Skocz do zawartości

Odzyskiwanie danych


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

Heeeelloooo,

 

ktoś coś kiedyś w tej materii? Straciłem gdzieś 16gb danych, chciałbym je odzyskać. Partycja z danymi nie ruszana więc problemu nie powinno być większego. Jakieś propozycje programów? Koniecznie darmowy, bądź trial, który pozwoli odzyskać taką masę plików.

Odnośnik do komentarza

W 7/2007 numerze PC Format na płytkę dawali dwa programy i opis jak z nich korzystać. Nazywają się TestDisk i PhotoRec (ten służy przede wszystkim do odzyskiwania zdjęć z różnych plików). Jakbyś chciał z któregoś skorzystać to mogę na jutro zrobić skan z opisem z gazety.

Odnośnik do komentarza
Gość Amicus
Heeeelloooo,

 

ktoś coś kiedyś w tej materii? Straciłem gdzieś 16gb danych, chciałbym je odzyskać. Partycja z danymi nie ruszana więc problemu nie powinno być większego. Jakieś propozycje programów? Koniecznie darmowy, bądź trial, który pozwoli odzyskać taką masę plików.

A w jaki sposób straciłeś? Jaki system operacyjny i jaki system plików? Partycja podstawowa/rozszerzona czy systemowa/niesystemowa?

 

Edyta: raczej nie wchodzi w grę program darmowy. Za odzyskiwanie danych sporo sie płaci i to co oferowane jest darmowo, z reguły jest do bani (nie spotkałem sie z dobrym programem do odzyskiwania danych w wersji darmowej). Żaden trial też nie pozwoli odzyskać takiej ilości danych. Z własnych doświadczeń z czystym sumieniem mogę polecić R-Undelete. Wersja demo tego programu pozwoli Ci przejrzeć stracone pliki. Odzyskać już niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Heeeelloooo,

 

ktoś coś kiedyś w tej materii? Straciłem gdzieś 16gb danych, chciałbym je odzyskać. Partycja z danymi nie ruszana więc problemu nie powinno być większego. Jakieś propozycje programów? Koniecznie darmowy, bądź trial, który pozwoli odzyskać taką masę plików.

A w jaki sposób straciłeś? Jaki system operacyjny i jaki system plików? Partycja podstawowa/rozszerzona czy systemowa/niesystemowa?

 

Usunąłęm przez zwykłe kasowanie danych, programem do odtwarzania muzyki etc, ów program miał mi skasować dane z playlisty, a zaczął usuwać z dysku (exaile). Partycja ntfs, podstawowa, systemu jak mówiłem na niej nie ma, nie używam jej.

Odnośnik do komentarza
Gość Amicus
Usunąłęm przez zwykłe kasowanie danych, programem do odtwarzania muzyki etc, ów program miał mi skasować dane z playlisty, a zaczął usuwać z dysku (exaile). Partycja ntfs, podstawowa, systemu jak mówiłem na niej nie ma, nie używam jej.

No to zapytam głupio - nie masz ich w koszu?

 

Edyta: Spróbuj tego, choc nie wiem czy trial da radę odzyskać taką ilość plików(R-Udelete odzyskiwałem dane po dwukrotnym formatowaniu dysku i wielokrotnym nadpisaniu ich innymi danymi :) - prog sprawdzony w trudnych warunkach :keke:). Być może produkt IOLO poradzi sobie w tak prostej sytuacji jak ta u Ciebie. Oto link: KLIK

Odnośnik do komentarza
Gość Amicus
niestety nie ma ich w koszu ;) co też mnie zdziwiło prawdę mówiąc :/

Zależy jak zdefiniowaną masz wielkość kosza. Z reguły XP-ek definuje pojemność kosza na 10% wielkości partycji. Jesli plik/pliki przekroczą tę wartość, lecą od razu w niebyt. Spróbuj tego IOLO. Jak nie pomoże a pliki są warte zachodu to zerknij na R-Undelete i jak wszystko zobaczysz to chyba nie będzie wyjścia (kasa). Z darmowych programów kiedyś zdarzyło mi się "macać" z jakimś niemieckim wynalazkiem, ale to była po prostu porażka a program oceniany jako "bardzo dobry" w jakimś tam prostym czasopiśmie komputerowym, nie potrafił mi odzyskać nawet jednego, pełnego JPGa.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Nie wiem jak to się stało, ale nagle z karty pamięci zniknęły wszystkie pliki. To znaczy nie są widoczne, bo karta ma zajęte ponad 25 megabajtów (tyle pewnie było tych plików). Stąd moje pytanie, bo próbowałem kilka programów do odzyskiwania danych, ale żaden nie przywrócił plików 3gp. Czy znacie taki program? I co mogło spowodować takie zniknięcie danych?

Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak to się stało, ale nagle z karty pamięci zniknęły wszystkie pliki. To znaczy nie są widoczne, bo karta ma zajęte ponad 25 megabajtów (tyle pewnie było tych plików). Stąd moje pytanie, bo próbowałem kilka programów do odzyskiwania danych, ale żaden nie przywrócił plików 3gp. Czy znacie taki program? I co mogło spowodować takie zniknięcie danych?

A czym próbowałeś? Do odzysku z kart pamięci służą specjalne programiki nie mające wiele wspólnego z programami do HDD.

Odnośnik do komentarza
Spróbuj, któregoś spośród n/w:

 

Flash Memory Toolkit 1.20

Recuva 1.02.086 Beta

PC Inspector Smart Recovery

Recuvy jest nowsza wersja :) Co ciekawe, przeglądając i ściągając z dobreprogramy.pl akurat ten pominąłem z racji oceny 3/6, a tu odzyskał większość. Niektórych zdjęć jednak nie można odczytać. Dzięki za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

Odkopuję temat, bo nie znalazłem nowszego. Robiłem wczoraj format kompa, Windows 8.1 i, z racji tego, że ostatnio bardzo słabo działał, zdecydowałem się na pełny format - wyczyszczenie wszystkich partycji. Jak się później okazało, jestem idiotą, bo zapomniałem, że jedna z partycji to partycja recovery... Straciłem przez to oprogramowanie producenta i wszelkie pierdoły, które wiążą się z taką partycją.

 

I teraz pytanie. Czy da się cokolwiek odzyskać? Szukałem w necie programów i znalazłem coś takiego. Licencja na 24 godziny kosztuje 79,95 zł netto. Nieco dużo, ale myślę, że byłbym w stanie tyle zapłacić. Tylko kwestia taka, czy jest szansa na powodzenie?

Odnośnik do komentarza

Hmm, a jaki to lapek? Rozumiem, ze system legalny instalowany z recovery?

Spokojnie mozesz sie zwrocic do producenta o wydanie płyt z systemem (w zaleznosci od producenta, moze byc to za darmo np. od HP lub 20-30 złotych).

A moze masz gdzies klucz produktu? Albo zainstaluj z innego nosnika i aktywuj telefonicznie?

Sterowniki spokojnie sobie ściągniesz z neta. Podejrzewam, ze na recovery i tak nie wszystkie sa zupdejtowane.

Odnośnik do komentarza

Lapek HP Pavilion b020ew. System jak najbardziej legalny. Jeżeli chodzi o klucz, to jest on wpisany w płytę główną, więc sam się aktywuje podczas instalacji z każdego źródła. Stworzyłem nośnik Windows 8.1 programem ze strony Microsoftu. Chodzi o to, że za pomocą partycji recovery korzystałem z oprogramowania HP. Różnej maści programy (konwersacja lapka, programy do ochrony dysku twardego, naprawa systemu etc,(, których tylko część mogę pobrać ze strony producenta.


Inna sprawa, że teraz nie mogę np. zrobić formata z poziomu systemu. Tak, jak wtedy, gdy miałem jeszcze recovery. Muszę mieć obraz systemu na pendrive lub płycie. Płyta i tak odpada, bo nie mam odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się. No cóż, okazało się jednak, że większość (a może nawet wszystkie) interesujące mnie programy udało się pobrać z netu. Wychodzi na to, że nic nie tracę nie posiadając partycji recovery. No, może poza wygodą, bo, chcąc przeinstalować system, muszę posłużyć się pendrivem, a programy HP ściągać ręcznie.

 

Nie wydam jednak z tego powodu 80 złotych. Wygoda nie jest dla mnie tak cenna :D

 

Dzięki Wam za zainteresowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...