Skocz do zawartości

Wódka, wódka, wódka


Abruś

Rekomendowane odpowiedzi

- Witam. W czym mogę pomóc?

- Byłem z Panem umówiony na rozmowę.

- A tak, tak, przypominam sobie. Zaraszam do środka. Najpierw się napijemy, a później możemy zacząć rozmowę - powiedział prezes wyciągając z barku wódkę i dwa kielkiszki.

 

- Zaczynamy więc od samego początku: imię?

- "Była w tym człowieku tajemnica, tajemnica, którą chciał wyjaśnić. Ale w gruncie rzeczy jest tylko tajemnica biedy, która ludziom odbiera imię i przeszłość."*

Kieliszki przechyliły się po raz drugi podczas tej rozmowy.

 

- Nazwisko?

- Piotrovsky

- Wiek?

- 35 lat.

- Doświadczenie?

- "Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczeniem."**

 

Prezes popatrzył na mnie i zaraz po tym po raz kolejny wlał przezroczystą ciecz do kieliszków. Piliśmy, i rozmawialiśmy. Prezes ciągle zadawał pytania i żądał nie wiadomo jakich odpowiedzi. Kiedy wypiliśmy po pół litra wódki na łebka, prezes zadecytował o moim losie:

- Jeżeli jest Pan nadal zainteresowany, to proszę podpisać tutaj papiery.

- Proszę bardzo.

- Na koniec po jeszcze jednym, Panie kolego - prezes wlał po jeszcze jednym kieliszku - To ciach, babkę w piach - powiedział na koniec i łykną wódkę.

 

 

W taki oto nieskomplikowany sposób, 23 lutego 2002 roku, zostałem trenerem reprezentacji Rosji.

 

---

* Albert Camus

** Oscar Wilde

 

---

Wstęp nie jest "och" i "ach" świetny, jednak postaram się poprawić w trakcie opisywania mojej kariery. Po prostu nic ciekawszego nie byłem w stanie napisać na sam początek.

 

Championship Manager 2001/2002

Patch 3.9.68

Update: February 2008

Data: MAX

Ligi: angielska, francuska, niemiecka, holenderska, włoska, polska, portugalska, rosyjska, szwecka, hiszpańska (wszystkie MAX)

Odnośnik do komentarza

Sławoj - Starałem się jak mogłem ;)

 

 

Rosjanie byli zaszokowani decyzją Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej, który wybrał mnie, zupełnie nieznanego trenera, jako przywódcę ich reprezentacji. Nazywam się Jusef Piotrovsky i mam 35 lat. Urodziłem się w Białymstoku. Ojciec - Rusek, matka - Polka. W wywiadzie dla rosyjskiej gazety, ojciec przekazał kilka informacji o mojej osobie: "Choć Jusef był bardzo skromny i dobrze wychowany, mówił rzeczy co najmniej dziwne. Rozprawiał ze śmiertelną powagą o piłce nożnej i wyścigach konnych, w donioślejszych sprawach nie miał jednak nic do powiedzenia."*. Słowa te nie dotarły jednak do dziennikarzy, którzy już tylko czekali, aż dam plamę, a oni będą mogli się rozpisywać o tym w gazetach.

 

Musiałem wziąć się szybko do roboty i objechać Rosję, poszukując zawodników, którzy będą prezentować jakieś umiejętności. Pierwszą okazję do zaprezentowania się, dadzą mi Szwedzi, którzy przyjadą do Moskwy już za miesiąc. W trakcie przygotowywń do meczu, dowiedziałem się z kim będziemy grali w Eliminacjach do Mistrzostw Europy w 2004 roku. Trafiliśmy do grupy trzeciej, gdzie spotkamy się z Anglią, Łotwą, Lichtensteinem i Słowacją.

 

---

* Kurban Said

Odnośnik do komentarza

Kwiti, Dr.Tax - Dzięki.

 

 

Dzień przed złożeniem listy zawodników, których chciałem zobaczyć podczas meczu ze Szwecją, przyszedł do mnie prezes Związku. Idąc słyszałem obijające się o siebie butelki, więc szykowałem się na kolejny ciężki wieczór. Usiedliśmy w kuchni, podobno tam są zawsze najlepsze imprezy, i zaczęliśmy rozmawiać na temat najbliższego spotkania.

 

- Muszę Ci powiedzieć, że masz cholernie ciężkie zadanie. Sezon w Rosji się jeszcze nie rozpoczął, więc nie mogłeś zobaczyć piłkarzy na oczy. Mam jednak nadzieje, że sobie poradzisz z tym problemem.

- Oby. Tymczasem prezesie, pozwoli prezes, że poleje. - znów polała się wódka...

 

Mimo ciężkiej sytuacji, wytypowałem ... zawodników:

 

Bramkarze:

Igor Akinfeev - CSKA - 21 lat, 17A/0

Vyacheslav Malafeev - Zenit - 29 lat, 15A/0

 

Obrońcy:

Renat Yanbaev - Lokomotiv Moskwa - 23 lata, 0A/0

Alexandr Anyukov - Zenit - 25 lat, 29A/1

Dmitry Sennikov - Lokomotiv Moskwa - 31 lat,26A/0

Denis Kolodin - Dinamo Moskwa - 26 lat, 1A/0

Anton Grigorjev - CSKA - 22 lata, 0A/0

Sergey Yefimov - Lokomotiv Moskwa - 20 lat, 0A/0

Renat Sabitov - Spartak Moskwa, 22 lata 0A/0

Vitaly Kaleshin - FK Moskwa - 27 lat, 0A/0

 

Pomocnicy:

Victor Budyanskiy - Lecce (wypożyczony z Udinese) - 24 lata, 2A/0

Alexey Smertin - Fulham - 32 lata, 55A/0

Diniyar Bilyaletdinov - Lokomotiv Moskwa - 23 lata - 19A/1

Dmitry Torbinskiy - Lokomotiv Moskwa - 23 lata, 6A/0

Marat Izmailov - Sporting (wypożyczony z Lokomotiv Moskwa) - 25 lat, 31A/2

Yegor Titov - Spartak Moskwa - 31 lat, 41A/7

Alexandr Samedov - Lokomotiv Moskwa - 23 lata, 0A/0

Konstantin Zyryanov - Zenit - 30 lat - 9A/0

 

Napastnicy:

Alexandr Kerzhakov - Sevilla - 25 lat, 37A/10

Andrey Arshavin - Zenit - 26 lat, 33A/10

Dmitry Sychev - Lokomotiv Moskwa - 24 lata, 37A/14

Roman Pavlyuchenko - Spartak Moskwa - 26 lat, 8A/1

 

 

Nie liczę na zwycięstwo w tym meczu - powód jest Wam już znany. Mam jednak nadzieję, że piłkarze, których powołałem, dobrze się zaprezentują.

Odnośnik do komentarza

West - Podobno: KTO W ROSJI NIE WYPIJE, TEN TARGU NIE DOBIJE ;)

 

 

Mam nadzieje, że każdy kto mógł, przygotował szaliki, czapeczki, koszulki i Bóg wie co jeszcze, w kolorach białym, niebieskim i czerwonym. Dziś pokażemy państwu debiut, w roli trenera, Jusefa Piotrovskyiego. Ja nazywam się Dmitry Kolankov i będę miał zaszczyt komentować dla państwa te spotkanie, w którym reprezentacja Rosji zmierzy się ze Szwecją. W podstawowej jedenastce reprezentacji Rosji znaleźli się: 1. Akinfeev, 2. Kaleshin, 3.Yanbaev, 4. Grigorjev, 5. Kolodin, 6. Smertin, 7. Izmailov, 8. Titov, 9. Sychev, 10. Kerzhakov i 11. Bilyaletdinov. Sędzią dzisiejszego spotkania jest Pan Eugeny Gerasimenko.

 

I wreszcie zabrzmiał pierwszy gwizdek. (...) Od początku spotkania widać, że dzisiejszy mecz jest bardzo wyrównany. Właśnie mija 10 minuta spotkania. Mocny strzał Kerzhakova broni szwedzki bramkarz i mamy pierwszy rzut rożny dla naszej drużyny. W rogu boiska piłkę ustawił Bilyaletdinov, rozejrzał się dokładnie, szukając dobrze ustawionych zawodników. Kopnął piłkę, leci, leci, leci... :gool: Proszę państwa, jest, jest!!! Pierwszy gol dla naszego zespołu. Sychev znakomicie wykorzystał podanie od partnera z drużyny i główką pokonał, bezradnego w tej sytuacji, Isakssona. 1:0 po dwunastu minutach gry. (...) Nasi piłkarze ruszają z kolejnym kontratakiem. Na pole karne dostaje się Titov, przymierza się do strzału... Uuu... Co to było?! Isaksson ni stąd ni z owąd uderzył naszego pomocnika w twarz. Przecież nie gracie o złote kalesony, to jest mecz towarzyski - takie słowa padają do bramkarza gości z ust trenera Piotrovskyiego. Sędzia podchodzi do Szweda i pokazuje mu czerwoną kartkę, dyktując jednocześnie rzut karny dla naszej reprezentacji. Piłkę na jedenastym metrze ustawia Kolodin. Bierze rozbieg i pięknym strzałem pokonuje rezerwoego bramkarza Szwecji - Shaabana. 2:0!!! (...) Tym razem nasi piłkarze próbują z prawej strony. Izmaliov wrzuca piłkę w pole karne, jednak trafia ona prosto w ręce bramkarza. (...) 37 minuta, Edman ogląda żółtą kartkę. Jest szansa na gola z rzutu wolnego. Do strzału przygotowuje się Sychev, jest tam także Titov. Sychev bierze rozbieg, strzela i... :gool: Piękny gol piłkarza Lokomotivu Moskwa. To jest już jego 15 trafienie w reprezentacji. Brawo, brawo!!! (...) To już chyba ostatnia akcja w pierwszej części meczu. Izmaliov biegnie z piłką z prawej strony boiska, wrzuca..., nie!!! Sprytnie ominął obrońcę szwedzkiego i biegnie w stronę bramki. :gool: Po strzale, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki gości. Przepiękne uderzenie!!! Gwizdek sędziego kończy pierwszą cześć meczu.

 

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania. Nasza reprezentacja rozpoczyna ją z dwoma zmianami. Za Grigorjeva wszedł, piłkarz Spartaku Moskwa, Sabitov, a Kolodin został zmieniony przez Sennikova. Wyrazie widać, że nasi piłkarze są w lepszych nastrojach. I czemu się tu dziwić, po 45 minutach spotkania prowadzą 4:0, zobaczymy co teraz pokażą. (...) Ibrahimovic dostaje żółtą kartkę, za faul na Kaleshinie. (...) Zamieszanie pod polem karnym Szwedów. Kerzhakov mocno strzela, lecz piłka trafia w słupek. Dopada do niej Smertin i uderza na bramkę strzeżoną przez Shaabana, jednak ten znakomicie broni. (...) Z boiska schodzą Smertin i Sychev, a wchodzą za nich kolejno Budyanskiy oraz Torbinskiy (...) Tym razem, to Szwedzi wyprowadzili kontratak. Piękne podanie od obrońców otrzymał piłkarz Murcii, Goitom. Szybko wrzuca na pole karne, tutaj czeka już Ibrahimovic, który strzela... na szczęście niecelnie. (...) Kolejna zmiana w zespole Rosji - Anyukov wchodzi za Yanbaeva. (...) Koniec spotkania proszę Państwa. Wygrywamy ze Szwecją 4:0, a trener Piotrovsky może być zadowolony, z jakże udanego debiutu!!! Dziękuję wszystkim za uwagę i mam nadzieję, że do zobaczenia.

 

 

Mecz towarzyski

Rosja - Szwecja (4:0)

 

1:0 Sychev 12'

-:- Isaksson, cz.k. 17'

2:0 Kolodin, kar. 18'

3:0 Kerzhakov 37'

4:0 Izmailov 45'

 

MoM: Alexandr Kerzhakov - nota: 8

Odnośnik do komentarza

Nie świętowaliśmy długo, ale za to obficie. Jednak nim zdążyłem się obejrzeć za siebie, a tu już mnie ścigał termin zgłaszania zawodników na mecz z Belgią. Byłem o tyle w lepszej sytuacji, że mogłem zobaczyć większą liczbę zawodników w akcji. Zrobiłem parę zmian i wytypowałem dwudziestu dwóch zawodników na nadchodzące spotkanie.

 

 

Bramkarze:

Igor Akinfeev - CSKA - 22 lat, 18A/0

Anton Shunin - Dinamo Moskwa - 21 lat, 1A/0

 

Obrońcy:

Sergey Ignashevich - CSKA - 30 lat, 33A/3

Renat Yanbaev - Lokomotiv Moskwa - 24 lata, 1A/0

Alexandr Anyukov - Zenit - 25 lat, 30A/1

Alecandr Sheshukov - Lokomotiv Moskwa - 24 lata, 0A/0

Denis Kolodin - Dinamo Moskwa - 26 lat, 2A/1

Anton Grigorjev - CSKA - 22 lata, 1A/0

Ivan Taranov - Zenit - 21 lat, 0A/0

Oleg Kuzmin - FK Moskwa - 26 lat, 0A/0

 

Pomocnicy:

Victor Budyanskiy - Lecce (wypożyczony z Udinese) - 24 lata, 3A/0

Alexey Smertin - Fulham - 32 lata, 56A/0

Dmitry Torbinskiy - Lokomotiv Moskwa - 23 lata, 7A/0

Marat Izmailov - Sporting (wypożyczony z Lokomotiv Moskwa) - 25 lat, 32A/3

Yegor Titov - Spartak Moskwa - 31 lat, 42A/7

Konstantin Zyryanov - Zenit - 30 lat - 9A/0

Igor Semshov - Dinamo Moskwa - 30 lat, 23A/0

Oleg Samsonov - Spartak Nalchik (wypożyczony z Zenit) - 20 lat, 0A/0

 

Napastnicy:

Alexandr Kerzhakov - Sevilla - 25 lat, 38A/11

Andrey Arshavin - Zenit - 26 lat, 33A/10

Dmitry Sychev - Lokomotiv Moskwa - 24 lata, 38A/15

Dmitry Bulykin - Leverkusen - 28 lat, 15A/7

 

 

Ostatnie zwycięstwo było o tyle szczęśliwe, że przeciwnik grał w osłabieniu. Oby i w meczu z Belgami dopisało nam szczęście. Mimo, że gramy na własnym stadionie i mamy, teoretycznie, silniejszy zespół, to jednak mam nadzieję, że uda się nam zdobyć chociaż jeden punkt.

Odnośnik do komentarza
Witam wszystkich telewidzów siedzących przed swoimi telewizorami i zapraszam do oglądania meczu Rosja - Belgia. Moje nazwisko Kolankov, będę dzisiaj razem z Państwem oglądał to spotkanie. Gospodarze meczu, Rosja, wystąpi od pierwszej minuty w następującym składzie: Akinfeev - Yanbaev, Grigorjev, Ignashevich, Anyukov - Smertin, Torbinskiy, Zyryanov, Izmailov - Bulykin, Kerzhakov. Miejmy nadzieje, że nasi piłkarze pokażą tak dobrą klasę, jak w meczu ze Szwecją.

 

I ruszyli!!! Yury Zakharov rozpoczął pierwszą część spotkania. Belgowie już są przy piłce i już zaczynają szarżę na bramkę, której strzeże Akinfeev. Van Buyten kieruje się prosto w stronę bramki, umiejętnie omijając rosyjskich piłkarzy. Gwizdek sędziego. Sędzia podchodzi do leżącego Belga. Podnosi się i kieruje się do naszego zawodnika. Smertin już na początku spotkania otrzymuje żółtą kartkę. Teraz musi bardzo uważać. (...) Piłkarze z podają sobie piłkę w środkowej części boiska, jednak nie mogą skleić żadnej akcji. (...). Anyukov podaje piłkę do Izmailova, który omija trójkę Belgów i wrzuca na pole karne, niestety Bulykin niedokładnie trafił w piłkę i przeleciała ona obok bramki. (...) Thijs strzela zza pola karnego... Uff... Strzał w poprzeczkę. (...) Torbinskiy dostaje żółtą kartkę, za faul na Van Buytenie. (...) Wreszcie kończy się pierwsza, nudna połowa meczu. Czekamy na większe emocje w drugiej części spotkania.

 

Piłkarze reprezentacji Rosji wybiegli na boisko jako pierwsi. Dostrzegam kilka nowych twarzy na boisku. Pojawili się Berezutskiy, Samsonow oraz Titov, brakuje natomiast Anyukova, Izmailova i Torbinskiyego. (...) Nasi piłkarze ruszają się jak ślimaki i to na dodatek w smole... Właśnie wykorzystał to Ishiaku, który w łatwy sposób odebrał piłkę Yanbaevowi. Zatrzymał go na szczęście Akinfeev. Młody bramkarz wydaje się dziś być bardzo pewny na bramce. (...) Z boiska schodzą Yanbaev oraz Ignashevich, za których wchodzą Kolodin i Taranov. (...) Bulykin oddaje piękny strzał po podaniu Titova. Niestety piłka nieruchomieje w rękach Herpoela. (...) Kolejna zmiana w zespole Rosjan. Na boisku zobaczymy Sheshukova, który właśnie wszedł na boisko. Zmienił on Smertina, który już ledwo biegał po boisku. (...) Już prawie koniec meczu Szykuje się, zasłużony dla obu drużyn, remis. Ostatni strzał oddaje Zyryanov. :gool: Niespodziewanie bramkarz gości puszcza lekki strzał piłkarza Zenitu!!! A nic nie zapowiadało takiego zakończenia spotkania!!!

 

Mecz towarzyski, 24.04.2002

Rosja - Belgia (1:0)

 

1:0 Zyryanov

 

MoM: Ivan Taranov - nota: 9

Odnośnik do komentarza

West - Mistrzostwa Świata w Koreii i Japonii ;)

 

 

Finał Pucharu UEFA

Valencia - Tottenham (0:0, kar. 3:2)

MoM: Gareth Bale (Tottenham) - nota: 9

Finał Ligi Mistrzów

Barcelona - Werder Bremen (4:1)

1:0 Henry 10'

2:0 Eto'o 41'

3:0 Messi 44'

3:1 Frings 52'

4:1 Ronaldinho

MoM: Lionel Messi (Barcelona) - nota: 10

 

 

Siedziałem przy wódce wybierając piłkarzy, których zabiorę na Mistrzostwa Świata. Zostaliśmy wybrani do Grupy H, gdzie zmierzymy się z Tunezją, Japonią oraz Belgią. Szanse na awans uważam za realne. Zresztą zarząd Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej, życzy sobie co najmniej wyjście z grupy. Oto wybrańcy:

 

Bramkarze:

Igor Akinfeev - CSKA - 22 lat, 19A/0

Vyacheslav Malafeev - Zenit - 29 lat, 15A/0

Anton Shunin - Dinamo Moskwa - 21 lat, 1A/0

 

Obrońcy:

Alexey Berezutskiy - CSKA - 25 lat, 26A/0

Sergey Ignashevich - CSKA - 28 lat, 31A/3

Renat Yanbaev - Lokomotiv Moskwa - 24 lata, 2A/0

Alexandr Anyukov - Zenit - 25 lat, 31A/1

Alexandr Sheshukov - Lokomotiv Moskwa - 25 lata, 1A/0

Anton Grigorjev - CSKA - 22 lata, 2A/0

Ivan Taranov - Zenit - 21 lat, 1A/0

Roman Shishkin - Spartak Moskwa - 21 lat, 1A/0

 

Pomocnicy:

Alexey Smertin - Fulham - 32 lata, 57A/0

Yegor Titov - Spartak Moskwa - 32 lata, 43A/7

Konstantin Zyryanov - Zenit - 30 lat - 10A/1

Oleg Samsonov - Spartak Nalchik (wypożyczony z Zenit) - 20 lat, 1A/0

Yury Zhirkov - CSKA - 24 lata, 12A/0

Diniyar Bilyaletdinov - Lokomotiv Moskwa - 23 lata - 20A/1

Igor Denisov - Zenit - 24 lata, 0A/0

Aslan Mashukov - Spartak Moskwa - 23 lata, 0A/0

 

Napastnicy:

Alexandr Kerzhakov - Sevilla - 25 lat, 39A/11

Andrey Arshavin - Zenit - 26 lat, 33A/10

Roman Pavlyuchenko - Spartak Moskwa - 26 lat, 8A/1

Dmitry Bulykin - Leverkusen - 28 lat, 16A/7

Odnośnik do komentarza

FIFA WORLD PLAYER:

1. Kaka - Milan

2. Ronaldinho - Barcelona

3. Robinho - Real Madryt

 

WORLD FOOTBALLER OF THE YEAR:

1. Thierry Henry - Barcelona

2. Ruud van Nisterlrooy - Real Madryt

3. Ronaldo - Milan

 

 

Niestety Malafeev musiał nas opuścić. Doznał poważnej kontuzji podczas treningu i wrócił do Rosji. Jego miejsce zajął Veniamin Mandarykin (26 lat, 2A/0) z zespołu Tom (wypożyczony z CSKA).

 

Reprezentacja Polski wygrała w pierwszym meczu Mistrzostw Świata 2002 w Korei i Japonii. Podopieczni Leo Bennhakkera pokonali współgospodarzy turnieju - Koreę Południową, 1:0. Jedynego gola w meczu strzelił piłkarz francuskiego Auxerre, Ireneusz Jeleń. Było to jego 4 trafienie w barwach reprezentacji.

 

 

MISTRZOWIE KRAJÓW:

Anglia - Chelsea

Francja - Olympique Lyonnais

Niemcy - Hamburger SV

Holandia - PSV

Włochy - AC Milan

Polska - Zagłębie Lubin

Portugalia - Sport Lisboa e Benfica

Hiszpania - Real Madryt

Szwecja i Rosja - trwają rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Halo halo? Czy już nas widać i słychać? Tak. Możemy więc zaczynać. Dmitry Kolankov z tej strony. Dzisiaj reprezentacja Rosji, w składzie: 1. Akinfeev, 2. Shishkin, 3. Yanbaev, 4. Grigorjev, 5. Taranov, 6. Smertin, 7. Zyryanov, 8. Titov, 9. Bulykin, 10. Kerzhakov, 11. Samsonov, rozegra swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii. Pierwszym przeciwnikiem naszej reprezentacji jest Tunezja.

 

Pan Saso Lazarevski przykłada gwizdek do ust i rozpoczyna to spotkanie. (...) Pierwsza akcja Tunezyjczyków. Jaidi biegnie z piłką przez środek pola. Podaje na prawą stronę, do czekającego tam M'nariego, który szybkim kopnięciem wrzuca piłkę na pole karne. Santos uderza główką, ale na szczęście bramkarz łapie piłkę. (...) Piłkarze z Afryki konstruują coraz groźniejsze akcje. Jemaa otrzymuje znakomite podanie od kolegi z drużyny i od razu strzela na bramkę Akinfeeva. Bramkarz naszej drużyny, po raz kolejny prezentuje znakomity poziom, chroniąc Rosję przed utratą bramki. (...) Tym razem akcja przenosi się na drugą część boiska. Zyryanov podaje do Titova, jednak ten nie potrafi opanować piłki. Tunezyjczycy wybijają ją daleko od swojej bramki. (...) Przed polem karnym Tunezji faulowany zostaje Taranov. Żółtą kartkę dostaje M'nari. Do piłki podchodzą gracze z Rosji. Titov strzela, ale za wysoko. (...). Pan Lazarevski kończy pierwszą cześć spotkania.

 

Zaczynamy drugą część spotkania. Widzę jakąś zmianę w zespole rosyjskim. Na boisku pojawił się Ignashevich, który zmienił słabo spisującego się Taranova. (...) Bulykin szuka swojej szansy na polu karnym przeciwnika. Jednak jego strzał był za lekki, żeby mógł zamienić się na gola. (...) Jemaa oddaje mocny strzał na bramkę Rosjan. Akinfeev łapie piłkę i mocnym kopem wybija ją na środek boiska. Dochodzi do niej Samsonov. Omija dwóch zawodników z Tunezji, podaje do wychodzącego Kerzhakova i.... z całej akcji zwycięsko wychodzi Boumnijel. (...) Kolejna zmiana w zepsole Rosji. Titov opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Arshavin. (...) Zhirkov pojawia się na boisku, zmieniając Samsonova. To ostatnia zmiana, jaką mógł przeprowadzić trener Piotrovsky. (...) Chikhaoui głową próbuje pokonać naszego bramkarza. Akinfeev końcami palców ratuje Rosję przed utratą bramki. (...) Ostatnia akcja w tym meczu. Pan Lazarevski daje nam ostatnią szansę. Smerin idealnie podaje do Arshavina, który ryzykuje i strzela na bramkę Tunezyjczyków. :gool: Proszę Państwa, Arshavin wykorzystuje ostatnią szansę!!! Mamy zwycięstwo w pierwszym meczu!!! Jakie szczęście, jaka radość na trybunach w Kobe. Coś niesłychanego! Rosja wygrywa z Tunezją 1:0!!!

 

Mistrzostwa Świata 2002, mecz grupowy, 16.06.2002

Rosja - Tunezja (1:0)

1:0 Arshavin

MoM: Issam Jemaa (Tunezja) - nota: 9

Odnośnik do komentarza
Witam Was po raz kolejny. Dmitry Kolanov mówi do Was dziś z Yokohamy, gdzie nasza reprezentacja piłkarska rozegra mecz ze współgospodarzami turnieju - Japonią. Na początek jak zwykle skład reprezentacji Rosji. Z na bramce stoi Akinfeev, dalej w obronie możemy zobaczyć Shishkina, Yabaeva, Grigorjeva oraz Berezutskiyego. Na pozycje pomocników, wystawieni zostali Smertin, Zyryanov, Denisov oraz Bilyaletdinov. Napad należy do Pavlyuchenki i Kerzhakova. (...) Hymny odśpiewane, więc już za chwilę rozpocznie się to spotkanie.

 

(...) Bilyaletdinov traci piłkę. Inamoto podąża z nią w stronę naszej bramki, jednak pięknym wślizgiem zatrzymuje go Berezutskiy. (...) Smertin otrzymuje żółtą kartkę prawie na początku spotkania. (...) Japoński bramkarz wybija piłkę z własnego pola karnego. Aktywny w meczu Inamoto przejmuje ją, lecz zaraz przerzuca ją na drugą stronę boiska. Ono dochodzi do niej i wrzuca na pole karne. Motoyama strzela, ale znakomicie broni Akinfeev. (...) Faul przed polem karnym Rosjan. Żółtą kartkę otrzymuje Shishkin. Japończycy ustawiają piłkę. Dochodzi do niej Inamoto, który pewnie będzie strzelał. Piłkarz Frankfurtu bierze rozbieg, strzał... :gool: Niestety proszę Państwa, Akinfeev nie zdołał obronić uderzenia Japończyka i przegrywamy 0:1. (...) Schodzimy na przerwę w nienajlepszych nastrojach.

 

Oba zespoły zaczynają drugą część spotkania w takich samych składach. (...) Pavlyuchenko strzela na bramkę Japończyków, jednak bramkarz broni. Wybicie nie było za dokładne i wpada pod nogi Kerzhakova, który strzela nie oglądając się za siebie. Kojima tym razem złapał piłkę. (...) Mamy pierwszą i to podwójną zmianę w zespole rosyjskim. Z boiska schodzą Zyryanov i Kerzhakov, a w ich miejsce trener wpuszcza Arshavina i Bulykina. (...) Motoyama po raz kolejny próbuje pokonać naszego bramkarza. Akinfeev zachowuje jednak zimną krew, i bez problemu wybija piłkę po strzale Japończyka. (...) Kolejny rzut wolny dla Japończyków. Inamoto znów przy piłce. Tym razem jednak podaje do Ono, który jest zupełnie nie kryty. Piłkarz Bochum świetnie wykorzystuje podanie i strzela na naszą bramkę. :gool: Brak mi słów. (...) Bulykin świetnie zagrywa do Pavlyuchenki, który mija zawodników rywala jeden za drugim. Piłkarz ze stolicy został sam na sam z bramkarzem japońskim :gool: Prosze Państwa jest jeszcze nadzieja!!! Pavlyuchenko świetnym zagraniem pokonał Japończyka! (...) Matsuda broni gospodarzy przed utratą kolejnej bramki. Wybija piłkę Bulykinowi (...) Hattori podaje do Inamoty, który już pędzi w stronę naszej bramki. Szybka wrzutka na pole karne, ale tutaj znakomicie ustawił się Akinfeev. (...) Koniec spotkania. Po ciężkim lecz wyrównanym meczu, przegrywamy z Japonią 1:2.

 

 

Mistrzostwa Świata 2002, mecz grupowy, 23.06.2002

Japonia - Rosja (2:1)

1:0 Inamoto 43'

2:0 Ono 72'

2:1 Pavlyuchenko 79'

MoM: Jun-ichi Inamoto (Japonia) - nota: 8

 

 

Reprezentacja Polski przegrała w drugim meczu grupowym na MŚ. Polacy przegrali z Portugalią 0:1 po golu Cristiano Ronaldo.

 

 

EUROPEAN FOOTBALLER OF THE YEAR:

1. Thierry Henry - Barcelona

2. Wayne Rooney - Manchester United

3. Fernando Torres - Liverpool

 

EUROPEAN GOALKEEPER OF THE YEAR:

1. Victor Valdes - Barcelona

2. Edwin van der Sar - Manchester United

3. Pepe Reina - Liverpool

 

EUROPEAN DEFENDER OF THE YEAR:

1. Eric Abidal - Barcelona

2. Marek Jankulovski - Milan

3. Patrice Evra - Manchester United

 

EUROPEAN MIDFIELDER OF THE YEAR:

1. Arjen Robben - Real Madryt

2. Deco - Barcelona

3. Cristiano Ronaldo - Manchester United

 

EUROPEAN STRIKER OF THE YEAR:

1. Thierry Henry - Barcelona

2. Wayne Rooney - Manchester United

3. Fernando Torres - Liverpool

Odnośnik do komentarza

wizard_ - Przeczytaj ten post, a sam znajdziesz odpowiedź ;)

 

Witam wszystkich serdecznie ze stadionów w Korei i Japonii. Dzisiaj nasza reprezentacja rozgrywa arcyważne spotkanie. Naszym przeciwnikiem jest Belgia, a stawką awans do drugiej rundy. Kto wygra dzisiaj, ma awans zagwarantowany. Jeżeli padnie remis, to wszystko zależy od jutrzejszego spotkania Japonia - Tunezja. Także mamy ciekawą sytuacje w tabeli, ale mam nadzieje, że uda się naszej reprezentacji uzyskać dziś dobry wynik. Ja nazywam się Kolankov i właśnie w tej chwili przedstawie Państwu skład rosyjskiej drużyny. W bramce z numerem jeden mamy Akinfeeva, w obronie z dwójką - Shishkin, z trójką - Taranov, z czwórką - Grigorjev i z piątką - Berezutskiy. W dzisiejszym meczu w pomocy zagrają: z szóstą - Smertin, z siódemką - Zyryanov, z ósemką - Titov i z jedenastką - Samsonov. Numery dziewięć i dziesięć należą do napastników, a są nimi, kolejno, Pavlyuchenko oraz Kerzhakov.

Rozpoczynają piłkarze z Rosji. Smertin podaje na lewą stronę do Samsonova, który pędzie już z piłką przed siebie. Wrzuca na pole karne, Kerzhakov uderza główką, jednak bramkarz łapie piłkę. Cóż za początek spotkania. (…) Nasi piłkarze nie odpuszczają. Smertin, po raz kolejny w tym spotkaniu, popisuje się znakomitym podaniem. Samsonov znów biegnie lewą stroną, jednak tym razem obrońcy wybijają mu piłkę spod nóg. (…) Tym razem akcja z prawej strony. Zyryanov pędzi przed siebie, wrzutka… :gool: Kerzhakov znakomicie uderzył główką i mamy upragnione prowadzenie!!! (…) Simons rozpoczyna akcję swojego zespołu. Podaje do Soetaresa, który bez zastanowienia się podaje piłkę dalej. Trafia ona pod nogi Dembelego, który strzela. Uff… Akinfeev znakomicie broni. (…) Belgów prowadzi teraz Soetares, który wyprowadza większość akcji. Podaje na lewą stronę do Martensa, a ten wystawia mu piłkę, idealną do strzału. Soetares strzela… POPRZECZKA!!! Co za szczęście!!! (…) Mamy gwizdek kończący pierwszą połowę spotkania.

 

Zaczynamy drugą część tego niesamowitego meczu. Na boisku pojawił się Ignaschevich, który wszedł za Grigorjeva. (…) Starcie Ignaschevicha z van der Heydenem. Sędzia podchodzi do Rosjanina i wyciąga żółtą kartkę. Po Belga przybiega pomoc medyczna. Czy będzie zmiana? Tak, wchodzi Sebastien Pocognoli, piłkarz AZ. (…) Pavlyuchenko uderza zza pola karnego… SŁUPEK… Odbiło się nam za poprzeczkę Belgów w pierwszej połowie. (…) Mudingayi fauluje Titova przed polem karnym. Pan Fallstrom, sędzia spotkania, pokazuje żółty kartonik. Titov już szykuje się do strzału. Bierze rozbieg, strzela… Tuż nad bramką, której strzeże Vandenbussche. (…) Kolejna zmiana w zespole rosyjskim – Anyukov wchodzi za Taranova. (…) To już 82 druga minuta spotkania. Jeszcze tylko 8 minut do końca regulaminowego czasu gry. Faul, przed polem karnym Rosjan. Z boiska schodzi Titov, a w jego miejsce wbiega Arshavin. Piłkarze z Belgii już są przygotowani do dalszej gry. :gool: Pieroni pięknym strzałem pokonuje naszego bramkarza. Coś niesamowitego. (…) Obydwie drużyny do końca dzielnie walczyły o trzy punkty, jednak żadnej się to nie udało. Zatem kto awansuje do drugiej rundy? Przekonamy się jutro, po meczu Japonia – Tunezja. Tym czasem dziękuję wszystkim za uwagę i dozobaczenia.

 

Mistrzostwa Świata 2002, mecz grupowy, 28.06.2002

Rosja – Belgia (1:1)

1:0 Kerzhakov 22’

1:1 Pieroni 83’

MoM: Roman Pavlyuchenko - nota: 8

Odnośnik do komentarza

Sławoj - Też tak myślałem, ale sprawę zawalili trochę obrońcy, którzy beznadziejnie grali. Na szczęście...

 

 

Japonia zremisowała z Tunezją 1:1, dzięki czemu mogłem się cieszyć z awansu do drugiej rundy finałów Mistrzostw Świata w Korei i Japonii. Niestety reprezentacja Polski będzie wracać do domu w gorszych nastrojach. W ostatnim meczy grupowym, uległa ona reprezentacji USA 1:3, a jedynego gola dla Polaków strzelił, napastnik Herty Belin, Łukasz Piszczek. Polacy zakończyli Mistrzostwa Świata na trzecim miejscu w swojej grupie.

 

 

Awans do drugiej rundy wywalczyli:

Grupa A: Francja, Urugwaj

Grupa B: Hiszpania, Słowenia

Grupa C: Chiny, Turcja

Grupa D: Portugalia, USA

Grupa E: Niemcy, Irlandia

Grupa F: Anglia, Argentyna

Grupa G: Włochy, Meksyk

Grupa H: Japonia, Rosja

 

 

Zakończyło się także losowanie par zespołów, które zagrają w drugiej rundzie. Losowanie nie było dla nas zbyt szczęśliwe, ale na pewno nie poddamy się bez walki.

 

Francja - Słowenia

Portugalia - Turcja

Niemcy - Argentyna

Japonia - Meksyk

Hiszpania - Urugwaj

Chiny - USA

Anglia - Irlandia

Włochy - Rosja

 

Losowanie nie było dla nas zbyt szczęśliwe, ale na pewno nie poddamy się bez walki.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...