Skocz do zawartości

Polska vs. Deutschland


barry

Rekomendowane odpowiedzi

No to moge powiedziec, ze tknalem sie przedsiewziecia, ktore teoretycznie nie ma przyszlosci :|

Wiem ze pierwsi z was od razu powiedza, ze Niemcy ukradli nam kilku kluczowych reprezentantow w pilce noznej! Ja stawiam pytanie, co im z tego przyszlo?

Mnie sie wydaje, ze trzeba sie cieszyc tym co mamy! Robert Kubica jezdzi w niemieckim teamie i w Niemczech nikt go nie widzi jako wroge publicznego numer 1 :| Niestety takie realia sa w Polsce!

Badzmy obiektywni i dajmy sie przekonac!

Piszmy o wszystkich dziedzinach sportu, gdzie jest ta konkurencja.

Prosze byc obiektywnym!!!

Odnośnik do komentarza

Może moja wypowiedź nie będzie związana ze sportem, ale poniekąd pasuje do tego tematu. Jestem chyba jednym z niewielu Polaków który naprawdę nie czuje żadnej niechęci do Niemców. Być może wynika to z faktu iż mieszkam blisko granicy? Mam do czynienia z Niemcami dosyć często, zwłaszcza kiedy przyjeżdżamy z moją dziewczyną do jej miejscowości nadgranicznej. Nie czuję z ich strony żadnej niechęci, przeciwnie, często organizowane są wspólne inicjatywy kulturalno-gospodarcze. Może na zachodzie traktują nas inaczej, ale jeśli chodzi i Ossich to w moim rejonie wszystko wygląda git. Poza tym trzeba im przyznać że mają naprawdę czyste i zadbane miasta.

Odnośnik do komentarza
Może moja wypowiedź nie będzie związana ze sportem, ale poniekąd pasuje do tego tematu. Jestem chyba jednym z niewielu Polaków który naprawdę nie czuje żadnej niechęci do Niemców. Być może wynika to z faktu iż mieszkam blisko granicy? Mam do czynienia z Niemcami dosyć często, zwłaszcza kiedy przyjeżdżamy z moją dziewczyną do jej miejscowości nadgranicznej. Nie czuję z ich strony żadnej niechęci, przeciwnie, często organizowane są wspólne inicjatywy kulturalno-gospodarcze. Może na zachodzie traktują nas inaczej, ale jeśli chodzi i Ossich to w moim rejonie wszystko wygląda git. Poza tym trzeba im przyznać że mają naprawdę czyste i zadbane miasta.

To chyba właśnie Ossi są bardziej antypolscy i ogólnie ksenofobiczni, przynajmniej wynika tak z sukcesów NPD.

Odnośnik do komentarza

Wiem o sukcesach NPD na wschodzie, ale jednocześnie mam okazję obserwować Niemców z Guben czy Bad Muskau i jakoś dziwnie nie pasują mi do wizerunku ksenofobicznych polakożerców. Być może tacy są Ossie z głębi dawnej NRD? Ci z miast nadgranicznych sprawiają zupełnie inne wrażenie. Pasuje tutaj powiedzenie że nietolerancja wynika z niewiedzy. Być może ci Niemcy z miast nadgranicznych nie pasują do stereotypu Ossi'ego, bo mają częstsze kontakty z Polakami? Nic tak nie zbliża jak wspólny handel. I choć nie ma on już takiego rozmachu jak jeszcze parę lat temu, to jednak kontakty te nadal są bardzo ożywione.

Odnośnik do komentarza
To chyba właśnie Ossi są bardziej antypolscy i ogólnie ksenofobiczni, przynajmniej wynika tak z sukcesów NPD.

 

To nie kwestia Ossi/Wessi. Kwestią jest bieda i bezrobocie. Tam gdzie ludzie żyją od pierwszego do pierwszego za 5 ojro sa bardziej wrogo nastawieni do przyjezdnych, którzy w ich mniemaniu okradają ich z pracy, pieniędzy, socjalu itp. Na zachodzie Niemiec, bieda to nie jest problem taki jak w jakiś zapadłych mieścinach w eks-DDR i ludzie są bardziej otwarci. Druga sprawa, że i oni mają dość obcych, a przede wszystkim kosmicznej wręcz liczby Turków, Kurdów i innych ludów "z tamtych okolic" którzy "anektują" niektóre dzielnice w miastach. Na razie nie wpycha ich to w objęcia NPD, ale powstają ruchy nie dające się obowiązującemu "Multikulti" i sprzeciwiają się na przykład budowie meczetów czy nawoływaniom muezinów.

 

Co do polskiej nienawiści do Niemców to nie mam wyjaśnienia. Wiem, wojna i w ogóle, rozumiem, ze ktoś może czuć niechęć. Ale u nas jest to w stopniu absurdalnym. Wspomniany przez barrego Kubica choćby - jak Heidfeld był od niego lepszy, to nawet u nas, na forum, gdzie miażdżąca większość jest rezolutnymi i inteligentnymi ludźmi pojawiały się głosy, że BMW specjalnie niszczy Kubicę, bo jest Polakiem. No absurd totalny i przejaw skrajnego polcentryzmu, że to my najważniejsi, a inni nas się boją i nas niszczą.

Ja do Niemców nic nie mam, może dlatego, ze w porównaniu do tych wszystkich krzykaczy znam kilkanaście osób w moim wieku i są to świetni ludzie.

 

Btw - idealnym przykładem postrzegania "jak Polacy myślą, że Niemcy myślą o nas", jest ta debilna reklama zabawy esemesowej, którą serwuje Polsat Sport :roll:

Odnośnik do komentarza
To chyba właśnie Ossi są bardziej antypolscy i ogólnie ksenofobiczni, przynajmniej wynika tak z sukcesów NPD.

 

To nie kwestia Ossi/Wessi. Kwestią jest bieda i bezrobocie.

Och, ja znam uwarunkowania :) Problem jednak jest taki, że to właśnie Ossie nie mają tej pracy.

Chociaż zastanawiam się troszkę, czy odrobina dziedzictwa imperialnych Prus w mentalności Brandenburczyków również się tu nie pojawia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...