Skocz do zawartości

Встреча с Бялоруся


Kwiti

Rekomendowane odpowiedzi

Dr. Johnny: Skąd wiedziałeś? :D Tak naprawdę to trzeba umieć rozpracować FMa. :P akurat mnie się udało. :P Pozdro zazdrośniku ;)

Baron: Krajowa i szanowany menadżer.

Lucas07: Dzięki ;)

 

***

 

Odcinek 29

 

Po Mistrzostwach Świata zaszło wiele zmian w kadrach poszczególnych kraji. Oto wszystkie zmiany po MŚ:

 

Włochy: za Roberto Donadoniego - Roberto Mancini

Brazylia: Dunga - Rivaldo

Niemcy: Jochaim Low - Thomas Schaaf

Argentyna: Ramon Diaz - Eduardo Coudet

Francja: Raymond Domenech - Arsene Wenger

 

Ja natomiast postanowiłem pozostać na Białorusi jeszcze do końca eliminacji do Mistrzostw Europy. Natomiast po powrocie do kraju, czekała mnie miła niespodzianka. Dostałem propozycję od Bogusława Cupiała, a dokładniej miałem zostać trenerem krakowskiej Wisły. Bez zastanowienia podpisałem trzyletni kontrakt i ruszyłem do odnowy ,,Białej Gwiazdy", ponieważ większość zawodników chce odejść, trzeba szukać nowych kompetentych zawodników.

 

Transfery do klubu:

 

Christopher Helies z Nantes FC za 375.000 euro

Maciej Ostaszewski z Jagielonia za darmo

Przemysław Wróbel za darmo

Cesar Diaz z Hercules za 20.000

Jacek Skrzyński za darmo

Mikhaił Afanasiev z Homel za 725.000

 

Transfery z klubu:

 

Tomas Jirsak do Germinal Beerschot za 1.300.000

 

Przyszłościowe z klubu:

 

Adrian Sikora

Paweł Brożek

Artur Marciniak

Cleber

Dudu

Bertrand Robert

David Gonzalez

Mauro Cantoro

 

Tym zawodnikom kończą się kontrakty, ale jakoś nie chcą ich przedłużyć. A szkoda.

 

Do wykorzystania: 19.050.000 euro

Odnośnik do komentarza

Lis: Mam nadzieję, że Wisła to ostatni. ;)

 

***

 

Odcinek 30

 

Z zespołu odszedł Adrian Sikora, który zasilił włoskie Napoli. Do klubowej kasy wpłyneło 2.000.000 (40%). Do zespołu dołączył z wolnego transferu Nicolas Bonis, który ma pomóc w obsadzie bramki, ale także Paweł Pytlarz, który ma załatać dziurę po ,,Sikorce". Każdy z nich doszedł z wolnego transferu. Debiut wypadł na mecz z Ruchem Chorzów, który ma w swoich barwach kilku naprawdę niezłych zawodników. Mecz był bardzo nudny, na szczęście kibice zobaczyli chociaż jedną bramkę. W 40 minucie Paweł Brożek pokonał Łukasza Sapelę i mieliśmy 1:0. Jednak w doliczonym czasie gry z boiska wyleciał Mauro Cantoro i kolejne 45 minut musieliśmy zagrać w osłabieniu.

 

1.8.2010, Chorzów, widzów - 5319

Orange Ekstraklasa [1/30]
[--] Ruch Chorzów - [--] Wisła Kraków 0:1 (0:1)

40' Brożek 0:1
45' Cantoro [W] (cz.k)

Wisła Kraków: Fabiniak - Napierała, Wojtkowiak, Cleber, Kałuda - Cantoro - Marciniak, Robert - Afanasiev - Pliżga (61' Pęczak), Brożek (87' Gonzalez)

MoM: Paweł Brożek [7, Wisła K.]

Odnośnik do komentarza

Lucas: Napad mam świetnie obsadzony więc wątpie, aby dostał szansę. :)

 

Odcinek 31

 

Nasz sztab szkoleniowy wzmocnił Kamil Kosowski, który będzie szukał talentów. Pierwszy mecz na swoim obiekcie rozegramy z Groclinem Grodzisk Wlkp., który dysponuje dobrze zgraną defensywą. Jednak w 18 minucie świetnie w sytuacji podbramkowej odnalazł się Cesar Diaz, który minął Pance Kumbeva i pokonał Skrzypca. I na tym skończyła się pierwsza połowa. Paweł Pytlarz nie zaliczy debiutu do udanych. Po dwóch minutach opuścił boisko na noszach ie nie zagra przez miesiąc. Na dodatek to niebyła ostatnia kontuzja. Strzelec bramki Cesar Diaz musiał opuścić boisko w 89 minucie i będzie pauzował około dwóch tygodni, a że limit zmian miałem wykorzystany graliśmy kilka minut w dziesiątkę. W 90 minucie na strzał z dystansu zdecydował się David Gonzalez i mieliśmy 2:0. Jeszcze w tym sezonie nie straciliśmy bramki i oby tak dalej. Co do transferów, to Ryszard Czerwiec pokazał mi kilku ładnych grajków z Hiszpanii i nie tylko. A dodatkowo do klubu dołączy pewien z kadrowicz z Białorusi.

 

7.8.2010, Kraków, widzów - 12638

Orange Ekstraklasa [2/30]
[4] Wisła Kraków - [3] Groclin Grodzisk Wlkp. 2:0 (1:0)

18' Diaz 1:0 
48' Pytlarz [W] (knt.)
89' Diaz [W] (knt.)
90' Gonzalez 2:0

Wisła Kraków: Bonis - Napierała, Wojtkowiak, Cleber, Marciniak - Helies - Afanasiev (45' Pytlarz, 48' Kałuda), Robert (78' Brożek) - Gonzalez - Diaz, Brożek

MoM: David Gonzalez [8, Wisła K.]

Odnośnik do komentarza

Arubaluba: W sumie dobrze prawisz. ;) Zobaczymy co będzie za kilka lat.

Lucas: Ja mam kilku snajperów, a przy moim ustawieniu (z 1 napastnikiem) po co mi kolejny?

 

***

 

Odcinek 32

 

Po dwóch świetnych meczach nadszedł czas na kolejnego rywala - Śląsk Wrocław. Do zespołu dołączył Adrian Paluchowski, który ma pełnić rolę rezerwowego, ponieważ kontuzjowany póki co jest Cezar Diaz. W ósmej minucie bliski strzelania gola był Paweł Brożek, ale jego strzał pewnie obronił Wojciech Kaczmarek. Kilka minut później Krzysztof Ulatowski trafił w słupek! Dziesięć minut później ponownie konstrukcja bramki ratowała Nicolasa Bonisa. Tak więc kończymy nudną pierwszą połowę, która kończy się wynikiem 0:0. W drugiej połowie miejmy nadzieję, że będzie lepiej. W drugiej części spotkania było już lepiej. W 53 minucie Wisła objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mikhaiła Afanasieva bramkę zdobył Brożek. Jednak nasze szczęście nietrwało długo. Pięć minut później Ulatowski dał o sobie znać, wykorzystując gapiostwo Grzegorza Wojtkowiaka i świetne zagranie Janusza Garncanczyka. Wynik do końca się niezmienił i po raz pierwszy straciliśmy punkty i kolejnego napastnika. ,,Broziu" nie zagra przez około trzy tygodnie.

 

13.8.2010, Kraków, widzów - 12487

Orange Ekstraklasa [3/30]
[2] Wisła Kraków - [14] Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

54' Brożek 1:0
60' Ulatowski 1:1

Wisła Kraków: Bonis - Napierała, Wojtkowiak, Cleber, Marciniak - Helies (89' Cantoro) - Afanasiev, Robert - Gonzalez (64' Pi. Brożek) - Pliżga (45' Paluchowski), Brożek

MoM: Krzysztof Ulatowski [7, Śląsk W.]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 33

 

Przed meczem z Koroną Kielce nasz zespół wzmocniło dwóch zawodników, napastników. Richard Soumah z En Avant Guingamp za którego zapłaciliśmy 925.000 euro, a drugim jest młody Ghanijczyk, Sadat Bukari z Etoile du Sahel za 150.000. Obaj zadebiutują już w meczu z ,,Żółto-Krwistymi". Początek meczu niebył zbyt udany. Maciej Kowalczyk pokonał Bartosza Fabiniaka, ale na nasze szczęście sędzia bramki nie uznał. Dopiero wtedy moi zawodnicy zaczeli coś grać. W 27 minucie Bertrand Robert dośrodkował z rzutu rożnego, a najwyżej wyskoczył Cleber i strzelił bramkę! Prowadzimy 1:0, a 36-letni Brazylijczyk nadal jest w niezłej formie! Kilka minut później nasz nowy nabytek Soumah zdobył debiutancką bramkę! Świetnie wyczuł intencje Davida Gonzaleza. Sadet niestety nie zapisze tego meczu, debiutu do udanych. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy będąc w sytuacji sam na sam z Jakubem Jesionkowski przestrzelił! Druga połowa była nudna, ale kibice mogli obejrzeć choćby jedną bramkę! W 90 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Mikhaił Afanasiev i pokonał bramkarza gospodarzy.

 

22.8.2010, Kielce, widzów - 12812

Orange Ekstraklasa [4/30]
(11) Korona Kielce - (2) Wisła Kraków 0:3 (0:2)

27' Cleber 0:1
39' Soumah 0:2
55' Kowalczyk (cz.k)
90' Afanasiev 0:3

Wisła Kraków: Fabiniak - Napierała, Ostaszewski, Cleber (70' Gorri), Marciniak - Cantoro - Afanasiev, Robert - Gonzalez (45' Paluchowski) - Bukari (45' Pliżga), Soumah

MoM: Bertrand Robert [8, Wisła K.]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 34

 

Tym razem naszym rywalem - Widzew Łódź. Początek meczu był dla nas. Z rzutu rożnego dośrodkował Bernrand Robert wprost na głowę Macieja Ostaszewskiego i mieliśmy 1:0. Jednak nasze szczęście nie trwało długo. W 22 minucie Robert Łakomy wykorzystał podanie Tomasza Zahorskiego i był remis. Jednak jak się później okazało rozstrzygnięcie padło jeszcze w pierwszej połowie. W 41 minucie Mikhaił Afanasiev uderzył z dystansu, a piłka wpadła do siatki! Białorusin jest w świetnej formie i oby utrzymał ją jak najdłużej. Po meczu z Widzewem Łodź z klubu odszedł Artur Marciniak, który odszedł do Standardu Liege za 800.000 (20%), a Mauro Cantoro odszedł za rozwiązaniem kontraktu. Miejsce Argentyńczyka zastąpi Adam Danch sprowadzony z Arki Gdynia za 725.000.

 

27.8.2010, Kraków, widzów - 12352

Orange Ekstraklasa [5/30]
(1) Wisła Kraków - (8) Widzew Łódź 2:1 (2:1) 

17' Ostaszewski 1:0
22' Łakomy 1:1
41' Afanasiev 2:1

Wisła Kraków: Fabiniak - Napierała, Ostaszwski, Cleber (84' Wojtkowiak), Borda - Helies - Afanasiev, Robert - Pliżga (63' Paluchowski) - Diaz (45' Pytlarz), Soumah

MoM: Robert Łakomy [8, Widzew]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 35

 

W Pucharze Ekstraklasy trafiliśmy do niezbyt łatwej grupy. Za rywali będziemy mieć: Legię, Arkę i Jagielonię. Okienko transferowe się zamknęło i niezdażyłem opchnąć Grzesia Wojtkowiaka, którym zainteresowany był St. Gallen. Do pierwszego składu powrócił Paweł Brożek, ale nie ustrzegło nas to przed stratą gola. Już w drugiej minucie strzałem z rzutu wolnego zaskoczył nas Adrian Kasztelan i Arka prowadziła. Mimo że, kilka minut później straciła Marcina Chmiesta nie udało nam stworzyć się szybkich, groźnych ataków. Druga połowa niebyła lepsza. Mogliśmy stracić kilka bramek, ale w bramce stał Bartosz Fabiniak. W 65 minucie jednak zaskoczył nas Mateusz Kołodziejski, który pogrążył zawodników i kibiców Wisły w rozpaczy. Przegraliśmy pierwszy raz od siedmiu spotkań i tracimy do pierwszej Legii już trzy ,,oczka".

 

4.9.2010, Gdynia, widzów - 8575

Orange Ekstraklasa [6/30]
(10) Arka Gdynia - (1) Wisła Kraków 2:0 (1:0)

2' Kasztelan 1:0 
17' Chmiest [A] (knt.)
65' Kołodziejski 2:0 

Wisła Kraków: Fabiniak - Napierała, Gorri, Cleber, Borda - Helies - Afanasiev, Robert (73' Pi. Brożek) - Gonzalez - Brożek (73' Paluchowski), Soumah (45' Bukari)

MoM: Adrian Kasztelan [8, Arka G.]

 

***

 

 

Nadszedł czas, by wybrać zawodników toczących bój o Mistrzostwa Europy 2012, które odbędą się na boiskach Polski i Ukrainy. Rywalami będą reprezentacje Finlandii i Irlandii.

 

Oto lista powołanych:

 

1. Yury Zhevkov (Hearts)

2. Artem Gomelko (Lokomotiv Moskwa)

 

3. Dmitriy Lentsevich (Hibernian)

4. Jan Tigorev (Sochaux)

5. Sergey Omeljanchuk (Rostów)

6. Artem Radzkov (Basel)

7. Pavel Plaskonny (Homel)

8. Alyaxey Pankavets (bez klubu)

9. Kirill Pavlyuchek (Nantes)

10. Yegor Filipenko (Tottenham)

 

11. Anton Bubnov (MTZ-Ripo)

12. Denis Kovba (ASZ-Szabab)

13. Sergey Kisylak (Sochaux)

14. Mikhaił Afanasiev (Wisła Kraków)

15. Aliaksandr Hleb (Arsenal)

16. Anton Putilo (Dynamo Mińsk)

17. Igor Stasevich (MTZ-Ripo)

18. Vyacheslav Hleb (Natonial da Madeira)

 

19. Vitaly Kutuzov (Empoli)

20. Sergey Kisliy (MTZ-Ripo)

21. Syargey Kornilenko (Wolfsburg)

22. Leonid Kovel (FC Bruksela)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 36

 

Wróciłem do reprezentacji i chciałem zacząć mistrzostwskim składem. Jednak do kadry dołączył Kirill Pavlyechek, który niemógł zagrać w RPA z powodu kontuzji. W Helsinkach pojawiliśmy się dzień przed meczem. Przed meczem dowiedziałem się, że do gry niezdolny będzie Denis Kovba, a więc jego miejsce zajął Sergey Kislyak. W 13 minucie padła pierwsza bramka. Patrik Lomski świetnie podał do Shefki Kuqi'ego, a ten bez problemu pokonał Zhevkova. Jeszcze przed przerwą zdążyliśmy wyrównać za sprawą Kisylaka i mecz mógł rozpocząć się od nowa. W drugiej połowie świetnie zagrał Vyacheslaw ,,Król Asyst" Hleb, który dograł piłkę wprost na lewą nogę Syargeya Kornilenki, a ten technicznym strzałem pokonał bramkarza Finów. Kwadrans później Aliaksandr Hleb świetnie przymierzył z rzutu wolnego i zdobył trzecią bramkę! I był pewne, że pierwsze punkty powędrują na Białoruś. Ostatnią jak się okazało bramkę dla mojego zespołu zdobył Vyacheslav, a Finowie zdążyli odpowiedzieć tylko bramką Mika Aaritalo. Tak więc wynik 4:2 mnie w pełni satysfakcjonuje, ale zauważyłem brak dobrych zmienników dla tych starszych zawodników. Także już wysyłam asystentów, aby penetrowali białoruski rynek.

 

11.9.2010, Helsinki, widzów - 39473

Eliminacje ME 
Finlandia - Białoruś 2:4 (1:1) 

13' Kuqi 1:0
41' Kisylak 1:1
50' Kornilenko 1:2
66' A. Hleb 1:3
74' V. Hleb 1:4
83' Aartalo 2:4

Białoruś: Zhevkov - Tigorev, Lentsevich (81' Omeljanchuk), Filipenko, Pankavets - Pavlyuchek, Kisylak - A. Hleb, V. Hleb, Afanasiev - Kornilenko (77' Kovel)

MoM: Aliaksandr Hleb [8, Białoruś]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 37

 

Kolejny mecz zagramy w Mińsku z Irlandią. Przeciwnik trudny, ale do ogrania. Postanowiłem sobię, że w grudniu 2010 roku odejdę z kadry. Tak więc do końca mojej kadencji pozostało siedem meczów. Pierwsza połowa była bardzo nudna i niepadły bramki. Nie dziwię się fanom, którzy chcieli opuszczać stadion. Na szczęście druga połowa zrekompensowała wszystkie straty. W 47 minucie Sergey Kislyak świetnym strzałem z dystansu. Kilka minut później podwyższyliśmy wynik na 2:0, a strzelcem bramki był Mikhaił Afanasiev. Jak się okazało była to ostatnia bramka w tym meczu. Niestety w doliczonym czasie gry straciliśmy, Kirilla Pavlyucheka, który wypadł z gry na miesiąc.

 

15.9.2010, Mińsk, widzów - 39738

Eliminacje ME
Białoruś - Irlandia 2:0 (0:0)

47' Kisylak 1:0 
54' Afanasiev 2:0 
90' + 2' Pavlyuchek (knt.)

Białoruś: Zhevkov - Tigorev, Lenstevich, Filipenko, Pankavets - Pavlychuek (90' Kovba), Kisylak - A. Hleb, V. Hleb, Afanasiev - Kornlenko

MoM: Mikhaił Afanasiev [8, Białoruś]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 38

 

Kolejnym rywalem będzie lider tabeli - Legia Warszawa. Przed meczem Jan Urban próbował wkręcić mnie w jakieś śmieszne gadki, ale ja trzymam się od tego z daleka. Wolałem przygotować się do meczu, niż tracić czas z dziennikarzami. I co jak się okazało przyniosło oczekiwany efekt. Już w 12 minucie bramkę zdobył Paweł Brożek i to my prowadziliśmy! A dziesięć minut później Sadat Bukari, podwyższył rezultat. Mimo wielu ataków, Legia potrafiła się obronić, a najbardziej zaskoczył mnie Piotr Celeban, który wpadł mi w oko. Najgroszym zawodnikiem meczu był Piotr Giza. W drugiej połowie przystąpiliśmy do śmielszych ataków i jak się okazało z dobrym skutkiem. Minutę przed końcem. W 89 minucie swoją drugą bramkę zdobył Brożek i ostatecznie ustalił wynik meczu na 3:0.

 

18.9.2010, Kraków, widzów - 20461

Orange Ekstraklasa [7/30]
(3) Wisła Kraków - (1) Legia Warszawa 3:0 

12' Brożek 1:0
22' Bukari 2:0
89' Brożek 3:0 

Wisła Kraków: Fabiniak - Napierała, Wojtkowiak (55' Gorri), Cleber, Grzelak - Danch - Afanasiev, Robert - Gonzalez (90' Plizga) - Brożek, Bukari

MoM: Paweł Brożek [9, Wisła K.]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...