Skocz do zawartości

CM 01/02 Taktyki i Trening - dyskusja


powene

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem przetłumaczyć bardzo ciekawy tekst o treningu w CM 01/02 (podejrzewam, że odnosi się tez do pozostałych wersji CM3), autorstwa The Eejit'a, który można znaleźć tutaj:

 

http://www.champman0...read.php?t=1069

 

Od razu mówię, że poniższy tekst jest tylko (wolnym) tłumaczeniem, żadnych swoich przemyśleń tu nie przemycam. Oprócz tego pragnę zaznaczyć, że nie jestem anglistą, więc mogłem tu i ówdzie pokopać, nawet w sumie nie sprawdziłem porządnie tekstu, więc prosiłbym o wytknięcie wszelkich błędów, celem późniejszej poprawy. .

 

Wszystko o treningu

 

Wiele już mówiono o reżimach treningowych. Prawie każdy ma inny punkt widzenia, więc pomyślałem, aby zrobić kilka testów, aby stwierdzić w jaki sposób zmaksymalizować szybki wzrost cech piłkarzy.

 

Do testu wybrałem AC Horsen w Duńskiej Premier League. Głównie dlatego, że to mała liga, więc każdy sezon będzie trwał krótko na ?holiday mode?, a także z powodu niskich wymagań zarządu ? więc nawet jeśli pójdzie mi słabo, nie powinni mnie zwolnić do końca sezonu. Przeprowadziłem później podobne testy z innymi klubami (Bristol Rovers, Ascoli, Adelaide Utd), żeby potwierdzić co bardziej zaskakujące wyniki, ale o tym później.

 

AC Horsen ma średnie zaplecze (average training ground ? 10), nieliczny skład (23 graczy), średniego asystenta i średnich trenerów. Wszyscy trenerzy dostali ekstremalnie długie kontrakty, aby uniknąć ich wykupienia przez inne kluby (kiedy zostaną supercoachami :P).

 

Zasadniczo nie lubię używać ?fitness coachów? do trenowania czegoś innego niż fitness, ale nie mam do tego zaplecza. Przy okazji zobaczę jak mój trener fitness się sprawdzi. Mecze będę rozgrywał w ?holiday mode?, używając taktyki crusader, do której pasuje skład.

 

Aby określić poprawę statystyk graczy, używam CM Scout?a (przede wszystkim kolumnę Scout Rating). Na początku gry wyciągnąłem średnią Scout Rating wszystkich graczy - 55,39% - co będzie moją bazową do ?badań?.

 

Pierwszy test był prosty ? GK poszli na intensywny trening Goalkeeping, a resztę reżimów na ?None?. Reszta składu została podzielona na Fitness, Shooting, Sill i Tactics (czyli główny reżim na Intensiva, reszta na None). Dzięki temu określiłem, które rezimy działają na które atrybuty.

 

Wyszło tak:

 

Fitness : Acceleration, Agility, Jumping, Pace, Stamina, Strength and Reflexes

Shooting : Finishing and Long Shots

Skill : Crossing, Dribbling, Heading, Passing, Set Pieces, Tackling and Technique

Tactics : Decisions, Marking, Off the Ball, Positioning and Teamwork

Goalkeeping : Handling

 

Trening nie wpływa na Aggresion, Anticipation, Balance, Bravery, Creativity, Determination, Flare, Influence, Work Rate oraz ukryte atrybuty. Aczkolwiek mogą się one zmieniać w czasie (rozwój zawodnika).

 

Już można zauważyć kilka rzeczy. GK warto przydzielić Fitness oraz Tactics (Jumping/Possitioning etc.), a napastnikom warto dodać Tactics (m. in. off the ball). Może za wcześnie na pierwsze wnioski, ale to już nieco zmieniło moje myślenie.

 

Kolejnym testem było sprawdzenie, czy ilość trenerów wpływa na trening. Po pierwsze rozegrałem sezon z trenerami, z którymi go zacząłem i sprawdziłem postępy w CM Scout. Średnia była teraz 57,29%, a więc średni postęp wynosił 1,9%. Następnie zwolniłem wszystkich trenerów i asystenta. Tym razem średnia wyniosła 54,57%, a więc średnia spadła o 0,82%. Nic szokującego ? posiadanie trenerów ma znaczenie ;). Po tym sprowadziłem 2 średnich trenerów i przetestowałem wszystko ponownie.

 

Postęp wyniósł 1,93%, co stanowiło praktycznie żadną poprawę w stosunku do oryginalnych 3 trenerów. To była duża niespodzianka, więc zrobiłem ponowne testy ? z takim samym rezultatem (czasem nawet gorszym), testowałem nawet z innymi klubami i wyniki były podobne. Wniosek ? nie ma wielkiej różnicy, czy posiadasz 3 trenerów i asystenta czy 5 trenerów i asystenta. Wolałbym żeby ktoś stwierdził to samo w swoim klubie, bo szczerze mówiąc ciężko mi w to uwierzyć.

 

Poprawa Training Facilities

 

Myślałem, że to oczywiste ? poprawiając zaplecze, poprawiasz trening graczy. Wszystko wyglądało tak, jak myślałem, kiedy zredukowałem swoje zaplecze do Awful (1 pkt na 20) ? po sezonie średnia poprawa graczy wyniosła 1,53%, a wiec dużo gorzej niż poprzednio, a więc dokładnie tak, jak oczekiwałem.

 

Następnie poprawiłem zaplecze na ?Needs Ivestment? (5 pkt.) i powtórzyłem test. Poprawa wyniosła 1,97%, co okazało się lepszym wynikiem niż przy standardowym zapleczu, jakie miałem (10 pkt.). powtórzyłem test ? z podobnymi rezultatami. Niezrażony, poszedłem dalej, powtarzając testy na Dobrym (10), Znakomitym (15) i maksymalnym (20) zapleczu. Wyniki na grafice poniżej:

 

 

http://www.champman0102.co.uk/forum/showpo...mp;postcount=11

 

Powtórzyłem testy wiele razy z różnymi klubami, aby potwierdzić przemyślenia I wydaje się, że nie ma praktycznie żadnej różnicy między Needs Investment a Excellent, a co jeszcze ciekawsze ?dolna granica? radziła sobie lepiej niż ?górna granica? danego stopnia zaplecza. W każdym razie między awful a top facilities różnica jest ogromna.

 

 

Czy regularna gra poprawia trening ?

 

Próbując edytować atrybuty trenerów dla kolejnego testu (czy lepszy trener poprawia trening?). uszkodziłem swojego sejwa. W rezultacie sprawdziłęm poprzednie testy na nowej bazie danych i utwierdziłęm się w przekonaniu, że między ?Needs improving? a ?Excellent? praktycznie nie ma różnicy.

 

Z nową bazą rozegrałem sezon 5 razy, za każdym razem wybierając pierwszą 11 za asystenta, dzięki czemu, pomijając kartki i kontuzje, ta sama jedenastka rozpoczynała każdy mecz. Występujący regularnie poprawili się o średnio 2,5% w CM Scoucie, a rezerwowi tylko o 1,75%. Warto zaznaczyć, że grającym wzrastały atrybuty ?nietrenowalne? (Anticipation, Bravery, Creativity, Determination, Flare, Influence) I być może właśnie to stanowiło różnicę. Absolutnie żaden z grających w pierwszej 11-ce nie skończył sezonu z gorszymi statystykami niż miał na początku sezonu, czego nie da się powiedzieć o niektórych rezerwowych.

 

 

Jak trenerzy wpływają na trening ?

 

Mogę nieoficjalnie zdradzić, że dopowiedź na to pytanie to 50. Ale o tym później.

 

Zanim zacznę, malutka sugestia dla wszystkich ?cziterów?, lub ?graczy, którzy ulepszają swoją grę?, używając edytorów. Chciałem wyrównać atrybuty trenerów, tak, aby mieli po 10 pkt. w tych, które uważam za najważniejsze (Coaching GK, Coaching Outfield, Coaching Style and Working with Youngsters). Moją pierwszą próbą było użycie Graeme Kelly?s save game editor, ale to wzpływało na Current Ability trenera i gra zdawała się znać wartość początkowych atrybutów i cofała je do wyjściowej wartości.

 

Kolejną próbą było użycie ?CMEcplorer? do ?wytransferowania? do klubu trenerów z żądanymi atrybutami. Wszystko wyglądało w porządku, ale pewne niepokojące rezultaty zmusiły mnie do sprawdzenia wszystkiego jeszcze raz. Wyszło na to, że choć trener był u mnie, wciąż pracował (i był opłacany) dla klubu macierzystego.

 

W końcu ponownie skorzystałem z Graeme Kelly editor, zmniejszyłem reputację pożądanym trenerom, dodałem ?ulubiony klub? i ustawiłem siebie jako ?favorite player/staff?, po czym mogłem spokojnie ściągnąć ich do siebie. Zamierzony efekt osiągnąłem, aczkolwiek jest to trochę dziwaczne; jeśli ktoś zna lepszy czit, dajcie mi znać.

 

 

Czy dodawanie trenerów poprawia trening?

 

Jak tylko rozwiązałem problem z odpowiednimi trenerami, wróciłem do wyników poprzedniego testu i sprawdziłem jak zwiększenie ilości trenerów wpływa na zawodników. Dla pierwszego testu wszyscy trenerzy mieli 10pkt. w najważniejszych cechach. Najpierw zacząłem sezon bez trenerów, przebrnąłem przez ten sezon, wciąż grając AC Horsen i używając CM Scout player rating do sprawdzania wyników. Potem powtórzyłem sezon tylko z Assistant Manager, aby potem ponownie rozgrywać sezony, dodając po jednym trenerze, aż osiągnąłem komplet. Rezultaty pokazuje obrazek poniżej:

 

 

http://www.champman0...read.php?t=1069

 

Co ciekawe, po osiągnięciu Asystenta i 4 trenerów, postęp w zasadzie się wyrównał. Powtórzyłem test z innymi klubami i wynik był ten sam.

Trener powinien zajmować się tylko 3 reżimami ? prawda czy fałsz?

 

Dawno temu, przeczytałem na forum (chyba The Dugout), że nie powinienem nigdy przydzielać trenerowi wiecej niż 3 reżimy, a asystent powinien zajmować się wszystkimi reżimami. Nabożnie hołdowałem tej zasadzie, ale nadszedł czas sprawdzić to w praktyce. Używając tego samego ?sejwa? co poprzednio, miałem samych perfekcyjnych trenerów (same 20-ki) i rozpocząłem test, przydzielając wszystkim po 5 reżimów. Potem redukowałem reżim o 1 trenera i powtarzałem sezon (zauważcie, że z 6 trenerami i 5 reżimami, zawsze będzie jakiś reżim z różną ilością trenerów. Upewniłem się, że zawsze będzie to reżim GK i wyłączyłem bramkarzy z testu). Wyniki jakie otrzymałem widać poniżej i wydają się potwierdzać ?trójkową teorię?.

 

http://www.champman0...read.php?t=1069

 

Jak się okazało, popełniłem mały błąd, gdyż chciałem użyć trenerów z cechami na 10. Ponowiłem próbę z żądanymi trenerami i powstała idealna prosta. Po potwierdzeniu obu testów, spróbowałem z trenerami o cechach 15 i 5. Wyniki przedstawiam poniżej.

 

http://www.champman0...read.php?t=1069

 

To mnie zaskoczyło, bo wynikało z tego, że lepsi trenerzy osiągają swój maksymalny pułap przy mniejszej ich ilości, co było odwrotnością moich przypuszczeń. Rozpocząłem testy z różnorodną ilością trenerów i doszedłem do pewnej hipotezy, że efektywność treningu bazuje na trenerach przypisanych do reżimu. Możesz dodawać trenerów do reżimu aż osiągniesz sumę cech ?coaching outfield players? 50. Po przekroczeniu 50 punktów, dodawanie kolejnych trenerów nie daje żadnych efektów. Trenerów możesz dodawać jak chcesz i ilu chcesz ? to nie ma wpływu na efektywność reżimu.

 

Magiczna 50-ka wydaje się pasować również do bramkarzy, aczkolwiek nie testowałem tego, więc są to jedynie domysły.

 

Testy dowiodły, że zły trener wciąż ma wpływ na trening. Tak więc trener z Coaching Outfield Players 5 i trener z COP 15 razem działają jak dwóch trenerów z COP 10 lub jeden z COP 20. Wydaje się też, że asystent nie ma większego wpływu na trening niż zwykły trener. Asystent ma znaczenie w Holiday Mode, a także (być może) na młodzików awansowanych z akademii, ale poza tym wydaje mi się, że nie robią nic więcej niż zwykły trener.

 

Jedynym, kto ma jakiś profit z redukcji reżimów, to sami trenerzy. Tak jak piłkarze, trenerzy (i asystenci) mają swoje CA i PA i poprawiają (lub osłabiają) swoje atrybuty co jakiś czas. Zmniejszając ilość przypisanych trenerowi reżimów, zwiększamy rozwój trenera. Istnieje ścisła zależność ? im mniej reżimów przypisanych trenerowi, tym szybciej się on rozwija, chociaż wiek ma tu duże znaczenie (młodzi trenerzy rozwijają się szybciej niż starzy).

 

Part Time v Full Time

 

To była trudna część testu ? nie znalazłem żadnego edytora, który zmieniałby tę część kontraktu. Wciąż grając AC Horsen, pozmieniałem zawodników i trenerów i zacząłem grę mając wszystkich na ?part time?. Rozegrałem sezon kilkukrotnie i odnotowałem średni wzrost umiejętności o 1,67%, przy średnim wzroście ?fulltimeowców? o 2,73%. Wynik nie jest miarodajny, ponieważ na wynik mogło wpłynąć wiele czynników losowych, gdy zaczynałem nową grę. Ciekawe wyniki dały testy fulltimowych graczy w połączeniu z parttimeowymi trenerami (wzrost średnio o 2,47%) i odwrotnie ? graczy amatorów z profesjonalnymi trenerami (wzrost średnio o 1,74%).

Wniosek ? w pierwszej kolejności lepiej proponować profesjonalny kontrakt piłkarzom, a w dopiero w drugiej ? trenerom.

 

Wielkość składu.

 

Na potrzeby tego testu ściągnąłem do drużyny masę darmowych graczy, aż osiągnąłem 50-osobową kadrę. Jak już wspominałem, 25-osobowy skład rozwijał się średnio o 2,73% w ciągu sezonu. Pełna kadra osiągnęła średni wzrost o 2,69%. Różnica jest zbyt mała, aby mogła mieć jakiekolwiek znaczenie i być może bardziej zależy od słabości graczy, których sprowadziłem.

 

Czy słaby trener pogarsza dobrego trenera?

 

Absolutnie nie. Dodawanie trenerów zawsze pomaga. Oczywiście im gorszy trener, tym mniejsza poprawa, ale nawet zły trener z 5 pkt. w COP poprawi wasz trening.

 

Coaching Style

 

Jak trener fitnesu poradzi sobie z treningiem umiejętności, a jak z treningiem sprawnościowym poradzi sobie specjalista od techniki? Właściwie nie ma różnicy ? trener techniczny jest tak samo dobry w ćwiczeniach kondycyjnych, jak trener fitnessu i vice versa. Jedyna różnica w ?rodzaju? trenera to różnica między Coaching Outfield Players a Coaching Goalkeepers.

 

Jakie inne atrybuty mają wpływ na trenera?

 

Adaptability,Man Management, Motivating, Physiotherapy, Determination, Tactical Knowledge, Judging Ability, Judging Potential and Level of Discipline nie dają żadnej różnicy.

 

Working with youngsters wypadło ciekawie w testach. Była mała poprawa umiejętności graczy przy wysokiej wartości tego atrybutu, ale nie tylko młodziki spisywały się lepiej. Wygląda na to, że trenerzy mający wysokie WWY mają pozytywny wpływ na wszystkich graczy, którzy nie grają regularnie w pierwszym składzie. Jeżeli lubisz mieć szeroką ławkę, ta cecha ma ogromne znaczenie.

 

Formacja oraz styl gry nie mają absolutnie żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
A do Twojej taktyki mam pytanko - jakim cudem napastnicy są FR i FL, skoro prawie cały czas są w środku boiska? No i , jak rozumiem, można na tych pozycjach posadzić zwykłych FC /SC (bocznych napastników w Cmie nie za wielu...)?

Można, aczkolwiek to zależy od zadań. Najlepsi są tu zawodnicy w typie T. Henry'ego (i podobnie do niego grają), ale można też wystawić dryblasa i zobaczyć jak się sprawdza. Link do mojego opisu dałem w poprzednim poście, mam jeszcze opis mojego kumpla:

Taksę którą tu opisuje to 442plymouth jest to "lekko" zmodyfikowany 442diament.

Podstawową rzeczą jest to aby mieć wyrównany zespół bez słabych punktów,

nie musi być gwiazd. Opiszę teraz typy zawodników na dane pozycje:

 

GK - jest to ważna postać nie musi być to gwiazda ale zdecydowanie równy zawodnik mój typ : Westerveld

DLR - podstawą jest szybkość, wytrzymałość, waleczność taki np.: Lizarazu

DC - najlepsz połączenie to dobrze czytający grę - myślący zawodnik taki Maldini i szybki,

świetny w powietrzu odbiorze niekoniecznie myślący taki Taribo West, najlepiej by było mieć dwóch szybkich, myślących

ale ta pierwsza dwójka wystarczy spokojnie na DC.

DMC - jednym słowem musi umieć wszystko dobrze by też było żeby był kapitanem moje typy :Vieira,

Mendieta, Gerrard, Emerson..........

MLR -wytrzymały, szybki, świetny drybler -Marc Overmars, Ariel Ortega.

AMC - nie ma reguły u mnie sprawdzili się - Kerr, Szymkowiak.

FLR - musi być to para taka jak Nihat z Kvacevicem, Kuźba z Żurawskim, Saviole i Kluivert.

 

Tą taktyką można zdobyć wszystko, właściwie nie wiem czego nie można, ale jest jedna mała wada:

skrzydłowi przeciwnika mają za dużo miejsca i dlatego trzeba mieć świetnych bocznych obrońców.

W 442plymouth atakuje cała drużyna i cała się też broni więc trzeba mieć wytrzymałych zawodników,

waga treningu też jest nie mała.

Trzeba również pamiętać że ta taksa zrobiona jest po to aby atakować choć ma niezłe zabezpieczenie

obronne.

Odnośnik do komentarza

Na razie sprawdziłem tą taktykę w kilku meczach na próbę i wszystkie wygrałem. Wyniki bez szału (2-1, 3-1, 2-0), ale test nie jest miarodajny, bo mam naprawdę silny skład (i zniżkę formy na dodatek :P).

 

W opisie trochę odrzucają mnie... nazwiska. Skład Westerveld-Lizarazu-Maldini-West-(Tu jakiś DC pokroju Cannavaro)-Vieira-Overmars-Ortega-Kerr-Saviola-Kluivert. Nie brzmi jak skład FC Leszczyków Dolnych. Jeśli będę testował tą taktykę, to raczej klubem z niskiej ligi (do tego słabym klubem nawet jak na daną ligę).

 

nie musi być gwiazd

 

Jako fan Bayernu Monachium uważam, że Lizarazu to jeden z 3 najlepszych DL'ów w CM3 (każda wersja, chyba że nowe bazy danych, ale to raczej oczywiste :D). Czyli to raczej gwiazda... :P

Odnośnik do komentarza

Kumpel użył nazwisk gwiazd, żeby pokazać jaki typ piłkarza sprawdza się na danej pozycji w tej taktyce, czy też inaczej - dla jakich piłkarzy ta taktyka była przeznaczona. Przykład: jeśli masz wolnych bocznych obronców - zapomnij. Oczywiście można było podać skład z CM, ale nie każdy się orientuje jakimi atrybutami cechuje się 11 Plymouth Argyle z CM3 kiedy ta taksa powstawała:

  • Brian McGlinchey (DL) - piekielnie szybki i groźny w ataku
    John(James) Smith (DC) - gwiazda CM3, grywal nawet w reprezie Anglii
    Mike Duff (DR) - killer na obronie, szyki i waleczny
    Richie Wellens (DMC) - wyciągnięty z MU, bo przegrywał z Davidsem i Keane, ale okazał się lepszy
    Kevin Kilbane (AML) - czarował asystami, choć pozornie bez jakiegoś błysku
    Marc Anthony (FL) - król strzelców w każdej lidze (nawet Premiership!)

Jak widać było tu paru piłkarzy którzy w rzeczywistości później otarli się o kadry swoich krajów (McGlinchey i Duff w Irlandii Północnej, Kilbane w Irlandii), ale w CM3 nie dostali powołania nawet z mistrza Anglii ;) Cóż taka to była gra, ale fakt faktem że taksa powstała żeby maksymalnie wykorzystać możliwości ww. zawodników, którzy grali w Plymouth przez kilka sezonów (większość od awansu z Div3 do PRM). McGlinchey jako jedyny z ww. grał kiedykolwiek w Plymouth. Piękna to była kariera, teraz została mi "tylko" taksa.

 

Co do samej taksy, to jest przeznaczona raczej dla dobrych zawodników, gdyż słabi (ci z niższych lig) nie zawsze dobrze radzą sobie ze złożonymi zadaniami. Do tego zauważyłem, że czasem piłkarze potrzebują trochę czasu żeby przestawić się na ten system gry, w czym wydatnie pomaga odpowiedni trening. Ja zwykłem grać "na van Gaala", czyli stosuję jeden system traningów i gdzie tylko się da powyższą taktykę ;)

Odnośnik do komentarza

No i takich graczy rozumiem ;). Niestety, na razie nie będę tej taktyki próbował, bo gram swoim Sandhausen i nie mam ani jednego FL/FR (a właśnie sprzedałem AM/F LRC). Juz trochę sezonów siedzę, więc pewnie niedługo zacznę czymś nowym i wtedy spróbuję. Oczywiście w Bundeslidze :P.

Odnośnik do komentarza

czaapaa - jak znasz jakiś serwer gdzie te taksy za szybko nie znikną, to w tam uploaduje (w rapidshare wszystko znika po max tygodniu :/ ), a jak nie - podaj maila na priwie to podeśle.

 

Z resztą Mikhailo podał dobrego linka. Brakuje tam tylko FuryofTheBeast, którą też mogę szybko podesłać jak ktoś chce ;).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy później...

Stosunkowo niedawno chyba powstała nowa taktyka co zowie się Game Over (sciagnalem z forum champman0102). Jak dla mnie miazga totalna :) Ustawienie 442, nie jest `centralized`, jest po prostu inteligentnie, super ustawiona. Jedyne co zmieniam, to wyłączam free role dla lewego napastnika i resztę zostawiam jak jest w oryginale. Wymiata w każdej drużynie, czy to w Premier League czy w Conference.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Uploadowałem 5 (moim zdaniem) najlepszych taktyk (sprawdzałem wszystkie na tapanified march update). Dam krótki opis:

 

http://rapidshare.com/files/227846573/tasky.rar.html

 

WWW2 Hard tackling - jedna z lepszych taktyk jakimi grałem, tylko że wolno się rozkręca. Zacząć nią od początku sezonu i wygrywacie wszystko, napastnik strzela po 50 goli w sezonie

SW23311 - jak napisał Blaze, ta taktyka miażdży, moim zdaniem porównywalna z WWW2

442 tapani _as2 - REWELACJA. Najlepsza taktyka 442 jaką widziałem. Koniec z formacjami z kosmosu - zwykłe 442 które daje radę wszędzie. (aczkolwiek jak chcecie 10 razy z rzędu wygrać LM to polecam inne taktyki). Jedyna taktyka z tu podanych, której nie uznaję za czit.;)

ANON_RURU - Wspaniała taktyka. Na champmanie można znaleźć coś a la testu - koleś gra psv od bodaj stu sezonów i nigdy nie przegrał meczu (ja co prawda czasem przegrywałem, ale rzadko)

FuryOfTheBeast - kolejna "prawie" normalna taktyka (4231), sprawdza się znakomicie. Teraz hulam na niej swoim sandhausen (awans do 1 bundes, zwycięstwo w uefa cup, 3x mistrz bundes, 2x LM, puchar niemiec wygrany 2 razy, superpuchar wygrany 3 razy).

 

Oczywiście nie zapominajcie o dobrych zawodnikach ;). Taksa + dobry skład i nie ma co zbierać :D.

 

Witam :) dawno tu nie zaglądałem, a tu nagle tyle wspomnień: Blaugrana, Kynio, Elf....

 

Generalnie na Champmanie jest cały dział poświęcony taktykom, gdzie ludzie wstawiają najróżniejsze taktyki.

Z tego co wiem, chyba są już 3 "ultimate packi" taks, każdy może coś wybrać.

 

Ja do tej pory jestem dumny ze swojej autorskiej taksy (3-1-4-1-1), którą - jak może niektórzy pamiętają - sporo wygrałem. Niestety, mój braciszek (tak, tak, gramy już razem ponad 7 lat....) ściągnął sobie WWW2 i moja dominacja się skończyła. Próbowałem różnych odpowiedzi, aż w końcu spasowałem i użyłem SW2331, no i odzyskałem stracone pozycje :) Taksę uważam za totalny czit - wszystko jedzie środkiem, ale jest rzeczywiście niesamowita.

 

Wszystkie 5 taks to naprawdę niezłe killery. Co do tego ANON_RURU i PSV, to wyszło w końcu że koleś oszukiwał,

bo dogrywał grę po każdym przegranym meczu, co i tak nie umniejsza faktu, że anon jest dobry.

 

Ostatnio braciak znowu coś wymyślił/ściągnął, i miał sezon konia - mistrz/LM/puchar Włoch.... Jeżeli to się powtórzy, to będę musiał coś pozmieniać. Zastanawiające jest to, że kiedy już człowiekowi wydaje się, że dochodzi do ściany, i nic lepszego już nie wymyśli, to nagle się okazuje, że przeciwnik wyciąga jeszcze grubszą pałkę :)

Odnośnik do komentarza

Bawi się jeszcze ktoś z was w wymyślanie własnych taktyk?

Ja nie mogę się przełamać co do gry cudzą taksą i wciąż staram się wymyślić coś nowego.

W związku z tym pytanie do maniaków:

Czy dajecie zawodnikom, którzy mają na ekranie taktyki strzałki, polecenie indywidualne "Forward Runs"?

Jak to się u was sprawdza?

Osobiście ostatnio zrezygnowałem z tego polecenia u bocznych obrońców (mają strzałki na DM) i zauważyłem znaczną poprawę w ich grze zarówno w defensywie, jak i w ataku.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Bawię się nadal. Choć aktualnie to upłynęło sporo czasu w Wiśle od kiedy stworzyłem coś mocnego, no i aktualnie w M'gladbach gram ustawieniem sprzed dwóch lat bodaj, kiedy jeszcze kierowałem Herthą. Pierwszy raz udało mi się wtedy obronić prymat w LM. A teraz w Borussi M-G już obroniłem tytuł Mistrza Niemiec. Ustawienie to prezentuje się tak: DC, DC - DMC - ML, MC, MC, MR - AMC, AMC - SC. Nie wiem jak w innych ligach, ale w Niemczech spisuje się wyśmienicie. Pomimo ofensywnego nastawienia, drużyna traci mało bramek, w aktualnie zakończonym sezonie straciłem w lidze bodaj 32 bramki, do daje średnią poniżej 1 gola straconego na spotkanie. Na życzenie mogę taktykę wrzucić na jakiś serwer.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...