Skocz do zawartości
Do końca czerwca będą trwać wybory do ModTeamu.
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA

Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

Rekomendowane odpowiedzi

I będą derby z Legią II.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzew, Legia II, Świt. Ciekawa rywalizacja na horyzoncie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla Was to derby, dla nas jedynie rezerwy

:muza:

;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bieda straszna w Polonii. Nie byłem na żadnym meczu, bo w weekendy mam inne zajęcia, ale z tego co ojciec mi opowiadał Polonia w tym sezonie to był smutek i nostalgia.

Miasto nie potrzebuje tego klubu. Zaorać i postawić apartamentowce lub biurowce. Zostawić tylko budynek klubowy jako zabytek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polonia Warszawa bez prezesa. Kto przejmie władzę w zadłużonym klubie? 

Janusz Kopeć nie jest już prezesem klubu. O następcę może być trudno.

Janusz Kopeć niespodziewanie złożył w poniedziałek rezygnację. Odejścia komentować jednak nie chce. – Poczekajmy na posiedzenie rady nadzorczej spółki, bo przyniesie wiele odpowiedzi. Na wyjaśnienia przyjdzie jeszcze pora – tłumaczy.

Kopeć, były napastnik Polonii w latach 80., był prezesem zaledwie cztery miesiące – wcześniej był dyrektorem zarządzającym. W lipcu zastąpił na stanowisku Jerzego Engela, który podał się do dymisji po spadku do III ligi.

Nieoficjalnie mówiło się wówczas, że prezesura Janusza Kopcia jest tymczasowa, a w klubie w każdej chwili może dojść do kolejnych zmian. Mimo to moment odejścia prezesa zaskoczył.

Polonia kilka dni temu zyskała nowego sponsora – Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Agro SA – który do klubowej kasy wpłacił 200 tys. zł. Klubpokazał się też z dobrej strony, gdy na mecz z Widzewem przyszło 5 tys. widzów.

O powodach odejścia Kopcia nikt przy Konwiktorskiej mówić nie chce. Powodem jego decyzji mogły być finanse. Polonia tonie w długach. Według nieoficjalnych informacji w kasie brakuje nawet miliona złotych.

Polonia ma długi wobec piłkarzy (część z nich może spodziewać się renegocjacji umów), ale największe zaległości są wobec miasta. „Czarne Koszule” płacą za wynajem boiska na mecze i treningi (odpowiednio 15 tys. i 3,2 tys. zł).

Dlatego o następcę może nie być łatwo. Nie ma bowiem w klubie kandydata, który w oczywisty sposób mógłby zastąpić Kopcia. Nieoficjalnie wymienia się nazwiska Grzegorza Popielarza i Jerzego Engela.

Powrót byłego selekcjonera jest jednak mało prawdopodobny. Główni akcjonariusze, którzy w Polonię inwestowali za namową Engela, są rozczarowani. Projekt budowy nowego stadionu – a przy okazji inwestycji na terenach wokół – skończył się bowiem fiaskiem.

Decyzja o tym, kto przejmie fotel prezesa klubu, jest w rękach Krystyny Bnińskiej-Jędrzejowicz i Lucjana Siwczyka, którzy w sierpniu przejęli kontrolę nad spółką. Zebranie rady nadzorczej i wybór prezesa odbędą się w najbliższy czwartek.

Było jako tako i sypie się dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno nie byłem na żadnym meczu, jakoś ostatnio mniej się Polonia interesuję, ale mój ojciec chodzi i słucha. Tragedia pod każdym względem niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi