Skocz do zawartości

AS Roma


Ingenting

Rekomendowane odpowiedzi

I niestety dzisiejszym występem Roma skwitowała całą swoją grę w ostatnim miesiącu. Po raz 3 w ostatnich pięciu spotkaniach Roma straciła aż 4 bramki. :x Rozumiem, że zabrakło kilku ważnych, nawet bardzo ważnych graczy (Juan, Vucinic, Doni, Menez, Aquilani, Cicinho i Montella, a zdyskwalifikowany był za to Mexes), ale tak kompletnego braku zaangażowania już dawno nie widziałem. 14 czerwoną kartkę w tym sezonie "zdobył" Pizarro. Jest to chyba ewenement jeśli chodzi o ilość czerwieni w tym sezonie w każdej z lepszych lig europejskich. Spall lekko stracił chyba kontrolę nad zespołem, bo już dawno nie widziałem takich drewien grających w ataku. :/ Najlepszym dowodem na to jest chyba fakt, że pierwszy celny strzał w tym meczu miał miejsce w 75' a jego autorem był... prawy obrońca - Motta.

Jeśli Roma chce wejść do jakichkolwiek europejskich pucharów, to nie może pozwolić sobie już na żadną wpadkę. Pozostało jeszcze 5 meczy w Serie A, a najważniejsze boje przyjdzie nam toczyć z A.C Milan oraz Cagliari. Bo innych wyników, jak zwycięstwo, z przeciwnikami pokroju Torino czy Chievo nie dopuszczam do myśli.

FORZA ROMA !

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Roma w Lidze Europejskiej: Milan - Roma 2-3!

 

ObrazekGiallorossi pokonali w spotkaniu 37 kolejki Serie A Milan, zapewniając sobie tym samym start w przyszłorocznej deycji rozgrywek Ligi Europejkiej. Drużynie Spallettiego w osiągnięciu zamirzonego celu pomogły też Udinese i Palermo, które zremisowały swoje spotkania. Zwycięską bramkę zdobył w 85 minucie strzałem z wolnego Francesco Totti. To trzecia z rzędu wygrana Romy z Milanem na San Siro.

 

Milan – Roma 2-3 (0-1)

0-1 Riise 36’

1-1 Ambrosini 75’

1-2 Menez 80’

2-2 Ambrosini 81’

2-3 Totti 85’

 

MILAN (4-3-1-2): Dida – Flamini, Maldini, Favalli, Jankulovski (Zambrotta 60’) – Beckham (Seedorf 46’), Pirlo, Ambrosini – Kakà – Pato (Ronaldinho 60’), F. Inzaghi

 

ROMA (4-4-2): Artur - Motta, Mexes, Juan (Diamoutene 69’), Riise - – Cassetti (Filipe 62’), Pizarro, Brighi Taddei - Totti, Vucinic (Menez 76’)

 

Żółte kartki: Taddei, Motta (Roma)

Czerwone kartki: Ambrosini 88’ (Milan)

źródło: ASRoma.pl

 

Ten nius mówi wszystko. :jupi: W perspektywie tego jak ostatnio prezentowała się Roma, to wspaniałe wieści, ale jedna powinniśmy zdobyć wiele więcej. Powinniśmy walczyć z Interem o mistrzostwo, a nie ciułać się gdzieś za jakąś Genoą. ;] Mam nadzieję, że teraz rozwiąże się sprawa sprzedaży Romy przez rodzinę Sensich, a Spall pozostanie na stanowisku. No i oczywiście, że tym samym nie zwolnimy Ancelottiego, który by się przeniósł do Chelsea.

Odnośnik do komentarza
Ten nius mówi wszystko. :jupi:

Taa. A gdzie wspomina o karnym na Pippo (podcięcie Juana) i karnym na Zambrotcie (staranowany na pełnym biegu w polu karnym)?

Zagwarantowanie Ligi Europejskiej dziś jest dziełem wyłącznie sędziego, bo dwa karne Milanowi się absolutnie należały. Trudno się dziwić Ambrosiniemu, że widząc, jak okrada się Milan z punktów, wkurzył się i dostał drugą żółtą za dyskusje (zasłużenie, do niczego jednak by nie doszło, gdyby sędzia odgwizdał oczywisty karny).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Trzecia drużyna obecnego sezonu w Ligue 1- Olimpique Lyon przedstawił zarządowi klubu ofertę kupna Jeremy Meneza za 10 mln euro.

 

Jak podaje stacja Sky, dysponujący najwyższym budżetem we Francji OL nie poprzestał na słowach bez pokrycia i przesłał konkretną ofertę włodarzom z włoskiej stolicy.

 

Przypomnijmy, że nie dawno sam Menez wypowiedział się, iż nie wie jak będzie wyglądała jego najbliższa przyszłość w klubie. Dodał, że jego życzeniem jest po prostu więcej grać a jego los leży w rękach właścicieli Giallorossich.

źródło: ASRoma

 

Ehh, Menez to bardzo dobry zawodnik i zawsze jak pojawiał się na boisku to strzelał bramki, albo przynajmniej grał na wysokim poziomie. Niestety Spall nie wiedzieć czemu dawał mu mało szans i nie dziwię się, że Jeremy chce odejść.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Kilka informacji z obozu Giallorossich:

 

- Jak na razie do zespołu dołączył jedynie Stefano Guberti, który został zakupiony z Bari. Spalletti mówi, że tego lata chce przeprowadzić tylko dwa transfery. Nieoficjalnie mówi się, że drugim transferem podczas mercato będzie sprowadzenie na Stadio Olimpico Jonasa Gutierreza z Newcastle. Moim zdaniem byłby to bardzo dobry transfer ponieważ mieli byśmy w końcu gracza, który (mam nadzieję) zmusi Taddei-ego do większej walki o miejsce w składzie.

- Na początku przygotowań z zespołem trenuje kilku zawodników, którzy przez ostatnie sezony grało na wypożyczeniach. Są to w większości wychowankowie Romy, którzy po ukończeniu szkółek piłkarskich są wypożyczani do klubów z niższych lig. Być może kryzys panujący w Romie zmusi Spalletiego aby dawał więcej szans młodym, dotąd pomijanym, zawodnikom Romy.

- Rehabilitacja Doniego przebiega szybciej niż przewidywano i najprawdopodobniej wróci on do składu już na początku września :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Siena - AS Roma 1:2 (1:0)

Pierwszy mecz Giallorossich pod wodzą Ranieriego. Mimo, że przegrywaliśmy od 25 minuty to do strzelenia bramki kontaktowej (73') nie pokazywaliśmy niczego ciekawego w ataku. Po strzeleniu bramki oraz czerwonej kartce dla gracza Sieny, Rzymianie zaczęli śmielej atakować. Nie były to jednak jakieś spektakularne ataki. Na dwie minuty przed końcem sędzia podyktował rzut wolny, który mocnym strzałem na bramkę zamienił Riise.

Kolejny słaby mecz zaliczyli Taddei ( :x ) i Julio Baptista, który wszedł w I połowie za kontuzjowanego Brighiego. Na "plus" - obie zmiany przeprowadzone w II połowie. Riise trochę uspokoił grę w obronie, a Vucinić parę razy dobrze zaasekurował piłkarzy Romy w ataku. Cieszy to, że Czarnogórzec wraca do dobrej dyspozycji.

Ogólnie mecz wygrany fuksiarsko, bo na boisku żadna ze stron nie przeważała na tyle by zasłużyć na zwycięstwo. :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Selekcjoner reprezentacji Włoch, Marcello Lippi powoli myśli o kompletowaniu kadry na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Jednego można być pewnym - nie znajdzie się w niej Francesco Totti.

 

Ikona AS Romy świetnie spisuje się w rozgrywkach klubowych i wielu kibiców spodziewało się, że jeszcze raz spróbuje swoich sił w narodowej kadrze, mimo wcześniejszej decyzji o rezygnacji. Tymczasem Lippi kategorycznie wykluczył możliwość powrotu doświadczonego pomocnika do reprezentacji.

 

- Totti? Już nie jeden raz mówił, jaką podjął decyzję, więc każdy powinien ją respektować - oznajmił Lippi.

 

Oby. Totti już pokazał, że chętnie pojedzie na dużą imprezę, ale żeby nie trzeba było grać w kwalifikacjach...

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Piłkarzy Romy obudził nad ranem straszliwy huk. Protestujący kibice stołecznego klubu postanowili przygotować swoim ulubieńcom przykrą niespodziankę wrzucając na tereny Trigorii domowej roboty bomby.

 

Jak donosi Sky Sport Italia, do incydentu doszło około północy. Eksplozja była tak głośna, że obudziła wszystkich przebywających w Trigorii. Natychmiast została wezwana policja jednak nie złapała kibiców odpowiedzialnych za odpalenie bomb.

 

Przed Trigorią stoją dwa policyjne radiowozy monitorujące sytuację. Do w/w incydentu doszło zaledwie kilka dni po tym jak na podobny pomysł wpadli kibice rywala zza miedzy, którzy również odpalili ładunki wybuchowe w ośrodku treningowym Lazio.

Frustracja. Zamiast wspierać teraz w zawodników, którzy przebywają na specjalnym zgrupowaniu w Trigirii to banda idiotów musiała się wyróżnić :qwa:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Agent napastnika Bayernu Monachium - Luci Toniego praktycznie potwierdził doniesienia dziennikarzy, że Włoch podpisze umowę z ekipą z Wiecznego Miasta i zwiąże się ze stołecznym klubem do końca obecnego sezonu.

 

- Jestem dzisiaj bardzo zajęty, spróbujcie zrozumieć... Nie potwierdzam i nie zaprzeczam, jednak dzisiaj jest szczególny dzień - powiedział agent Toniego dla Romagiallorossa.com.

 

Oczekuje się, że Toni trafi do Rzymu, na zasadzie wypożyczenia do czerwca, po tym jak Bayern zgodził się oddać za darmo skonfliktowanego z trenerem Bawarczyków - Louisem Van Gallem zawodnika.

 

Tonim interesowała się również Londyńska Chelsea, jednak były piłkarz Fiorentiny twierdził, że interesuje go wyłącznie podpisanie kontraktu z Giallorossimi i jego przeprowadzka do Włoch nastąpi do końca tygodnia.

Źródło: http://asroma.pl

Ten transfer to dla mnie jedna wielka niewiadoma. Z jednej strony Toni potrafi się zastawić, ma świetne warunki fizyczne, dobrze gra tyłem do bramki. Jest takim typowym odgrywającym, którego w Romie od dawna nie było :)

Ranieri zapowiada, że chce uszczuplić kadrę w tym okienku z "gwiazdek", które od dłuższego czasu nie błyszczą, a ciągną kasę z budżetu (Baptista, Esposito i Cicinho). Jeśli transfer Toniego zostanie dopięty to najprawdopodobniej na wypożyczenie pójdzie Okaka.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No i Roma wskoczyła dzisiaj na podium po wygranej 3:0 z Genuą. Premierowe trafienie zaliczył Toni, a chwilę później dorzucił kolejne trafienie. Bardzo dobrze, że wykorzystaliśmy potknięcia Juve i Napoli w meczu z bądź co bądź mocnym przeciwnikiem.

 

Jestem skłonny stwierdzić, że gramy lepiej niż za schyłkowego Spallettiego. Teraz tylko pozbyć się Baptisty i Meneza, który zdążył już zrazić do siebie Ranieriego. Początkowo broniłem Francuza i denerwowało mnie to, że Spall sadzał go na ławce, ale takich gwiazdorków, którzy zagrają 5-6 spotkań w sezonie na wysokim poziomie nam nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

No dzięki golom Riise i Baptisty oraz przegranej Milanu zrównaliśmy się z nimi punktami. To był 20 mecz bez porażki w lidze. Poza tym do składu wrócili Menez, De Rossi, Taddei i Pizarro, a Juan w tym meczu odpokutował zawieszenie za żółte kartki. Znając życie to teraz wszystko się posypie. Najgorsza sprawa jest z Tottim, który wraca po kontuzji i pewnie będzie miał miejsce w pierwszym składzie, a w obecnej formie będzie dla Romy sporym osłabieniem. Chociaż z drugiej strony zastąpi Meneza i razem z Vucinicem będzie grał za plecami Toniego, więc aż tak wiele nie stracimy.

Odnośnik do komentarza

Na szczęście. Wydaje się, że teraz mamy kompletny skład jak na Serie A. Na bramce najlepszy trzeci bramkarz świata, który się okazuje też najlepszym bramkarzem ligi. W obronie na prawej jest dobry w defensywie Casetti i dobry w ofensywie Motta, szkoda tylko, że nie można ich połączyć. ;) Na środku Juan w końcu bez dłuższych kontuzji razem z Mexesem i Burdisso, który ostatnio gra całkiem nieźle. Na lewej Riise biega od pola karnego do pola karnego, ale przydałby mu się zmiennik. Podobno klub jest zainteresowany Belhadjim i Emmanuellsonem, ja jestem jak najbardziej za. W środku serce Romy czyli De Rossi i najlepszy rozgrywający we Włoszech - Pizarro. Mam nadzieję, że pogra jeszcze na takim poziomie ze 2-3 sezony. Do tego Perotta i tu by się przydał ktoś nowy, ale nie mam pomysłu kto. W ofensywie trio Vucinic - Toni - Totti (Menez/Taddei). No właśnie, Il Capitano ostatnio bez formy, a ta dwójka nie gwarantuje nam solidnej gry.

 

Kto by pomyślał po pierwszych kolejkach, że tak to się obróci? Odszedł Spalletti, który ładnie poczynał w Lidze Mistrzów, a przyszedł po kiepskim sezonie w Juve Ranieri i chyba każdy (łącznie ze mną) myślał, że miejsce dające awans do LM to szczyt marzeń. Teraz mamy bardzo dobry terminarz i MUSIMY to wykorzystać. Jak nie teraz, to nie wiem kiedy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

No i są już pierwsze transfery. Za darmo przyszedł Fabio Simplico, który najpewniej będzie zastępcą Pizarro. Ruch wydaje się bardzo dobry, bo w mimo, że Brazylijczyk nie jest najmłodszy (30 lat), to już ograny we włoskiej lidze i w końcu będziemy mieli rezerwowego bramkarza. Jednak 'ważniejszy' wydaje się transfer Adriano. Niby bardzo dobry gracz, ale ja nie wiem jak do tego transferu podchodzić. Po jego różnych kłopotach 'psychicznych' nie wiadomo czy nie będzie miał znowu problemów. Poza tym nie wiem jak się spisywał w Brazylii (według różnych relacji dobrze) i czy zachowa formę w Italii.

Dodatkowo umowy przedłożyli Julio Sergio i Taddei.

Odnośnik do komentarza

Jeśli Adriano nie zacznie chlać to może być potężnym wzmocnieniem. On ma (miał?) potencjał na bycie najlepszym napastnikiem świata i tylko sobie zawdzięcza, że nim nie został. Zobaczymy jak Ranieri wkomponuje go w zespół.

I rozumiem, że Toni nie zostaje na stałe? Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że ma iść do Genoi :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...