Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Euzebiusz Smolarek podpisał dwuletnią umowę z Polonią Warszawa, na podstawie której będzie zarabiał około 400 tysięcy euro rocznie. Zawodnik musi jeszcze przejść testy medyczne.

 

- Podpisaliśmy z nim kontrakt, by mógł spokojnie rozwiązać w niedzielę umowę z Kavalą. Taki był jego warunek, bo nie chciał zostać na lodzie - mówi właściciel "Czarnych Koszul" Józef Wojciechowski, który już w niedzielę informował, że przesłał Smolarkowi kontrakt do podpisania. Nie jest jednak w stu procentach przesądzone, że piłkarz w następnym sezonie będzie reprezentował barwy klubu z Konwiktorskiej.

 

- Czekają go jeszcze testy medyczne. Jeśli wyniki badań nie wypadną pomyślnie, to kontrakt, który z nami podpisał, będzie nieważny - oznajmia szef stołecznego klubu.

 

Smolarek przyleciał dziś po południu do Warszawy, skąd od razu pojechał do hotelu. We wtorek będzie przechodził badania, po których klub wyda oficjalny komunikat. Z właścicielem klubu jeszcze nie miał okazji się spotkać.

 

- Byłem cały dzień zajęty firmą, jeśli będę miał więcej czasu we wtorek, to na pewno się z nim spotkam - mówi szef klubu z Konwiktorskiej.

 

Czyżby jednak nie ściema...

Odnośnik do komentarza
Euzebiusz Smolarek na badaniach medycznych

 

Rzecznik prasowy warszawskiej Polonii poinformował, iż Euzebiusz Smolarek przechodzi w dniu dzisiejszym badania medyczne.

 

- Jeżeli wyniki badań okażą się pozytywne, to Ebi zostanie piłkarzem "Czarnych Koszul" - dodał Radosław Majdan.

http://ksppolonia.pl/web/index.php?typ=news&id=2860#tresc

 

Wreszcie jakieś oficalne info. Z punktu widzenia marketingowego świetny ruch. Ze sportowego... Cholera wie jak Smolarek się teraz prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Artur Sobiech pojawił się w Warszawie

Polonia Warszawa informuje, iż kontrakt z Arturem Sobiechem nie został jeszcze podpisany. Nastąpi to w poniedziałek.

 

Wszystkie szczegóły umowy zostały dopięte na ostatni guzik. Kontrakt Artura Sobiecha będzie obowiązywał przez trzy lata.

 

LINK

 

Porażka w LE i trzeba zarobić póki się da.

Podobno 1M euro...

Odnośnik do komentarza

Trochę o sprawach pozasportowych. Jaka jest liczba sprzedanych karnetów? 0, dzięki WOSiRowi który jak powiedział że zrobi system identyfikacji kibiców, tak... powiedział. Koniec 2009, koniec czerwca 2010, 20 lipca, 25 lipca, teraz 3 sierpnia.

Co tam system, polecam pooglądać zdjęcia, bo obrazki pokazują że Polak jak chce to nie dość że coś spieprzy, przepłaci, zrobi kilka razy dłużej niż zapowiadał, to jeszcze zrobi to szpetne:

http://www.ksppolonia.pl/web/index.php?typ=news&id=2882

 

Kilka ciekawostek z placu budowy:

- Maszty z kamerami, które zasłaniały boisko (usunięte po interwencji)

- Z 6 bram można korzystać tylko z 3, bo postawiono płot, którego ponoć nie można teraz przesunąć by było wygodniej.

- Żeby wejść na trybunę trzeba pokonać nie tylko gustowne bramki, ale również i kołowrotki, które działają tylko w jedną stronę. Chcesz się wysikać lub kupić kiełbę? Musisz wyjść przez bramę, a potem przejść jeszcze przez kołowrotki.

Bramki i tak zbędne, bo mają za zadanie wpuszczanie kibiców na odpowiedni sektor trybuny w zależności od wykupionego biletu - skoro cała trybuna to jeden sektor, z jednym biletem w identycznej cenie, to po co bramki?

- Nowe wejście na Kamienną ma powstać do końca roku, ale jest pewien problem - płot wyznaczający strefę buforową ma zostać przesunięty, a tam jest... drzewo. Podobnie jak w miejscu planowanego wejścia. Wcześniej wykonawca nie przewidywał drzew i jest problem. Z drzewami WOSiR już pokazywał jak sobie radzi przy okazji remontu sektora gości.

i jeszcze cytat z artykułu:

- Kołowrotków doczekał się również sektor gości, jednak ich umiejscowienie (a zwłaszcza skrzynki rozdzielczej) sprawiło, że znacznemu zwężeniu uległa droga gospodarcza prowadząca wzdłuż korony stadionu. Napotkany w czasie naszej wizyty samochód miał duże problemy z wyjechaniem z sektora, a biorąc pod uwagę pomysłowo ułożoną kostkę brukową – nie on pierwszy napotkał tą trudność.

 

 

Swoją drogą zastanawiam się że Wojciechowski woli przepłacać za zawodników, a nie potrafi dopilnować żeby miejscy urzędnicy nie spieprzyli roboty, dotrzymali terminów, a ich praca nie szkodziła kibicom przychodzącym na mecze.

Odnośnik do komentarza

Polonia wygrała 2:0 z Górnikiem, a tu taka cisza? Początek sezonu zajebisty, chcoiaż Górnik nie pokazła nic wielkiego. Polonia momentami grala naprawdę fajną piłkę. Wreszcie z dobrej strony pokazał się Przyrowski.

Smolarek wszedł na chwilę i różnicy nie zrobił. Trzeba dać czas chłopakowi.

Odnośnik do komentarza

Tak jeszcze a propos tego meczu - bo miałem okazję go obejrzeć - to gra Polonii naprawdę mi się podobała. Dobry debiut Sobiecha, który był aktywny - dużo biegał, próbował, miał nawet dwie/trzy dobre akcje z czego jedną zakończył bramką. Brawo. Przeciętny mecz Bruno, który latał po całym boisku, jakby sam nie wiedział jaką ma pełnić na nim rolę. Smolarek nie pokazał niczego rewelacyjnego, ale i czasu dużo to nie miał - jedna szansa, kiedy to bodajże Magiera nie przeciął centry i zaskoczony Ebi nie zdziałał zbyt wiele. Pewny między słupkami Przyrowski, a to jak każdy wie nieczęsto się zdarza. Z drugiej jednak strony wcale nie musiało być tak różowo - na początku meczu Górnik zagrał trochę jak Jaga z Arisem - na początku nieco przestraszeni, ale z biegiem czasu pokazywali coraz więcej. Co ciekawsze w przeciągu całego meczu mieli więcej strzałów na bramkę, ale za to Czarne Koszule trafiały częściej w jej światło. Reasumując - inauguracja na plus, oby tylko prezes Wojciechowski miał trochę więcej cierpliwości i pozwolił działać Hiszpanowi, a na to się niestety nie zanosi na razie, to obstawiałbym Polonię w... pierwszej piątce? Na mistrzostwo to chyba jest jeszcze za wcześnie.

 

Właśnie, skoro udało mi się w tym opisie wspomnieć o Wojciechowskim, to jeszcze słówko - rozumiem, że zainwestował naprawdę ogromną gotówkę na wzmocnienia, ale czy jest to profesjonalne, aby taka persona w wywiadach opowiadała, że po takich transferach musi być mistrzostwo lub, że Bakero teraz udowodni jakim jest trenerem? Dla mnie to zbyt mocne wywieranie presji na zawodnikach, bo zeszły sezon mieli niezbyt udany i teraz takie opowieści, że muszą zdobyć majstra mogą wpłynąć na nich odwrotnie, niż liczyłby na to Wódz.

Odnośnik do komentarza

Praktycznie wszyscy zagrali poprawnie, ale raczej bez rewelacji. Na plus z pewnością Przyrowski, co cieszy tym bardziej, że ostatnio lekko nie miał. Najwyraźniej jego współpraca z Wrześniakiem (trenerem bramkarzy) nie była najlepszym rozwiązaniem i tak jak gdy Wrześniak przychodził i forma Przyrowskiego zaczęła pikować w dół, tak teraz ponownie powraca do wysokiej dyspozycji.

 

Okazało się że kilka dobrych akcji, pojedyncze przebłyski (jak zgubienie obrońcy przez Gołębiewskiego w akcji na 2:0) i 30-40 minut dobrej gry wystarczy żeby pokonać Górnik. Na kolejne zespoły, jak Legia, to może nie wystarczyć, ale otwarcie sezonu nastawia pozytywnie. Widać dobre momenty, ułożoną grę. Tak samo widać mankamenty i wiadomo nad czym dalej pracować.

 

 

I trochę o powołaniach. W kadrze znalazł się Mierzejewski, ale nie tylko:

Franciszek Smuda powołał Daniela Gołębiewskiego do reprezentacji Polski na mecz z Kamerunem. Młody napastnik zastąpił Artura Sobiecha. Kilka godzin wcześniej selekcjoner kadry wysłał powołanie również dla Jakuba Tosika, który wskoczył w miejsce kontuzjowanego Łukasza Piszczka. Ponadto na zgrupowanie reprezentacji pojedzie Adrian Mierzejewski.

 

 

- Nie spodziewałem się, że dostanę powołanie do kadry. Ale jak widać moje motto - niemożliwe nie istnieje - potwierdza się. Trzeba po prostu cały czas pracować. Staram się to robić i może dzięki temu trener Smuda dostrzegł mnie - powiedział "Dyzio".

 

- Muszę podziękować Arturowi (Sobiechowi - red.), którego zastąpiłem. Bardzo szkoda, że przydarzyła mu się kontuzja, ale dzięki temu mogę skorzystać z powołania - kontynuował nasz napastnik.

 

Koledzy gratulowali powołania? - Tak, tak. Na początku myślałem, że mnie wkręcają, ponieważ w naszej szatni jest bardzo wesoło. Dlatego najpierw uznałem to za podpuchę.

 

http://ksppolonia.pl/web/aktualnosc,2961-smuda_powolal_dyzia.html

 

I tu się cholernie cieszę, bo chłopak którego pamiętam jeszcze z juniorów ciągle robi postępy, solidnie pracuje, ma równo pod sufitem i jeszcze towarzyski z niego chłopak.

Powołanie Tosika może trochę zaskakujące, bo w Zabrzu nie grał, ale chłopak dobrze prezentował się w okresie przygotowawczym i jeszcze z pewnością nie raz pokaże umiejętności.

Odnośnik do komentarza

Mi tam się Ebi podobał przez te parę minut, widać od razu duży luz w prowadzeniu piłki, przyjęciu. Jeszcze będzie robił róznicę. Ciekaw jestem jak ten def. pomocnik Andreu chyba, nie był zachwycony że schodzi a moim zdaniem nic nie grał. Taka ta nasza liga że 40 minut dobrej gry wystarczyło na zwycięstwo 2-0 na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza

Andreu nie jest typowym wymiataczem tylko środkowym pomocnikiem, z tendencją do kreowania akcji. Nie wiem czemu Bakero nie wykorzystuje jego potencjału w tym względzie. Moim zdaniem na pozycji DM dobrze poradziłby sobie tak Piątek jak i Rachwał, bo oni z kolei niespecjalnie radzą sobie z grą do przodu.

 

Ciekaw jestem postawy Polonii w derbach. Jeśli jacyś "życzliwi" dosypią przed meczem Manu, Cabralowi, i Vrdoljakowi środka przeczyszczającego do jedzenia, to mamy szanse. W przeciwnym wypadku czarno to, nomen omen, widzę. Remis wziąłbym w ciemno.

Odnośnik do komentarza

Praktycznie wszyscy zagrali poprawnie, ale raczej bez rewelacji. Na plus z pewnością Przyrowski, co cieszy tym bardziej, że ostatnio lekko nie miał.

Powołanie Tosika może trochę zaskakujące, bo w Zabrzu nie grał, ale chłopak dobrze prezentował się w okresie przygotowawczym i jeszcze z pewnością nie raz pokaże umiejętności.

Myślę, że to powołanie jest za wiosnę w Bełchatowie, którą Tosik miał naprawdę niezłą.

Odnośnik do komentarza
Kibice Polonii Warszawa zaapelowali do sympatyków Legii o kulturalny doping w piątkowych derbach piłkarskiej ekstraklasy. Stowarzyszenie "Wielka Polonia" przypomina, że mecz zostanie rozegrany w czasie obchodów 66. rocznicy Powstania Warszawskiego.

 

W oświadczeniu Stowarzyszenia "Wielka Polonia" podkreślono, że obiekt Polonii przy ul. Konwiktorskiej jest miejscem szczególnie związanym z pamięcią o warszawskich bohaterach. Na płycie stadionu zginęło dwunastu powstańców z batalionu "Zośka". Mur stadionu Polonii zdobi powstańczy mural upamiętniający walkę z okupantem.

 

- Bardzo zależy nam na tym, aby mecz derbowy nie był festiwalem nienawiści. Dodatkowo, przed rozpoczęciem spotkania planujemy minutą ciszy pożegnać wielkiego warszawskiego sportowca, wychowanka Polonii, zawodnika obu stołecznych klubów Edmunda Zientarę - powiedział rzecznik Polonii, niegdyś bramkarz reprezentacji Polski, Radosław Majdan.

 

http://www.sport.pl/pilka/1,65039,8232906,Ekstraklasa__Apel_kibicow_Polonii.html

 

IMO naprawdę dobra i górnolotna inicjatywa, oby wszyscy się do niej dostosowali.

Odnośnik do komentarza

"Pojednanie dla papieża" się kłania :-k

Chociaż obie strony bardzo się angażują w kultywowanie historii Powstania, więc kto wie. Ale to by musiało być odgórny prikaz od ultrasów czy kto tam rządzi gówniarzerią, zawsze najbardziej skorą do bluzgów.

 

To samo pomyślałem. Może przez chwilę bedzie spokojnie, a później idiocie z obu stron dadzą czadu.

Kurde, co mnie obchodzi Polonia jak Legii kibicuję? Co mnie obchodzi Legia jak Polonii kibicuję?

Niestety ludzie zabijają się za barwy klubowe :/ . Oby tym razem było spokojnie.

Odnośnik do komentarza
"Informujemy, że wobec wielkiego zainteresowania meczami z udziałem Legii, z inicjatywy Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa klub wystąpił o zwiększenie przyznanej puli biletów dla gości o 1500 miejsc – oprócz przyznanej wcześniej liczby 300. Bezskutecznie." - czytamy we wspólnym oświadczeniu klubu i kibiców. Kibice Legii zdecydowali, że nie idą na piątkowy mecz derbowy.

 

"Jednym z motywów porozumienia między przedstawicielami zorganizowanego ruchu kibicowskiego z ul. Łazienkowskiej, a KP Legia Warszawa było dążenie do jak najbardziej „otwartej” i umożliwiającej uczestnictwo w meczach możliwie jak największej liczbie kibiców dystrybucji biletów, zwłaszcza na mecze rozgrywane w Warszawie. Liczba biletów udostępnionych przez KSP musiałaby doprowadzić do jakiejś formy selekcji wśród kibiców, a tego chcemy uniknąć. Informujemy, że nie będzie prowadzona sprzedaż biletów na piątkowy mecz a kibice Legii nie wezmą w nim udziału.

 

Podjęliśmy działania, by zorganizować oglądanie meczu na telebimie ustawionym na stadionie Legii. Niestety stacja telewizyjna transmitująca mecz odmówiła udostępnienia sygnału.

 

 

Zarząd Stowarzyszenia Legii Warszawa, Zarząd KP Legia Warszawa"

 

http://legionisci.com/news/38762_Oswiadczenie_SKLW_i_KP_Legia_w_sprawie_meczu_z_Polonia.html

 

Więc już po problemie :] Nie wiem co mysleć o decyzji, ale chociaż nie powinno być bluzg na stadionie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...