Skocz do zawartości

Muzyka


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Skoro Vami się promuje swoimi utworami, to ja może popromuję grupę moich przyjaciół. Przedwczoraj dali kolejny koncert w murach mojej (już byłej, niestety) szkoły. Klimaty jazzowo-rockowe, a czasami lekko parodystyczne, grają covery dość znanych utworów i wychodzi im to coraz lepiej. Kilkanaście utworów, dźwięk w jakości raczej średniej, a obraz w beznadziejnej, bo kręciłem komórką, ale chyba warto obejrzeć:\

 

KLIK

Odnośnik do komentarza

Pewnie było, ale akurat dzisiaj ktoś mi to przesłał -> http://video.interia.pl/obejrzyj,film,62732

Głos tego faceta wgniata w ziemię, jest przepiękny :) . Rzeczywiście aż się łezka w oku kręci od wzruszenia :) .

Jurorzy przygotowani do zjechania kolesia, który wygląda jak ktoś kompletnie przypadkowy, a tutaj taka niespodzianka. Piękna jest reakcja widzów :) . To jest talent.

 

Ta dziewczynka też ma piękny głos :) -> http://www.youtube.com/watch?v=En0A8KGMgq8

Małe dziecko, a zaśpiewała jak dorosła :) . Piękna sprawa.

Odnośnik do komentarza

W sprawie Paula Pottsa:

 

http://www.bathopera.co.uk/Past%20Producti...biographies.htm

http://talent.itv.com/page.asp?partid=332

 

Nie to żebym umniejszał jego talent, ale to taka magia telewizji - nie jest to (jak się powszechnie sądzi) człowiek znikąd, sprzedawca telefonów, który śpiewał amatorsko arie operowe przy goleniu, po czym przyszedł do ichniego Idola i eksplodował talentem. To po prostu człowiek, któremu zabrakło przysłowiowych pleców, a ten program daje mu szansę zabłyszczeć niczym Ewelinie Flincie, która dosyć znaną wokalistką (Surprise i Przystanek Woodstock) była już wcześniej...

Odnośnik do komentarza

Ależ ja nie mówię, że nie :D Gość mnie też pozytywnie zaskoczył, bo głos ma niesamowity, tyle że dla podniesienia napięcia? oglądalności? jego epizod operowy jakoś przemilczano, bo nie było by takiego efektu.

 

Osobiście wolę "gwiazdki", które w jakiś sposób wybiły się przez takie konkursy, ale coś wcześniej próbowały robić na własną rękę (czyli np wspomniana Flinta, Wydra, Zalewski czy Dąbrowska), niż ludzi znikąd o ładnej buzi, którzy później są zdziwieni, że na koncertach się śpiewa bez playbacku...

Odnośnik do komentarza

Kubasa - a znasz w ogóle głos Gosi Andrzejewicz :> ? Bo dziś widzialem na jakiejś stronie a propos plejbeku, że nawet w takim programie jak "Bar", gdzie miała jedną piosenkę do wykonania (bardzo prostą na dodatek) nie robiła tego sama tylko za pomocą taśmy. I pewnie robi tak na każdym koncercie, dlatego istnieje 'obawa', że to w ogóle nie jest ona ;] (vide afera z Paris Hilton).

Odnośnik do komentarza

Jak ona śpiewa ma dla mnie znaczenie drugorzędne, ważny jest tutaj wizerunek, doskonale wykreowany. Polska, romantyczna panna z sukienką w kwiat, przechadzajaca się nad morzem, pewnie gdzieś z prowincji przyjechała na studia do Warszawy - raczej polonistyka. Przecież "Słowa to absolutnie wybitny singalong pop, chyba najbardziej nośny kawalek z polskiej, festyniarskiej szkoły przeboju, na goowe bijący wszystkie propozycje Varius manx z ostatnich 10 lat.

Odnośnik do komentarza

Dla nie ma to większego, praktycznego znaczenia poza kontekstem koncertu i metakontekstem uczciwości jako fundamentalnej zasady higieny w stosunkach artysta-odbiorca. Sam pomysł tych wszystkich Idoli i Szans na Sukces jest całkowicie sprzeczny z zasadami popkultury przez co doskonale się w nią wpisuje, w końcu od lat znamy myśl, ze cześcią każdego systemu jest jego krytyka. W wymiarze "tu i teraz" ma to o tyle sens, że sam głos przecież nie wystarczy, jest tylko jednym ze środków do osiągniecia sukcesu, co dobrze widac w przypadku Paula Pottsa. Sens tego wystepu leżał w kontraście miedzy nienarakcyjnym imagem hydraulika a jego mozliwościami wokalnymi. Kultura masowa domaga się równowagi więc obok promowania superlaseki supermeżczyzn, czerpie z postaci outsidera, by wspomnięc Pottsa właśnie. Analizowanie tego w naiwnych kategoriach szczerości nie zasługuje na uwagę.

Odnośnik do komentarza
A ak oceniliscie, że on ma niesamowity głos? Wiadomo, że lepszy niż Gosia Andrzejewicz, ale z jakichś powodów wystepuje na festynie Idola a nie w La Scali.

Z tego co udało mi się wyczytać na stronie tego konkursu, to miał wypadek motocyklowy, przez który został trochę odalienowany z tych wszystkich kółek operowych.

Odnośnik do komentarza

Black Light Burns - czyli solowy projekt Wesa Borlanda z Limp Bizkit :) Ogolnie muza bardzo mila dla mojego ucha: zwlaszcza

czy lie. Troche duzo elektorniki jak dla mnie, ale napewno Wes potrafil odciac sie od swoich dotychczasowych osiagniec i pokazac ze tez ciekawa muze mozna stworzyc. Nie jest to moze jakies arcydzielo ale kawalek Lie sluucha mi sie bardzo milo :)
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...