Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

Rekomendowane odpowiedzi

WTF, obrazek wyjebało :lol: Tak jak napisał Hawk, tam było info o Fabiańskim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

MLS: Wayne Rooney piłkarzem DC United

Były piłkarz Manchesteru United Wayne Rooney, ostatnio grający w barwach Evertonu, podpisał kontrakt z klubem amerykańskiej ligi MLS - DC United.

Informację potwierdziły na Twitterze oba kluby. Amerykanie dołączyli także filmik, na którym Rooney, w koszulce zespołu z Waszyngtonu, mówi: "Cześć DC United, do roboty". Sam piłkarz zamieścił na tym portalu społecznościowym swoje zdjęcie w samolocie z emotikonem przedstawiającym amerykańską flagę.

Według mediów Rooney związał się z DC United na dwa i pół roku, a wysokość transferu wyniosła 13 mln dolarów.

32-letni Rooney, 119-krotny reprezentant Anglii, rozpoczął seniorską karierę w 2002 roku w Evertonie. W 2004 przeniósł się do Manchesteru United, gdzie spędził 13 sezonów. Z "Czerwonymi Diabłami" pięć razy wywalczył tytuł mistrza Anglii, a w 2008 roku triumfował w Lidze Mistrzów. Jest najlepszym strzelcem klubu w historii. W 2017 roku powrócił do Evertonu.

Klub z Waszyngtonu jest czterokrotnym mistrzem MLS, ale po raz ostatni triumfował w 2004 roku. Obecnie zajmuje ostatnie, 12. miejsce w Konferencji Wschodniej, mając na koncie dwie wygrane, cztery remisy i sześć porażek.

Oj. To trochę smutne :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego smutne? Nogi już ewidentnie nie na Premier League, w Evertonie do grudnia dawał radę, ale później to już łabędzi śpiew i wsteczne odliczanie. Wrócił zdecydowanie za późno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dla mnie to smutne, bo to, dla mnie, jedna z ikon angielskiej piłki ostatnich kilkunastu lat i w wieku 32 lat wypada z gry praktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MLS to już nie jest przechowalnia staruszków jak dawniej. Owszem, w swoim prime raczej topowi gracze tam nie trafiają, ale poziom ligi jest dość dobry. Villa, który tam doskonale sobie radzi był nawet powołany w zeszłym roku do reprezentacji Hiszpanii.

Rooney jest ofiara zaczęcia w młodym wieku ale przede wszystkim niesportowego trybu życia. Jest dwa lata młodszy od CR i rok starszy od Messiego i o ile obaj panowie nadal Top Topów, to Roo już od dawna nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, me_who napisał:

Jest dwa lata młodszy od CR

Rooney i CR to jest ten sam rocznik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przepraszam, faktycznie. Nie znałem roczników obu panów, a gdzieś (grafika na MŚ?) wydawało mi się, ze widziałem „34” przy Ronaldo. No i rocznikowo Rooney jest starszy o dwa lata od Messiego, kolejny babol z mojej strony. Ale przesłanie pozostaje to samo ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak me_who, ale to nie zmienia sytuacji, że szkoda Roo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie czasy, że żeby być na topie nie wystarczy talent i okazjonalna ciężka praca na treningach. Roo sam sobie winien, z jednej strony kariera pełna sukcesów, a z drugiej może być małym ostrzeżeniem dla młodych, utalentowanych piłkarzy że profesjonalizm na 100% się opłaca bardziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba jeszcze większe zaskoczenie niż Brzęczek w fotelu reprezentacji Polski.

Jean-Michael Seri w Fulham za 35 milionów funtów :szok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ło chuj, Fulham się nie pierdoli, świetne wzmocnienie :O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Everton odpalił petardę. 50 milionów funtów za Richarlisona (no, 35 + 15 zmiennych).

:glupek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sporo jak za gościa, który mimo wszystko chyba jednak zawiódł oczekiwania w zeszłym sezonie. Aczkolwiek wciąż bardzo młody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi