Skocz do zawartości

Arsenal Londyn


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
W dniu 23.05.2018 o 15:47, Hawkeye napisał:

Robił cuda w Villarealu i Maladze (serio o tym nie wiedziałeś xd?), w Realu zdobył 96 punktów w lidze (i tak przegrał z Barcą :keke:), City pod jego wodzą w 13-14 strzelili rekordową dla angielskiego klubu liczbę bramek (156)

Koleś ma papiery na trenowanie dużo lepszego klubu niż WHU, szczerze dziwi mnie kompletny brak zainteresowania Pellegrinim Arsenalu, choćby ze względu na to, że ma już doświadczenie w Premier League

NO POCZĄTEK MA ZNAKOMITY, KOLEGO :)

 

A teraz w najbliższej perspektywie Arsenal, Chelsea, Man United i wyjazd na Everton.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Dzisiaj Arsenal przegrał na Stadionie Olimpijskim z WHU 1-0 po naprawdę bezbarwnej grze w wykonaniu Kanonierów. Podopieczni Unai Emery'ego oddali zaledwie dwa celne strzały na bramkę Łukasza Fabiańskiego, ale nie były to żadne wielkie, stuprocentowe okazje i można pokusić się o zwrot, że w małych derbach Londynu to West Ham bardziej zasłużył na to, by finalnie cieszyć się z trzech punktów. Mam strasznie mieszane uczucia względem Arsenalu w bieżących rozgrywkach - staram się śledzić polskie strony o topce Premier League i tam po każdej wygranej Armat, widać komentarze "Chelsea słaba, Totki słaba kadra, lecimy z top 4", by po wpadce i stracie punktów "Wina Emery'ego, on ponosi odpowiedzialność za taktykę i personalia". Ja może nie wybiegałbym w takie skrajne emocje, ale jakoś nie podoba mi się ten Arsenal w tych rozgrywkach. Statystycznie, nie ma wielkiej różnicy między pierwszym sezonem Unaia a ostatnim Wengera (co jest zrozumiałe - rewolucja w takim klubie nie trwa tydzień), ale jakoś Kanonierzy grają ospale (do relatywnie niedawna byli drużyną, która ani razu nie wygrała pierwszej połowy meczu!), wg mnie często brakuje im pomysłu i takiego wyrachowania w grze, które pozwala konsekwentnie napierać i czekać nawet na tę jedyną okazję w meczu, by zdobyć gola i zainkasować trzy punkty.

 

Po raz kolejny na ławce nawet zabrakło Mesuta Ozila. Przestudiowałem trochę internety i wg Mirrora, nie wiadomo, co dzieje się z Niemcem. Ostatnie trzy spotkania opuścił z powodu urazu kolana, ale wrócił i wydawało się, że pojawi się przynajmniej wśród graczy rezerwowych. Znowu spekuluje się o "tactical reasons", ale nie jest żadną tajemnicą, że Niemiec i Unai to nie jest najbardziej dogadujący się duet w The Gunners. Ciekaw jestem, jak potoczy się ta historia, zwłaszcza, że Ozil to nie jest jakiś młodziak zarabiający grosze, a bardzo duże nazwisko w piłce, o niebagatelnej tygodniówce i z czysto ekonomicznego punktu widzenia, nie ma sensu trzymać takiego gościa poza składem. 

 

"Dzięki" tej porażce Arsenalu, jeżeli jutro United wygra z Tottenhamem, podopieczni OGS zrównają się punktami z Kanonierami, co niedawna wydawało się totalnym science fiction. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Arsenal ma niezbyt ciekawą sytuację finansową* z tego co słyszałem w AFTV. Wiadomo, że oni może panikują, ale z tego co mówili, nie ma żadnego budżetu transferowego, a jeśli już to mogą kogoś wypożyczyć, ale też nie za bardzo, bo ich budżet płacowy jest rozdmuchany do granic.

 

* - znaczy nie bankrutuje czy coś, ale chodzi o to, że wydawało się, że mają w kuferku złote góry, a tak naprawdę tam nie ma za wiele

Odnośnik do komentarza

Nie, raczej Kroenke zmienił trochę zasady funkcjonowania klubu i ma on być samowystarczalny. A Arsenal w tym roku ma bilans transferowy -70 milionów euro, piłkarze zarabiają absurdalne pieniądze (Oezil 300+ k tygodniówki), a do tego zamiast np. próbować sprzedać Ramsey'a za "głupie" 20 milionów jak Walcotta, to go puszczą za darmo.

Nie wiem też na ile na Arsenalu odbija się budowa nowego stadionu w Inglewood dla LA Rams z NFL, których właścicielem jest Kroenke. Bo wstępny koszt budowy obiektu wyniósł 5 miliardów dolarów.

Odnośnik do komentarza

A propos kupienia/wypożyczenia kogoś w miejsce Bellerina, to zostało potwierdzone, że ósmego lutego z klubu odchodzi Sven Mislintat, odpowiedzialny za takie transfery na Emirates, jak Aubameyang, Guendouzi czy Lucas Torreira. Wg pojawiających się doniesień (na które zawsze warto patrzeć bardzo mocno z dystansem) miał sprzeciwiać się zmieniającej się polityce transferowej Kanonierów. Pracował w Arsenalu od grudnia 2017 roku. Wydaje mi się, że sporo klubów powinno zakręcić się wokół tego pana, bo tymi ruchami odwalił kawał dobrej roboty :-k 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Fenomen napisał:

Bellerin wypada na 9 miesiecy. Nie zazdroszcze Emery'emu teraz.

 

 

Ciekawe, czy Arsenal bedzie probowal kogos na szybko kupic / wypozyczyc na miejsce Katalonczyka.

 

W dniu 12.06.2018 o 13:16, Hajd napisał:

Bellerina to on na ławie posadzi.

 

Możecie robić screeny

Szybko poszło :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Oficjalnie: Aaron Ramsey od lata w Juventusie. Wg Di Marzio, Walijczyk ma zarabiać około 7 mln euro za sezon gry, czyli znacznie mniej, aniżeli pierwotnie pojawiało się w mediach (BBC podało 400k funtów tygodniowo!!).

Szczerze mówiąc, nie wiem co o tym myśleć. Ramsey to dla mnie Arsenal i na pewno będzie brakowało jego piętek i odrobiny finezji. Mimo, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że odejdzie, to jednak trochę szkoda. Spodziewałem się, że pierwszym, który opuści Kanonierów będzie jednak Mesut Ozil, a tymczasem niemiecki Turek jeszcze trzyma się, kurczowo, ławki rezerwowych The Gunners.

Juventus obrał sobie za cel polowanie na pomocników Premier League, którym kończą się kontrakty: rok temu pochwycili na zasadzie wolnego transferu Emre Cana, teraz padło na Rambo. W sumie niegłupie, jakby nie patrzeć :-k 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...
  • 5 tygodni później...
W dniu 23.05.2018 o 08:49, lad napisał:

Kogo wskrzesił Pellegrini? Dla mnie to dziwny wybór West Hamu. Stary dziad, który przez całą karierę zdobył jeden tytuł (na bazie zespołu Manciniego) a ostatnio odcinał kupony w Chinach. 

 

Przypomnę, że on w City wydał 70 milionów na Mangale i Bony’ego, a skład zostawił w takim stanie, że Guardiola miał jednego napastnika i musiał wydać 200 milionów na nowych bocznych obrońców.

 

W dniu 23.05.2018 o 15:47, Hawkeye napisał:

Robił cuda w Villarealu i Maladze (serio o tym nie wiedziałeś xd?), w Realu zdobył 96 punktów w lidze (i tak przegrał z Barcą :keke:), City pod jego wodzą w 13-14 strzelili rekordową dla angielskiego klubu liczbę bramek (156)

Koleś ma papiery na trenowanie dużo lepszego klubu niż WHU, szczerze dziwi mnie kompletny brak zainteresowania Pellegrinim Arsenalu, choćby ze względu na to, że ma już doświadczenie w Premier League

 

W dniu 24.05.2018 o 07:10, Fenomen napisał:

Jest po prostu za dobry na Arsenal. Jeszcze nie daj Boze Kanonierzy by cos wygrali pod jego wodza i co wtedy? ;)

 

Witam panów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...