Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

@magik81 - liczby są inne, ale różnice małe. wychodzi na jedno - co najmniej 400 osób liczyło na to, że wejdzie bez biletu, albo że policja nie zauważy ich obecności. żeby nie robić problemów przy wejściu na stadion, to postanowili wcześniej zaatakować policję (co wskazuje nie tyle na agresję, co na głupotę)

 

jaki wniosek? SKLW powinno popierać plany rozbudowy stadionu na Konwiktorskiej :D wtedy policja pozwoli na wpuszczenie więcej niż 300 kibiców do sektora gości, a warunki oglądania też się poprawią (w realizowanym projekcie nie będzie bieżni, w końcu stadion piłkarski a nie typowy komunistyczny obiekt dla wszystkich i do wszystkiego)

Odnośnik do komentarza

Tak z ciekawości spytam ... Pamiętam że kiedyś był meczy Śląska z Polonią ile wtedy weszlo ludzi ? wydaje mi się ze ponad 300 .... To pytanie z czystej ciekawości...

 

I shqvarny jestem jeszcze jedno ciekaw...zapewne byleś na meczu i czy naprawde kibice Legi rzucili racami w kibiców Polonii i tak to się zaczeło ? Tak pisze legialive...

Odnośnik do komentarza

byłem w robocie, potem poznawałem zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej i byłem kilkanaście minut przed meczem. na samym stadionie nie było legionistów (poza grupką kilkunastu osób na sektorze gości i pojedynczymi osobami, które chyba pomyliły sektory i usiadły na Kamiennej). na samym stadionie nie było burd, nie miał kto ich zrobić, bo do wspomnianych sytuacji doszło podczas transportu legionistów na Konwiktorską (z wiadomych względów nie podąrzałem tą trasą i jej nie śledziłem)

co do Śląska, to nie wiem dokładnie ile było wtedy osób, po tamtych zajściach nie było więcej (zresztą większych grup nie było deklarowanych, a potem remont i tylko jedna trybuna była czynna)

Odnośnik do komentarza

szczerze mówiąc, to nie bardzo wierzyłem w wyjaśnienia Majdana po zajściach w Mielnie. odnośnie tego, że wycierali Świerczewskim asfalt itp. w programie Tomasza Lisa opublikowano nagrania z kamery przemysłowej, która pozakuje całe zajście. szkoda, że najpierw wydano wyrok, szmatławce napisały stertę bzdur, a teraz dopiero widzimy jak to wyglądało:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=Hs7_dQhgY5U

 

właściciel hotelu z zarzutem utrudniania postępowania, a szef ochrony z zarzutem składania fałszywych zeznań. wiele to mówi o zaistniałej sytuacji i obecnym przebiegu śledztwa oraz przedstawiania tego w mediach.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...atrzymania.html

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jutro o 19.45 mecz między Polonią Warszawa i Ruchem Chorzów. W tym sezonie chorzowianie spisują się całkiem nieźle i oczekuję jutro wyrównanego pojedynku. Mam nadzieję jednak, że Duma Stolicy udowodni, że w tym roku jest w stanie powalczyć nawet o Europejskie Puchary. Myślę, że Zieliński powinien zdecydować się na atak Ivanovski - Mąka i odstawić do rezerwy przeciętnego Gajtkowskiego, który po raz kolejny chce wywiązać się z roli nieudanego transferu. No i na koniec liczę, że pogoda nie odstraszy kibiców i jutro tłumnie zjawimy się na Konwiktorskiej.

 

Do zobaczenia na K6 :)

Odnośnik do komentarza

prognoza pogody wg. metody K6 - jest mecz ligowy na Konwiktorskiej, więc oczekuj oberwania chmury (Wisła), obniżenia temperatury o 7-10' w porównaniu z dniem poprzednim (Śląsk), cały dzień zimno wietrznie i deszczowo. tym razem jest opcja trzecia, więc zapewne znowu będzie marna frekwencja. przynajmniej mają więcej bramek uruchomić dla wchodzących, choć zwyczaju przychodzenia 'za 5' to nie zmieni, to przynajmniej nie powtórzy się sytuacja z meczu ze Śląskiem, gdy spora grupa osób 2 bramek nie widziała.

Odnośnik do komentarza

Chyba nic nas nie mogło rozczarować. Pełna Kamienna i 3-0 do przodu :)

 

Pierwsza połowa przeciętna w naszym wykonaniu. Dużo niedokładności i głupich indywidualnych błędów. W drugiej połowie strzał Mynara dał nam prowadzenie i od razu zmienił obraz gry. Potem wszedł Gajtkowski i było pozamiatane. Cieszy dyspozycja naszych napastników. Każdy strzela bramki. Teraz trochę ocen indywidualnych. Świetny mecz Jodłowca. Po prostu mistrzostwo świata. Pewny i nie do przejścia. Dobrze grał Ivanovski, średnio Mąka. Ogólnie zagraliśmy bardzo pewnie z tyłu i to cieszy. Bardzo słabe spotkanie rozegrał Piechniak, który psuł wszystko na potęgę.

 

Doping na Kamiennej był dziś bardzo dobry i fajna oprawa (nie wiem jak to wyglądało z boku, bo sam flagą machałem :D). Ciekawa inicjatywa zarządu: "zero bluzgów = darmowy wyjazd do Gdańska" chyba zakończyła się powodzeniem. Co prawda na początku dostało się trochę policji, ale było to przed meczem. Podczas spotkania było bardzo kulturalnie i bez bluzgów.

 

Wie ktoś, czemu kibice Ruchu nie weszli?

Odnośnik do komentarza

Wojciechowski pojawił się na trybunach dopiero po bluzgach na policję, więc pewnie uzna, że 'nie było sprawy' ;) co do Niebieskich, to podejrzewałbym branie przykładu z Zielonych, czyli próba wejścia bez biletów większej grupy. jednak ciekaw jestem oficjalnego stanowiska i podania przyczyn tego, że kibice Niebieskich nie weszli.

co do Piechniaka to powiem tyle - 4 strzały, wszystkie niecelne, w tym 2 w... aut. ciężko wyróżnić kogoś indywidualnie (poza Jodłowcem), większość czasu grali nie w piłkę nożną tylko w chodzonego. skrzydła nie istniały, nawet jak Majewski kogoś mijał, to nie miał do kogo zagrać - wszyscy patrzyli na niego, zero ruchu do piłki czy na dobrą pozycję. Kozioł do przodu praktycznie nic, w tyle też specjalnie dużo przechwytów nie miał; lewa obrona to jednak nie jest pozycja dla Sokołowskiego, brakuje go w środku - on w porównaniu do Igora potrafi zagrać do przodu kreatywnie, dokładnie i z pomysłem.

sam mecz poziomem rozczarował, chociaż zwycięstwo i rosnąca frekwencja (mimo fatalnej pogody) cieszą.

Odnośnik do komentarza

teoretycznie jest miejsc na 500 osób, policja od pamiętnego meczu ze Śląskiem chyba ani razu nie zgodziła się na więcej niż 300 osób. no ale WOSiR ma gdzieś stadion na Konwiktorskiej, w końcu miasto sponsoruje stadion Legii na 460 baniek, więc nawet 100 nie ma na Polonię :/

Wojciechowski ma kasę, nawet sam chciał coś zrobić - ale co może skoro to nie jego? dodatkowo Polonia płaci praktycznie tyle samo (różnica 2-3 tysięcy zł miesięcznie) za wynajem stadionu co Legia, tyle że ma niewspółmiernie mniej - prawo do jednego treningu w tygodniu na głównej płycie, 1 mecz w miesiącu, 3 pokoje w budynku klubowym. dla porównania KP Legia ma stadion i budynki klubowe do pełnej dyspozycji, praktycznie bez ograniczeń ilościowych.

 

mam nadzieję, że w końcu WOSiR się ogarnie i zacznie dalej działać ze stadionem przy Konwiktorskiej. oczywiście przyjezdni też mogliby pomóc i kupić bilety, a nie jechać na krzywy ryj i liczyć, że za darmo mecz obejrzą, a policja będzie tak łaskawa, że wpuści kilkaset osób które krzyczą głównie "ch.. ch... KKS".

 

5% pojemności stadionu to jest właśnie około 300 biletów. nawet jakby zarząd Polonii chciał więcej osób wpuścić, to g#$% może - decyzja należy do policji i WOSiRu, nie wiem co gorsze... połowa nie miała biletów, tyle że to WOSiR oraz policja decydują ile osób wejdzie, a 'ten dowodzący' to chyba sam pier$% a nie jego pierd$%^, że 'bez różnicy czy wejdzie 300 czy 3000'. taki mądry a pozwolił żeby bez sensu zadymić Niebieskich :doh!: idioci, nie dość że sami ustalają ilość kibiców których wpuszczą do sektora gości, to potem bez sensu dymią na nich (co zresztą trybuny adekwatnie wygwizdały i wybluzgały)

 

WOSiRu nie da się zmusić, by zapanował nad wiecznie pojawiającymi się bluzgo-sprejokleksami kanalarzy, a co dopiero wymóc na nich zwiększenie puli biletów? chociaż sądzę, że jakby Ruch odezwał się wcześniej w sprawie biletów (a nie bezpośrednio pod bramą), to może dałoby się coś zrobić.

osobiście wkur#$% mnie sytuacja, w której pajace z miejskich urzędów nie dość, że utrudniają życie samym Polonistom, to jeszcze robią wszystko, żeby ich rywale mieli o nich jak najgorsze zdanie. no ale 460 baniek na jeden 'miejski' stadion już poszło...

 

[ironia]

jest poprawa. zieloni mieli kupione 50 biletów, chcieli najechać w 750. Niebiescy przyjechali w liczbie 550 przy 300 kupionych biletach. może kiedyś na K6 przyjadą wyłącznie kibice z biletami?

[/ironia]

Odnośnik do komentarza
Łącznie pod sektorem gości jest nas 550 osób (w tym ok. 100 kibiców Widzewa). I tu zaczęły się problemy. Działacze Polonii Warszawa przesłali do Chorzowa tylko 300 biletów. Przed spotkaniem byliśmy jednak dogadani z organizatorami meczu, że jeżeli przyjedzie nas więcej, to ci dostarczą nam kolejną pulę wejściówek. Wydawało więc się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, jednak plany szybko pokrzyżowała nam policja.

 

Dowódca policji, odpowiedzialny w tym dniu za zabezpieczenie kibiców Ruchu, nie wydał zgody organizatorom meczu na przekazanie większej ilości biletów. – Wejdzie tylko 300 osób, które są na liście i ani jedna więcej – oświadczył policjant. Działacze Polonii nie mieli więc wyboru.

 

Wiejski klub bez szacunku do kibica.

 

Tak, tak... :picard:

Odnośnik do komentarza

nie wiem komu zależy na tym, żeby kibiców gości nie wpuszczać, ale z pewnością nie kibicom:

http://wielkapolonia.pl/forum/viewtopic.php?p=277473

praktycznie każdy w minusach wymienia zachowanie policji i niewpuszczenie kibiców Niebieskich.

 

kontaktowałem się z osobami z klubu i sprawa wygląda tak, że więcej niż 300 osób, to jest problem. gdyby jednak ktoś z drużyny gości zgłosił się odpowiednio wcześniej, to może da się coś zrobić. główny problem jest taki, że najczęściej przyjeżdżają spore grupy bez biletów - nie dość, że klub na tym nie zarabia, to jeszcze policja bez sprawdzenia nie chce wpuszczać. klub nie chce brać odpowiedzialności za niezweryfikowane osoby, dochodzi do sytuacji 'wchodzą wszyscy, albo nikt', a reakcja policji w takim momencie jest oczywista. nie dziwię się, jakoś na wyjazdach zawsze ktoś chciał bilet ode mnie, w trakcie spotkań raczej nie zdarzają się happy hours.

 

Icon, jak będziesz się wybierał do stolicy, to daj odpowiednio wcześnie znać jak wygląda sytuacja z rozprowadzeniem biletów itp. szanse niewielkie, ale w razie czego mogę dać namiary do odpowiednich osób. zły trochę jestem, bo jeden mój znajomy w weekend do sektora gości nie wszedł. nie dość, że trzeba załatwić z klubem, to jeszcze z urzędasami i policją...

Odnośnik do komentarza
Icon, jak będziesz się wybierał do stolicy, to daj odpowiednio wcześnie znać jak wygląda sytuacja z rozprowadzeniem biletów itp. szanse niewielkie, ale w razie czego mogę dać namiary do odpowiednich osób. zły trochę jestem, bo jeden mój znajomy w weekend do sektora gości nie wszedł. nie dość, że trzeba załatwić z klubem, to jeszcze z urzędasami i policją...

U nas liczby wyjazdowe na dalekie mecze raczej nie przekraczają 300, więc z nami raczej problemów nie ma ;) gorzej z bliższymi meczami.

Stała grupa wyjazdowiczów liczy 90 głów i raczej zawsze wchodzą bez problemów.

Ja na wyjazdy przestałem jeździć od wyjazdu na Koronę kiedy policja nas zagazowała w autobusie... Poza tym teraz nie mam już czasu na to - praca itp.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Losowanie Pucharu Polski było dla nas łaskawe i myślę, że w Zabierzowie spokojnie sobie poradzimy. Jutro mecz z Odrą Wodzisław, który trzeba wygrać. Ostatnio prezentujemy się naprawdę nieźle. Szczególne brawa dla linii obronnej, która spisuje się kapitalnie. W meczu ze Ślązakami nie zagra Majewski i myślę, że w jego miejsce powinien na boisku zameldować się Piątek. Chyba, że Zieliński desygnuje do gry Sokołowskiego, a na lewą obronę Lazarevskiego. Mi jednak odpowiada pierwszy wariant.

 

Z Odrą trzeba wygrać, gdyż wodzisławianie ostatnio są w słabszej dyspozycji i trzy punkty muszą zostać w stolicy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...