Skocz do zawartości

Czwarty dzień mnicha


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet towarzystwo najwybitniejszych szkoleniowców może w końcu zmęczyć, zwłaszcza gdy do grona osadzonych dołączył Jerzy Władysław E. i zaczął zanudzać wszystkich bez wyjątku opowieściami o tym, jak to zdobyłby z Polską mistrzostwo świata, gdyby nie przekręcili go sędziowie w meczu z Koreą Południową. Doszło do tego, że paru niezwykle sympatycznych recydywistów sfingowało bijatykę na spacerniaku, byle tylko trafić na parę tygodni do karceru i odpocząć od Jerzowładysławowych dywagacji. Przy okazji oberwało się Leszkowi M., no, ale w jego przypadku każda okazja była dobra.

 

Aby oderwać myśli od futbolu, a i od świadomości tego, że czeka mnie pierwsza w życiu Gwiazdka za kratkami, zająłem się działalnością charytatywną. Jeden z moich współlokatorów był wielkim fanem amerykańskiego rapu z Zachodniego Wybrzeża i marzył o tym, by móc rozumieć, o czym śpiewają jego idole. Nie wydawało mi się, by nauczenie go tych dwóch tuzinów słów, jakie pojawiały się w gangsterskich przebojach, przerastało moje możliwości, i już po paru dniach strażnicy zamiast swojskiego "Spierdalaj, cwelu" słyszeli za swoimi plecami "Fakju, man", wymawiane z nienagannym akcentem z South Central.

 

Aby odwdzięczyć się mi za tę przysługę, mój współlokator zrobił mi wspaniały prezent pod choinkę — na podarowanym przez "Amnesty International" świetlicowym zestawie komputerowym sporządził dla mnie wiarygodniejsze od prawdziwego zaświadczenie o ukończeniu kursu FIFA PRO w elitarnej akademii piłkarskiej Chongjin Changongcha w Korei Północnej. Mieliśmy z tego sporo śmiechu, ale po zgaszeniu świateł uświadomiłem sobie, że przecież dowiedziałem się we Wronkach tak wiele na temat nowoczesnego futbolu, iż zapewne w rzeczonej Korei Północnej mógłbym uchodzić za piłkarski autorytet. Na uczelnię nie miałem co wracać z wyrokiem w papierach i nagle w mojej głowie zaczął kiełkować szalony z pozoru pomysł...

 

Grudzień 2005

 

Transfery (Polacy):

 

1. Marcin Kuźba (28, ST; Polska: 6/2) z Wisły do HJK za 6.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Guilherme (31, ST; Brazylia: 7/1) z Botafogo do Morelii za 1.500.000 funtów

2. Kléber (30, ST; Brazylia) z Amériki (MEX) do River za 1.200.000 funtów

3. Mauro Cantoro (29, DM; Argentyna) z Wisły do River za 975.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Aston Villa [+0]

Białoruś: BATE [+3] (M)

Czechy: Slavia Praga [+2]

Francja: Bordeaux [+0]

Hiszpania: Barcelona [+1]

Niemcy: Bayern [+4]

Polska: Wisła [+10]

Rosja: — [+0]

Słowacja: Nitra [+3]

Ukraina: Szachtar [+7]

Włochy: Juventus [+7]

 

Polskie kluby w pucharach:

 

Liga Mistrzów

Grupa G: Wisła (1:0 z Fenerbahçe)

 

Reprezentacja Polski:

brak

 

Ranking FIFA: 1. Meksyk (898), 2. Brazylia (882), 3. USA (864), 21. [+4] Polska (726)

Odnośnik do komentarza

Bellissimo Canto Il Professore! :)

 

Prof. pewnie by został szefem PZPN, gdyby tylko w FM taka opcja była dostępna, a tak zostanie jedynie jego prezesem honorowym, oczywiście, po wyjściu na niczym nie skrępowaną wolność.

 

BTW: stawiam na Rosję lub Białoruś, gdzie ban wykonywania zawodu nie będzie obowiązywał :)

Odnośnik do komentarza

8 stycznia 2006 drzwi zakładu karnego we Wronkach zatrzasnęły się za mną po raz ostatni i znów byłem wolnym człowiekiem. Wolnym w sensie "bez pracy, mieszkania oraz perspektyw". Na parę tygodni przygarnął mnie do siebie jeden ze znajomych, ale uprzedził, żebym za bardzo nie przyzwyczajał się do nowego lokum. W Polsce nie miałem czego szukać, więc wieczorem poszedłem do kafejki internetowej z mocnym postanowieniem wykorzystania świeżo nabytych kwalifikacji. CV wraz ze skanem północnokoreańskiego dyplomu powędrowały na cztery strony świata i pozostało mi tylko czekać.

 

Czekać...

 

Czekać...

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2006

 

Transfery (Polacy):

 

1. Andrzej Niedzielan (26, ST; Polska: 11/5) z NEC do Lille za 2.700.000 funtów ®

2. Jakub Błaszczykowski (20, D/WB/AMR; Polska: 2/0) z Wisły do Portmsouth za 1.200.000 funtów

3. Radosław Sobolewski (29, DM; Polska: 11/2) z Wisły do Málagi za 1.100.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Fernando Llorente (20, ST; Hiszpania U-21: 2/2) z Athletiku do Barcelony za 15.250.000 funtów ®

2. Esteban Cambiasso (25, DM; Argentyna: 21/1) z Interu do Man Utd za 11.500.000 funtów

3. Carlos Tevez (21, AM/FC; Argentyna: 12/2) z Corinthians do Milanu za 10.750.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Chelsea [+1]

Białoruś: BATE [+3] (M)

Czechy: Slavia Praga [+2]

Francja: Nantes [+3]

Hiszpania: Barcelona [+6]

Niemcy: Bayern [+1]

Polska: Wisła [+10]

Rosja: — [+0]

Słowacja: Nitra [+3]

Ukraina: Szachtar [+7]

Włochy: Juventus [+9]

 

Polskie kluby w pucharach:

brak

 

Reprezentacja Polski:

brak

 

Ranking FIFA: 1. Meksyk (927), 2. Francja (872), 3. USA (864), 23. [-2] Polska (680)

Odnośnik do komentarza

Yyy... Rewelacja. Przyznaję - szkoda, że teraz wszystko będzie po staremu; opisany mecz, kolejny, podsumowanie miesiąca, etc. Piszę szkoda, bo do tej pory stworzyłeś coś absolutnie rewolucyjnego. Gdyby udało się w tym klimacie utrzymać opowiadanie...

 

Pozdrawiam, będę czytał - mimo, że po normalnemu :> - i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
... Aby oderwać myśli od futbolu, ...zająłem się działalnością charytatywną. Jeden z moich współlokatorów był wielkim fanem amerykańskiego rapu z Zachodniego Wybrzeża i marzył o tym, by móc rozumieć, o czym śpiewają jego idole. Nie wydawało mi się, by nauczenie go tych dwóch tuzinów słów, jakie pojawiały się w gangsterskich przebojach, przerastało moje możliwości, i już po paru dniach strażnicy zamiast swojskiego "Spierdalaj, cwelu" słyszeli za swoimi plecami "Fakju, man", wymawiane z nienagannym akcentem z South Central.

 

:respekt: Mistrzu!

czy można zapisać się na kurs z "akcentem"? :good:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...