Skocz do zawartości

Czwarty dzień mnicha


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ze snu zbudził mnie huk przelatujących korytarzem drzwi wejściowych. Poderwałem się w zmiętej pościeli, wytrzeszczonymi nieprzytomnie oczami wpatrując się w matowe wyloty luf. Dwóch funkcjonariuszy w kominiarkach wprawnie wywlekło mnie z łóżka i rzuciło na podłogę, a trzeci niezwłocznie skuł mi ręce na plecach.

 

— ...co powiesz, może być użyte przeciwko tobie — wyrzucił z siebie z szybkością karabinu maszynowego. Zostałem postawiony na nogi i szybko zrewidowany, podczas gdy z szuflad sypały się przeglądane przez innych policjantów fanty. Dowodzący operacją oficer spojrzał na mnie ponuro:

 

— No, proszę, jak to pozory mylą, nawet nie wygląda na aferzystę — mruknął, po czym sięgnął po krótkofalówkę. — Tu Miś Uszatek, tu Miś Uszatek, zatrzymaliśmy "Doktora" z Cracovii, zaraz ruszamy do Wrocławia. — Odwrócił się do podwładnych. — Zabrać go na dół, w prokuraturze oduczą go handlowania meczami.

 

— K***aaaaaa, człowieku!!! — zawyłem rozpaczliwie, gdy wyprowadzono mnie na korytarz. — Ja jestem Profesorem, nie "Doktorem"! Czy ja k***a wyglądam jak Stefan Majewski???

 

Na klatce schodowej cicho szumiała kamera TVN24.

 

FM: 6.0.3 75482

DB: Normal

Ligi NORMAL (22/11): Anglia (1-2), Białoruś (1-2), Czechy (1-2), Francja (1-2), Niemcy (1-2), Hiszpania (1-2), Polska (1-2), Rosja (1-2), Słowacja (1-2), Ukraina (1-2), Włochy (1-2)

Ligi BASIC: Brak

Zachowani piłkarze: Brak

Pliki EDT: Bomboniera MEGA SUPA 1.0 © Prof 2007

Zasady: ProfHC © Prof 2007

Odnośnik do komentarza

Z wielkim :* dla modów za cierpliwość dla starego dziada (niczego już nie kasować :D). Opek restartnięty po tym, jak pierwotna konfiguracja pokonała procek i RAM.

 

Polskiemu wymiarowi sprawiedliwości jedno można było oddać — nie dochodziło w nim do pomyłek sądowych, a do więzień trafiali wyłącznie przestępcy. Gdy tylko wrocławscy prokuratorzy zorientowali się, że dzielni funkcjonariusze z grupy specjalnej zatrzymali niewłaściwego człowieka, do akcji przystąpiło policyjne laboratorium. Po ustawowych 48 godzinach sędzia miał przed sobą niezbite dowody świadczące o mojej ścisłej współpracy z "Fryzjerem", łącznie ze zdjęciami z naszych wspólnych biesiad w słynnej "Borowiance". Gdy prokurator przedstawiał sędziemu listę przestępstw, o jakie byłem podejrzewany, robił to tak przekonująco, że sam niemalże mu uwierzyłem. Sędzia bez wahania zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego ograniczenia wolności, by zapobiec próbom matactwa z mojej strony, a ambitny prokurator mógł nacieszyć się swoim kwadransem sławy w ogólnopolskich mediach elektronicznych.

 

Lipiec 2005

 

Transfery (Polacy):

 

1. Bartosz Karwan (29, AMR; Polska: 22/4) z Legii do Wigan za 725.000 funtów ®

2. Rafał Grzelak (23, AML; Polska) z Pogoni do Legii za 650.000 funtów

3. Marcin Bojarski (27, AMRL/FC; Polska) z Cracovii do Korony Kielce za 275.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Sanli Tuncay (23, AMLC/FC; Turcja: 26/6) z Fenerbahçe do Liverpoolu za 5.500.000 funtów ®

2. Aleksandr Kierżakow (22, ST; Rosja: 30/6) z Zenitu St.Petersburg do Feyenoordu za 5.250.000 funtów

3. César Delgado (23, FC; Argentyna: 2/0) z Cruz Azul do Atlético Madryt za 4.900.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: — [+0]

Białoruś: Torpedo Żodino [+2]

Czechy: — [+0]

Francja: Sochaux [+0]

Hiszpania: — [+0]

Niemcy: — [+0]

Polska: Amica [+2]

Rosja: CSKA Moskwa [+3]

Słowacja: Trenčin [+0]

Ukraina: Szachtar [+2]

Włochy: — [+0]

 

Polskie kluby w pucharach:

 

Puchar Intertoto

1. runda: Lech (2:0, 1:2 z Araratem), Pogoń (1:3, 1:3 z WIT-Georgią)

2. runda: Lech (2:0, 1:2 z Bangor City)

3. runda: Lech (1:1, 0:1 z Aigaleo)

 

Reprezentacja Polski: brak

 

Ranking FIFA: 1. Meksyk (937), 2. Brazylia (910), 3. USA (894), 21. [—] Polska (768)

Odnośnik do komentarza

Miesiąc we wrocławskim areszcie wydobywczym złamałby każdego, zwłaszcza gdy w połowie miesiąca cele zapełniły się neonazist..., tfu, niewinnymi kibicami Śląska, zatrzymanymi za zabawę w rzymskich legionistów. Co prawda spotkałem dzięki temu po latach paru znajomych z CM Forum, ale ogólnie rzecz biorąc nie było to przeżycie, jakie pragnąłbym jeszcze kiedyś powtórzyć. Na którymś z kolei przesłuchaniu załamałem się i przyznałem do wszystkiego. Opowiedziałem o przekupywaniu zawodników i demoralizowaniu arbitrów, ze szczególną starannością kreśląc sieć korupcyjnych powiązań, jaką opleciona była warszawska Legia. Prokurator nie posiadał się ze szczęścia i w zamian za tak daleko posuniętą współpracę obiecał mi możliwie łagodny wymiar kary. Zgodziłem się na wyrok bez procesu, a sędzia wycenił moje zasługi dla polskiego futbolu na sześć miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności i dziesięć lat zakazu pracy w sporcie, wliczając na poczet kary dwa miesiące spędzone w przytulnym, dolnośląskim areszcie.

 

Sierpień 2005

 

Transfery (Polacy):

 

1. Arkadiusz Onyszko (31, GK; Polska: 2/0) z OB do Brøndby za 1.200.000 funtów ®

2. Marcin Baszczyński (28, D/WBR; Polska: 23/0) z Wisły do Marseille za 1.200.000 funtów

3. Piotr Włodarczyk (28, ST; Polska: 4/2) z Legii do ADO Den Haag za 675.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Vincenzo Iaquinta (25, ST; Włochy: 4/0) z Udinese do Liverpoolu za 5.250.000 funtów

2. Steed Malbranque (25, AMRC; Francja U-21: 1/0) z Fulham do Panathinaikosu za 3.500.000 funtów

3. Georgios Samaras (20, ST; Grecja) z Heerenveen do Wigan za 3.200.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Sunderland [+0]

Białoruś: BATE [+0]

Czechy: Slavia Praga [+2]

Francja: Strasbourg [+1]

Hiszpania: Sevilla [+0]

Niemcy: Werder Brema [+0]

Polska: Legia [+3]

Rosja: CSKA Moskwa [+6]

Słowacja: Bańska Bystrzyca [+6]

Ukraina: Szachtar [+2]

Włochy: Treviso [+0]

 

Polskie kluby w pucharach:

 

Liga Mistrzów

3. faza kw.: Wisła (0:1, 1:0 rz.k. z Brugią)

 

Puchar UEFA

2. runda kw.: Groclin (1:1, 1:0 z Atlantasem), Wisła Płock (1:0, 1:2 z Halmstad), Legia (3:0, 1:1 z Sopronem)

 

Reprezentacja Polski:

15.08.2005 TOW Polska — Serbia 0:2

 

Ranking FIFA: 1. Meksyk (937), 2. Brazylia (910), 3. USA (894), 24. [-3] Polska (744)

Odnośnik do komentarza
Miesiąc we wrocławskim areszcie wydobywczym złamałby każdego, zwłaszcza gdy w połowie miesiąca cele zapełniły się neonazist..., tfu, niewinnymi kibicami Śląska, zatrzymanymi za zabawę w rzymskich legionistów. Co prawda spotkałem dzięki temu po latach paru znajomych z CM Forum, ale ogólnie rzecz biorąc nie było to przeżycie, jakie pragnąłbym jeszcze kiedyś powtórzyć.

 

:rotfl:

 

Prof jak wino ;) . Każde nowe opowiadanie jest lepsze od poprzedniego.

 

Przedwczesne :kutgw: . Czekamy na wybór klubu

Odnośnik do komentarza

Na sporą ironię zakrawał fakt, iż polski wymiar sprawiedliwości dla działaczy sportowych przeznaczył jedno ze skrzydeł obiektu we Wronkach. Gdy wysiadałem z radiowozu, którym dostarczono mnie do owej zacnej stodoły Temidy, nuciłem więc sobie zawadiacko pod nosem "Duże więzienie i małe domki...", lecz przed oczyma miałem co bardziej malownicze sceny ze "Skazanych na Shawshank", zwłaszcza te rozgrywające się pod prysznicem. Prowadzony do celi, podświadomie oczekiwałem okrzyków w stylu "Świeże mięsko!" czy "Jak się masz, ślicznotko", tymczasem gdy tylko stanąłem na korytarzu, powitał mnie pełen respektu pomruk i miarowe łomotanie metalowymi miskami w kraty. Nic z tego nie rozumiałem, tym bardziej że gdy klawisz wepchnął mnie do celi, trzech sympatycznych obywateli o wymiarach dwa metry na dwa metry, pokrytych od stóp do głów tatuażami, z respektem zrobiło mi miejsce przy stole, zapraszając na najlepszą spośród czterech prycz. Moje spojrzenie zatrzymało się na pierwszej stronie porannego wydania "Gazety Wyborczej". Ociekający tuszem nagłówek krzyczał kobylastymi literami: "Przełom w sprawie korupcji w polskim futbolu! Zarząd Legii Warszawa zatrzymany dzięki zeznaniom 'Profesora'. "Elka" w trzeciej lidze?".

 

— Jakbyś czegoś chciał, proś śmiało — rzucił na odchodnym klawisz i odszedł wolnym krokiem w głąb korytarza, pogwizdując wesoło melodię, którą po paru sekundach podchwycił cały blok. "Bo w nienawiści do tej drużyny tak wychowano, wychowano nas...".

 

Wrzesień 2005

 

Transfery (Polacy):

 

1. Wojciech Łobodziński (22, AMRC/FC; Polska U-21: 2/0) z Zagłębia do Jablonca za 300.000 funtów

2. Mateusz Bąk (22, GK; Polska) z Lechii Gdańsk do Jablonca za 40.000 funtów

3. Tadeusz Bartnik (27, DLC; Polska) z Ruchu Chorzów do Victorii Žižkov za 18.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Fabão (29, DC; Brazylia) z São Paulo do Cruzeiro za 2.700.000 funtów

2. Oscar Eduardo Villarreal (24, AMLC/FC; Kolumbia) z Amériki De Cali do Palmeiras za 2.100.000 funtów

3. Mohammed Qasim (23, DRC; ZEA) z Al-Ahli (ZEA) do Al-Ain za 650.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Chelsea [+1]

Białoruś: BATE [+3]

Czechy: Sigma Ołomuniec [+0]

Francja: Bordeaux [+2]

Hiszpania: Villarreal [+0]

Niemcy: Bayern [+2]

Polska: Wisła [+1]

Rosja: CSKA Moskwa [+11]

Słowacja: Bańska Bystrzyca [+2]

Ukraina: Szachtar [+0]

Włochy: Treviso [+0]

 

Polskie kluby w pucharach:

 

Liga Mistrzów

Grupa G: Wisła (1:2 z Lyonem. 1:2 Fenerbahçe)

 

Puchar UEFA

1. runda: Groclin (0:1, 0:3 z Sampdorią), Wisła Płock (2:1, 1:3 z Dnipro), Legia (1:1, 0:1 z Middlesbrough)

 

Reprezentacja Polski:

03.09.2005 EMŚ Gr6 Polska — Austria 3:1

07.092005 EMŚ Gr6 Polska — Walia 1:2

 

Ranking FIFA: 1. Meksyk (941), 2. USA (909), 3. Brazylia (892), 26. [-2] Polska (726)

Odnośnik do komentarza
Nic z tego nie rozumiałem, tym bardziej że gdy klawisz wepchnął mnie do celi, trzech sympatycznych obywateli o wymiarach dwa metry na dwa metry, pokrytych od stóp do głów tatuażami, z respektem zrobiło mi miejsce przy stole, zapraszając na najlepszą spośród czterech prycz. Moje spojrzenie zatrzymało się na pierwszej stronie porannego wydania "Gazety Wyborczej". Ociekający tuszem nagłówek krzyczał kobylastymi literami: "Przełom w sprawie korupcji w polskim futbolu! Zarząd Legii Warszawa zatrzymany dzięki zeznaniom 'Profesora'. "Elka" w trzeciej lidze?".

 

— Jakbyś czegoś chciał, proś śmiało — rzucił na odchodnym klawisz i odszedł wolnym krokiem w głąb korytarza, pogwizdując wesoło melodię, którą po paru sekundach podchwycił cały blok. "Bo w nienawiści do tej drużyny tak wychowano, wychowano nas...".

 

:rotfl:

 

Co dalej? Co dalej?

Odnośnik do komentarza

@Feanor: Zapraszam na widzenia

@wenger: A fuj!

 

Radość we wronieckim zakładzie penitencjarnym nie trwała długo, gdyż zdarzyło się to, co zdarzyć się musiało. Na nadzwyczajnym zjeździe PZPN prezes Listkiewicz z zatroskaną miną wygłosił długie przemówienie, którego osią przewodnią było stwierdzenie, iż za przewiny pojedynczych ludzi nie mogą być karane tak zasłużone kluby jak najpopularniejsza w Polsce i za granicą warszawska Legia. Zebrani nagrodzili to wystąpienie burzliwymi brawami na stojąco, siedem razy przerywając je uprzednio głośnym skandowaniem "Mi-chał! Mi-chał!". W rekordowym tempie przegłosowana została uchwała o powszechnej abolicji dla klubów zamieszanych w aferę korupcyjną, kolejną uchwałą potępiono prezesa Miklasa za sprzeniewierzenie się zasadom sportowej rywalizacji, na zakończenie zaś zjazd zadecydował, że działacze, trenerzy, piłkarze i sędziowie skazani za korupcję prawomocnymi wyrokami zostaną na czas wskazany w sentencji wyroku wykluczeni ze struktur związku. Warszawskie wydanie "Gazety Wyborczej" piórem redaktora Błońskiego poparło uchwały zjazdu sążnistym artykułem pt. "Prezes Listkiewicz pokazał klasę", na meczu z Górnikiem Łęczna na Żylecie zadebiutowała sektorówka z gotyckim napisem "PZPN" na tle serca gorejącego, a w całej Polsce, od Gdyni przez Kielce do Sosnowca, pito moje zdrowie najprzedniejszą gorzałką. Jeden genialny blef uchronił rozgrywki ligowe przed katastrofą — zostałem nieformalnie uznany za zbawcę polskiej piłki nożnej.

 

Październik 2005

 

Transfery (Polacy):

 

brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Tamer Abdel Hamid (30, DM; Egipt: 28/2) z Zamalku do Al-Ahly za 575.000 funtów

2. Francisco Fuentes (22, AM/FC; Salwador) z Municipalu Limeño do Al-Gharrafy za 425.000 funtów

3. Waleed Salah Abdel Latif (27, AMRC/FC; Egipt: 12/3) z Zamalku do Al-Ahly za 375.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Aston Villa [+0]

Białoruś: BATE [+1]

Czechy: Slavia Praga [+3]

Francja: Bordeaux [+1]

Hiszpania: Sevilla [+4]

Niemcy: Bayern [+1]

Polska: Wisła [+6]

Rosja: CSKA Moskwa [+13] (M)

Słowacja: Nitra [+1]

Ukraina: Szachtar [+4]

Włochy: Juventus [+4]

 

Polskie kluby w pucharach:

 

Liga Mistrzów

Grupa G: Wisła (1:3 z Barceloną)

 

Reprezentacja Polski:

12.10.2005 EMŚ Gr6 Anglia — Polska 1:0

 

Ranking FIFA: 1. Meksyk (932), 2. Brazylia (895), 3. USA (891), 29. [-3] Polska (726)

Odnośnik do komentarza

Abolicja uczyniła ze mnie męczennika za sprawę, który dał się zamknąć do więzienia, byle tylko pogrążyć "najpopularniejszy w Polsce i za granicą klub". Byłem więc we Wronkach postacią rozpoznawalną i należącą do będącego na wymarciu podgatunku "więźniów politycznych". Podczas codziennych zajęć miałem okazję rozmawiać z wybitnymi fachowcami — w więziennej pralni Dariusz W. tłumaczył mi tajniki włoskiego catenaccio, na spacerniaku Wit Ż. i Eugeniusz K. wprowadzali mnie w zawiłości piłkarskich przepisów, a pod prysznicem Bogusław B. z wykorzystaniem mydła marki "Luksja" uczył przyjęcia piłki w deszczu i sztuki gry z kontrataku. Co niedziela rozgrywane były mecze "FC Sprzedający" contra "FC Kupujący", tak więc bez trudu utrzymywałem się w dobrej kondycji. Gdyby nie ograniczenie swobody do murów zakładu karnego bawiłbym się lepiej niż na niejednych wakacjach z Funduszem Wczasów Zakładowych — w uniwersyteckim ośrodku w Kołobrzegu wyjące dzieci i pijani sąsiedzi zza ściany stanowili nieznośne utrapienie, tutaj zaś wystarczyło błagalne spojrzenie, a już któryś z współlokatorów wystawiał głowę z celi i prosił uprzejmie "Zamknąć k**** ryje, pan "Profesor" chce się zdrzemnąć". Jedynym prawdziwie niezadowolonym mieszkańcem bloku "C" był Leszek M., przemykający się nerwowo pod ścianami, co nie chroniło go przed cowieczornymi "Derby Polski" z użyciem lewatywy i sondy do płukania żołądka. Musiałem z zadumą skonstatować, że wiele jest prawdy w popularnym stwierdzeniu, iż w więzieniu nauczyć się można więcej niż na wolności.

 

Listopad 2005

 

Transfery (Polacy):

 

brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Peña (22, D/WBL; Hiszpania) z Barcelony do Al-Ahli (ZEA) za 925.000 funtów

2. Mitar Peković (24, DC; Serbia U-21: 6/0) z Wisły Płock do Al-Ahli (ZEA) za 850.000 funtów

3. Amarildo Belisha (24, MRC; Albania U-21: 20/0) z Vllaznii do Al-Ain za 650.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Aston Villa [+0]

Białoruś: BATE [+3] (M)

Czechy: Jablonec [+1]

Francja: Bordeaux [+1]

Hiszpania: Sevilla [+5]

Niemcy: Bayern [+4]

Polska: Wisła [+9]

Rosja: CSKA Moskwa [+16] (M)

Słowacja: Nitra [+3]

Ukraina: Szachtar [+7]

Włochy: Juventus [+4]

 

Polskie kluby w pucharach:

 

Liga Mistrzów

Grupa G: Wisła (0:2 z Barceloną, 1:1 z Lyonem)

 

Reprezentacja Polski:

12.11.2005 EMŚ B Norwegia — Polska 0:3

16.11.2005 EMŚ B Polska — Norwegia 2:1

 

Ranking FIFA: 1. Meksyk (911), 2. Brazylia (889), 3. USA (872), 25. [+4] Polska (724)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...