Skocz do zawartości

AS Roma


Ingenting

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nie wiadomo. W ogóle to w kwestii napastników do tej pory było wiadomo tylko tyle, że Totti zostaje. Teraz doszedł Adriano, no i kontrakt przedłużył Taddei, który w zasadzie w naszym 4-3-3 grał jako skrzydłowy/napastnik. Baptista ma odejść, wokół Vucinica ciągle się kręcą różne kluby, Menez chyba zostanie, a o Tonim ostatnio dosyć cicho. Nie wiem czy Roma zdecyduje się go wykupić w sytuacji gdy przyszedł Adriano.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Na razie transfery w Romie stanęły w miejscu, a to z powodu "zbierania" kasy na wykupienie Burdisso. Podobno Inter wycenił swojego piłkarza na ok. 7-8 mln €. Pierwsi do odstrzału w Romie są Brazylijczycy - J.Baptista, Cicinho i Doni. Mówi się jeszcze o odejściu młodego Faty'ego. Jeśli uda się z ewentualnej sprzedaży tej 4 zebrać kasę na wykupienie Burdisso to będzie dobrze. Mówi się jeszcze o przyjściu Gobbiego i Isli. O ile z zakontraktowaniem Gobbiego problemów być nie powinno (kończy mu się kontrakt z Fiorentiną) o tyle o Isli możemy mówić już w kontekście niespełnionych celów transferowych.

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie jest smutny koniec telenoweli p.t. "Burdisso w Romie" :(

Od kilku miesięcy wiele miejsca w mediach poświęca się wykupieniu Burdisso przez Romę. Portale internetowe spekulują na temat ceny gracza, która wahała się w przedziale 6-10 mln euro. Tymczasem dalszy scenariusz telenoweli traktującej o wykupie przez Romę Burdisso poszedł w najgorszym kierunku dla ekipy Giallorossich.

 

Jak potwierdził bowiem dyrektor techniczny Nerazzurrich, Marco Branca, jego klub zażądał za gracza 10 mln euro. Ta sama suma padła w wypowiedzi agenta Argentyńczyka, Fernando Hidalgo.

źródło: asroma.pl

Dla Romy 10 mln € to kwota nie do przejścia. A szkoda... W przyszłym sezonie na środku obrony pewnie znów zobaczymy duet Juan-Mexes, a na ławce zostanie młody Andreolli. Być może swoją szansę na pokazanie się w Romie dostanie wtedy również Antunies, który obecnie jest wypożyczany do słabszych klubów.

Jedyną nadzieją na przejście Burdisso do Romy jest jeszcze talent transferowy Prede. Jeśli potwierdzą się plotki o tym, że udało u się wynegocjować z Tottenhamem 9 baniek - to będzie on dla mnie geniuszem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Burdisso w Romie :)

Dwa miesiące temu cieszyłbym się ogromnie, a dziś mam lekko mieszane uczucia. Z jednej strony mamy teraz 3 równorzędnych stoperów (Juan-Mexes-Burdisso), ale Nico musi w tym sezonie potwierdzić, że był wart tych 8 baniek i jednoczesnego "przyblokowania" działań Romy w tym mercato.

 

A co do ostatniego okienka transferowego to moim zdaniem mimo iż było dużo lepsze od zeszłorocznego to i tak nie wyszliśmy "na plus". W prawdzie udało się ściągnąć Adriano, Simplico i teraz Burdisso, ale w kadrze nadal znajdują się zawodnicy, którzy kompletnie nie są już potrzebni,a ciągną miliony euro z klubowego budżetu. Doni miał odejść do Benfiki, Baptista do Fenerbarce, a Cicinho do Brazylii - jednak wszystkie kluby nie złożyły konkretnych ofert - a szkoda bo prawdopodobnie przez kolejny sezon ci zawodnicy będą ssali kasę za nicnierobienie. :/

Odnośnik do komentarza

Na szczęście udało się chociaż Fatego upchnąć, a mam nadzieję, że jeszcze ktoś po Baptistę się zgłosi. Mnie martwi to, że jedyny porządny napastnik jakiego ściągnęliśmy to niepewny Adriano, który na dodatek złapał kontuzję. W tej chwili zostajemy tylko z Tottim i Okaką, jeszcze ewentualnie Vucinicem, ale on powinien raczej hasać po skrzydle. No i też raczej ściągamy starszych zawodników, a średnia wieku ciągle rośnie. Jeszcze na plus dla zarządu, że sprowadzili zastępstwa dla Pizarro i Riise.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
Hiszpańska Malaga kontynuuje wzmocnienia. Po Martinie Demichelisie z Bayernu sprowadziła Julio Baptistę z Romy.

Wzmocnienia Malagi są efektem pojawienia się w klubie Abdullaha Bin Nassera Al-Thaniego, który w dłuższej perspektywie ma w planach nawiązanie walki z Realem i Barceloną.

 

Od tego 18. w tabeli hiszpańskiej Malaga jest jeszcze daleka. Na razie dokonuje wzmocnień mających na celu zapewnienie utrzymania w lidze. W tym celu sprowadzono Julio Baptistę.

 

- Podpisał dwuipółletni kontrakt, a Roma otrzyma dwa miliony euro - powiedział o 29-letnim brazylijskim napastniku działacz Malagi Jose Carlos Perez.

 

Malaga będzie trzecim hiszpańskim klubem w karierze Baptisty po Sevilli i Realu Madryt. Grał także w Arsenalu Londyn

 

Wcześniej piłkarzem Malagi został reprezentant Argentyny Martin Demichelis.

źródło: Sport.pl

 

Jedno słowo: nareszcie!

Odnośnik do komentarza

Brawa dla agenta, który umiał "upchnąć" zawodnika nieprezentującego dobrej formy od 3 rund, za 2 mln. ;)

Cały czas do odstrzału są jeszcze Cicinho i Doni. Mam nadzieję, że podczas najbliższego okienka Conti wypchnie ich z klubu i wreszcie klubowa kasa trochę odetchnie. Co do pozostałych transferów w klubie, to na 99% odejdzie Antunes i prawdopodobnie na kolejne wypożyczenie pójdzie Okaka.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
Stało się ! Thomas Di Benedetto w piątkowe popołudnie, po wypełnieniu kontraktu opiewającego na sumę 70 milionów euro, stał się pełnoprawnym właścicielem AS Roma.

 

Wczorajszy dzień stał się oficjalną datą zakończenia ery panowania w Rzymie rodziny Sensich oraz ich przedsiębiorstwa Italpetroli.

 

Nowy właściciel Romy posiada obecnie 67 procent akcji.

 

Oficjalny kominikat podaje, że cała transfakcja zamknęła się w kwocie 70,3 miliona euro, z czego 33 procent akcji wystawiona zostanie na sprzedaż.

 

Oto słowa, które padły z ust Di Benedetto po zakończeniu rozmów dotyczących przejęcia kubu.

 

- Dobrze rzeczy nie zawsze przychodzą z łatwością.

 

- Nigdy nie odczułem tego, że mógłbym poddać się w tej sprawie. Równocześnie bardzo dziękuję moim koalicjantom za wsparcie.

 

- Nie spodziewałem się takiego zainteresowania ze strony mediów i fanów drużyny. Wiedziałem jednak o miłości Włochów do futbolu i wyjątkowego przywiązania rzymian do Romy. To był jeden z głównym powodów, dla którego zdecydowałem się zainwestować w ten projekt.

 

- Nigdy nie grałem w piłkę, jednak zawsze dzieliłem się tą pasją z innymi. Od moego taty, który występował w Soccer League, po moje dzieci.

 

- Negocjacje te były wyjątkowo ważne. Kocham Romę i pragnę uczynić dla tego miasta wiele dobrego. Jestem dumny z mojego pochodzenia.

 

- Dziękuję Berlusconiemu za słowa. W piłce chcę osiągnąć tyle co AC Milan, z nowym etycznym kodeksem finansowym, inwestując w młodzież, którą Roma posiada.

 

- Aby tego dokonać, potrzebni są najlepsi menadżerowie. Zrobimy wszystko, by sciągnąć do Romy klasowych zawodników.- zakończył nowy właściciel Giallorossich.

źródło: ASRoma.pl

 

No i stało się, Di Benedetto przejął Romę. Teraz trzeba czekać na pierwsze ruchy i zobaczymy ile z tych obietnic (głównie transferowych) się spełni.

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...