Skocz do zawartości

Gry planszowe


Jabol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy później...

Savage Worlds działa trochę jak d&d. To jest podręcznik z mechaniką, do tego dochodzą podręczniki z uniwersami, ale naprawdę ultrałatwo dopasowuje się już istniejące lub własne. Generalnie rzucasz kostkami, jak wyrzucisz 4 lub więcej, masz sukces. W zależności od cexhy rzucasz k4, k6, k8 itp. Tu masz starter z podstawą zasad: http://wydawnictwogramel.pl/download/Jazda%20Probna.pdf

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ostatni piątek.

 

Gra utrzymana w stylu horroru, najlepiej jest grać w sześciu graczy, ale można nawet we dwóch, wtedy jeden gracz jest mordercą, a drugi całą piątką yy.. ofiar? Na początku gry wiadomo kto jest mordercą, ale ten nie pokazuje swojej obecności na mapie od razu, robi to według zasad gry, które na początku są skomplikowane, potem gra się świetnie. Na całą grę składają się 4 rozdziały, każdy 15 tur. W pierwszym morderca musi zamordować jak najwięcej obozowiczów (graczy) lub rozwala chatki, gdzie mogliby się schronić (jest ich 5). Gracze muszą najpierw znaleźć klucze do chatek, a potem do nich dotrzeć i wtedy są bezpieczni, do jednej chatki może wejść maksymalnie dwie osoby, osoba z kluczem i ta, która jest kolorem chatki. Osoby, które zmarły odpadają, a w ich miejsce przybywają nowi obozowicze (kierowani przez "zmarłych" graczy). Drugi rozdział to dzień, a więc morderca jest widoczny i już nie taki straszny, gracze widzą teraz jego aktualne położenie co trzy tury i to oni starają się go złapać. Trzecia tura, zapada zmrok, morderca gania wybrańca, a więc gracza, który był najbliżej niego w momencie 15 tury w III rozdziale, pozostali gracze musza pomagać wybrańcowi, bo śmierć wybrańca to koniec gry. Graliśmy chyba 4 czy 5 razy, zakończenia były różne, ale do IV rozdziału jeszcze nie dotarliśmy ;).

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Carcassonne jest miodne :)

 

Do tego mogę polecić karciankę Najemnicy: Parszywa Drużyna (tą akurat mam, są jeszcze dwie talie, nie pamiętam nazw), ale tam jest dużo interakcji negatywnej, może negatywnie wpłynąć na atmosferę w domu ;)

 

Sam chciałem jeszcze kupić Ashes: Odrodzenie, ale jest dosyć droga i na razie się nie zdecydowałem. Wygląda bardzo ciekawie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Reaper said:

Będę mega oczywisty, ale u mnie w rodzinie od lat hitem są Scrabble i nie ma lepszej gry dla 2 osób :) 

 

A dużo gier próbowałeś? Bo moja kobieta też tak twierdziła, puki miała ograne tylko Scrabble i jakieś Monopole, a teraz już mówi, że nie ma lepszej gry od Carcassonne :D 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, kolek23 napisał:

 

A dużo gier próbowałeś? Bo moja kobieta też tak twierdziła, puki miała ograne tylko Scrabble i jakieś Monopole, a teraz już mówi, że nie ma lepszej gry od Carcassonne :D 

Nienawidzę Carcassonne ;) Jakoś nie jestem w stanie strategicznie sobie poukładać tej gry w głowie, więc tylko się frustruję ;) 

W Scrabble rodzinnie gramy regularnie od jakichś 12 lat, a rodzice we dwójkę sobie też bardzo często rozrzucają, więc tak jak mówię - u nas jest to hit ;) Zresztą kiedyś @Vamiemu pokazałem jak grają najlepsi :matrix: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...