadowolony.

 

05.08.2007. | Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków : 579 widzów | II liga Polska [2/34] |

[8th] Znicz Pruszków (2) 3:1 (0) Motor Lublin [13th]

 

1:0 - Tomasz Piotrowski '4

2:0 - Ferdinand Chifon '35

2:1 - Daniel Koczon '77

3:1 - Marcin Rackiewicz '83

 

Znicz : Paśnik - Januszewski, Łoszakiewicz, Kowalski, Lewczuk - Piotrowski ('46 Zaborowski) - Rackiewicz, Wawrzyńczok ('46 Grzeszczyk), Osoliński - Chałas ('46 Chifon), Chifon.

 

MoM : Tomasz Piotrowski (Znicz Pruszków) - 8

Odnośnik do komentarza

Odcinek 5

 

Zaledwie trzy dni później wybieraliśmy się na śląsk by zmierzyć się z Piastem Gliwice. Nastroje przed meczem były doskonałe. Bardzo chciałem by zawodnicy zaprezentowali się tak samo jak w meczu z Motorem. Spotkanie rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia. W pierwszych 10 minutach spotkania nasi napastnicy mieli kilka dobrych sytuacji, których niestety nie wykorzystali. W 13 minucie udało nam się zdobyć pierwszego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łoszakiewicz nie dał żadnych szans bramkarzowi, precyzyjnie kierując piłkę do siatki. Do końca pierwszej połowy kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Gospodarze mieli w 43 minucie doskonałą sytuację, jednak Wesecki nie zdołał pokonać naszego bramkarza strzałem z trzeciego metra. W przerwie na boisko wprowadziłem Koseckiego, który zastąpił zmęczonego Wawrzyńczoka. Na boisko wszedł także Gronowski, który zmienił Chałasa. Już w 57 minucie nasz młody nowo ściągnięty do klubu zawodnik zdobył bramkę. Kuba Kosecki przeprowadził niesamowity rajd kończąc akcję strzałem w okienko. Fantastyczne wejście tego młodziana ! Pod koniec spotkania udało nam sie jeszcze podwyższyć prowadzenie. Osoliński dośrodkował piłkę w pole karne do Grzeszczyka, który zgrał piłkę głową do Koseckiego, który umieścił piłkę w bramce z najbliższej odległości. Spotkanie wygraliśmy pewnie 3-0 mimo, że nie byliśmy faworytami tego spotkania. Jestem bardzo zadowolony z gry moich zawodników.

 

08.08.2007. | Stadion przy ul. Okrzei, Gliwice : 2083 widzów | II liga [3/34] |

[8th] Piast Gliwice (0) 0:3 (1) Znicz Pruszków [5th]

 

0:1 - Robert Łoszakiewicz '13

0:2 - Jakub Kosecki '57

0:3 - Jakub Kosecki '88

 

W 22 minucie spotkania Stanisław Wróbel (Piast) doznał kontuzji.

 

MoM : Jakub Kosecki (Znicz) - 8

 

Znicz : Paśnik - Januszewski, Łoszakiewicz, Kowalski, Lewczuk - Paszulewicz - Zawistowski ('82 Grzeszczyk), Wawrzyńczok ('46 Kosecki), Osoliński - Chifon ('46 Gronowski), Chałas.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 6

 

Dzień po naszym zwycięstwie przybiegł do mnie nasz fizjoterapeuta z nie najlepszymi wieściami. Dał mi do zrozumienia to, że nasz najlepszy prawy napastnik Bartosz Osoliński naciągnął ścięgno podkolanowe co wyklucza go z gry na co najmniej trzy tygodnie.

 

Poczyniliśmy postępy na rynku transferowym. Z Korony Kielce za darmo dołączył do nas bardzo dobry obrońca Łukasz Szymoniak [ 24, OŚ ]. Jedną z niespodzianek jest sprowadzenie do zespołu Tomasza Kosztowniaka [ 30, NŚ ], który pozostawał na rynku transferowym bez klubu.

 

Wylosowano także pierwszą rundę Pucharu Polski. Na tym szczeblu rozgrywek zmierzymy się z Kolejarzem Stróże.

 

 

Terminarz był niezwykle napięty. Po trzech dniach musieliśmy sie zmierzyć z liderem rozgrywek Śląskiem Wrocław. Byliśmy drużyną o wiele słabszą, Wrocławianie mają w swoich szeregach kilku ciekawych grajków. Jednak po cichu liczyłem na sprawienie niespodzianki. Niestety początek spotkania nie był wymarzony. Już w 10 minucie meczu goście objęli prowadzenie po pięknej bramce z rzutu wolnego Vladimira Capa. Od razu wzięliśmy się do odrabiania strat. Nasi napastnicy nie byli dzisiaj w najlepszej formie. Kilka razy potrafili zmarnować dogodne sytuacje. Po dwóch kwadransach gry nareszcie udało nam się wyrównać stan meczu. Michał Kucharski, który zastępował dzisiaj na prawej flance Osolińskiego strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego co wzbudziło niesamowity zachwyt u naszych kibiców. Minutę później Krzysztof Szewczyk bezczelnie kopnął naszego zawodnika za co ujrzał czerwoną kartkę. Wrocławianie dążyli dalej do strzelenia gola. W 39 minucie meczu Łukasz Szymoniak wykonał czysty wślizg, lecz sędzia dopatrzył się faulu i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Wojciech Górski, lecz nie podołał dzisiaj Paśnikowi, który fantastycznie wybronił jedenastkę. Do przerwy po bardzo emocjonującej pierwszej kwarcie był remis. Druga połowa nie była już tak emocjonująca jak pierwsza. Zawodnicy byli wyraźnie przemęczeni i jakoś nie ciągnęło ich do zdobywania bramek. Ostatecznie zremisowaliśmy z dobrą ekipą, a nasza drużyna po raz kolejny zostawiła serce na boisku.

 

11.08.2007. | Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków : 738 widzów | II liga [4/34] |

[3rd] Znicz Pruszków (1) 1:1 (1) Śląsk Wrocław [1st]

 

0:1 - Vladimir Cap '10

1:1 - Michał Kucharski '30

 

W 31 minucie spotkania Krzysztof Szewczyk (Śląsk) otrzymał czerwoną kartkę.

W 39 minucie spotkania Wojciech Górski (Śląsk) nie wykorzystał rzutu karnego.

 

Znicz : Paśnik - Januszewski, Szymoniak, Łoszakiewicz, Lewczuk - Paszulewicz - Rackiewicz ('46 Rybaczuk), Wawrzyńczok ('46 Kosecki), Kucharski - Chifon, Kosztowniak ('75 Lewandowski).

 

MoM : Vladimir Cap (Śląsk) - 8

Odnośnik do komentarza

Odcinek 7

 

Poprosiłem zarząd o jakieś fundusze transferowe. Zgodzili się na modyfikację budżetu wiązało to się z tym, że jak zażyczę sobie jakąś sumę wtedy oni zredukują mi budżet płacowy. Wynegocjowałem dobre 93 tysiące euro.

 

Pierwszym kupnem jest Rafał Krupa [ 22, NŚ ], który dołączył do nas z Odry Wodzisław za 5 tysięcy euro. Naszym kolejnym wzmocnieniem jest Dawid Kucharski [ 22, OŚ ] za którego wyłożyliśmy 40 tysięcy euro. Troszkę musiałem wynegocjować tą sumę mimo to, że Lech Poznań żądał nie co więcej za tego zawodnika.

 

W piątej kolejce podejmowaliśmy na wyjeździe Tura Turek. Ekipa ta niczym szczególnym nie zachwycała w obecnych rozgrywkach. Zajmowali odległe 16 miejsce w tabeli, a swój ostatni mecz przegrali z GKS-em Katowice 5-3. Mimo to nie mogliśmy lekceważyć przeciwnika, który specjalnie się umotywował na nasze spotkanie. Mecz zaczął się od mocnych ataków gospodarzy. Już w 12 minucie objęli prowadzenie po tym jak Sikora w akcji sam na sam z naszym bramkarzem skierował piłkę do bramki. Szybko wzięliśmy się do odrabiania strat, a na efekty nie musieliśmy długo czekać. W 18 minucie Rackiewicz uderzył mocno z dystansu z lewej strony umieszczając piłkę w prawym oknie bramki. Z czasem osiągaliśmy co raz to większą przewagę na boisku. Sześć minut później wyszliśmy na prowadzenie. Kaczmarek dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie fantastycznie odnalazł się Chałas, który strzelił gola z najbliższej odległości. Trzecia bramka była tylko kwestią czasu. Całkowicie zdominowaliśmy pierwszą połowę. A przed jej końcem zdobyliśmy trzecią bramkę, której autorem był Chałas. Druga połowa to niezliczone ataki gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli odrobić straty. Sikora ponownie otrzymał fantastyczną piłkę, którą skrzętnie wykorzystał zdobywając swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Prowadziliśmy tylko jedną bramką, a nasi zawodnicy nie śpieszyli się z podwyższaniem rezultatu. W 79 minucie dośrodkowanie z prawej strony w nasze pole karne, gdzie fantastycznie odnajduje się Okanu i zdobywa gola na 3-3. Było bardzo nie ciekawie, gdyż w bardzo łatwy sposób straciliśmy dwie bramki. W 93 minucie mieliśmy rzut wolny na 19-metrze. Ostatnia szansa do zdobycia trzech punktów w tym meczu. Piotrowski mocno uderzył piłkę, gdzie sprytnie do bramki skierował futbolówkę debiutujący Krupa ! Fantastyczne zakończenie spotkania. Mimo trzech punktów liczyłem na lepszą grę w naszych szeregach obronnych.

 

18.08.2007. | Stadion przy ul. Sportowej, Turek : 305 widzów | II liga [5/34] |

[16th] Tur Turek (1) 3:4 (3) Znicz Pruszków [4th]

 

1:0 - Krzysztof Sikora '12

1:1 - Marcin Rackiewicz '18

1:2 - Tomasz Chałas '24

1:3 - Tomasz Chałas '40

2:3 - Krzysztof Sikora '61

3:3 - Dominic Okanu '79

3:4 - Rafał Krupa '90 + '3

 

Znicz : Paśnik - Januszewski, Paszulewicz, Łoszakiewicz, Lewczuk - Piotrowski - Rackiewicz ('46 Zawistowski), Grzeszczyk ('46 Kosecki), Kaczmarek - Chifon, Chałas ('72 Krupa).

 

MoM : Tomasz Chałas (Znicz) - 8

Odnośnik do komentarza

Odcinek 8

 

Już 4 dni później czekało nas ciężkie spotkanie na szczycie, gdzie musieliśmy się zmierzyć na własnym stadionie z katowickim zespołem. Było to zdecydowanie najlepiej zapowiadające się spotkanie w tej kolejce. Katowiczanie mimo, że zajmowali 4 miejsce w tabeli przed spotkaniem i tak byli faworytem tego spotkania. Jednak faworyci nie potrafili pokazać swojej wyższości na boisku. pierwsza połowa była zdominowana przez nasz zespół i w szatni ochrzaniłem moich napastników, którzy nie wykorzystali wielu dogodnych okazji do strzelenia gola. Mimo to nasza gra poza skutecznością wyglądała całkiem przyzwoicie. Druga połowa również była nasza. Bardzo chcieliśmy zdobyć bramkę i zgarnąć kolejne trzy punkty. W 65 minucie bramkarz, który przebywał na szesnastym metrze zagrał piłkę wprost pod nogi Kaczmarka, który oddał 35 metrowy strzał i wyprowadził nas na prowadzenie. Ten sam zawodnik popisał się również dziewięć minut później otrzymując czerwoną kartkę. Utrzymaliśmy ten wynik i po raz kolejny wygraliśmy. Nikt przed sezonem chyba nie spodziewał się takiej gry Znicza. Jeden z kandydatów do spadku poważnie walczy o Orange Ekstraklasę.

 

22.08.2007. | Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków : 651 widzów | II Liga [6/34] |

[2nd] Znicz Pruszków (0) 1:0 (0) GKS Katowice [4th]

 

1:0 - Paweł Kaczmarek '65

 

W 22 minucie spotkania Rafał Wawrzyńczok (Znicz) doznał kontuzji.

W 74 minucie spotkania Paweł Kaczmarek otrzymał czerwoną kartkę.

 

Znicz : Paśnik - Januszewski, Szymoniak, Łoszakiewicz, Lewczuk - Paszulewicz - Rackiewicz, Wawrzyńczok ('22 Grzeszczyk), Kaczmarek - Chifon ('46 Lewandowski), Chałas ('69 Krupa).

 

MoM : Paweł Kaczmarek (Znicz) - 8

Odnośnik do komentarza

Odcinek 9

 

Rafał Wawrzyńczok potłukł udo i nie zagra co najwyżej dwa tygodnie.

 

Już 3 dni później ponownie na naszym boisku zmierzyliśmy się z Pelikanem Łowicz, który zajmuje dwunastą lokatę w ligowej tabeli. Mecz nie zapowiadał się na łatwy. Nasi zawodnicy byli przemęczeni po ciężkim meczu z Katowicami. Pierwsza połowa była bardzo nudnym zjawiskiem. Mimo słabej gry po pierwszej połowie wygrywaliśmy skromnie 1-0. A to za sprawą naszego młodziana Koseckiego, który otrzymał wspaniałą piłkę od Chifona i umieścił piłkę pewnie pod poprzeczką. Na stadionie zjawiła się rekordowa liczba 893 widzów co mnie bardzo ucieszyło. Mam nadzieję, że co mecz na stadionie będziemy widywać nowe twarze wśród kibiców. Druga połowa podobnie jak pierwsza bardzo nudnawa. Pelikan miał kilka ciekawych okazji, lecz ich napastnicy strasznie razili nieskutecznością. Po bardzo kiepskim meczu wygrywamy 1-0 i zgarniamy po raz kolejny komplet punktów.

 

25.08.2007. | Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków : 893 widzów | II liga [7/34] |

[2nd] Znicz Pruszków (1) 1:0 (0) Pelikan Łowicz [12nd]

 

1:0 - Jakub Kosecki '28

 

Znicz : Paśnik - Januszewski, Szymoniak, Łoszakiewicz, Lewczuk - Paszulewicz - Rackiewicz ('46 Zawistowski), Kosecki ('46 Piotrowski), Kucharski - Gronowski ('77 Kosztowniak), Chifon.

 

MoM : Jakub Kosecki (Znicz) - 7

Odnośnik do komentarza

Odcinek 10

 

Pod koniec miesiąca czekała nas przeprawa w 1 rundzie pucharu Polski z Kolejarze Stróże. Jedna z mocniejszych ekip III ligi. Spotkanie nie zapowiadało się na łatwe, choćby ze względu na to, że musieliśmy grać na ich trudnym terenie. Spotkanie od początku było bezbarwne, a gospodarze zaczęli się powoli rozkręcać. W 25 minucie Adam Giesa oddał potężny 30 metrowy strzał z dystansu umieszczając piłkę w siatce. Sytuacja nie robiła sie najlepsza. Kolejarz grał dzisiaj bardzo dobrze taktycznie i trudno nam było rozpracować rywala. Do przerwy przegrywaliśmy zasłużenie. Zrąbałem niesamowicie moich zawodników, którzy w każdym elemencie gry odstępowali gospodarzom. Druga połowa była już nie co lepsza. Widocznie zawodnicy wzięli sobie do serca to co powiedziałem. W 61 minucie Jakub Kosecki oddał mocny strzał z dystansu piłka na dodatek odbiła się od Chifona i całkowicie myląc bramkarza wpadła do bramki. Na tym nie mieliśmy zamiaru poprzestawać. Na odrabianie strat nie było za późno a remis nas nie satysfakcjonował. W 82 minucie meczu Grzeszczyk zagrał prostopadłą piłkę do Chałasa, który strzałem z półwoleja nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Na dobicie w samej końcówce Grzeszczyk dośrodkował piłkę z prawej flanki, a dobrze ustawiony w polu karnym Chifon strzelił bramkę z najbliższej odległości. Awansowaliśmy do następnej rundy po dość trudnym, monotonnym meczu.

 

29.08.2007. | Stadion w Stróżach : 558 widzów | Puchar Polski 1 runda |

[3L] Kolejarz Stróże (1) 1:3 (0) Znicz Pruszków [2L]

 

1:0 - Adam Giesa '25

1:1 - Ferdinand Chifon '61

1:2 - Tomasz Chałas '82

1:3 - Ferdinand Chifon '89

 

Znicz : Paśnik - Januszewski ('46 Kucharski), Kowalski, Łoszakiewicz, Lewczuk - Paszulewicz - Rackiewicz, Kosecki, Kaczmarek ('71 Grzeszczyk) - Lewandowski ('46 Chifon), Chałas.

 

MoM : Ferdinand Chifon (Znicz) - 8

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2007

 

Bilans : 6-1-0, 16:6

Liga : 2nd. [-2], 17 pkt, 13:5

Puchar Polski : 2 rnd. [ vs. Legia Warszawa ]

Finanse : -105 tys. euro [ - 55.680. euro ]

 

Nagrody :

 

Menedżer miesiąca : 1 miejsce !

Piłkarz miesiąca : Tomasz Chałas 2 miejsce !

 

Transfery (Polska) :

 

1. Tomasz Nowak [ 21 lat, OP Ś, Polska 0/0 ] Z Korony Kielce do Banika Ostrawa za 550.000. euro.

2. Mariusz Sacha [ 20 lat, OP PL, Polska 0/0 ] Z Podbeskidzia do Mostu za 450.000. euro.

3. Stefano Napoleoni [ 21 lat, OP L, NŚ, Włochy 0/0 ] Z Widzewa Łódź do Atalanty Bergamo za 325.000. euro.

4. Piotr Kuklis [ 21 lat, OP Ś, Polska 0/0 ] Z Widzewa Łódź do Brna za 300.000. euro.

5. Maciej Kowalczyk [ 30 lat, NŚ, Polska 0/0 ] Z Korony Kielce do Lecha Poznań za 240.000. euro.

 

Transfery (Świat) :

 

1. Maxi Rodriguez [ 26 lat, NŚ, Argentyna 20/6 ] Z Atletico Madryt do Arsenalu Londyn za 21.500.000. euro.

2. Mauro Camoranesi [ 30 lat, OP P, Włochy 31/4 ] Z Juventusu Turyn do Palermo za 19.750.000. euro.

3. Tim Borowski [ 27 lat, P LŚ, Niemcy 26/2 ] Z Werderu Brema do Juventusu Turyn za 18.750.000. euro.

4. Arouca [ 21 lat, PŚ, Brazylia U-21 41/0 ] Z Fluminense do Benfiki Lizbona za 16.500.000. euro.

5. Rafinha [ 21 lat, O/WO P, Brazylia U-21 15/3 ] Z Schalke 04 do Atletico Madryt za 14.500.000. euro.

 

Ligi Europejskie :

 

Anglia, Premiership : Reading (+1)

Czechy, I liga : Slavia Praga (+0)

Czechy, II liga : Opawa (+0)

Polska, I liga : Bełchatów (+0)

Polska, II liga : Śląsk Wrocław (+2)

Rosja, Ekstraklasa : CSKA Moskwa (+0)

Rumunia, I liga : Steaua Bukareszt (+0)

Słowacja, I liga : Żylina (+4)

Ukraina, Wyższa liga : Dynamo Kijów (+3)

Włochy, Serie A : Cagliari Calcio (+0)

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

LM, 2 faza kwalifikacyjna [1/2], 01.08.2007. | Glasgow Rangers (1) 4:0 (0) Zagłębie Lubin [ Beasley '33, Cousin '47, Darcheville '61, '77 ]

LM, 2 faza kwalifikacyjna [2/2], 08.08.2007. | Zagłębie Lubin (0) 1:1 (1) Glasgow Rangers [ Jackiewicz '62 - Darcheville '39 (k) ]

 

PUEFA, 1 runda kwalifikacyjna [2/2], 02.08.2007. | Araz (0) 0:1 (1) GKS BOT Bełchatów [ Abushov '9 knt. - Nowak '21 ]

PUEFA, 1 runda kwalifikacyjna [2/2], 02.08.2007. | Groclin (2) 3:1 (1) Suduva [ Sikora '5, '37, '87 - Mirauskas '19 ]

 

PUEFA, 2 runda kwalifikacyjna [1/2], 16.08.2007. | GKS BOT Bełchatów (1) 1:1 (0) Atletico Madryt [ Costly '1 (k) - Aguero '63 ]

PUEFA, 2 runda kwalifikacyjna [1/2], 16.08.2007. | Brann (0) 1:0 (0) Groclin [ Breen '62 knt, Berge '72, ]

 

PUEFA, 2 runda kwalifikacyjna [2/2], 30.08.2007. | Atletico Madryt (0) 1:0 (0) GKS BOT Bełchatów [ Forlan '64 ]

PUEFA, 2 runda kwalifikacyjna [2/2], 30.08.2007. | Groclin (1) 2:1 (0) Brann [ Batata '22, Żyła '77 - Breen '47 ]

 

Reprezentacja Polski :

 

Brak

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia (1500) 2. Argentyna (1476) 3. Włochy (1368) 21. Polska (912)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 12

 

Z pierwszym dniem miesiąca czekało nas spotkanie na własnym stadionie z ŁKS-em Łomża. Goście niczym szczególnym nie zachwycali w obecnym sezonie zajmując odległą 16 lokatę w tabeli. Pierwsze pół godziny nie było najlepsze w naszym wykonaniu. Nie skonstruowaliśmy żadnej porządnej akcji podobnie jak goście, którzy przyjechali tutaj z chęcią wywiezienia jednego punktu. W 32 minucie Łukasz Grzeszczyk zagrał piłkę na szesnasty metr do Wiśniewskiego, który sprytnie obrócił się z piłką i mocnym uderzeniem dał nam prowadzenie. Zaledwie kilka minut później zdołaliśmy podwyższyć prowadzenie. Podobnie w roli aktora wystąpił Wiśniewski, który zagrał prostopadłą piłkę do Kaczmarka a ten mocnym strzałem w lewy róg bramki dał nam dwubramkowe prowadzenie. Druga połowa nie rozpoczęła się dla nas najlepiej. Paszulewicz otrzymał swoją drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. W przerwie przeprowadziłem wszystkie zmiany, gdyż moi zawodnicy byli bardzo przemęczeni. Przez drugą połowę staraliśmy się kontrolować wynik i nie dopuszczać przeciwnika do naszego pola bramkowego. W 73 minucie Kosecki oddał strzał z rzutu wolnego z ok. 30 metra. Piłka odbiła się od poprzeczki, a czujnie na dobitce znalazł się Chifon, który skierował piłkę do bramki. Wygrywamy kolejne spotkanie nawet nie umie policzyć, które z rzędu. Zajmujemy fotel lidera po tym jak Śląsk poległ na własnym stadionie z Kmitą.

 

01.09.2007. | Stadion przy ul. Bohaterów Warszawy, Pruszków : 715 widzów | II liga [8/34] |

[2nd] Znicz Pruszków (2) 3:0 (0) ŁKS Łomża [16th]

 

1:0 - Bartosz Wiśniewski '32

2:0 - Paweł Kaczmarek '40

3:0 - Ferdinand Chifon '73

 

W 47 minucie spotkania Jacek Paszulewicz (Znicz) otrzymał czerwoną kartkę.

W 90 minucie spotkania Grzegorz Lewandowski (Łomża) doznał kontuzji.

 

Znicz : Paśnik - Januszewski, Łoszakiewicz, Szymoniak, Rybaczuk - Paszulewicz - Rackiewicz ('46 Zawistowski), Grzeszczyk ('46 Kosecki), Kaczmarek ('46 Kucharski) - Wiśniewski, Chifon.

 

MoM : Bartosz Wiśniewski (Znicz Pruszków) - 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...