Skocz do zawartości

Lechia Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

Link do poprzedniej cz??ci w?tku: http://forumcm.net/forumcm/index.php?showt...3&hl=lechia

 

Lechia po dwóch zwyci?stwach ( 3:2 z Piastem i 2:0 z Miedzi?) plasuje si? na 5. pozycji i ma tylko 1 pkt. straty do Polonii B. i 5 do Jagiellonii :jupi:

Wszystko jest jeszcze mo?liwe, tym bardziej ?e nie wiadomo ile dru?yn awansuje do Orange Ektraklasy.

Odnośnik do komentarza

Ja ;)

 

Jak wiadomo Lechi?ci maj? pogl?dy prawicowe, natomiast gospodarze nie tylko skandowali o Gierku, ale tak?e zrobili co? w rodzaju transparentu/sektorówki, na której by? namalowany czerwony kapturek i napis: Kapturek te? by? czerwony ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
27 maja 2007, 17:00 - Kraków (stadion Wawelu)

Kmita Zabierzów 2-3 Lechia Gda?sk

Miros?aw Pokrywka 33, Grzegorz Kaliciak 47 - Piotr Cetnarowicz 9, Piotr Wi?niewski 82, 90

 

czerwona kartka: Mateusz B?k (46. minuta, Lechia).

 

s?dziowa?: Mariusz Trofimiec (Kielce).

 

90minut.pl

 

Uda?o si? na szcz??cie wygra? w dramatycznych okoliczno?ciach, gratulacje dla pi?karzy :jupi: My?l?, ?e mamy realne szanse na awans, jak to jest z Poloni? Bytom, s? im odj?te te 3 punkty, czy nie? :-k

 

Edyta podpowiada, ?e Polonia Bytom zosta?a ukarana odj?ciem 3 punktów za nieprawid?owo?ci finansowe, ale wyrok jest prawomocny? :-k

Odnośnik do komentarza

2. Zag??bie Sosnowiec 32 58
3. Jagiellonia Bia?ystok 32 59
4. Polonia Bytom 32 57
5. Lechia Gda?sk 32 54
6. Polonia Warszawa 32 52

Nie wiem, jak tam wygl?da terminarz poszczególnych zespo?ów, ale wydaje si?, ?e Lechia ma spore szanse na awans. Mam nadziej? ?e si? uda i w przysz?ym sezonie spotkamy si? nie na stadionie Wawelu Kraków tylko na Reymonta i Traugutta :)

Odnośnik do komentarza
2. Zag??bie Sosnowiec 32 58
3. Jagiellonia Bia?ystok 32 59
4. Polonia Bytom 32 57
5. Lechia Gda?sk 32 54
6. Polonia Warszawa 32 52

Nie wiem, jak tam wygl?da terminarz poszczególnych zespo?ów, ale wydaje si?, ?e Lechia ma spore szanse na awans. Mam nadziej? ?e si? uda i w przysz?ym sezonie spotkamy si? nie na stadionie Wawelu Kraków tylko na Reymonta i Traugutta :)

 

Bardzo bym chcia?, ?eby Lechia awansowa?a, ale chyba Polonia Bytom nie da sobie wydrze? ko?cowego sukcesu, maj? tak?e lepszy rozk?ad jazdy.

 

33 kolejka:

 

Lechia Gda?sk - Ruch Chorzów

Polonia Bytom - Piast Gliwice

 

34 kolejka:

 

Stal Stalowa Wola - Lechia Gda?sk

Mied? Legnica - Polonia Bytom

Odnośnik do komentarza

Polonia B. i tak pewnie nie awansuje bo licencji nie dostana, tylko ze w takim przypadku utrzyma sie Wisla Plock w 1. lidze :/ Trzeba "liczyc" na Zaglebie S., ze nie awansuja z powodu korupcji :P Ale jeszcze nic nie wiadomo, na razie trzeba powalczyc o 4. miejsce, a dopiero jak sie nie uda to patrzec na sprawy licencyjne i korupcyjne

Odnośnik do komentarza

Nie macie szans na awans (chyba tylko z Jaga macie lepszy bilans meczowy z reszta ekip jestescie na minusie) a licencji tez nie dostaniecie z uwagi na miernej jakosci stadion. Najwazniejsze, ze w koncu dojdzie do spotkan derbowych, ktorych juz chyba z 10 lat nie bylo :)

Odnośnik do komentarza

Stracona szansa na awans + burdy na stadionie.

Podobno gol na 1-1 padł po zagraniu ręką i faulu na Bąku, ale nie widziałem tego więc nie będę się wypowiadał.

No, a potem dali popis nasi "kibice" wraz z policją. Dowalą nam takie kary, że się posramy :/ Kiedy oni wyeliminują tych kretynów spośród naszych kibiców :|

Odnośnik do komentarza
Stracona szansa na awans + burdy na stadionie.

Podobno gol na 1-1 padł po zagraniu ręką i faulu na Bąku, ale nie widziałem tego więc nie będę się wypowiadał.

No, a potem dali popis nasi "kibice" wraz z policją. Dowalą nam takie kary, że się posramy :/ Kiedy oni wyeliminują tych kretynów spośród naszych kibiców :|

A co konkretnie się działo? Kibice Niebieskich brali w tym udział?

Odnośnik do komentarza

Odpowiadajac na Twoje pytanie, Iconie, tak - Niebiescy brali w tym udzial.

 

Pierwsza polowa bez gosci... ups, przepraszam, sztuk czternascie. Zblizal sie poczatek drugiej polowy, nad Traugutta helikopter... jada / ida / zaraz beda, fajnie. Kiedy pierwsi z Ruchu weszli na sciezke prowadzaca do klatki, CHWM ruszaja pod gorke ku owej sciezce i zaczyna sie mala napinka. Jedni skacza przy jednym plocie, drudzy przy drugim (aczkolwiek hanysy z mniejsza werwa i ochota), po chwili starcie z niewielka iloscia psow. Ruchu co raz wiecej na sektorze, ci bardziej krewcy sprawdzaja spawy bram, podobnie jak Lechia. W ruch (nie Ruch) idzie gas i gladkolufowki. Po chwili jest w wzgledny spokoj, a psy... robia wjazd na sektor Lechii. No ok. Pozniej normalnie mecz, o czym za chwile, a po meczu znowu avanti. Wjezdza polewaczka, wiecej psow, w ich strone leci wszystko - lawki, kamienie, skrzynki (!) ze strony Lechii, kamienie od Ruchu, Widzewa i Elny. Kilku policjantow trafionych i wynoszonych przez kolegow. Polewaczka leje, psy znowu robia wjazd na Lechie z gazem i strzelbami, po czym przedzieraja sie co raz glebiej w trybuny. W ich strone leci... toy toy :lol:, przyjezdni pasuja i czekaja w klatce na wyjscie. Normalni udaja sie kulturalnie na tramwaje, autobusy i tyle, kumaci - nie wiem, nie naleze. :P Czego by jednak nie mowic, tylu gosci to sie juz dawno nie widzialo i te szumne zapowiedzi o 1500 wcale nie byly przesadzone. Naprawde robilo to wrazenie - klatka wypchana po brzegi, podobnie jak gorka za nia. Na niektorych meczach drugiej ligi jest mniej widzow, niz R+W+E bylo na wyjezdzie. ;)

 

Co do meczu... nie wiem kto z Ruchu kleczal przed sedzia w szatni przed meczem, albo z kim owy sedzia gra w soboty w karty i chodzi na dziwki, ale to co on dzisiaj wyprawial, to pobilo chyba nawet blazenade z KSZO. Zaliczyc brame strzelona reka, nie no spoko... Najlepszym zawodnikiem Lechii zdecydowanie Mateusz Bak, niektore rzeczy bronil takie, ktorych ja bym na kompie nie potrafil wybronic. Jesli ten chlopak zostanie na kolejny sezon w Gdansku tzn. ze jest albo debilem, albo mu naprawde na tym klubie zalezy. Nie widze zadnych powodow dla ktorych w lecie nie mialaby sie ustawic po niego kolejka ekip z ekstraklasy.

 

Do zobaczenia w nastepnym sezonie... na trybunie lesnej.

 

 

EDIT:

Foty - LINK

Brama dla Ruchu - LINK

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Wersja oficjalna za onetem:

 

Siedmiu policjantów rannych, w tym dwóch ciężko, siedmiu pseudokibiców zatrzymanych to bilans awantur, które miały miejsce podczas drugoligowego meczu piłki nożnej pomiędzy Lechią Gdańsk a Ruchem Chorzów.

"Pomiędzy chuliganami z Gdańska i Chorzowa doszło do starć wręcz, obrzucano się kamieniami i kawałkami betonowych płyt. Policja, na prośbę organizatora zawodów, podjęła interwencję, dla uspokojenia agresywnego tłumu musieliśmy użyć gazu łzawiącego, armatki wodnej i broni gładkolufowej. W stronę policjantów posypały się kamienie. Siedmiu funkcjonariuszy zostało rannych, w tym dwóch ciężko, jeden odniósł obrażenia kręgosłupa, drugi miał rozciętą tętnicę szyjną" - powiedział PAP rzecznik prasowy KWP w Gdańsku Jan Kościuk.

 

Policja podkreśla, że starcia rozpoczęły się kiedy na gdański stadion przybyli kibice Ruchu i zostali zaatakowani przez pseudokibiców Lechii.

Odnośnik do komentarza

Byłem naocznym świadkiem wydarzeń z dzisiejszego meczu i naprawdę wszyscy przegięli pałę... Pierwsza połowa, bez fanów Ruchu, spokojniutka... Gdy ci pokazali się na horyzoncie, od razu było wiadomo, że będzie źle i to bardzo źle. Przywitali nas [kibiców Lechii] soczystymi fakami, przez cały czas próbowali się przebić przez ogrodzenia... Oczywiście kibice Lechii nie pozostawali dłużni, ale punktem zwrotnym było rzucenie kamienia w policjanta przez jakiegoś geniusza z Ruchu... Najwidoczniej pan władza bardzo się zdenerwował i poprosił swoich kolegów aby uciszyli gości gazem pieprznym... Wtedy zaczęła się masakra - w powietrzu latały puszki, butelki, płyty chodnikowe, toalety [!!] i wszystko co wpadło pod rękę kibicom. Jatce towarzyszyły częste chanty: "Zostaw kibica... Ty ***** zostaw kibica" i tym podobne...

 

Podwójny żal mnie ogarnia jako fana Lechii... Po pierwsze, Ekstraklasa jeszcze nie dla nas... po drugie, zachowanie kibiców i straży porządkowej poniżej wszelkiej krytyki...

 

Jedyne co mnie ucieszyło to genialny występ Mateusza Bąka, który już teraz byłby według mnie czołowym golkiperem w OE... Jako fan Biało-Zielonych liczę jednak, że zostanie jeszcze w naszym klubie na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza

Mimo, ze kibicuje Arce to musze przyznac, ze sedzia oszukal perfidnie Lechie. Bramka zostala strzelona po ewidentnym zagraniu reka przez bodajze Jezierskiego. Sedzia tez troche mieszal z faulami i kartkami. Moim zdaniem powinien usunac gracza Ruchu po brutalnym faulu na Centnarowiczu kiedy ten juz wychodzil na czysta pozycje. A pan sprawiedliwy nie pokazal nawet zoltej. Natomiast Lechie kartkowal za byle faul. W Lechii dobre wrazenie zrobili bramkarz (w koncowce uratowal murarzy przed utrata 2 a nawet 3 bramek), Wisniewski (jedyny myslacy w Lechii) i taki mlodzian Hirsz - chyba dlugo nie pogra w Lechii bo ma chlopak pojecie o grze.

 

Jednakze patrzac na poczynania obu ekip to sie tak zastanawialem bo kiego Lechia i Ruch pchaja sie do OE?

Odnośnik do komentarza

Akurat Hirsz zagrał słabo, nie wiem czy oglądałeś mecz osobiście, ale ja miałem tą przyjemność... co piłka do niego, to strata, albo niedokładne zagranie...

 

Faktem jest jednak, że ma przed sobą przyszłość w futbolu...

 

A tak w ogóle to muszę się pochwalić, że znam go osobiście, chodził ze mną do gimnazjum :)

Odnośnik do komentarza
Jednakze patrzac na poczynania obu ekip to sie tak zastanawialem bo kiego Lechia i Ruch pchaja sie do OE?

Gościu, Ruch ma już zapewniony awans od 4 kolejek i kładzie laskę na każdy mecz a mimo wszystko nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania. Więc daruj sobie takie teksty na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
taki mlodzian Hirsz - chyba dlugo nie pogra w Lechii bo ma chlopak pojecie o grze.

To moze wezcie go do siebie, najlepiej w pakiecie z Buzala. :lol:

 

 

Jednakze patrzac na poczynania obu ekip to sie tak zastanawialem bo kiego Lechia i Ruch pchaja sie do OE?

Zeby zrobic w drugiej lidze miejsce dla takiego mocarza i wirtuoza futbolu jakim jest niewatpliwie Arka Gdynia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...