Skocz do zawartości

Arsenal Londyn


Rekomendowane odpowiedzi

Alex Song jak najbardziej, tyle że ostatnio pojawiły się jakieś problemy z kostką i dość często jest kontuzjowany, także przydałaby się jakaś alternatywa. Fenomen wystawiania Diaby'ego też mnie zaskakuje, Wilshere przy nim wygląda jest gwiazdorem. Co do zawodników do wywalenia zapomniałem dodać jeszcze Tomasa Rosicky'ego, który najlepsze lata ma już za sobą a tegoroczne występy w barwach Arsenalu to żenada.

Odnośnik do komentarza

Spójrzmy na takie United, drużyna której mecze to podwórkowa kopanina potrafi się zmobilizować strzelić ważne bramki i wygrać mecz.

Przegranie ligi z drużyną, której mecze to podwórkowa kopanina, nie najlepiej będzie świadczyć o jakże finezyjnym Arsenalu.

Odnośnik do komentarza

No, bo Arsenal jest po prostu słaby.

 

Filozofia Wengera umarła z 3 lata temu ostatecznie, teraz to już tylko taplanie się w bagnie. Albo Wenger się odmieni (hint: impossible), albo przeczekamy go do końca kontraktu, modląc się, że nie zostanie on przedłużony.

 

Bo jak powiem, że nic nie wygramy z takim zespołem, to chyba nikogo nie zaskoczy, nie?

 

edit: nie mówię, że mecze MU, to podwórkowa kopanina, żebyśmy się źle nie zrozumieli. Tylko, prawda jest taka, że ten Manchester, to najsłabszy mistrzowski Manchester ostatniego 5-6 lecia. I jak np. drużyna z Krystyną była poza zasięgiem (też słabego) Arsenalu, tak teraz Manchester też nie jest świetny i wystarczyło by tylko trochę ponad tę mizerię wskoczyć, no ale nie, ale po co. Lepiej Diaby i Denilson w środku pola.

 

no k***a, rzeczywiście!

Odnośnik do komentarza

Dzień w którym Wenger odejdzie z (tfu) Emirates będzie dla Arsenalu albo błogosławieństwem, albo przekleństwem. Ciężko jest przewidzieć, co stanie się z tym klubem, po tak długim czasie rządów Francuza. IMO Arsene powinien odpuścić sobie już jakiś czas temu, bo kompletnie pogubił się w tej swojej polityce transferowej i te jego dzieciaki coś nie chcą wyrosnąć ;)

Odnośnik do komentarza

Wczorajsze spotkanie z Manchesterem pokazało, że istnieje jeszcze w tej drużynie coś takiego jak "Team spirit". Mecze w których w tym sezonie był on widoczny można policzyć na palcach jednej ręki i są to kolejno : vs Chelsea, vs Barcelona i teraz z United. Wszystkie te pojedynki miały miejsce na Emirates. Wczorajszego popołudnia byliśmy świadkami meczu w którym każdy zawodnik starał się jak mógł. Kanonierzy wykonali świetną pracę przy odbiorze piłki, uważnie zagrali w defensywie. United nie miało żadnej 100% sytuacji. Gdybyśmy umiejętniej wyprowadzali kontry w końcowym fragmencie spotkania wynik mógłby być okazalszy.

 

 

Kończący się sezon pokazał, że nie jesteśmy piłkarsko gorsi od Manchesteru czy Chelsea, potrafimy odnosić z nimi zwycięstwa. Po raz kolejny okazało się, że problem tkwi w głowach zawodników, w braku koncentracji czy też niedostatecznej wierze we własne możliwości. Od Wengera teraz zależy czy będzie nam dane w następnym sezonie udanie powalczyć o mistrzostwo. Należy przewietrzyć skład, paru graczom podziękować. Zatrudnić 2-3 doświadczonych zawodników od razu do wyjściowej 11 i kilku zmienników. Posiadanie szerokiego składu jest niezbędne żeby móc w następnym sezonie walczyć z United, Chelsea, City, Tottenhamem czy też wracającym do czołówki Liverpoolem.

 

W obecnej kampanii mamy jeszcze iluzoryczne szanse na mistrzostwo. Jednak to ile musiałoby paść szczęśliwych dla nas wyników powoduje, że w to nie wierzę. Mamy jeszcze realne szanse na 2 miejsce. Wystarczy, że wygramy wszystko do końca, a Chelsea polegnie w Manchesterze i zremisuje np. z Evertonem. Warto walczyć do końca bo 2 miejsce zawsze lepiej wygląda i rokuje na przyszłość niż 3.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim Arsenal musi zainwestowac w porzadnych, klasowych stoperow, bo Djorou czy Koscielny to nie jest poziom na wygrywanie Premiership. Nawet powrot Vermaelena niewiele tu zmieni.

 

Wczorajszy mecz pokazal jeszcze jedna rzecz - Cesc nie jest niezastapiony. Z reszta Wenger podobno dal mu zielone swiatlo na transfer do Barcelony, wiec jest bardzo prawdopodobne, ze juz od przyszlego sezonu Fabregas wroci do domu :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie Koscielny wyrobił się i wczoraj zagrał naprawdę świetny mecz. Myślę, że w następnym sezonie udowodni, że Arsenal jest dla niego odpowiednim klubem. Djorou jest niezły, ale jako zmiennik, a nie zawodnik pierwszego składu.

 

Co do Cesca to przydałby się Arsenalowi, ale w formie z zeszłego sezonu. W tym chyba za bardzo myślami jest w Barcelonie i nie daje drużynie tego co powinien. Gdyby został sprzedany za ładne pieniądze, a w jego miejsce przyszedł jakiś bardzo dobry rozgrywający to myślę, że nie byłoby tak najgorzej.

Odnośnik do komentarza

Z reszta Wenger podobno dal mu zielone swiatlo na transfer do Barcelony

 

Skąd to masz? Bo póki co widziałem tylko Wengerowe "Cesc jest nie na sprzedaż" (aczkolwiek nie mówię, Wenger gada swoje, robi swoje ;) ).

 

Właśnie Koscielny wyrobił się i wczoraj zagrał naprawdę świetny mecz. Myślę, że w następnym sezonie udowodni, że Arsenal jest dla niego odpowiednim klubem
.

 

Nom, też jakoś myślę, że Kościelny to może być to, w połączeniu ze Szczęsnym na bramce, który też zapowiada się świetnie daje to całkiem fajne możliwości. Gdyby Vermaelen był taki jak z przed kontuzji, to wyglądałoby to naprawdę obiecująco, tylko na te trójkę króli by się jakiś as przydał, a takich na świecie niewielu i jakoś żaden mi do głowy nie przychodzi.

 

Co do Cesca to przydałby się Arsenalowi, ale w formie z zeszłego sezonu. W tym chyba za bardzo myślami jest w Barcelonie i nie daje drużynie tego co powinien. Gdyby został sprzedany za ładne pieniądze, a w jego miejsce przyszedł jakiś bardzo dobry rozgrywający to myślę, że nie byłoby tak najgorzej.

 

Imho Cesc musi zostać w Arsenalu tak długo jak to tylko możliwe (czyt dopóki głośno nie będzie się domagał odejścia). Jak chcesz budować mistrzowską drużynę, to imho słabą opcja jest w 1 ruchu pozbycie się najlepszego zawodnika.

Odnośnik do komentarza

Z reszta Wenger podobno dal mu zielone swiatlo na transfer do Barcelony

 

Skąd to masz? Bo póki co widziałem tylko Wengerowe "Cesc jest nie na sprzedaż" (aczkolwiek nie mówię, Wenger gada swoje, robi swoje ;) ).

 

Nahorny mowil o tym w czasie transmisji. Moze to nie jest jakies super wiarygodne zrodlo, ale jednak troche w tej angielskiej pilce siedzi.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

No przeczytał pewnie jakiś super new z Marci labno kij wie z czego. Osobiście to mam to już gdzieś, Cesc nie ma mentalności kapitana i uważam że lepiej by byo gdyby juz poszedł do tych swoich wielbicieli, którzy to tak bardzo by go chcieli widzieć znów w Barcelonie. Niech sie ten serial już skonczy, bo zaczyna byc to nudne.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Więc plotki się potwierdziły - Clichy wylądował w City. Trochę dziwnie patrzy się na ten transfer, mając w pamięci wypowiedź Francuza z 2009 roku:

'I really believe if you are a player who thinks only about money then you could end up at Manchester City,'

 

Oby Wenger znalazł godnego następcę. Enrique na pewno nim nie będzie. A na Gibbsa jeszcze trochę za wcześnie.

Odnośnik do komentarza

Fabregas w Barcelonie był na sto procent już sezon temu. On sam jakoś nie wygląda, by miał olbrzymie parcie na transfer, bo gdyby tak było, raczej już by tam grał. Mnie również rozbawiła decyzja Clichy'ego zwłaszcza w kontekście tego, co powiedział jakiś czas temu. Ale taka jest piłka i trzeba się z tym pogodzić. Najśmieszniejsze jest to, że winę za poprzedni sezon Wenger wziął na siebie - jednak zapewne nie dojrzał do wniosków, że kupując samych nastolatków dużego sukcesu się nie osiągnie i kolejny sezon będzie pełen rozczarowań dla fanów Kanonierów. Mnie osobiście ciekawi, jaki będzie finał tej sagi z odejściem Nasriego i gdzie ostatecznie trafi.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Walkę o LM przyjdzie nam stoczyć z Udniese. Wg. mnie ciężki i niewygodny rywal. Udine to taki włoski Arsenal, gra efektowną i ofensywną piłkę, także myślę ze czekają nas ciekawe mecze. Bardzo niekorzystne jest to, że decydujący mecz zagramy na wyjeździe.

Co do plotek transferowych to bardzo nie podoba mi się zachowanie Cesca i Samira. Fabregas nie powinien być kapitanem w następnym sezonie skoro nie potrafi się określić. Powinien powiedzieć jasno i wyraźnie albo zostaje w Arsenalu, albo chce iść do Barcy już w tym sezonie. Nasri w przedsezonowych spotkaniach grał od niechcenia. Jeśli tak mają wyglądać jego występy w następnym sezonie to niech idzie sobie do tego Interu.

Nic nie słychać o ewentualnych wzmocnieniach. Transfery Maty i Jagielki chyba upadły i nie zanosi się na to, że Wenger wzmocni skład jakimś solidnym zawodnikiem. Sam Gervinho nie wystarczy i realnie patrząc czeka nas chyba w następnym sezonie walka o miejsce 4.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...