Skocz do zawartości

Liga angielska


Rekomendowane odpowiedzi

United raczej nie chcą Mourinho - gdyby tak było, podpisałby kontrakt już jakiś czas temu, bo co to za problem odpalić van Gaala? Jose mówił, że chciałby zostać w Anglii i jest otwarty na oferty. Jeżeli nie United to kto? W Arsenalu go nie cierpią, City i Liverpool odpadają, Chelsea - wiadomo, West Ham ma Bilicia, a Southampton to żadna konkurencja. Do Chelsea w 2005 roku przechodził w momencie, kiedy ostatnie mistrzostwo zdobyli 50 lat wcześniej więc nie widzę powodu dla którego miałby olać Everton. Dodaj do tego brak jakiejkolwiek presji, wpływ na wszystkie działania klubowe i bardzo pokaźny portfel.

Kadra Portugalii, moze jest już po słowie z ZPN-em?

Odnośnik do komentarza

@szu

Zasadniczo możemy się zgodzić, że Everton ma skład by powalczyć o miejsce w pierwszej ósemce. Ale na pewno nie ma składu, który im daje szansę skończyć w pierwszej 4 bez wsparcia tych samych kosmicznych sił, które wspierały Leicester. Ja po prostu uważam, że takie ambicje to za mało dla Mourinho. A że Tottenham ma skład lepszy niż Liverpool czy Everton to pewnie, że wiedziałem przed sezonem, raczej mnóstwo ludzi to wiedziała. Byłem też raczej dość pewny, że skończą nad wybraną dwójką. Walki o mistrza raczej nikt u nich nie przewidywał, ale to dlatego, że to Tottenham. Składem zawsze wydawali mi się tak tuż za top4, jeżeli zapomnimy, że to Tottenham to można było przypuszczać, że w końcu w top4 może im się uda znaleźć.

A perspektywy Tottenham ma lepsze, bo raz, że finansowo przeprowadzają się na nowy większy stadion, największy w Londynie a dwa, że mają Ligę Mistrzów. Everton będzie musiał gruuubo przelicytować ofertę Spurs za tego samego zawodnika, bo poza kasą nie będą mieli karty przetargowej.

Odnośnik do komentarza

Czy Wy serio od kilku stron rozważacie możliwość objęcia Evertonu przez Mourinho?

 

Cytując klasyka: LOL

 

Everton to angielski średniak, posiadający wolny potencjał do uwolnienia, przy sprzyjających okolicznościach. Ale nawet przy jego uwolnieniu, miejsca 5-7 to absolutny max na co ich stać. Wyłączając oczywiście anomalie na skalę Leicester (teraz trzeba będzie dodawać takie zastrzeżenie do każdej prognozy ;) ).

Poza tym, nie są przecież jedynymi, którzy taki potencjał mają (a obecnie underperformują)...

Odnośnik do komentarza

No właśnie tu bardziej chodzi o potężną konkurencję niż brak możliwości czy mierność Evertonu, Everton nie jest mierny, nie to chciałem udowodnić. Każdy ma możliwości, cały ten sezon pokazał, że można dokonać niemożliwego against all the odds. Równie dobrze Everton za rok może skończyć w pierwszej czwórce i w sumie fajnie by było. Po prostu nie sądzę, że skończą tak z Mourinho bo ten nie ma biznesu by iść do Evertonu, byłby to dla niego potężny zjazd i to nie na jego ego. Powinni celować w menadżera, któremu dzięki swojego pomysłowi na grę udało się odnieść dobre wyniki przy średniej ekipie w innej lidze.

Odnośnik do komentarza

Czy Wy serio od kilku stron rozważacie możliwość objęcia Evertonu przez Mourinho?

 

Cytując klasyka: LOL

 

Everton to angielski średniak, posiadający wolny potencjał do uwolnienia, przy sprzyjających okolicznościach. Ale nawet przy jego uwolnieniu, miejsca 5-7 to absolutny max na co ich stać. Wyłączając oczywiście anomalie na skalę Leicester (teraz trzeba będzie dodawać takie zastrzeżenie do każdej prognozy ;) ).

Poza tym, nie są przecież jedynymi, którzy taki potencjał mają (a obecnie underperformują)...

Everton ma ciekawych młodych zawodników, których Mourinho na pewno potrafiłby zatrzymać, potencjał w postaci finansów też (Liverpool Echo uparcie twierdzi, że szykują 100 baniek do wydania latem), a o nowy stadion albo rozbudowę Goodison starają się od lat. Poza tym to czwarty najbardziej utytułowany klub w Anglii z wielkim potencjałem kibicowskim i tzw. śpiący gigant. Zobaczymy, w każdym razie fajnie że rozmowy z przedstawicielami wielkiego Jose trwają. Jeżeli nie on, to jestem spokojny że latem do Merseyside na białym koniu wjedzie jakiś mocarz.

 

To obniżanie wartości Evertonu to największy ból jego kibiców. Dużo w tym winy ich samych i właścicieli, że doprowadzili do takiego stanu, w którym ten niegdyś jeden z największych 5 klubów w Premier League zrównuje się do Southamptonu albo West Hamu. Tu bardzo fajny tekst na ten temat: https://www.grandoldteam.com/2016/05/08/mediocrity-disease-everton-fans-arent-allowed-think-big/

Odnośnik do komentarza

 

80 000 tylko na koncerty, piłkę nożną będzie mogło oglądać maksimum 60 000 ludzi.

Na Anglia-Polska było 85 tysi?

 

O tysiąc mniej niż nowy stadion Spurs.

Skąd takie info?

 

http://stadiony.net/projekty/eng/tottenham_new_stadium

 

 

Wrzucasz link, który widnieje w kategorii projektów nieaktualnych. Jak się cofniesz o jedną zakładkę do Anglii, to w realizowanych masz New Tottenham Stadium i pojemność wynoszącą 61 461.

Odnośnik do komentarza

Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak, że kandydaci są sondowani (z niektórymi trwają rozmowy, np. z Mourinho), ale faworytem jest podobno Koeman. Nie obraziłbym się na takie rozwiązanie - robi lepsze wyniki w Świętych niż Pochettino, co roku zmagając się ze sprzedażą najlepszych zawodników i na ujemnym budżecie transferowym.

 

W dodatku jego Southampton jest nie najgorzej poukładane w defensywie i grają fajną piłkę. Jeżeli Jose jest nieosiągalny to jestem #TeamKoeman.

Odnośnik do komentarza

Dalej mnie Koeman trochę przeraża. Po fiasku w Valencii (wiem, dawno temu) Święci mnie wcale nie przekonują. Pochettino to tam za krótko był by oceniać, IMO dopiero wynikiem z Tottkami pokazał wyższy level trenowania. Jak jest w Saints z transferami, trener wybiera? Bo nie do końca każdy wypalił :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...