Skocz do zawartości

Lechia Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawe, bo kilka tygodni wcześniej Deleu był na testach w Widzewie i jak widać nie zaimponował :-k Oby ten transfer zmotywował Krzyśka Bąka do pracy.

Fajnie że zaczynają się wzmocnienia, pora teraz na pomocników i napastników. Pyszczur strzelił kilka bramek w sparingach i pewnie jest blisko podpisania kontraktu.

Odnośnik do komentarza

http://www.sport.pl/pilka/1,92305,8148781,Ekstraklasa__Nigeryjczycy_na_testach_w_Lechii.html

 

Czterech piłkarzy z Nigerii dołączyło do zespołu Lechii przebywającego na obozie w Grodzisku Wielkopolskim. Są to: Benjamin Ifeanyi Ede, Collins Chukwumaobim Nwaneri, Ismaila Alamin oraz Ariyo Dapo.

Przyjazd całej czwórki to efekt współpracy Lechii z agencją GOL International należącej do Pini Zahaviego. Piłkarze do tej pory nie grali poza Nigerią i będzie to ich pierwszy kontakt z Europą. Wszyscy występowali w klubach nigeryjskiej Premier League i mają za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. Oto ich krótkie sylwetki:

 

Benjamin Ifeanyi Ede (Ocean Boys FC) - napastnik, wzrost 187 cm, waga 72 kg, w lidze nigeryjskiej 161 meczów, 123 gole, w kadrze Nigerii U-23 16 meczów, 9 goli.

 

Collins Chukwumaobim Nwaneri (Gateway FC) - pomocnik/napastnik, wzrost 186 cm, waga 73 kg , w lidze nigeryjskiej - 189 meczów, 142 gole, w kadrze B Nigerii - 13 meczów, 8 goli.

 

Ismaila Alamin (Enyimba FC) - lewy pomocnik, wzrost 180 cm, waga 71 kg, w lidze nigeryjskiej - 148 meczów, 91 goli, w reprezentacji Nigerii do lat 23 - 13 meczów, 6 goli, w reprezentacji Nigerii do lat 20 - 21 meczów, 12 goli.

 

Ariyo Dapo (Fame FC) - lewy obrońca, wzrost 189 cm, waga 74 kg, w lidze nigeryjskiej - 139 meczów, 13 goli, w reprezentacji Nigerii do lat 20 - 9 meczów, 1 gol.

 

Statystyki robią wrażenie. Nasuwają się jednak 2 pytania:

1. Czy w bramkach w lidze nigeryjskiej wiszą ręczniki?

2. Czy któryś z nich ma poniżej 40 lat?

 

Dobrze, że klub kontynuuje walkę z rasizmem. Może jak w barwach Lechii będzie grało kilku czarnoskórych piłkarzy to część "fanatyków" zrezygnuje z przychodzenia na stadion i robienia wiochy.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Świetny wynik w sobotę z Villarealem. Oczywiście kiedy w drugiej połowie weszli Cazorla i Rossi obrońcy nie za bardzo wiedzieli co się dzieje, ale tego można się było spodziewać. Ze "starych" zawodników najleypiej zaprezentował się Bajić, który kilka razy ładnie ograł Hiszpanów. Z nowych świetnie w pierwszej połowie grał Andriuskevicius, który co prawda 2 razy dał się objechać Montero, ale poza tym był bezbłędny. Deleu też zagrał całkiem przyzwoicie, szczególnie te wyjścia do przodu bardzo mi się podobały.

 

http://lechia.gda.pl/news/17823/

Jak podaje portal Gazeta.pl w kręgu zainteresowań gdańskiego klubu pojawiło się czterech nowych piłkarzy: pomocnik Ihar Staszewicz i napastnik Witalij Rodionow (obaj BATE Borysow), napastnik Aleksandr Sazankow z Dynama Mińsk i pomocnik Jan Kozak z FC Timisoara.

Nazwiska Kozaka i Rodionowa robią wrażenie, ale pewnie skończy się tak jak zwykle.

Odnośnik do komentarza

Lechia - Ruch 0:0

 

Kafar gdzie jest napastnik, Kafar daj napastnika do ch*** :muza: Dawno nie widziałem tak jednostronnego meczu przy Traugutta. Co z tego, skoro Lechia nie ma nikogo kto potrafiłby wykańczać akcje. Dawidowski się starał, przepychał się z obrońcami Ruchu ale nic z tego nie wynikało. Wania zaczął wręcz tragicznie, ale potem się rozkręcił i nikt nie potrafił mu zabrać piłki. Po drugiej stronie Wiśnia też fajnie.

Środek pola funkcjonował bardzo dobrze. Wzrost Bajicia był bardzo przydatny przy wybiciach Pilarza, Marko praktycznie wszystko czyścił. Nowak natomiast postanowił przedryblować wszystko co się ruszało. Kilka razy miał okazję do strzału ale zamiast tego przekładał na drugą nogę (chyba zapomniał że jest obunożny...).

Obronie nie można zbyt wiele zarzucić. Najsłabszy był chyba Andriuskevicius, ale on ma ledwie 20 lat i sporo czasu na poprawę. Najlepszym zawodnikiem meczu był zdecydowanie Deleu, który ładnie czyścił i świetnie włączał się do akcji ofensywnych, oddając 2 strzały. Szczególnie ten pierwszy był przepiękny, z miejsca w którym byłem miałem świetny widok na tor lotu piłki i wyglądało to bardzo ładnie :) "Delek" od razu stał się ulubieńcem kibiców, co pokazuje jak niewielki odsetek kibiców Lechii stanowią debile z Wilna.

Jest jeden plus braku porządnych rezerwowych - większe szanse na granie mają młodzi (jak Zejglic czy Popielarz), co zaprocentuje w przyszłości.

Osobny akapit dla Pawła Buzały, który popisał się najgłupszym zagraniem w historii piłki nożnej. Brawo panie Pawle, brawo :eusa_clap:

 

Teraz trochę o kibicach. Jak wiadomo trwa bojkot "Lwów Północy". Jak dowiedziałem się z kartki, którą dostałem przy wejściu na stadion, chodzi o to że stowarzyszeniu nie podoba się styl zarządzania Lechią. Moje zdanie jest takie - od zarządzania jest zarząd, kibice mają kibicować. Lechia jeszcze kilka lat temu grała na zadupiach (bez obrazy dla małych miejscowości, sam w takiej mieszkam) a teraz dosłownie dominuje w spotkaniu z zespołem który zajął w zeszłym sezonie 3. miejsce w lidze. W dodatku niedługo rozpocznie się budowa największego ośrodka treningowego w Polsce. Ja widzę ogromny progres, więc nie mogę mieć pretensji do panów Kuchara, Turnowieckiego i Jenka. Większość kibiców chyba się ze mną zgadza, bo bojkot został totalnie olany. Doping szczególnie w pierwszej połowie był znakomity, co pokazuje jak mało ma wspólnego stanowisko "Lwów Północy" ze zdaniem reszty kibiców.

Tymczasem kibice Ruchu zasłużyli na miano największych chamów i prostaków wśród fanów w Polsce. Rozumiem przekleństwa w przyśpiewkach ("strzelcie k****m gola") ale to co zaśpiewali ci panowie nie ma nic wspólnego z dopingiem - chodzi mi oczywiście o "wasze matki to k***y". Nie sądziłem że ktoś jest w stanie się zniżyć do tego poziomu...

Odnośnik do komentarza

Dobry mecz w naszym wykonaniu, ale niestety, musimy sprowadzić jakiegoś napastnika. Typowego sępa, który z metra wciśnie piłkę do bramki. Bardzo dobry debiut Deleu, bardzo mi się on podobał, na drugiej stronie trochę mało angażował się w ofensywie Adruskievicius. Na środku obrony super Kożans i poprawnie Krzysiek Bąk. W linii pomocy trochę niewidoczny był Surma. Nowak za dużo próbował grać sam, chociaż, kilka razy ładnie kręcił zawodnikami Ruchu. Ładnie grał Bajić, no trzeba przyznać, że się rozwinął, a może po prostu trzeba było już dawno dać mu więcej zadań ofensywnych, a odciążyć go z gry w obronie, bo Marko dobrze czuje się w grze do przodu. Napastnicy - Wiśnia, Wania i Dawid starali się i byli aktywni, no ale jak pisałem na początku, nie miał kto tych akcji wykańczać skoro cały czas schodzili na skrzydła i w środku brakowało zawodnika. Szkoda straty punktów, bo Ruch był strasznie słaby i trzeba było tą słabość wykorzystać.

 

Co do protestu, no to z paroma kwestiami się zgadzam. Dziwna polityka transferowa z testami jakichś anonimowych Greków i Amerykańców, dziwne zachowania wobec juniorów, brak zgody na wyjazdy na testy do zachodnich klubów, niezrozumiała podwyżka cen biletów w dniu meczu.

No, ale jak piszesz Vend, na braku dopingu na pewno nie traci zarząd, więc nie wiem przeciwko komu jest wymierzony ten protest. Szkoda, ale miejmy nadzieję, żę szybko wszystko wróci do starych zwyczajów.

Odnośnik do komentarza

Co do protestu, no to z paroma kwestiami się zgadzam. Dziwna polityka transferowa z testami jakichś anonimowych Greków i Amerykańców, dziwne zachowania wobec juniorów, brak zgody na wyjazdy na testy do zachodnich klubów, niezrozumiała podwyżka cen biletów w dniu meczu.

No tak, z tymi testami przegięli, ale dla mnie to nie jest powód, żeby bojkotować mecze. Dziwne zachowania wobec juniorów? Kafar włączył kilku do pierwszej kadry, wczoraj Zejglic zagrał wieć dla mnie wszystko jest ok. O braku zgody na wyjazdy na testy nic nie słyszałem. Podwyżka w dniu meczu faktycznie dość głupia, ale nie wiem jak to wygląda w innych klubach.

Odnośnik do komentarza

Słyszałem o dwóch przypadkach kiedy jacyś młodzi nastolatkowie dostali zaproszenie do Anglii, już nie pamiętam konkretnie klubu i Lechia się nie zgodziła na ich wyjazd.

A cała polityka transferowa to nie tylko te nieszczęsne testy, ale zapowiedzi super graczy w wyniku współpracy z agencją gol interactve z których nic nie wynikło. Wiadomo, że nie mamy ani kasy, ani renomy by ściągać zawodników z solidnych lig, ale nasza nieskuteczność transferowa jest niepokojąca.

 

A co do protestu to niestety, ale na zegarze był boruty w związku z tym, jeden koleś zarobił lufę za krzyczenie Lechia Gdańsk :roll:

Odnośnik do komentarza

http://www.sport.pl/...c_w_Lechii.html

Pomocnik Abdou Razack Traore z Wybrzeża Kości Słoniowej, zawodnik norweskiego Rosenborga Trondheim, pojawi się na wtorkowym treningu piłkarzy Lechii.

Traore w grudniu skończy 22 lata, jest piłkarzem filigranowym - ma 170 cm wzrostu i 64 kg wagi. Zanim trafił do Europy grał w marokońskim klubie Raja Casablanca, a w Norwegii pojawił się na początku 2007 roku. Przez 3,5 sezonu gry w Rosenborgu (liga norweska rywalizuje systemem wiosna-jesień) wystąpił w 51 ligowych meczach i zdobył trzy bramki. Ponadto zagrał 8 razy w Pucharze Norwegii i strzelił jedną bramkę.

 

Jednak największe wrażenie w jego piłkarskim CV robią występy w grupowej fazie Ligi Mistrzów w sezonie 2007/2008. Rosenborg trafił do niezwykle trudnej grupy z Chelsea, Valencią i Schalke 04, a mimo to był o krok od awansu do fazy pucharowej. Norwegowie m.in. dwukrotnie pokonali po 2:0 Valencię, a także zremisowali na wyjeździe z Chelsea (1:1). W tych meczach Traore grał od 1 do 90 minuty. W sumie wystąpił we wszystkich sześciu spotkaniach fazy grupowej (pięć razy w podstawowym składzie) i był wyróżniającym się zawodnikiem swojego zespołu. - To wszechstronny piłkarz, który może grać na kilku pozycjach - jako obrońca, środkowy pomocnik, bądź skrzydłowy - mówi trener Lechii Tomasz Kafarski. - Nie ma imponujących warunków fizycznych, ale dysponuje niesamowitą szybkością i bardzo dobrą techniką. Zobaczymy jak zaprezentuje się na treningach - dodaje szkoleniowiec.

 

Skazą na wizerunku piłkarza jest wydarzenie z 2008 roku, kiedy podczas jednego treningów brutalnie sfaulował swojego kolegę z zespołu. Po tym incydencie został przez klub zdyskwalifikowany do końca sezonu (na dwa mecze ligowe).

 

Traore urodził się w stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej Abidżanie, ale posiada również paszport Burkina Faso. W 2009 roku odmówił występów w reprezentacji tego kraju, gdyż jak powiedział interesuje go tylko i wyłącznie gra dla prawdziwej ojczyzny.

 

Zawodnik przybył do Gdańska w poniedziałek, a we wtorek będzie trenował z piłkarzami Lechii. Jego kontrakt z Rosenborgiem kończy się za pół roku. - Jeśli trener Kafarski zdecyduje się na Traore, nie będzie problemu aby wykupić go z Trondheim - zapewnia dyrektor klubu Błażej Jenek.

CV imponujące :o W wieku 19 lat zagrał we wszystkich meczach fazy grupowej LM, jeśli się nie zapuścił może być gwiazdą ligi. Fikander powinien wiedzieć o nim coś więcej :>

Fajnie jakby grał na lewym skrzydle, wtedy Wania mógłby wrócić na swoją nominalną pozycję środkowego napastnika i może skończyłby się problem z tą pozycją.

Odnośnik do komentarza

Nie wygląda najgorzej? Daj spokój - Nowak poza SFG jest kompletnie bezproduktywny a Bajić zaczynając atak przez 10 sekund stoi w miejscu i rozmyśla do kogo zagrać. W tym czasie oczywiście cała drużyna przeciwna spokojnie wraca do obrony. Przyda się ktoś szybki i dobry technicznie.

Co do ataku - Finnbogason ma niedługo dać odpowiedź, jeśli się nie zgodzi to pewnie powalczymy o Puustinena. Sazankow jest już dogadany, ale on (i może Kisliak, ale pewnie skoro jest Traore to z Siergieja zrezygnowali) przyjdzie dopiero kiedy Dynamo odpadnie z LE (w pierwszym meczu przegrali z Brugią 1:2).

 

Ciekawostka - sędzią meczu Brugia - Dynamo był pan Borski, który będzie również arbitrem spotkania - Lechia - Jaga w niedzielę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli Lechia nie wygra ze Śląskiem to Kafarski poleci. Drużyna gra niewiele lepiej niż na wiosnę i w takiej formie będzie się bić o utrzymanie. Zasłużone zwycięstwo Jagielloni.

Dawno nie widziałem tylu błędów sędziego w jednym meczu. Te auty zwykle gwizdane w złą stronę to jeszcze nic, ale bramki Kupisza nie powinno po prostu być. Na powtórkach wyraźnie widać, że wcześniej była nakładka gracza Jagi (Hermesa chyba). Nie ma co jednak narzekać, bo Lechia zwyczajnie nie zasłużyła nawet na 1 punkt.

W przerwie nad Trójmiastem przeszła kosmiczna ulewa i sporo kibiców uciekło, a co wierniejsi skryli się w toi-toiach :eusa_naughty: Reszta rozgrzewała się dopingiem, za co dostaliśmy brawa od Traore :D O grze w drugiej połowie nie ma co pisać, bo to była parodia. Nie mogę tylko zrozumieć, czemu nikt z Lechii nie stoi przed polem karnym przy rzucie rożnym rywala. Kiedyś to się musiało tak skończyć. W ostatniej minucie Wiśnia mógł wyrównać, ale zamiast spokojnie przymierzyć strzelił na pałę prosto w Sandomierskiego.

Aha, bardzo fajnie zagrał Szuprytowski. Mały, sprytny, ciężki do upilnowania. Musi tylko popracować nad przyjęciem, bo zbyt często uciekała mu piłka.

Odnośnik do komentarza

Lechia - Śląsk 2:0

Jest pierwsze zwycięstwo, wreszcie! Mecz bardzo podobny do tego z Ruchem, jednak tym razem udało się wbić 2 ładne bramki. Nie wiedziałem, że Śląsk jest taki słaby - cała taktyka wrocławian sprowadzała się do wykopywania piłki przez obrońców. Cała drużyna Lechii oprócz Bajicia, Nowaka i Kapsy zagrała bardzo dobrze. Surma jak zwykle wszystko czyścił i potwierdził że jest najlepszym defensywnym pomocnikiem w polskiej lidze. Andriuskevicius wreszcie częściej włączał się do akcji ofensywnych. Deleu na swoim, całkiem wysokim poziomie. Fajnie że wrócił Hubert, których w ostatniej chwili zastąpił Kożansa (chyba, wydawało mi się że widziałem Sergejsa na rozgrzewce). Jak zwykle imponował spokojem i dobrze współpracował z Bąkiem. Bardzo dobrze funkcjonowały skrzydła - Wiśnia kilka razy się zakręcił, ale strzelił bramkę i to jest najważniejsze. Piotrek ma świetne uderzenie z 16-18 metrów i szkoda że tak rzadko decyduje się na strzał. Po drugiej stronie zadebiutował Traore i już widać, że będzie znaczącym wzmocnieniem. Świetny technicznie (akcja z podbiciem piłki i odegraniem jej piętą do Andriuskeviciusa mistrzostwo :respekt:), często zmienia pozycję na boisku i nie boi się strzelać. Przydałby się drugi taki Abdou do środka pomocy :] W ataku Buzała grał jak Buzała - sporo chaosu, kilka nieudanych zagrań, kilka spalonych i ładna bramka. Co mi się podoba u Buziego to to że po otrzymaniu piłki umie ją błyskawicznie i dokładnie oddać do partnera. Szkoda tylko że często tym partnerem jest Nowak, który potrafi spartolić każdą akcję.

Odnośnik do komentarza

Surma jak zwykle wszystko czyścił i potwierdził że jest najlepszym defensywnym pomocnikiem w polskiej lidze.

 

Sobolewski, Vrdolajk - ni chu chu? :keke:

 

Fajnie, że Lechia zdobywa punkty, gdyby jeszcze udało się Wam ściągnąć jakiegoś porządnego FC to bylibyście w stanie powalczyć o miejsce w górnej połówce tabeli. Bez napadziora różnie może być.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...