Skocz do zawartości

Liga angielska


Rekomendowane odpowiedzi

Dramat, k***a, dramat!

 

Portsmouth otrzymało nakaz likwidacji klubu. Rozprawa odbędzie się w lutym. Mamy zakaz na transfery, bo nie spłaciliśmy jeszcze pieniędzy za wszystkich zawodników, w ostatnich 2 miesiącach były opóźnienia w wypłatach pensji. Mamy ponad 10 milionów długów. Będzie potrzebna kolejna wyprzedaż, bo mimo letniej nie pozbyliśmy się długów. Dziwi mnie to, bo przecież naprawdę dużo kasy zarobiliśmy na transferach. A najbardziej zadziwia mnie po co najpierw Al-Fahim, a później Al-Faraj kupowali klub. Ten pierwszy szybko się wycofał, a ten drugi kupił klub i nic nie robi z długami. Jeżeli sytuacja do lutego się nie poprawi to będzie dramat.

Odnośnik do komentarza

Dramat, k***a, dramat!

 

Portsmouth otrzymało nakaz likwidacji klubu. Rozprawa odbędzie się w lutym. Mamy zakaz na transfery, bo nie spłaciliśmy jeszcze pieniędzy za wszystkich zawodników, w ostatnich 2 miesiącach były opóźnienia w wypłatach pensji. Mamy ponad 10 milionów długów. Będzie potrzebna kolejna wyprzedaż, bo mimo letniej nie pozbyliśmy się długów. Dziwi mnie to, bo przecież naprawdę dużo kasy zarobiliśmy na transferach. A najbardziej zadziwia mnie po co najpierw Al-Fahim, a później Al-Faraj kupowali klub. Ten pierwszy szybko się wycofał, a ten drugi kupił klub i nic nie robi z długami. Jeżeli sytuacja do lutego się nie poprawi to będzie dramat.

Kurde, szkoda mi Pompey, bo to świetny klub z fantastycznymi kibicami. Po raz kolejny sprawdza się jednak teza, że w obecnych czasach odpowiednie zarządzanie i pieniądze to w piłce wszystko - przecież Portsmouth to niedawni zdobywcy Pucharu Anglii. Był to jednak najwidoczniej niewystarczający sukces. Pozostaje mieć nadzieję, że tak jak Liverpoolowi udało się 'oddalić' od siebie groźbę bankructwa, tak uda się to klubowi z Fratton Park. Play up Pompey!

 

Z innej beczki - w 2010 roku na ławce Boltonu nie zobaczymy już Megsona. Bardzo dobrze, bo nie lubię tego gościa ;). Pracę stracił również były asystent David Moyesa w EFC - Alan Irvine, który został zwolniony z Preston.

Odnośnik do komentarza

Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów będę musiał trzymać kciuki za Leeds. Jesli bowiem Pawie uporają się z Ketering w FA Cup to w następnej rundzie zagrają...na Old Trafford :diabelek:

No to się doczekałeś :]

Nie sądziłem, że dożyję tak pięknych czasów. Wygraliśmy 1:0 z największym rywalem na ich podwórku i nie ważne w jak rezerwowych składzie grały Czerwone diabły. Wygrana to wygrana.

Becks :eusa_clap:

Leeds :respekt:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Trąbi o tym cała Anglia, nie tylko The Sun :) A sprawa dotyczy tematu stricte futbolowego, bo najprawdopodobniej za ostatnie skandale Terry straci opaskę kapitana. Rio jest następny w kolejce :angel:

 

A to co zrobiło kilku półgłówków na OT to skandal. Zniżać się do poziomu Bellamy;ego pomimo wszystko nie wypada ;)

Odnośnik do komentarza

Po aferze z kasą za oprowadzenie po obiektach CFC, ojcem dealaerem, kolejna kompromitujaca Terry'ego sprawa.

 

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/2831364/John-Terrys-affair-with-Wayne-Bridges-girl-Vanessa-Perroncel.html

 

 

Kapitan reprezentacji :debesciak:

No i jego matka kradła ciuchy ze sklepu odzieżowego ;)

 

Willow -> http://www.dailymail.co.uk/news/article-1247180/Surely-serial-brawler-drinker-womaniser-John-Terry-remain-captain-country.html#ixzz0e2tazwgY

Odnośnik do komentarza

A to co zrobiło kilku półgłówków na OT to skandal. Zniżać się do poziomu Bellamy;ego pomimo wszystko nie wypada ;)

 

Cytując klasyka: "Mali kibice-małego klubu..." prawda? ;)

We środę byli wielcy...poza kilkoma kretynami. I większości wypadków tak jest :)

 

No tak, Bellamy rzucał w kibiców Manchesteru, siedzących sobie grzecznie na trybunach, butelkami ;) Niedobry ten Bellamy :(

Skąd wiedziałem, że akurat Twoja osoba się przyczepi do tego fragmentu... :keke:

 

Bellemy to jeden z największych chamów (Rooney przy nim to niewinne dziecko) i irytujących zawodników w PL. Osobiście zawsze ceniłem jego umiejętności piłkarskie (jak dla mnie jest lepszy niż taki Tevez), ale podobnie jak wielu innych, nie znoszę go za zachowanie na boisku.

Odnośnik do komentarza

W Portsmouth kolejna zmiana właściciela i raczej nie ostatnia. Balram Chainrai z Hong Kongu przejął Pompey, bo Al Faraj nie spłacił pożyczki w wysokości 17 milionów funtów, którą mu ten pierwszy dał. Teraz Chainrai będzie chciał ustabilizować sytuację i jak najszybciej znaleźć nowego właściciela, co wydaje mi się, że nie będzie łatwe. Tylko ktoś gotowy dać wielkie pieniądze na klub może go uratować. Na dodatek w ostatnim meczu przegraliśmy 0:1 z Fulham i jesteśmy coraz bliżej spadku do Championship :/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Stalo sie cos, o czym mowiono od kilku tygodni. Mianowicie Portsmouth oddalo sie dyspozycji administratora. Oznacza to dla klubu 9 punktow kary i praktycznie pewny spadek do Championship. Jak ktos chce poczytac wiecej, to tutaj: http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/teams/p/portsmouth/8538457.stm

 

Pierwsze pytanie ktore sie nasuwa - gdzie poszla cala kasa z transferow? Od sierpnia 2008, klub zyskal 95mln funtow ze sprzedazy najlepszych zawodnikow, ciekawe kto sie wzbogacil.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/teams/l/liverpool/8719210.stm

Liverpool have announced manager Rafael Benitez has left the club by mutual consent after six years in charge.

(...)

Benitez said he was "extremely sad" to be leaving the club.

 

"I'll always keep in my heart the good times I've had here, the strong and loyal support of the fans in the tough times and the love from Liverpool," he told the club website.

 

"I have no words to thank you enough for all these years and I am very proud to say that I was your manager.

 

"Thank you so much once more and always remember: You'll never walk alone."

 

Benitez rozstaje sie z Liverpoolem po 6 latach, glownym powodem bylo zajecie 7. miejsca w tym sezonie. W sumie dobrze, ze odszedl, bo pilke grali za niego nudna. Faworytem do objecia posady jest Martin O'Niell, ale wielu kibicow 'The Reds' woli Kenny'ego Dalglisha. Bedzie ciekawie, tym bardziej ze klub jest na sprzedaz i tak naprawde przyszlosc Liverpoolu jest nieznana.

Odnośnik do komentarza

Z tą grą różnie bywało. W tamtym sezonie grali naprawdę świetną piłkę gromiąc najpierw Real w LM w rewanżu potem ManU w lidze. Wygrać ligi im się nie udało ale pokazali świetną piłkę. Sukcesy na pewno miał z Liverpoolem. Wygranie LM, finał LM. Biorąc pod uwagę środki jakimi dysponował to zbudował bardzo dobrą drużynę. Z piłkarzy drogich, sławnych przyszedł tylko Torres. Po za tym nie dysponował takimi pieniędzmi, żeby znacznie wzmocnić skład.

Odnośnik do komentarza
Z piłkarzy drogich, sławnych przyszedł tylko Torres. Po za tym nie dysponował takimi pieniędzmi, żeby znacznie wzmocnić skład.

 

Ale też nie było tak, że pieniędzy nie miał. W sześć lat wydał ponad 200 milionów. Do znanych mimo wszystko trzeba by dodać Mascherano, Robbiego Keane czy Aqulianiego, na upartego również Kuyt'a i Xabie'go Alonso. A wydawał również choćby 17 mln funtów na Glena Johnsona, a parę innych pokaźnych sum też by się znalazło.

 

Bardziej wydaje mi się, że Benitez kupował zawodników, którzy do siebie nie pasowali, nie tworzyli żadnej koncepcji, ot parę nazwisk i duet Gerrard-Torres w ofensywie.

 

A no i zapłacenie za Riere 9 baniek, to biznes życia. Czy choćby Dossena:).

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się, cz Benitez nie przesadził z transferami z ligi hiszpańskiej. Fakt jest to kapitalna liga, świetn izawodnicy, no i sam Benitez zna ten rynek, jednak styl gry się różni. Do waszej listy, konkretnych wzmocnień dorzuciłym Reinę, może Babela, któy również troszkę kosztował, no i ostatni transfer, akurat, który nic nie ksoztował - Maxi ROdriguez.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...