Skocz do zawartości

Gry planszowe


Jabol

Rekomendowane odpowiedzi

Zimna wojna już jest, 7 cudów świata również (pierwszy grany okazjonalnie, jednak zbyt wielki zjadacz czasu, z kolei 7 cudów dobrze robi do dziś :))

 

Nad Carcassone się zastanawiam, zaintrygowała mnie karcianka zaproponowana przez kołka, negatywna interakcja w pojedynkach z żoną zawsze na plusie ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza

Negatywna interakcja jest świetna w Carcassone. Te emocje gdy przejmujesz przeciwnikowi zamek są genialne. Jest to typowo strategiczna rozgrywka. Trzeba sobie układać klocki tak aby na pare kolejek do przodu przynosiły korzyści i w ten sposób zaskakiwać drugiego gracza słysząc "ale jak to?!" :D

Odnośnik do komentarza

Najlepsze gry dla dwoch osob:

Krol i Zabojcy,

7 Cudow Swiata: Pojedynek,

Jaipur,

Schotten Totten,

List Milosny tez spoko sie skaluje, chociaz wieksza frajda przy wiekszej liczbie osob. Idealna w oczekiwaniu na przesiadke na lotnisku.

Lubie tez co-opy typu Eldritch Horror ale to juz wyzsza szkola jazdy (chociaz tytul goraco polecam), tyle, ze w dwojke ciezko jest wygrac.

Carcassone w dwie osoby? To musi byc naprawde nudne ;)

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam, wpadłem po długim okresie czasu i zauważyłem że padła nazwa Zimnej Wojny (Twilight Struggle).

Są tu jacyś fani tej gry, szczególnie z Krakowa? Długo grałem ze swoim współlokatorem i teraz wyjechał i próbuję sobie wychować nowych partnerów do gry (co nie jest łatwe, bo krzywa nauki jest dość stroma :D ). Szukałem, ale nie znalazłem w internecie żadnej polskiej społeczności tej gry. Czułbym się lepiej wiedząc, że ktoś poza mną w Polsce w to gra.

 

Dla tych, co grają, polecam stronkę (być może znaną): https://twilightstrategy.com/. Strategia do tej gry rozbita na czynniki pierwsze, mnóstwo materiałów, każdy aspekt gry i każda karta szczegółowo opisana :)

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Do sprzedania mam podstawkę gry "Magiczny miecz". O taka:

mag_miecz.jpg

(zdjęcie nie moje- z neta, swoje mogę zrobić po południu)

Stan pudełka taki sobie, ale w necie są gorsze ;) Karty i cała reszta to w zasadzie nówka, gra nigdy nie była używana. Plansza raz rozłożona.

Jakby ktoś był zainteresowany, to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Odświeżę temat i polecę Terraformację Marsa. Świetna gra dla kilku osób (dała radę z trzema i pięcioma graczami). Celem jest tytułowe dostosowanie Marsa do życia. Każdy gracz buduje w tym celu swoją korporację, przez co wpływa na globalne warunki klimatyczne. Rozgrywka opiera się na kartach, których jest bardzo dużo. Jest tu trochę przypadkowości, ale zasadniczo doświadczony gracz wygra większość pojedynków, bo dużą rolę odgrywa przyjęta strategia.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jedna z moich ulubionych gier ostatnimi czasy :)

 

Jedynym chyba minusem jest motyw o którym wspomniałeś, możemy zainwestować w pewną taktykę dużą ilość kasy a finalnie nie wylosujemy pasujących nam kart co potrafi być frustrujące.

 

Zdarzyły mi się może z dwie takie gry na przestrzeni 20 jakie ostatnie rozegrałem. Co jednak warto zaznaczyć ja jakimś mistrzem w tej grze nie jestem, także bardziej ogarnięty gracz pewnie na taką sytuacje odpowiednio zareaguje :).

 

Ze swojej strony, również gorąco polecam Terraformację Marsa.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Gdyby ktoś chciał liznąć trochę bitewnego klimatu, poznać najnowszą inkarnację uniwersum Warhammera, lubi gry karciane a jednocześnie czuje się bezpieczniej na planszy, to od ponad roku GW daje taką alternatywę: Warhammer Underworlds. Mniej więcej raz na rok wypuszczany jest zestaw pudełkowy, obecny (niedługo będzie zastąpiony) nazywa się Nightvault. Pudło oferuje przepiękne figurki (niepomalowane) które robione są w technice „easy to build” (nie potrzebują kleju) z dwóch band: Stormcaści (to tacy Space Marines w wersji fantasy) i Thorns of Briar Queen, duchy (kilka innych osobno można dokupić). Wszystkimi można później zagrać w Age of Sigmar, jeśli ktoś chciałby wypłynąć na szerszą, bitewną wodę. Rozgrywka jest szybka (maks godzina), dynamiczna i satysfakcjonująca. 

 

3EB187F8-C0F9-467C-B73C-23FB80887896.thumb.jpeg.715f65c04c8e25fb2c0773aba7ba0ed3.jpeg0AC356F3-A6AE-4FE9-AFEE-4F9637B33C2F.thumb.jpeg.b58d09b24abd76b1ddd7b2e1b7bf437c.jpegE23A3C72-54D6-47CA-A9D2-573FD08EEC01.thumb.jpeg.ba58b9fe7a0a6110a65780d54eabb09e.jpeg

  • Lubię! 8
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przebojem domowym ostatnich tygodni okazał się być sędziwy Talisman, czyli „Magia i Miecz”. Reguły ma to tak proste, że mój ośmiolatek w mig je pojął, a u mnie plusuje jeszcze nostalgia (bo przecież grałem w to trzy dekady temu :) ). No i figsy mogę sobie pomalować, plus jeszcze jeden :)

 

471CE7FF-3229-43E7-8CB1-F7B86E81E4AD.thumb.jpeg.1044f691dac54163b8f6879a26eb2c62.jpeg

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Siemano planszówkowe świry, potrzebuję waszej pomocy

 

Dostałem zadanie przeprowadzenia redakcyjnego testu gier imprezowych (planszowych albo karcianych). Problem polega na tym, że nie za bardzo się na tym rozeznaję. Możecie mi podać kilka/kilkanaście tytułów takich gier? Bo ja wiem, że istnieje Monopoly (ale naczelny stwierdził, że tego nie bierzmy, bo zbyt oczywiste), a oprócz tego Dobble, Dixit i Tajniacy.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hajd napisał:

Siemano planszówkowe świry, potrzebuję waszej pomocy

 

Dostałem zadanie przeprowadzenia redakcyjnego testu gier imprezowych (planszowych albo karcianych). Problem polega na tym, że nie za bardzo się na tym rozeznaję. Możecie mi podać kilka/kilkanaście tytułów takich gier? Bo ja wiem, że istnieje Monopoly (ale naczelny stwierdził, że tego nie bierzmy, bo zbyt oczywiste), a oprócz tego Dobble, Dixit i Tajniacy.

Taboo, może być też zwykła karciana Mafia "podrasowana" wydaniem dedykowanym tej grze.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hajd napisał:

Siemano planszówkowe świry, potrzebuję waszej pomocy

 

Dostałem zadanie przeprowadzenia redakcyjnego testu gier imprezowych (planszowych albo karcianych). Problem polega na tym, że nie za bardzo się na tym rozeznaję. Możecie mi podać kilka/kilkanaście tytułów takich gier? Bo ja wiem, że istnieje Monopoly (ale naczelny stwierdził, że tego nie bierzmy, bo zbyt oczywiste), a oprócz tego Dobble, Dixit i Tajniacy.

Carcassone, Splendor, 6. bierze, Robale, Jungle speed

 

To takie, które mi przychodzą na myśl. 6. bierze jest świetna, a Jungle Speed to w ogóle hit dla mnie, zresztą idealnie się wpasowuje 1 partia w przerwę między kieliszkami wódki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...