Skocz do zawartości

Festina lente


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

Michał Płotka [20l, M R/C, POL] odszedł do GKS Jastrzębie za 1 tys. € a Jastrzębski klub dorzucił nam w zamian jeszcze Michała Pietrona [23l, DML/DMC/M R|L].

Nasz zespół opuścił Krzysztof Głowacz [21l, GK, GK], która za 1 tys. € powędrował do II ligowego Ruchu Chorzów.

Po długich i wyczerpujących negocjacjach, udało się podpisać 5 letni kontrakt z Rui Miguelem.

3 letni kontrakt podpisał Metani, co uważam za sukces, że udało na się go zatrzymać w drużynie.

 

W II Fazie Kwalifikacji do Ligi Mistrzów, Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z FC Zurych 2:0.

W lidze naszym kolejnym rywalem był inny beniaminek, Śląsk Wrocław. Nasze poprzednie spotkanie skończyło się naszą porażką aż 0:3.

Widać, że mamy problem z „wejściem” w mecz. Znów początek w naszym wykonaniu był mizerny. Ale jak w poprzednim spotkaniu wraz z upływem czasu oraz śmielej atakowaliśmy.

Jednak już w początkowych minutach mogliśmy przegrywać 0:2. Najpierw Mężyk uderzał z 3 metrów, ale Kazimierczak jakimś cudem obronił strzał a następnie udało mu się obronić strzał Małeckiego.

Na pierwsza bramkę kibice musieli czekać do 33 minuty. Niestety sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Volka. Czech jednak dopiął swego. Po dwójkowej akcji z Żłobińskim, rozmontowali obronę rywali a Zdenek technicznym uderzeniem dał nam prowadzanie.

Wynik utrzymał się do końca I połowy.

Druga część tego spotkania nie była już tak ekscytująca. Niepotrzebnie cofnęliśmy się do obrony, przez co Śląsk miał więcej okazji do zdobycia wyrównującej bramki. Całe szczęście, że Kazimierczak był dziś w formie.

Kilka minut przed zakończeniem meczu, zdaliśmy ostateczny cios. Żłobiński wyszedł na sytuacje 1/1 z bramkarzem, niestety strzelił wprost z niego. Na nasze szczęście Pilarz wybił tak niefortunnie piłkę, że ta spadła pod nogi Metaniego. Albańczyk nie zastanawiał się zbyt długo i oddał strzał z 20 metrów. Pilarz nie zdołał jeszcze wrócić na bramkę i piłka wpadła do siatki!

Śląsk mógł jeszcze w doliczonym czasie gry strzelić honorową bramkę, lecz Biechoński uderzył zbyt mocno i piłka powędrowała w trybuny. Chwilę potem sędzia zakończył spotkanie i nasze pierwsze 3 punkty w OE stały się faktem.

26.07.2008.
Orange Ekstraklasa [2/30]
Przy ul. Oporowskiej, Wrocław /6830/

Śląsk Wrocław /6/  -  ŁKS Łomża /9/  0:2  (0:1)

0:1 – Volek `42
0:2 – Metani `85

MoM: Metanie / ŁKS Łomża, ML, *9/ 

Kazimierczak – Żmuda/`45 Hernandez/, Carlinhos, Bikey, Goukasian – Metani, Buonanotte/`45‘’Ogo’’/, Bekas, Fedoruk –Żłobiński/, Volek/`76 T. Witkowski/

Odnośnik do komentarza
Widzę początek sezonu w OE niezły w twoim wykonaniu :) dużo ciekawych wzmocnień, a Ortiz :> miałem w kilku klubach, zawsze dobrze się rozwijał ;)

Na chwilę obecną to 3/4 bramkarz w zespole. :> Ale sądzę, że szybko się zaaklimatyzuje i powalczy o mino pierwszego golkipera.

Odnośnik do komentarza

Oceniono szansę na zdobycie Mistrza Polski. Tak jak w tamtym roku tak i teraz największe szansę daję się Wiśle Kraków /6-4/ a nastepnie Legia Warszawa/7-4/, Zagłębie Lubin /7-4/, Wisła Płock /16-1/, Groclin /16-1/, Cracovia /33-1/…… ŁKS Łomża /100-1/.

 

W drugim spotkaniu 2 fazy kwalifikacyjnej do LM, Zagłębie przegrało u siebie z FC Zurych 1:2 /Murawski/ i odpadło z rywalizacji.

 

Z Wietnamskiego Nam Dinh za 10 tys. € przybył do Polski Le Huu Thang [18l, ST, WIE, 1/0 A].

Za 14 tys. € z Tolimy wykupiliśmy utalentowanego Andresa Cardone [19l, D/DM R, COL 5/0 u21].

 

 

Podsumowanie (Lipiec):

 

Ranking: 1. Anglia /1210/; 2. Brazylia /1151/; 3. Francja /1060/; 4. Holandia /1036/; 5. Niemcy /1004/ … 68[-16]. Polska /554/

 

Klub:

Bilans spotkań (klub): 2 (1-1-0) 2:0

Najlepszy strzelec (klub): Metani, Volek – 1 bramka

Orange Ekstraklasa: 7 miejsce /-3/

Puchar Polski: - - - - - - - -

Finanse: € 2.12 mln /+1,14 mln € tys. €/

Menedżer Miesiąca: ------

Zawodnik Miesiąca: ------

 

Ligi Zagraniczne:

Anglia: -------

Francja: PSG /0/

Polska: Polonia Warszawa /0/

Rosja: CSKA Moskwa /+1/

 

Transfery (Świat):

1. Luke Moore Aston Villa = = > Chelsea Londyn 28.5 mln €

2. Andrea Barzagali Palermo = = = > AS Roma 19.25 mln €

3. Felipe Udinese = = = > Inter 19 mln €

 

(Polska):

1. Krzysztof Strugarek Zagłębi L. = = = > Wisła Kraków 1.9 mln €

2. Przemysław Kazimierczak Cracovia = = = > Lech Poznań 1.4 mln €

3. Grzegorz Kmiecik Śląsk Wrocław = = => Cracovia 1 mln €

Odnośnik do komentarza

Sierpień rozpoczynaliśmy spotkaniem z Wisłą Płock. Drużyna z Mazowsza w poprzednim sezonie uplasował się na 5 lokacie. Jest to pierwszy mecz w OE z drużyną z czołówki.

Od samego początku bardzo aktywny był Volek. Już po 8 minutach właśnie Czech zdobył bramkę. Wyprzedził obrońcą i z ostrego kąta oddał atomowy strzał. Nalepa tak niefortunnie wybijał piłkę, że ta wpadła do bramki. Zbyt długo nie nacieszyliśmy się z prowadzenia. W 14 minucie Malinowski dobił piłkę odbita przez Kazimierczaka i zrobiło się 1:1.

Volek rozegrał dziś znakomite zawody. W 28 minucie rywale wykonywali rzut rożny, prawie cała drużyna Wisły znajdowała się w naszym polu karnym. Carlinhos wybił piłkę, która przejął Volek. Zdenek przebiegł z łaciatą prawie całe boisko i bez najmniejszych kłopotów pokonał Nalepę.

Jeszcze przed przerwą Fedoruk dryblingiem przedarł się przez obronę rywali i do środkował prawie z linii końcowej boiska. Znakomicie do piłki wyskoczył Miguel i nie dał szans Nalepę.

Druga połowa była bardzo wyrównana. Oba zespoły jednak stworzyły mało sytuacji podbramkowych. Całe szczęście, że zdołaliśmy jeszcze podwyższyć prowadzenie. Po rzucie rożnym Bikey wyskoczył najwyżej i ogromnym zamieszaniu zdołał umieścić piłkę w siatce.

Na ostatnie 29 minut wpuściłem Thanga. Wietnamczyk pokazał się z pozytywnej strony, ale gola nie zdobył. Cieszy wysoka wygrana, ale smuci bardzo małą liczba widzów. Na spotkanie przyszło tylko ok. 1700 widzów.

2.08.2008.
Orange Ekstraklasa [3/30]
Przy ul. Zjazd /1728/

ŁKS Łomża /7/  -   Wisła Płock /12/  4:1  (3:1)

1:0- Volek `8
1:1- Malinowski `14
2:1- Volek `28
3:1- Miguel `39
4:1- Bikey `59

MoM: Fedoruk / ŁKS Łomża, MR, *9/

Kazimierczak – Żmuda, Carlinhos, Bikey, Goukasian – Metani/`45 „Ogo”/, Buonanotte, Tumasyan, Fedoruk – Volek, Miguel /`61 Thang/

Odnośnik do komentarza

Peedro: http://www.bankfotek.pl/view/67105" target="_blank"> Lu Huu Thang

 

 

Taka krótka część:

 

W walce o Community Shield, Arsenal pokonał Liverpool 3:1 / Anelka, Silva, Defoe – Cisse/.

 

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA polskie drużyny grały całkiem dobrze. W Rumuńskim Bukareszcie, Odra Wodzisław przegrała z miejscowym FC National 3:1 / Lachowski/. Z odległego Azerbejdżanu Legia wywiozła cenne zwycięstwo nad Karwan 1:0 / Drzymont/ a Krakowska Wisła skromnie pokonała u siebie Żylinę 1:0 / Lisowski/.

 

Bieky, Fedoruk oraz Volek znaleźli się w „11” tygodnia”.

 

W Pucharze Polski trafiliśmy na Avię Świdnik.

 

Z rosyjskiego Spartaku Łukowice za 55 tys. € zakupiłem Eugenya Isaeva [17l, RUS, D/DM/M L].

Odnośnik do komentarza

Poprawiony link z Thangiem : THANG

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Za 150 tys. € z ŁKS-u Łódź wykupiłem Vitalya Ryabinina [17l, RUS, ST ].

 

Naszym kolejnym rywalem będzie Lech Poznań. Mimo, że Lechici mają w swoim składzie min. Napierałę, Bandrowskiego czy Sosina w poprzednim sezonie zajęli tylko 10 miejsce.

Spotkanie rozpoczęliśmy od mocnego uderzenie. W 4 minucie „Ogo” uderzył potężnie zza pola karnego. Bensz w tej sytuacji był bez szans.

Nasz napór trwał dalej. Goście ograniczali się jedynie do kontr a to im nie wychodziło najlepiej. Mimo to zdołali wyrównać. Napierała pięknie przymierzył z rzutu wolnego i Kazimierczak musiał wyjmować piłkę z siatki. Jak się okazało tylko ten jedyny raz.

Jeszcze przed zejściem na 15 minutowy odpoczynek Żmuda popisał się fenomenalnym przeglądem sytuacji. Wypatrzył wybiegającego zza obrońców Fedoruka. Podanie wykonane było wręcz z chirurgiczną precyzją. Adrian huknął z 12 metrów bez przyjęcia a Bensz mógł tylko obserwować jak piłka omal nie rozerwała sitaki.

Rozczarował mnie Miguel i jego miejsce na drugą połowę zajmie Thang. Młody snajper rodem z Wietnamu odpłacił mi się bramką i jak się okazało był to gol, który ustalił wynik meczu. Kaźmierczak zdecydował się na podanie do bramkarza aż z 50 metrów. Piłka jednak nie trafił do, Bensza ale szybszy był właśnie Thang. Ograł golkipera gości i spokojnym strzałem posłał piłkę do pustej bramki.

9.08.2008.
Orange Ekstraklasa [ 4/30 ]
Przy ul. Zjazd /2781/

ŁSK Łomża /2/  -  Lech Poznań /9/  3:1  (2:1)

1:0- „Ogo” `4
1:1- Napierała `24
2:1- Fedoruk `36
3:1- Thang `50

MoM:  Thang  / ŁKS Łomża, ST, *9/

Kazimierczak – Żmuda, Carlinhos, Bikey, Goukasian – Metani/`75 Buonanotte /,„Ogo”,  Tumasyan, Fedoruk – Volek, Miguel /`45  Thang/

Odnośnik do komentarza
Czy mi sie wydaje czy idziesz na "miszcza" :> a Wietnamczyk ładniutki :] a myślałem że sprowadziłeś go tylko po to by jakąś małą gastronomie przy stadionie urządził dla większych zysków klubu ;)

Za wcześnie na gdybanie o mistrzostwie :> Wietnamczyk to moja perełka, oczko w głowie. Ale jeśli wszystko dobrze się ułoży to do Łomży zawita kilku 17 latków z Polski i Rosji. A tedy będę spokojny o zaplecze :]

Odnośnik do komentarza

Marcin Rogoziński [28l, POL, LB;DC, 15/3/1/2/7.27] znalazł nowego pracodawcę. Za 30 tys. € przeniósł się do KSZO Ostrowiec .

 

Nasz zespół został „wzmocniony” przez kilku młodych gniewnych. Pierwszym z nich był Krzysztof Bułka [ 18l, POL, AM R/C], który za 10 tys. € został zakupiony z Arki Gdynia.

Z obecnego Mistrza Polski czyli Zagłębia Lubin za 18 tys. € wykupiłem Łukasza Maciejewskiego [18l, POL, ST].

16 tys. € kosztował nas Łukasz Mróz [17l, POL, ST] który zamienił Zabrzański Górnik na nasz zespół.

Następnym młodym wilkiem był Łukasz Wolczyk [18l, POL, ST]. Jego wykupienie z GKS-u Jastrzębie kosztowało nas tylko 7 tys. €.

Z Rosyjskiego Anżi za 18 tys. € przybył do nas Artem Davydov [17l, RUS, ST].

Roman Chernov [17l, RUS, DM/M L] to wychowanek Wisły Płock ale za 20 tys. € zmienił barwy na biało-czerwone.

Z III ligowego Górnika Polkowice za 22 tys. € udało mi się pozyskać utalentowanego Sebastiana Białasa [17l, POL, DC].

Kmita Zabierzów za 75 tys. € sprzedała nam utalentowanego Patryka Drozda [18l, POL, DL].

 

Mateo Metani na treningu stłukł nogę i będzie pauzować od 2 dni do tygodnia.

 

Do meczu z Cracovią Kraków przystępowaliśmy z pozycji lidera. Lecz z przebiegu meczu nie można było tego zauważyć. Całkowicie zwiedli mnie w tym pojedynku Kazimierczak oraz Miguel. Ten drugi nie potrafił znaleźć sobie miejsca na boisku i w przerwie został zmieniony przez Thanga. Lecz najbardziej mnie rozczarował właśnie Kazimierczak. Wszystkie stracone bramki było spowodowane jego błędami.

Najpierw zaskoczył go Jędrzejczyk. Który uderzył, podał sam nie wiem jak to określić z 50 metrów. Piłka jakimś cudem wpadła do bramki. Nie mam zielonego pojęcia, czemu Kazimierczak nie próbował nawet ruszyć do tej piłki.

Kolejna bramka stracona bramka to znów katastrofalny błąd Kazimierczaka. Niepotrzebnie wychodził do dośrodkowania, minął się z piłką a takiej sytuacji nie zmarnował Kmiecik.

Jak to mówią to 3 razy sztuka. W 55 minucie Gołębiewski wkręcił w ziemię Carlinhosa. Strzał Gołębiewskiego Kazimierczak zdołał obronić i chwała mu za to, lecz wybił piłkę wprost pod nogi nadbiegającego Kmiecika, który nie miał problemów z trafieniem do pustej bramki.

W tym spotkaniu stać było nas na jedną, honorową bramkę. Jej autorem był Thang. Wykorzystał błąd obrońców i pokonał Tomka Liberę. Udany debiut na polskich boiskach zaliczyli Adeleye oraz Moon.

13.08.2008.
Orange Ekstraklasa [5/30]
Przy ul. Józefa Kałuży, Kraków /5916/

Cracovia Kraków /7/  -  ŁKS Łomża /1/   3:1 (2:0)

1:0 – Jędrzejczyk `8
2:0 – Kmiecik `45
3:0 – Kmiecik `55
3:1 – Thang `73

MoM:  G. Baran / Cracovia, DC, */

Kazimierczak – Żmuda, Carlinhos/`64 Adeleye/, Bikey, Goukasian –Buonanotte ,„Ogo”,  Tumasyan, Fedoruk /`45 Moon/– Volek, Miguel /`45  Thang/

Odnośnik do komentarza

Tuvar - masz rację :>

 

------

 

Adrian Citko [22l, POL, AM L/C; 33/2/7/1/6.71] odszedł do GKS-u Bełchatów za 2,5 mln €. Tego samego dnia kontrakt z Łomżańskim klubem podpisał Shota Lomidze [17l, GRU, ST, u19]. Jego wykupienie ze szkółki Widzewa Łódź kosztowało nas tylko 8 tys. €.

Pavel Klepinin [ 17l, DMC, RUS u19] za 180 tys. € zamienił Łucz Władywostok na Polski klub.

 

Spotkanie w ramach 6 kolejki OE rozegramy z Legią Warszawa. Na to spotkanie przybyło do Łomży ok. 2700 kibiców. Sam początek jak i całe spotkanie to minimalna przewaga Legionistów. Stwarzali sobie więcej sytuacji ale tylko w I Polowie. To wystarczyło. W 43 minucie po dośrodkowaniu Radovica, Bartek Grzelak musnął piłkę głową czym zaskoczył Kazimierczaka.

Jeśli chodzi o mój zespół to w I części spotkania jedyną akcją wartą uwagi była indywidualna akcja Thanga lecz niestety zakończona niecelnym strzałem.

II połowa to zupełna nuda. Jedynie w 89 minucie Bajdziak mógł wyrównać lecz strzelił wprost w bramkarza.

To nudne spotkanie może być spowodowane przez pogodę. W Łomży było aż 35 stopni C.

16.08.2008.
Orange Ekstraklasa [6/30]
Przy ul. Zjazd, Łomża /2741/

ŁKS Łomża /5/  -  Legia Warszawa /1/  0:1  (0:1)

0:1- B. Grzelak `43

MoM: Bartosz Rosłoń / Legia Warszawa, DC, *8/

Kazimierczak – Żmuda, Adeleye, Bikey, Goukasian –Buonanotte ,„Ogo”,  Tumasyan, Fedoruk /`45 Moon/– Volek/`45 Bajdziak/, Thang

 

Tuvar - masz rację :>

 

------

 

Adrian Citko [22l, POL, AM L/C; 33/2/7/1/6.71] odszedł do GKS-u Bełchatów za 2,5 mln €. Tego samego dnia kontrakt z Łomżańskim klubem podpisał Shota Lomidze [17l, GRU, ST, u19]. Jego wykupienie ze szkółki Widzewa Łódź kosztowało nas tylko 8 tys. €.

Pavel Klepinin [ 17l, DMC, RUS u19] za 180 tys. € zamienił Łucz Władywostok na Polski klub.

 

Spotkanie w ramach 6 kolejki OE rozegramy z Legią Warszawa. Na to spotkanie przybyło do Łomży ok. 2700 kibiców. Sam początek jak i całe spotkanie to minimalna przewaga Legionistów. Stwarzali sobie więcej sytuacji ale tylko w I Polowie. To wystarczyło. W 43 minucie po dośrodkowaniu Radovica, Bartek Grzelak musnął piłkę głową czym zaskoczył Kazimierczaka.

Jeśli chodzi o mój zespół to w I części spotkania jedyną akcją wartą uwagi była indywidualna akcja Thanga lecz niestety zakończona niecelnym strzałem.

II połowa to zupełna nuda. Jedynie w 89 minucie Bajdziak mógł wyrównać lecz strzelił wprost w bramkarza.

To nudne spotkanie może być spowodowane przez pogodę. W Łomży było aż 35 stopni C.

16.08.2008.
Orange Ekstraklasa [6/30]
Przy ul. Zjazd, Łomża /2741/

ŁKS Łomża /5/  -  Legia Warszawa /1/  0:1  (0:1)

0:1- B. Grzelak `43

MoM: Bartosz Rosłoń / Legia Warszawa, DC, *8/

Kazimierczak – Żmuda, Adeleye, Bikey, Goukasian –Buonanotte ,„Ogo”,  Tumasyan, Fedoruk /`45 Moon/– Volek/`45 Bajdziak/, Thang

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...