Skocz do zawartości

Liga angielska


Rekomendowane odpowiedzi

BBC podało

Tottenham Hotspur have sacked Dutch manager Martin Jol after the club's poor start to to the season.

 

Jol's last match in charge was the 2-1 Uefa Cup defeat by Getafe in the Uefa Cup at White Hart Lane where he was given a standing ovation.

 

"I shall never forget the Spurs fans," said Jol in a statement released by the club, which has also sacked the Dutchman's assistant Chris Hughton.

 

Clive Allen will take charge of the team for Sunday's game with Blackburn.

 

Former Spurs player Allen is the club's Development coach and he will be helped to prepare with Youth team manager Alex Inglethorpe.

 

"For me, Martin and Chris' departure is regrettable," said chairman Daniel Levy.

 

"Our greatest wish was to see results turn in our favour and for there to be no need for change."

 

Sevilla coach Juande Ramos has reportedly agreed to become Spurs' new manager at the start of next season.

 

It was claimed Spurs met Ramos in August with a "dizzying" offer to replace the 51-year-old Jol at White Hart Lane.

 

But with Sevilla in the Champions League Ramos opted to see out his contract with the Spanish club which expires next summer.

 

Ramos is regarded as one of the most promising coaches in European football after guiding Sevilla to back-to-back Uefa Cup titles.

 

Sevilla beat Spurs on the way to their success in last season's Uefa Cup, while Ramos also led his side to third in La Liga and victory in the Copa del Rey - Spain's top domestic cup competition.

 

The Times newspaper also reported Gus Poyet, the former Tottenham and Chelsea midfield player, has been approached to become the assistant manager.

 

During the defeat to Getafe in a a Group G game Spurs fans gave vocal support to the Dutchman singing "Stand up for Martin Jol" during the match.

 

Jol took charge of Spurs in November 2004, taking over from Frenchman Jacques Santini and under the Dutchman the club twice qualified for the Uefa Cup.

 

Having recruited the likes of Darren Bent, who cost ?16.5m, Gareth Bale and French defender Younes Kaboul during the summer, Tottenham had high hopes of challenging for a Champions League place.

 

But Spurs have suffered a disastrous start, recording just one victory - the 4-0 win over Derby in August - and since the reported meeting with Ramos, Jol has faced constant questioning over his future.

 

Jol's agent is currently in Brazil and was unavailable for comment late on Thursday.

 

"Given what he did last season I don't think he will have a problem finding a new job," said Getafe boss Michael Laudrup after his side's win.

 

Lepiej późno niż później. Jol już nic by nie wymyślił, od początku wydawało się, że nie będzie osobą która z przeciętnych Spurs zrobi drużynę z czuba tabeli, jednak tego że stworzy z takiej drużyny kandydata do spadku, to chyba nawet Nostradamus by nie przewidział.

Odnośnik do komentarza

Mourinho z tego co czytałem to miał porozumienie z Chelsea, że jeżeli podejmie pracę w angielskim klubie czy reprezentacji Anglii to będzie musiał zwrócić odszkodowanie za zerwanie kontraktu. Chyba tylko przez ten sezon nie może pracować w Anglii potem będzie już mógł. Więc jeżeli faktycznie to jest prawdą to Jose w Tottenhamie nie zobaczymy. Po za tym to jednak w porównaniu do Chelsea to przynajmniej półka niżej, więc nie wiem czy by się skusił.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Po zwolnieniu McLarena zaczyna się ruch w interesie. Faworytami bukmacherów są O'Neill (:jupi:) i Mourinho (:|), zainteresowanie zgłosił też Capello (:/)

 

Former Real Madrid coach Fabio Capello has said he would be interested in the England manager's job.

 

Steve McClaren was sacked after England's 3-2 defeat by Croatia cost them a place at the Euro 2008 finals.

 

And 61-year-old Capello, who has won league titles with Real, AC Milan and Roma, said: "It would be a beautiful challenge. I am the right age."

 

Aston Villa manager Martin O'Neill and former Chelsea boss Jose Mourinho are the bookies' favourites for the job.

 

[LINK]

 

:rotfl:

 

TRIBUTES are being paid to Scotland this morning after the entire country laughed itself to death.

 

The alarm was first raised at around 10pm last night as thousands of phone calls and text messages went unanswered.

 

Small groups of volunteers from Berwick-Upon-Tweed and Carlisle ventured north just after midnight only to find houses full of dead people gathered around still blaring television sets.

 

By dawn, as RAF helicopters flew over deserted city streets, it was clear that the whole country had suffered a catastrophic abdominal rupture.

Wayne Hayes, a special constable from Northumberland, said: "We went into one house in Dunbar and found three men sitting on the sofa with huge smiles on their faces, still holding cans of 70 shilling. They seemed to be at peace."

 

He added: "In a house near Edinburgh we found a man face down on the living room floor with his trousers and pants round his knees.

 

"It seems he may have been showing his bare buttocks to the television when he keeled over."

 

Roy Hobbs, a civil engineer from Northampton , said: "I got a call from my friend Ian in Stirling at about 9.50pm.

"He was already laughing when I answered the phone, but after about 25 minutes of the most vigorous and uncontrollable hilarity, everything suddenly went very quiet."

Odnośnik do komentarza

McClaren, jak McClaren. Prawdziwym pośmiewiskiem są bramkarze angielscy. Robinson zasłynął z pięknego puszczenia swojaka, a to co wczoraj wyprawiał Carrson czy jak on się tam pisze, to dramat ... na Wembley. Puścił pierwszą bramkę, był IMO spóźniony przy drugiej, a trzecią też mógł wyciągnąć - przynajmniej z tej powtórki, którą widziałem.

Odnośnik do komentarza
Puścił pierwszą bramkę, był IMO spóźniony przy drugiej, a trzecią też mógł wyciągnąć - przynajmniej z tej powtórki, którą widziałem.

 

Bez przesady, pierwszy gol jego, ale przy dwóch pozostałych nie zawinił. Robi się z niego kozła ofiarnego, bo z kogoś trzeba. Prawda jest jednak tak, że Anglicy nie zasłużyli na ME, a najlepiej podsumował sprawę jakiś użytkownik którego cytował Profesor- w skrócie Campbell za stary, Lescott nie poziom reprezentacyjny, Gerrard i Lampard nic nie grają, Bridge nie poziom reprezentacyjny, a cała drużyna to hańba.

 

Anglicy nie mają trenera, napastnika (wyjątek Rooney w naprawdę dobrej formie, ale on miał taką w 2004 roku i przez 2 tygodnie w tym sezonie), pomocników (wyjątek Joe Cole), obrońców (wyjątki J. Terry i Micah Richards) i bramkarzy [zanim jakiś fan mi się tutaj wbije, to od razu mówię, że chodzi mi o to co zawodnik pokazuje w reprezentacji nie w klubie :) ). To nie jest sprawa słabego Carsona czy Robinsona. To sprawa słabej reprezentacji, która co gorsze nawet nie jest drużyną (my jesteśmy jeszcze słabsi, a jednak punkty potrafimy zdobywać).

 

Let's have Sven back. We can only dream of three successive quarter-finals now. :D

Odnośnik do komentarza

No przy tej drugiej IMO mógł szybciej wyjść do piłki po prostu. Nie wiem czy by to uratowało Anglię od straty bramki, ale na pewno warto by spróbować. O trzeciej już pisałem.

 

Nie robię kozła ofiarnego z ich bramkarzyny, tylko piszę, że tą formację mają dramatycznie słabą. Nie bramkarze zawalili eliminację, tylko wszyscy piłkarze. Ot co :-)

Odnośnik do komentarza

Nie mogę się zgodzić z obywatelem Fornem...

 

Obrońców to Angole mają świetnych, bo para Ferdinand(który od dłuższego czasu jest lepszy niż jego kolega z CFC)-Terry to IMO najlepszy duet środkowych obrońców, jeśli chodzi o reprezentacje. W pomocy również nie jest źle, bo jest świetny Hargreaves, czy Lennon. CO prawda ci zawodnicy borykają się ostatnio z urazami, ale dużych umiejętności odmówić im nie można. J.Cole to akurat nie jest najlepszy przykład, bo ten pan chyba od roku nie rozegrał świetnego spotkania.

 

Dlatego myślę, że tej reprezentacji potrzebny jest wstrzas. Podziękować póki co Gerardowi i Lampsowi, dać szansę Carrickowi i Lenonowi bądź Benteyowi.

Odnośnik do komentarza

Załóżmy, że masz racje z tym Rio- Terry, ale Lennon ? Kiedy on ostatnio zagrał dobrze w reprezentacji ? Kiedy on w ogóle ostatnio zagrał w reprezentacji? Łącznie w reprezentacji rozegrał 9 meczów, no nie mów mi że to jakaś podpora była ( i powtórzę raz jeszcze, nie mówimy o potencjalnych możliwościach zawodnika, tylko o tym co pokazuje w reprezentacji), Hargreaves też się raczej wiele nie nagrał przy duecie Gerrard+ Lampard (wymienianym ostatnio na Barrego).

 

To tyle jeżeli chodzi o przeszłość. Co do przyszłości to może być tylko lepiej i zgadzam się tutaj z Wengerem mówiącym, że nie awansowanie może pomóc Anglii. Teraz trzeba znaleźć naprawdę dobrego trenera (sorry, no ale nie Coppell, nie ta półka) i zacząć próbować z nowymi graczami (i tutaj się zgadzam z Michalem), darować sobie (przynajmniej na jakiś czas) Gerrarda, Lamparda, Becksa (on co prawda nie grał najgorzej, ale trzeba budować nową kadrę), Owena i Garrego Nevilla (wiem, wiem on też jest świetny).

 

Zacząć wypróbowywać Bentleyów, Agbonlahorów, Youngów, Bainsów, Walcottów (trochę za wcześnie) może w niedalekiej przyszłości Huddlestona.

 

W każdym bądź razie zmieniać i kombinować, bo reprezentacja opierająca się o tych zawodników (Bechkam, Neville, Gerrard, Owen, Lampard itp) nic nie osiągnęła i już nie osiągnie.

Odnośnik do komentarza
Anglicy nie mają [ciach][/ciach] i bramkarzy [zanim jakiś fan mi się tutaj wbije, to od razu mówię, że chodzi mi o to co zawodnik pokazuje w reprezentacji nie w klubie :) ). To nie jest sprawa słabego Carsona czy Robinsona. To sprawa słabej reprezentacji, która co gorsze nawet nie jest drużyną (my jesteśmy jeszcze słabsi, a jednak punkty potrafimy zdobywać).

Bo ostatnim prawdziwie pewnym punktem w reprezentacji Anglii był Gordon Banks. Może jeszcze Ray Clemence (przełom lat 70. i 80.). A po nim było już tylko gorzej (zjazd niczym po równi pochyłej w dół) - Shilton, Seaman, James, Robinson. W klubach przyzwoici, w reprezentacji koszmarni (krótszymi bądź dłuższymi chwilami, każdy bez wyjątku)

Odnośnik do komentarza

Co do Gary'ego Neville'a to się w zupełności zgadzam pomimo tego, że uwielbiam tego zawodnika :P To jednak Richards jest obecnie nr 1 jesli chodzi o obsadę prawego obrońcy i zapewne przez dłuższy czas jej nie odda.

 

Jeśli zaś chodzi o Lennona - widzę w nim duży potencjał, więc dlatego o nim wspomniałem. Osobiście cenię go bardzo wysoko i żałuję, że ostatnio boryka się z urazami.

 

Co do reszty to o dziwo się zgadzam :P

 

PS Kamtek - Seaman był przez długi czas naprawdę solidnym bramkarzem : >

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie kwestii hmmm - technicznej.

Jak ktoś otrzymuje brytyjskie obywatelstwo to czy może grać w każdej z brytyjskich reprezentacji? :> Czy jest to pomyślane w jakiś inny sposób (np. zdroworozsądkowo, czyli tam gdzie mieszkałeś, tam możesz grac). Tyle, że jak to jest rozwiązywane? W paszport jest wpisywana narodowość?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...