Skocz do zawartości

Wódka, wódka, wódka


Abruś

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas naszego wcześniejszego meczu (ze Szwajcarią) Polacy grali towarzyskie spotkanie z Grecją. Przegrali je 1:2 przed własną publiką. Gola dla Polaków strzelił Dawid Jańczyk, napastnik CSKA. Trzeba jednak zauważyć, że od 58 minuty, grali bez jednego zawodnika. Czerwoną kartkę ujrzał Marcin Mięciel. Po tym zdarzeniu Grecy wzięli się ostro do roboty i strzelili im dwa gole. W ostatnim spotkaniu zremisowali z Macedonią 2:2. Bramki strzelili Felipe Luis (Brazylijczyk z polskim paszportem), który na początku nowego sezonu przechodzi z Deportivo do Sunderlandu, oraz Łukasz Piszczek.

 

 

Eliminacje do EURO 2004, Grupa 3 [4/8], 22.03.2003

 

Malafeev - Yanbaev, Sabitov, Taranov, Anyukov - Budyanskiy, Bilyaletdinov, Gusev, Semak © - Bulykin, Sychev

 

Łotysze, do tej pory, wygrali zaledwie jedno spotkanie w naszej grupie. Był mecz z Lichtensteinem, który nie ma żadnych szans na wyjście z grupy. W takim przypadku powinniśmy łatwo przejść przez ten mecz, nie trudząc się przy tym za bardzo. Pierwsza połowa pokazała jednak, że Łotwa nie podda się bez walki i dosyć trudno będzie jej zabrać trzy punkty. Moi piłkarze byli zupełnie bezradni, i żeby zabrać piłkę gospodarzom spotkania, stosowali przede wszystkim wślizgi. Dwa takie zagrania zakończyły się żółtymi kartkami (dla Sabitowa oraz Guseva). Łotwa swoją dobrą grą zdołała nam strzelić jednego gola. Jego autorem był Maris Verpakovskis. Trzeba zauważyć, że Rosjanie grali tak żałośnie, że jeden strzał, który był oddany w pierwszej połowie, był niecelny...

 

Na początku drugiej połowy Sycheva zmienił Pavlyuchenko i to my zaczęliśmy panować na boisku. Zaczęliśmy grać z głową, a moi piłkarze zaczęli konstruować bardzo przemyślane akcje. Niestety mimo tych akcji, nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na pokonanie Kolinka. Konieczna więc była zmiana. Swoją szansę dostał Bendz, debiutant w reprezentacji. Wszedł on za Ivana Taranova. Niecałe dziesięć minut później, udało się strzelić upragnionego gola. Bulykin świetnie zachował się na polu karnym i zamiast ryzykować, strzelając na bramkę gospodarzy, wycofał on piłkę do wbiegającego Guseva, który dokończył świetną akcję. Napastnik Leverkusen zabłyszczał raz jeszcze pod koniec meczu. Kiedy do gry wszedł Pavlyuchenko, Bułykin znakomicie podał do niego piłkę, a on z najbliższej odległości pokonał bramkarza, dając nam tym samym kolejne trzy punkty.

 

Mimo wygranej mojego zespołu, muszę stwierdzić, że zagrali beznadziejnie. Znam jednak tego powód. Sezon w Rosji jeszcze się nie zaczął, więc moi piłkarze nie są jeszcze ograni. Ważne jednak, że wywieźliśmy z Rygi trzy ważne punkty.

 

Łotwa - Rosja (1:2)

1:0 Verpakovskis 17'

1:1 Gusev 67'

1:2 Pavlyuchenko 88'

MoM: Dmitry Bulykin - nota: 9

Odnośnik do komentarza
Gola dla Polaków strzelił Dawid Jańczyk, napastnik CSKA.

JaNczyk ;]

Tuvar - Błąd, mój błąd, mój duży błąd... Przepraszam, postaram się wiecej ich już nie robić. Wielkie dzięki za zwrócenie uwagi :)

 

 

Na towarzyskie spotkanie z Grecją powołałem następujących piłkarzy:

 

Bramkarze:

Anton Shunin - 22 lata, 1A/0 - Dynamo Moskwa

Vyacheslav Malafeev - 30 lat, 16A/0 - Zenit

 

Obrońcy:

Alexey Berezutskiy - 26 lat, 29A/0 - CSKA

Ivan Taranov - 22 lata, 6A/0 - Zenit

Alexandr Anyukov - 26 lat, 35A/1 - Zenit

Alexandr Sheshukov - 25 lat, 5A/1 - Lokomotiv Moskwa

Sergey Bendz - 25 lat, 1A/0 - Spartak Moskwa

Renat Sabitov - 23 lata, 2A/0 - Dynamo Moskwa

Oleg Kuzmin - 27 lat, 2A/1 - FK Moskwa

Dmitry Belorukov - 26 lat, 1A/0 - FK Moskwa

 

Pomocnicy:

Victor Budyanskiy - 25 lata, 4A/0 - Udinese

Diniyar Bilyaletdinov - 24 lata, 24A/1 - Dortmund

Vladimir Bystrov - 25 lata, 17A/2 - Spartak Moskwa

Yury Zhirkov - 25 lat, 16A/0 - CSKA

Dmitry Torbinskiy 24 lata, 8A/0 - Lokomotiv Moskwa

Alexandr Samedov - 24 lata, 0A/0 - Lokomotiv Moskwa

Aslan Mashukov - 24 lata, 0A/0 - Spartak Moskwa

Rolan Gusev - 31 lat, 34A/2 - CSKA

 

Napastnicy:

Dmitry Bulykin - 29 lat, 20A/7 - Leverkusen

Roman Pavlyuchenko - 27 lat, 15A/4 - Spartak Moskwa

Dmitry Sychev - 25 lat, 39A/15 - Basel

Alexandr Kolotilko - 29 lat, 1A/0 - Spartak Moskwa

 

 

Kolejny transfer z ligi rosyjskiej, który mnie dość mocno zaskoczył. Zarząd Spartaku Moskwa, postanowił sprzedać Dmitry Sycheva do FC Basel. Klub zarobił na przeprowadzce Rosjanina 4,5 mln funtów.

Odnośnik do komentarza

Brachu - Oby mi się to udało szybko, bo EURO 2004 zbliża się wielkimi krokami :) O ile się do finałów dostanę...

 

 

Mecz towarzyski, 23.04.2003

 

Shunin - Sabitov, Bendz, Belorukov, Kuzmin - Mashukov ©, Zhirkov, Samedov, Torbinskiy - Pavlyuchenko, Kolotilko

 

Towarzyskie spotkanie przeciwko Grecji, było kolejnym meczem, gdzie bardziej interesowała mnie postawa powołanych zawodników, niż sam wynik. O dziwo jednak, pierwszą bramkę strzeliliśmy my i to dość szybko. W szóstej minucie meczu, idealnym podaniem, z lewej strony, popisał się Yury Zhirkov. Piłka wpadła na głowę prawego obrońcy, Kuzmina, który strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach reprezentacji. Niestety pięć minut później byłem zmuszony przeprowadzić pierwszą zmianę. Z boiska zszedł Dmitry Torbinskiy, który zderzył się z obrońcą gości i dość niefortunnie spadł na nogę. Jego miejsce zajął Bilyaletdinov. Grecy walczyli bardzo ambitnie, doprowadzając do wyrównania już w dziewiętnastej minucie. Gola, z rzutu wolnego, strzelił, wysunięty pomocnik Frankfurtu, Ioannis Amanatidis. Wydawałoby się, że utrzymamy remis do końca spotkania, jednak jeszcze w trzydziestej piątej minucie, Shunina, pokonał Basinas.

 

Nowa połowa, nowe twarze na boisku. Sheshukov zmienił Sabitova, natomiast za Samedova wszedł doświadczony Gusev. Mecz trwał, a obie drużyny, różnymi sposobami, starały się pokonać bramkarza przeciwnika. Niestety, albo i stety, obaj golkiperzy spisywali się w swojej roli znakomicie. Kolejną zmianę zdecydowałem się przeprowadzić w sześćdziesiątej trzeciej minucie meczu. Pojawił się wtedy Budyanskiy, zmieniając Mashukova. Okazało się to świetnym zagraniem z mojej strony. W siedemdziesiątej siódmej minucie, grający w Udinese defensywny pomocnik, podał piłkę do Kolotilki, który swoim golem dał nam stan remisowy. W osiemdziesiątej drugiej minucie Berezutskiy zmienił zmęczonego Belorukova. Jednak nie może on tego występu udać do grupy dobrych meczy w reprezentacji. Pod sam koniec spotkania, przegrał pojedynek główkowy z Kyrgiakosem i przegraliśmy spotkanie w ostatniej chwili.

 

Rosja - Grecja (2:3)

1:0 Kuzmin 6'

1:1 Amanatidis 19'

1:2 Basinas 35'

2:2 Kolotilko 77'

2:3 Kyrgiakos 90'

MoM: Yury Zhirkov - nota: 10

Odnośnik do komentarza

Brachu - Gratulacje, ale masz "piękną" grupę :) Powinienem wejść do finałów. Nie zakładam oczywiście nic z góry, ale jeżeli w meczach o punkty będziemy dalej trzymać dobry poziom, to zsotaje pytanie: OD RAZU CZY BARAŻE? Sytuacja w grupie trzeciej wygląda następująco: 1. Agnlia - 5m./15pkt; 2. Rosja - 4m./9pkt; 3. Słowacja - 5m./6pkt; 4. Łotwa - 5m./6pkt; 5. Lichtenstein - 5m./6pkt. Co do meczu z Grecją: wielu debiutantów, czy zawodników, których testuję, spisało się wystarczająco dobrze, żebym mógł korzystać z ich umiejętności w ważniejszych meczach. To mnie najbardziej cieszy. Problem jednak tkwi z obsadą bramki, bo albo nie grają w swoich klubach, albo grają tak beznadziejnie, że strach ich wystawiać w meczach reprezentacji...

 

 

Skład na kolejny mecz w Eliminacjach do EURO 2004, w którym przeciwnikiem będzie Słowacja:

 

Bramkarze:

Anton Shunin - 22 lata, 2A/0 - Dynamo Moskwa

Dmitry Borodin - 31 lat, 1A/0 - Spartak Moskwa

 

Obrońcy:

Sergey Ignashevich - 29 lat, 38A/3 - CSKA

Ivan Taranov - 22 lata, 6A/0 - Zenit

Alexandr Anyukov - 26 lat, 35A/1 - Zenit

Sergey Bendz - 26 lat, 2A/0 - Spartak Moskwa

Oleg Kuzmin - 27 lat, 3A/1 - FK Moskwa

Dmitry Belorukov - 26 lat, 2A/0 - FK Moskwa

Sergey Yefimov - 21 lat, 0A/0 - Lokomotiv Moskwa

Roman Shishkin - 22 lata, 4A/0 - Spartak Moskwa

 

Pomocnicy:

Victor Budyanskiy - 25 lata, 5A/0 - Udinese

Diniyar Bilyaletdinov - 24 lata, 25A/1 - Dortmund

Yury Zhirkov - 25 lat, 17A/0 - CSKA

Alexandr Samedov - 24 lata, 1A/0 - Lokomotiv Moskwa

Aslan Mashukov - 24 lata, 1A/0 - Spartak Moskwa

Rolan Gusev - 31 lat, 35A/2 - CSKA

Andrey Karyaka - 31 lat, 27A/6 - CSKA

Petr Bystrov - 29 lat, 2A/0 - CSKA

 

Napastnicy:

Dmitry Bulykin - 29 lat, 20A/7 - Leverkusen

Roman Pavlyuchenko - 27 lat, 15A/4 - Spartak Moskwa

Andrey Arshavin - 27 lat, 41A/12 - Zenit

Alexandr Kolotilko - 29 lat, 2A/1 - Spartak Moskwa

Odnośnik do komentarza

Krótka historia pewnego klubu.

 

16 czerwca 1945 w opolskim ratuszu odbyło się zebranie organizacyjne założycieli pierwszego na Opolszczyźnie klubu sportowego. Przyjął on nazwę Opolski Klub Sportowy Odra, a prezesem został Leonard Olejnik. Pierwszą imprezą zorganizowaną przez klub był bieg uliczny w lipcu tego samego roku. Poza piłkarską, powstały również sekcje lekkiej atletyki oraz tenisowa, a w 1946: bokserska, hokeja na lodzie i męskiej siatkówki. W roku 1948 nastąpiła fuzja Odry z Klubem Sportowym Chrobry Groszowice. W latach 1948-1958 po połączeniu z Lwowianką Opole klub występował pod nazwą Budowlani Opole. Zimą 1998/99 klub połączył się z Vartą Namysłów i przyjął nazwę Odra/Varta Opole, która obowiązywała do 1999 roku. W latach 1999-2001 klub występował pod nazwą Ryan Odra Opole, zaś w latach 2002-03 po połączeniu z Unią Opole oficjalna nazwa klubu brzmiała Odra/Unia Opole.

Źródło: wikipedia.pl

 

W sezonie 2001/2002 trenerem drugoligowej Odry Opole, był Holender Rob Delahaye. Jednak pod jego okiem klub ledwo co wiązał koniec z końcem, ale Odra utrzymała się w drugiej lidze. Prezes Guido Vrelus, miał jednak większe ambicje. Postanowił więc zmienić trenera. Ofertę pracy, w klubie z Oleskiej, przyjął Jerzy Wyrobek. Nikt jednak nie wierzył, że ten 15-krotny reprezentant Polski, zdoła wyciągnąć klub z dołka. A jednak. Dokonał on wielu transferów (w te i we wte), które bardzo znacząco przyczyniły się do zmiany gry klubu. Niespodziewanie dla wszystkich, w sezonie 2002/2003, Odra Opole zdołała wygrać zmagania drugoligowców. Tym samym awansowała do I ligi, gdzie zmierzy się z najlepszymi (?) klubami w Polsce. Jeszcze większą niespodzianką, nie tylko dla zarządu klubu, ale i dla wszystkich zainteresowanych piłką nożną w Polsce, była rezygnacja Wyrobka z "fotela" trenera (już!) pierwszoligowej Odry. Przeszedł on do Arki Gdynia, która w ostatnim sezonie, zajęła dobre, ósme miejsce na najwyższym szczeblu rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Zarząd Odry Opole nie czekał zbyt długo na podjęcie decyzji w sprawie nowego trenera. Po dwóch tygodniach, został nim Jusef Piotrovsky, obecny trener reprezentacji Rosji. Udało się nam zamienić z nim parę słów:

 

- Jak się Pan czuję w swojej nowej, dodatkowej, pracy?

- Jeszcze Panu nie odpowiem na to pytanie, gdyż do końca nie wiem z kim, tak naprawdę, mam do czynienia.

- Czyli nic nie powie nam Pan o sztabie szkoleniowym, kadrze?

- Powiem, ale w swoim czasie. Myślę, że przed rozpoczęciem nowego sezonu w Polsce, będę miał wystarczające informacje o pracownikach w moim nowym klubie. Tym czasem, przed sobą mam bardzo ważne spotkanie w Eliminacjach do EURO 2004 i to na nim się teraz skupiam.

- Czyli nie rezygnuje Pan z pracy jako trener reprezentacji Rosji? Chodziły słuchy, że po znalezieniu nowego pracodawcy, będzie Pan rezygnował z dotychczasowej.

- To są tylko plotki. Nie mam zamiaru zrezygnować prowadzenia reprezentacji naszych sąsiadów. Mam nadzieję, że uda mi się z nimi jeszcze wiele osiągnąć.

- Nie będzie to dla Pana zbyt ciężkie zadanie? Praca w klubie w Polsce i dodatkowo prowadzanie reprezentacji Rosji?

- Na początku na pewno tak. Myślę jednak, że z czasem uporam się z tym i wszystko będzie mi płynnie wychodziło.

- Wracając do Odry. Pana zadanie w nowym klubie, polega na...?

- Wszystko w swoim czasie. Na pewno się dowiecie i Was ta informacja nie minie.

 

 

24.04.2003 roku zostałem trenerem Odry Opole. W tej chwili, krótko powiem o przyszłych transferach, które zdążył "zaklepać" Pan Jerzy Wyrobek.

 

Transfery do klubu (wszystkie datowane na 01.07.2003):

- Bartłomiej Babiarz - Ruch Chorzów (bosman)

- Marcin Kowalski - Odra Opole (bosman)

- Obem Marcelinus - Polonia Warszawa (bosman)

- Piotr Kułapka - Polonia Warszawa (bosman)

 

Transfery z klubu (wszystkie datowane na 01.07.2003):

- Jakub Bella - Doclan (bosman)

- Szymon Waga - Pelikan Łowicz (bosman)

- Marek Kowalczyk - GKS Katowice (12 tys. funtów)

- Marek Tracz - GKS Katowice (14 tys. funtów)

 

Sztab szkoleniowy i kadra zostaną przedstawieni tuż po otwarciu okienka transferowego.

Odnośnik do komentarza

Brachu - Podziękował ;)

 

 

FIFA WORLD PLAYER:

1. Raul – Real Madryt

2. Thierry Henry - Barcelona

3. Miroslav Klose – Manchester United

 

WORLD FOOTBALLER OF THE YEAR:

1. Thierry Henry - Barcelona

2. Miroslav Klose – Manchester United

3. Samuel Eto’o - Barcelona

 

EUROPEAN FOOTBALLER OF THE YEAR:

1. Thierry Henry - Barcelona

2. Ruud van Nisterlrooy - Real Madryt

3. Raul – Real Madryt

 

EUROPEAN GOALKEEPER OF THE YEAR:

1. Victor Valdes - Barcelona

2. Edwin van der Sar - Manchester United

3. Iker Casillas - Liverpool

 

EUROPEAN DEFENDER OF THE YEAR:

1. Rio Ferdinand – Manchester United

2. Marco Materazzi - Inter

3. Fabio Cannavaro – Real Madryt

 

EUROPEAN MIDFIELDER OF THE YEAR:

1. Francesco Totti - Barcelona

2. Nani – Manchester United

3. Cristiano Ronaldo - Manchester United

 

EUROPEAN STRIKER OF THE YEAR:

1. Thierry Henry - Barcelona

2. Ruud van Nisterlrooy - Real Madryt

3. Raul – Real Madryt

 

 

Finał Pucharu UEFA

Werder Bremen - Juventus (1:0)

1:0 Khedira 8'

-:- Mellberg (juventus), cz.k. 46'

MoM: Mathieu Delpierre (Werder Bremen) - nota: 9

 

Finał Ligi Mistrzów

Chelsea - Barcelona (1:0)

-:- Milito (Barcelona) cz.k. 73'

1:0 Drogba 80'

MoM: Didier Drogba (Chelsea) - nota: 9

 

MISTRZOWIE KRAJÓW:

Anglia – Manchester United

Francja - Olympique de Marsille

Niemcy - FC Bayern Munchen

Holandia – Feyenoord

Włochy - Internazionale

Polska - Zagłębie Lubin

Portugalia – Sport Lisboa e Benfica

Hiszpania – FC Barcelona

 

Szwecja i Rosja - trwają rozgrywki.

 

 

Bardzo ucieszyła mnie wiadomość o przedłużeniu kontraktu przez Hugo Michaela Enyinnayę. Związał się on z Odrą Opolę na kolejne trzy lata, dzięki czemu, nie muszę szukać napastnika, który będzie wystarczająco dobry na pierwszą ligę.

Odnośnik do komentarza

Eliminacje do EURO 2004, Grupa 3 [5/8], 22.03.2003

 

Shunin - Taranov, Bendz, Ignashevich ©, Kuzmin - Budyanskiy, Bilyaletdinov, Gusev, Karyaka - Arshavin, Kolotilko

 

Mecz zaczęliśmy dosyć spokojnie i chyba to nas bardzo mocno uśpiło. Piłkarze gospodarzy atakowali naszą bramkę z każdej, możliwej strony. Strzały naszych przeciwników były albo za lekkie albo prosto w naszego bramkarza. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej części spotkania, pod naszą bramką, miał Szilard Nemeth. Piłkarz Aachen odebrał znakomite podanie z prawej strony. Bez trudu minął moich dwóch obrońców i kierował się wprost na bramkę Shunina. W akcji jeden na jeden mój bramkarz znakomicie się zachował i tylko i wyłącznie dzięki jemu, nie przegrywaliśmy.

 

W drugiej połowie na boisku pokazał się Pavlyuchenko, który zmienił Kolotilko. Piłkarze Słowacji zaczęli grać brutalniej, ale i skuteczniej, a my byliśmy bezradni. W pięćdziesiątej minucie meczu, żółtą kartkę otrzymał Kratochvil, a rzutu wolnego nie wykorzystał Gusev strzelając minimalnie obok słupka. Pierwszego gola w meczu, w pięćdziesiątej siódmej minucie, strzelił Miroslav Karhan, przejmując podanie moich zawodników. Musiałem zrobić szybko jakieś zmiany. Z boiska zszedł Taranov, za którego wszedł Anyukov. W siedemdziesiątej siódmej minucie uzyskaliśmy rzut wolny przy rogu boiska (obok bramki rywali). Żółtą kartkę dostał Krajicik, a rzut wolny wykonał Diniyar Bilyaletdinov. To podanie zadecydowało o losach meczu, gdyż piłka wpadła pod nogi Pavlyuchenki, który wyrównał wynik. Na boisku pojawił się jeszcze Bulykin, jednak napastnik Leverkusen nie zdołał zmienić przebiegu meczu.

 

Słowacja - Rosja (1:1)

1:0 Karhan 57'

1:1 Pavlyuchenko 73'

MoM: Anton Shunin - nota: 9

 

 

Plany:

- powrót do Rosji (wódka z prezesem...)

- przyjazd do Polski (poznanie kadry i sztabu szkoleniowego Odry Opole)

- wyznaczenie miejsca na zgrupowanie (2-3 meczy towarzyskich)

- porządne przygotowanie piłkarzy do gry w pierwszej lidze

Odnośnik do komentarza

Brachu - To jest zaległa wódka gratulacyjna, za otrzymanie pracy w Opolu ;)

Do administratorów - W poprzednim moim poście zapomniałem wstawić "/", przez co więcej tekstu jest zaznaczonego jako pogrubiony. Byłbym wdzięczny za poprawienie tego.

 

 

Odra Opole, sezon 2003/2004

 

 

Bramkarze

Jakub Studziński - POL, 22 lata - Będzie pierwszym bramkarzem tylko dlatego, że nie mam lepszego.

Kamil Telecki - POL, 21 lat - Totalna porażka, ale będzie moim drugim bramkarzem.

Marcin Fec - POL, 31 lat - Rezerwy, na sprzedaż.

Cezary Przybylski - POL, 24 lata - Rezerwy, możliwy do wypożyczenia.

 

Obrońcy

Piotr Mosór - POL, 35 lat, SW/DLC - Wiekowy, jednak najlepszy w defensywie.

Obem Marcelinus - NIG, 22 lata, SW/DC - Sprowadzony z Polonii Warszawa, jeszcze za czasów trenera Wyrobka, dosyć ciekawie się prezentuje. Będzie walczył o miejsce w składzie z Bartkowiakiem.

Adrian Bartkowiak - POL, 22 lata, DR/C - Musi się bardzo starać o utrzymanie miejsca w składzie, gdyż młody Nigeryjczyk jest tuż za nim w tej rywalizacji.

Tomasz Copik - POL, 31 lat, D/DMRC - 1. Przedłużyć kontrakt, 2. Utrzymać w klubie jak najdłużej!

Piotr Kułapka - POL, 25 lat, DR/L - Także sprowadzony za czasów Wyrobka. Zdecydowany numer jeden na lewej stronie obrony.

Bartłomiej Krótki - POL, 32 lata, DL - Mimo dobrej gry w poprzednim sezonie, w tym będze zmiennikiem Kułapki.

Krzysztof Zalewski - POL, 21 lat, DC - Sytuacja jak w poprzednim sezonie - ławka rezerwowych.

Błażej Karasiak - POL, 23 lata, DC - Rezerwy, możliwy do wypożyczenia.

Artur Kupiec - POL, 34 lata, DC - Rezerwy, na sprzedaż.

Adam Orłowicz - POL, 23 lata, DC - Rezerwy, możliwy do wypożyczenia.

Krzysztof Janicki - POL, 30 lat, DC - Rezerwy, na sprzedaż.

 

Pomocnicy

Łukasz Kubik - POL, 31 lat, DML - Podoba mi się jego gra, jednak wątpię, aby znalazł się w podstawowym składzie.

Dariusz Milewski - POL, 19 lat, DMR/C - Podejrzewam, że znajdzie się miejsce dla tego młodzieńca.

Michał Chrabąszcz - POL, 21 lat, DMC - Kolejny piłkarz, po którym widać, że Pan Wyrobek ściągnął do klubu wielu młodych graczy, z których i ja skorzystam.

Grzegorz Paciorek - POL, 22 lata, DMC - Zmiennik, dla któregoś ze środkowych pomocników.

Bartłomiej Babiarz - POL, 19 lat, MR - Nie wiem czym przekonał Wyrobka do transferu, ale mi niczego konkretnego jeszcze nie pokazał.

Marek Wojciechowski - POL, 21 lat, ML/C - Na pewno dostanie swoją szansę. Pytanie brzmi: Kiedy?

Łukasz Dzierżęga - POL, 26 lat, AM/FC/L/R - Zupełnie nie przydatny mojemu poprzednikowi, dla mnie podstawa w pomocy.

Maciej Wojas - POL, 28 lat, ML - Lewa strona w pomocy, będzie należeć do niego.

Marek Kowalczyk - POL, 32 lata, AMR/C - Rezerwy, na sprzedaż.

Marcel Surowiak - POL, 26 lat, AML/C - Rezerwy

 

Napastnicy

Artur Błażejewski - POL, 28 lat, FRC - Nie wiem dlaczego, ale bardziej bym go widział w pomocy... Wszystko zależy od postawy Dzierżęgi.

Ireneusz Gortowski - POL, 32 lata, FC - Jak dla mnie ławeczka.

Hugo Michaela Enyinnaya - NIG, 28 lata, SC - Numer jeden Odry Opole. Zatrzymać w klubie jak najdłużej się da!

Sabastian Janusiński - POL, 23 lata, SC - Ławka rezerwowych.

Dariusz Solnica - POL, 33 lata, SC - Powinien być jeszcze w formie. Na razie numer dwa obok nigeryjskiego kolegi.

Paweł Krótki - POL, 24 lata, FR/L/C - Rezerwy, możliwy do wypożyczenia.

Marcin Kowalski - POL, 20 lat, SC - Rezerwy, na sprzedaż.

Krzysztof Sikora - POL, 23 lata, SC - Walczy z kontuzjami. Rezerwy.

 

Sztab szkoleniowy

Ireneusz Haraś - POL, 50 lat - Mój asystent, zwolnić!

Grzegorz Jabłoński - POL, 47 lat - Trener, zwolnić!

Artur Żurkowski - POL, 46 lat - Scout.

Rafał Giza - POL, 59 lat - Scout.

Odnośnik do komentarza

Niestety z klubem pożegnało się czterech zawodników, w tym dwóch z podstawowego, jak planowałem, składu. Z piłkarską karierą skończyli - Piotr Mosór (35 lat), Dariusz Solnica (33 lata), Ireneusz Gortowski (32 lata), Marek Kowalczyk (32 lata). Tymczasem, wraz z zawodnikami, udałem się na Ukrainę, gdzie przygotowywaliśmy się do sezonu. Rozegraliśmy tam trzy spotkania towarzyskie:

 

FC Borysfen Boryspil - Odra Opole (2:1 / Mel'nik x2 - Enyinnaya)

Obolone PVO Kijów - Odra Opole (0:3 / - - Enyinnaya x2, Wojtas)

SC Volyn-I Lutsk - Odra Opole (0:1 / - - Janusiński)

 

Mecze towarzyskie na Ukrainie może nie były rozgrywane z jakimiś bardzo znanymi klubami, jednak uświadomiły mi kilka błędów, które popełniłem w trakcie wyboru składu. Ze znakomitej strony pokazał się Hugo Michael Enyinnaya, który udowodnił mi, że jest w wyśmienitej formie, oby... Nie mogłem też narzekać na mojego bramkarza, Jakuba Studzińskiego, który nie zawiódł moich oczekiwań. Generalnie jestem zadowolony z przebiegu zgrupowania i myślę, że jesteśmy gotowi na walkę w pierwszej lidze. Jednak nie ma samych plusów. Są też i duże braki. Musimy, jak najszybciej, sprowadzić do klubu:

- sztab szkoleniowy (priorytet)

- porządny bramkarz

- środkowy obrońca

- napastnik (wszystko zależy od naszej gry w trakcie sezonu).

 

W trakcie meczy z SC Volyn-I Lutsk, Łukasz Dzierżęga doznał kontuzji. Będzie pauzował w grze przez trzy tygodnie. Z innej beczki - dwójka naszych piłkarzy, została wypożyczona. Cezary Przybylski przeszedł do Grunwaldu Ruda Śląska, a Paweł Krótki do Kanii Gostyń. Będą reprezentować te kluby do końca sezonu. Natomiast do klubu dołączył Maciej Milewski (POL, 16 lat, GK), który awansował do rezerw z klubowych juniorów.

 

 

Superpuchar Polski

Legia - Zagłębie (0:2)

0:1 Mierzejewski 29'

0:2 Szarnecki 83'

MoM: Wojciech Kowalewski (Zagłębie) - nota: 9

Odnośnik do komentarza

Jeszcze przed moim debiutem w Polsce, udało mi sie ściągnąć do klubu dwie osoby. Moim nowym asystentem został Dritan Baholli (ALB 1A/0, 34 lata). Z Albańczykiem od razu znalazłem wspólny język. Naszym tłumaczem był jedyny w swoim rodzaju Sobieski... i to nie jeden. Poza tym sprowadziłem także napastnika. Po długich rozmowach z Wisłą Płock, do Odry Opole zawitał Tomasz Zahorski (POL 1A/0, 24 lata). Został on wypożyczony do końca sezonu.

 

 

[1/28] Pierwsza liga polska, Grupa B, 19.07.2003

 

Studziński - Kułapka, Marcelinus, Bartkowiak, Copik © - Wojtas, Milewski, Chrabąszcz, Błażejewski - Zahorski, Enyinnaya

 

Na "dzień dobry pierwsza ligo" graliśmy z Lechem Poznań. Na stadion przy Oleskiej przyszło prawie 5500 tys. osób. Pierwsza połowa meczu, o dziwo, szła pod nasze reguły gry. To my atakowaliśmy bramkę Cabaja i ośmieszaliśmy jeden z najbardziej znanych klubów w Polsce. W dwudziestej minucie spotkania faulowany został Tomek Zahorski. Mieliśmy znakomitą sytuację i sam poszkodowany ustawił się przy piłce. Jednak przed wykonaniem rzutu wolnego, otrzymał żółtą kartkę. Zaczął się kłócić z sędzią i Pan Jacek Lyttle nie wytrzymał. Tomek podał do wystawiającego się Marcelinusa, który potężnie huknął nie dając szans bramkarzowi gości. W czterdziestej trzeciej minucie Bartkowiak podał piłkę na drugą stronę boiska do niepilnowanego Wojasa, a ten pokonał Cabaja w akcji jeden na jeden. Horror przeżyliśmy w doliczonym czasie pierwszej połowy. Zahorski zobaczył drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska.

 

Wiedziałem, że przed wyjściem na drugą połowę, muszę wzmocnić obronę. Na boisko wszedł Bartłomiej Krótki, który zmienił Milewskiego. Druga połowa należała do gości. Wiedzieli, że gramy w dużym osłabieniu i chcieli jak najszybciej strzelić bramkę. Na nasze szczęście większość ich strzałów była niecelna. Z bardzo dobrej strony pokazał się Studziński, który obronił bardzo niebezpieczne strzały Kompały oraz Blachuta, chroniąc tym samym korzystny wynik. W osiemdziesiątej ósmej minucie, byłem zmuszony do przeprowadzenia podwójnej zmiany. Bartkowiak zderzył się z Chrabąszczem i obydwoje nie byli w stanie kontynuować meczu. W ich miejsce weszli Paciorek oraz Marek Wojciechowski. Sędzia zagwizdał po raz ostatni, a kibice Odry, którzy przyszli na stadion oglądać to spotkanie, podziękowali swoim piłkarzom na stojąco, za wspaniałą grę.

 

Odra Opole [-] - [-] Lech Poznań (2:0)

1:0 Marcelinus 20'

2:0 Wojas 43'

-:- Zahorski, cz.k. 45'

MoM: Hugo Michael Enyinnaya - nota: 8

Odnośnik do komentarza

Sławoj - Sam w to nie wierzę, ale podziękował.

 

 

Tym razem na emeryturę odszedł 34-letni Artur Kupiec. Natomiast w rezerwach, pojawili się kolejni juniorzy - Łukasz Seweryn (POL, 15-lat, SC) oraz Marek Janicki (POL, 16 lat, GK).

 

Zagłębie Lublin wygrało, na własnym boisku w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów, z izraelskim Hapoel Tel-Aviv 2:1 (Sierka, Szarnecki - Sarsur). Mistrz Polski oferował mi także 450 tys. funtów za Enyinnayana jednak wyśmiałem ich propozycję.

 

Trenerem reprezentacji Polski został Franciszek Smuda, były trener Legii Warszawa. Zastąpił on na tym stanowisku Leo Beenhakeera, który odszedł na emeryturę.

 

 

[2/28] Pierwsza liga polska, Grupa B, 26.07.2003

 

Studziński - Kułapka, Marcelinus, Zalewski, Copik © - Wojtas, Milewski, Wojciechowski, Błażejewski - Janusiński, Enyinnaya

 

Zadawało mi się, że pierwszy mecz w lidze polskiej był jednym, wielkim przypadkiem. Jednak wszystko wyjaśniło się w meczu z Polonią Bytom. Cały mecz był bardzo nudny, jednak jakieś bramki wpadły. Po raz kolejny pokazaliśmy, kto rządzi na boisku. Pierwsza połowa należała całkowicie do nas. Gospodarze spotkania oddali jeden strzał, ale za to prosto do siatki. Gola w trzydziestej dziewiątej minucie strzelił Łukasz Stasiak. Nie byliśmy jednak długo dłużni i tuż przed końcem pierwszej połowy, do siatki gospodarzy trafił Enyinnaya.

 

Druga połowa zleciała jeszcze szybciej niż pierwsza. Piłkarze nie grali, ale "pykali sobie w piłkę". Nie wiedząc czemu, przeprowadziłem tylko jedną zmianę. Na dodatek zrobiłem to w osiemdziesiątej siódmej minucie. Na boisko wszedł Krótki zmieniając Zalewskiego. Dobrze, że nie zapomniałem o zmianach, gdyż właśnie Bartek zapoczątkował wspaniałą akcję mojego zespołu. W doliczonym czasie gry podał on do Wojtasa, który wrzucił piłkę na pole karne. Gola, dającego nam pierwsze, wyjazdowe zwycięstwo, strzelił Milewski.

 

Polonia Bytom [8] - [2] Odra Opole (1:2)

1:0 Stasiak 39'

1:1 Enyinnaya 45'

1:2 Milewski 90'

MoM: Mariusz Włoka - nota: 9

Odnośnik do komentarza

Zagłębie dało du** przegrywając u siebie 0:1 z Hapoelem Tel-Aviv w drugim meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Gola na wagę awansu strzelił Robil Sarsur.

 

 

[3/28] Pierwsza liga polska, Grupa B, 02.08.2003

 

Studziński - Kułapka, Marcelinus, Bartkowiak, Copik © - Wojtas, Milewski, Dzierżęga, Błażejewski - Zahorski, Enyinnaya

 

Rozpoczął się kolejny mecz w naszej "pięknej" polskiej lidze. Tym razem przyjmowaliśmy piłkarzy ze Stalowej Woli. Nie zdążyłem jeszcze nic zrobić, a już padł pierwszy gol. W trzeciej minucie meczu, Tomasz Zahorski, zrobił to co do napastnika należy. Dzierżęga podał piłkę wprost pod jego nogi, a wypożyczony z Płocka, piłkarz nie zastanawiając się, kopnął piłkę w bramkę. Jak się okazało, zrobił to bardzo celnie. Piłkarze gości byli zszokowani, jednak ich ataki stały się co raz groźniejsze. Na szczęście, Jakub Studziński był w tym dniu w znakomitej formie. W pierwszej połowie, żółtą kartkę obejrzał Obem Marcelinius.

 

W drugiej połowie, Odra Opole, weszła na boisko z jedną zmianą. Za Milewskiego wszedł Paciorek. Zdecydowaną przewagę, podczas meczu, mieli goście. Najdziwniejsze jest to, o co się akurat nie martwiłem, że to oni przegrywali. Powody są dwa - znakomicie spisujący się bramkarz, znakomicie spisująca się defensywa. Na boisku pojawili się Babiarz oraz Zalewski. Postanowiłem postawić na obronę, żeby utrzymać znakomity, jak dla mnie, wynik. Udało się to nam i, niespodziewanie, zgarnęliśmy trzy punkty w trzecim meczu.

 

Odra Opole [2] - [4] Stal Stalowa Wola (1:0)

1:0 Zahorski 3'

MoM: Obem Marcelinius - nota: 8

Odnośnik do komentarza

Brachu – Ano

 

 

Mecz o trzecie miejsce w Pucharze Konfederacji

Francja - Nigeria (0:0, kar. 2:3)

MoM: Vincent Enyeama (Nigeria) - nota: 9

 

Finał Pucharu Konfederacji

Brazylia - Meksyk (0:2)

0:1 Castillo 13'

0:2 Castillo 24'

MoM: Maicon (Brazylia) - nota: 9

 

Odbyło się losowanie trzeciej rundy Pucharu Ligi. Trafiliśmy na tegorocznego spadkowicza z pierwszej ligi - Groclin Dyskobolię. Pierwszy mecz rozegramy przed własną publicznością, na stadionie przy ulicy Oleskiej. Dowiedzieliśmy się także z kim nam przyjdzie zagrać w drugiej rundzie Pucharu Polski. W Lubilinie zagramy z Motorem o awans do dlaszej części rozgrywek.

 

Polskie kluby w Pucharze UEFA (Runda kwalifikacyjna): Valletta - Legia 0:1 (Iwański); FK Crvena Zvezda - Wisła Kraków 3:1 (Pitry).

 

 

[4/28] Pierwsza liga polska, Grupa B, 10.08.2003

 

Studziński - Kułapka, Marcelinus, Bartkowiak, Copik © - Wojtas, Milewski, Dzierżęga, Błażejewski - Zahorski, Enyinnaya

 

Mecz z Wisłą Kraków na wyjeździe był jednym z cięższych spotkań w lidze. W pierwszej połowie gospodarze pokazali klasę i zrehabilitowali się trochę za nieudany mecz w Pucharze UEFA. W ciągu dwudziestu minut strzelili nam aż trzy gole. Pierwszy, do siatki Studzińskiego, trafił Paweł Brożek. Siedmiokrotny reprezentant Polski, pokonał główką naszego bramkarza, po podaniu od brata. Trzy minuty później, w trzynastej minucie, gola strzelił nam Emmanuel Ekwueme. Nigeryjczyk przyjął podanie od Dąbrowskiego i pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Trzecie trafienie należało do obrońcy z Kostaryki, Diaza. Nie to żebym komuś źle życzył, ale Diaz tak się cieszył z tego gola, że musiał opuścić boisko. Potknął się o własne nogi i nabawił się kontuzji. Po strzeleniu nam trzech bramek, Wiślacy troszkę wyluzowali, ale i tak się ostro broniliśmy.

 

Druga połowa bardzo szybko przeleciała. Piłkarze Wisły rozgrywali tym razem bardzo przemyślane akcje, „bawiąc się” nami. Jednak od czasu do czasu i nam udawało się przedostać pod bramkę rywala. Od siedemdziesiątej dziewiątej minuty, kibice Białej Gwiazdy, przeżyli horror, a w moich oczach pojawiła się nadzieja na wywiezienie, chociaż jednego punktu. Małym bohaterem spotkania stał się Artur Błażejewski. Popędził z piłką prawą stroną i wrzucił ją wprost na głowę Enyinnaya . Nigeryjczyk „pyknął” piłkę i trafił w okienko bramki gospodarzy. Pięć minut później Błażejewski popisał się kolejną wrzutką, ale tym razem gola, głową, trafił Tomasz Zahorski. Został nam tylko jeden gol do strzelenia. Niestety Wisła wzięła się w garść i nie dała nam go strzelić.

 

Wisła Kraków [1] – [2] Odra Opole (3:2)

1:0 Paweł Brożek 10’

2:0 Ekwueme 13’

3:0 Diaz 20’

3:1 Enyinnaya 79’

3:2 Zahorski 84’

MoM: Artur Błażejewski – nota: 9

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...