Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY
Gość Profesor

Podaj dalej #4

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładna odpowiedź brzmi skoki przez przeszkody :P Makk daje dalej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muzyka. Kto zgadnie po jednej nutce?

Niemiecki zespół, który niegdyś tworzyło dwóch gości i dwie panie. Po śmierci jednego z członków zespołu w 2001 roku zespół zawiesił działalność. Od 2010 wznowili działania z nowym wokalistą. Band gra muzykę digital hardcore lub inaczej mówiąc- cyber trash punk.

Zespół lubuje się bardzo w antynazistowskich, anarchistycznych przekonaniach politycznych.

Co to za zespół?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, krzysfiol napisał:

Atari Teenage Riot.

Zacne Atari Teenage Riot :D 

Kto pierwszy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewien znany aktor (A) otrzymał pośmiertnie nominację do Oscara za swoją ostatnią rolę. W tym ostatnim filmie partnerowała mu przyszła wielka gwiazda kina (B). Aktorka ta (B) w przyszłości zdobędzie Oscara... ale go nie odbierze. Zrobi to jej w imieniu inna aktorka (C).  Co ciekawe (C) kilka lat wcześniej zdobyła Oscara... ale też go nie odebrała. Zrobiła to za nią inna aktorka (D). I tak się składa, że (D) kilkanaście lat wcześniej zdobyła Oscara i też nie była wtedy obecna na gali.

Literki do rozszyfrowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A - James Dean

B - Elisabeth Taylor

C- Anne Bancroft

D - Joan Crawford

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to takie na rozgrzewkę.

Swego czasu w pewnej z jednej stacji telewizyjnych leciał program w których proszono telewidzów o pomoc w poszukiwaniach ściganych przestępców, czy pomocy w wyjaśnieniu spraw. W rekonstrukcjach które odbywały się w tym programie dochodziło do sytuacji gdy statystami były osoby które dokonały tego przestępstwa które odgrywano. Ile razy miała taka sytuacja miejsce, oraz podczas jakiej sprawy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś mi mówi, że sam nie znasz odpowiedzi na to pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wikipedia:

W programie „997” dwukrotnie doszło do sytuacji, w której prawdziwy morderca zagrał w rekonstrukcji, dokonanej przez niego zbrodni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@FYM Jedną pamiętam, oglądałem, wiem że była też druga

odpowiedź częściowo można uznać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiki:

Podczas realizacji nagrania poświęconego zabójstwu dziennikarza Radia Bis Artura Korczaka w 1995 r., morderca dziennikarza zagrał samego siebie w rekonstrukcji[1]. Podejrzenia ekipy wzbudził fakt, że mężczyzna dokładnie odtworzył scenę morderstwa oraz poprawiał reżysera[9]. Morderca, Artur M., został skazany na 15 lat więzienia[1].

W kwietniu 1999 roku w Słupsku zamordowano Olgę Lipczyńską. Kilka miesięcy po morderstwie na miejsce zdarzenia przyjechała ekipa programu w celu odtworzenia zbrodni. Ryszard S. zgłosił się jako chętny do udziału w rekonstrukcji. Podczas inscenizacji pytał się ekipy telewizyjnej o przebieg i postępy w śledztwie[9]. Nie wzbudził tym jednak podejrzeń. W „Magazynie Kryminalnym 997” wystąpił jako statysta, który kupuje od Lipczyńskiej wino[9]. Po emisji programu policja wytypowała kilka osób (wśród nich znalazł się Ryszard S.), ale sprawę umorzono z powodu braku dowodów. Na przełomie 2008 i 2009 roku przeprowadzono nowe badania DNA, które wykazały, że mordercą był właśnie Ryszard S.[9]

Oddaję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, to ja wskoczę - od jakiego zespołu i z jakiej piosenki Acid Drinkers zapożyczyło ten riff? (jakby komuś się nie odpaliło, to od 2:31)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moderator nie zna zasad tego topiku? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pantera - I'm broken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, tio napisał:

A moderator nie zna zasad tego topiku? 

Po pierwsze: Pan Moderator.

Po drugie: o co chodzi?

Po trzecie: miałem przeczucie, że Gabe to zgadnie :D Podaj dalej.

• Lubię! 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oddaję pierwszemu chętnemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Reaper napisał:

Po pierwsze: Pan Moderator.

Po drugie: o co chodzi?

Po trzecie: miałem przeczucie, że Gabe to zgadnie :D Podaj dalej.

Z pośpiechu zapomniałem o "Pan". Mea culpa!!! 

Chodzi o zagadki fotograficzne (a film wszak fotografią jest) ;)

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem w jaki sposób zagadka muzyczna (można zamknąć oczy) jest zagadką fotograficzną ;) Mniejsza z tym - szybko poszło, nie ma co się rozwodzić, a przy okazji jak temat rozruszałem!

@tio skoro już tu jesteś to zachęcam do napisania jednej z Twoich słynnych zagadek detektywistycznych :) 

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi