Skocz do zawartości

Festina lente


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

Praca trenera, lub, jak kto woli managera, zawsze mnie fascynowała. Od dziecka kochałem piłkę. Każdą chwilę wolnego czasu spędzałem na boiskach. Lecz nie wróżyłem sobie żadnej kariery jako piłkarz. Bardziej myślałem o tym, aby poprowadzić jakąś drużynę.

Mojej marzenie się spełniło. Po kilku latach studiów wreszcie skończyłem ten AWF.

Mając papierek w dłoni, myślałem, że zawojuje cały świat. Ale nie było tak różowo jak bym się tego spodziewał. Nikt nie chciał zatrudnić człowieka z zerowym doświadczeniem.

Pomyślałem sobie, że początki zawsze bywają trudne.

Minął rok a ja ciągle nie znalazłem pracy w roli szkoleniowca. Ciągle pracowałem w sklepie z akcesoriami komputerowymi. Postanowiłem bardziej się przyłożyć do poszukiwań. Uruchomiłem wszystkie moje kontakty ze znanymi mi osobami. No i proszę, jak się chce to się znajdzie. Po kilku telefonach udało mi się dowiedzieć, że jest wakat na stanowisko asystenta w II ligowym Piaście Gliwice. Pomyślałem, że od czegoś trzeba zacząć.

Nie sądziłem, że po półrocznej pracy w tym klubie, zgłosi się po mnie Warta Poznań. Z miłą chęcią przyjąłem tą propozycję.

Warta grała III lidze. Udało mi się wprowadzić ją do zaplecza ekstraklasy. Mimo, że skład miałem całkiem dobry, to jednak zostałem wyrzucony z klubu po 15 kolejkach. Trochę mnie to podłamało, ale nie poddałem się. Wyjechałem za granicą. A tam byłem szkoleniowcem kilku klubów z III, IV a nawet V lig. Ale nie sądziłem, że ze wschodu przeniosę się na zachód gdzie czekała na mnie naprawdę wielka oferta…….

 

__________

Sorki za taki naciągany wstęp ale nie mogłem wymyślić nic lepszego. :keke:

Odnośnik do komentarza

Football Manager 2006 v.6.0.3

Ligi: Anglia [ Conference i wzwyż], Polska [iI liga i wzwyż]; Francja [CFA i wzwyż]; Rosja [1.Division i wzwyż]

Baza: Duża

Dodatki: Bomboniera Profa ®

Rozpoczęcie gry: 1.01.2007.

 

Do Rosji wyleciałem wprost ze słonecznej Hiszpanii. Lot przebiegł spokojnie i bez żadnych problemów dotarłem do Władywostoku. To półmilionowe miasto położone jest na samym skraju Rosji. Podróż od Moskwy właśnie do Władywostoku trwała bardzo długo, ale podróż koleją Trans-syberyjską to niezapomniane przeżycie.

Podekscytowany podróżą ruszyłem taxi do siedziby mojego przyszłego klubu, Łuczu Władywostok.

W gabinecie Prezesa Kostenki, podpisałem roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne 2 lata. Cel był jasny, utrzymać się w lidze. W moich oczach cel jest jak najbardziej słuszny. W roku 2005 klub cudem uniknął spadku a w 2006 już było trochę lepiej.

Dostałem służbowy samochód oraz „klub” wykupił mi mieszkanie niedaleko stadionu. Wieczorem postanowiłem jednak przejrzeć, co się działo w Rosji, ale także i na świecie.

 

W lidze Rosyjskiej CSKA nie ma sobie równych. Dwa razy z rzędu zdobywało mistrzostwo kraju. W sezonie 2005 całkowicie zdeklasowało rozgrywki wygrywając ligę z przewagą 17 pkt nad drugim zespołem [Tom Tomsk]. W sezonie 2006 całkowicie zawiodły zespoły Spartaka [7] i Zenitu [9] zaś drużynami, które sprawiły niespodziankę były Szynnik [4] oraz Terek Grozny [6].

Najlepszym strzelcem w 2005 roku został Paramonov z Amkaru, który zdobył 18 bramek. W 2006 roku z 16 bramkami koronę króla strzelców Prem`er-Ligi zdobył Medvedev z Kyrli Sowietow.

 

W Anglii w sezonie 2005/06 mistrzostwo zdobył Manchester Utd wyprzedzając o 7 pkt Chelsea.

 

We Francji majstra wywalczyło Nantes, które uzyskało tyle samo punktów, co Marseillie. Lepszy bilans między tymi dwiema drużynami sprawił, że to właśnie, Nantes wygrało ligę. Wyjątkowo słabo zagrał Lyon [dopiero 8 pozycja].

 

W Polsce nie było niespodzianki. Po Mistrzostwo sięgnęła Wisła Kraków, która stoczyła kapitalną walkę z odwiecznym wrogiem, Cracovią.

 

W 2006 roku odbyły się Mistrzostwa Świata. Po 40 latach tytuł wrócił do Anglii, która po dogrywce pokonała Holendrów.

III miejsce przypadło gospodarzom [Niemcom], którzy dopiero po rzutach karnych pokonali Portugalię.

Dobrze zagrała Polska. Wygrała swoją grupę a w 2 rundzie pokonała Meksyk, [2:1] lecz w ćwierćfinale zostali pokonani przez Niemców [0:2].

 

W Pucharze UEFA zwyciężył Liverpool. Warto zaznaczyć, że do finału doszło CSKA. Uległo niestety Anglikom w rzutach karnych.

Jeśli chodzi o Polskie kluby w tym pucharze to Wisła Kraków dobrnęła do II Rundy Eliminacyjnej. Niestety przegrała z Besiktasem 4:0. Lecz w I Rundzie pokonała wielki Ajax [3:2].

 

W Lidze Mistrzów wygrywa Chelsea, która w finale pokonała FC Barcelonę [1:0]

Niestety Legia Warszawa nie wywalczyła awansu do fazy grupowej. Poległa z Szachtarem [1:2].

Odnośnik do komentarza

Na drugi dzień przyszedłem do klubu dowiedzieć się czegoś o finansach i o infrastrukturze klub.

Klub na zakup nowych zawodników przeznaczył 1,76 Mln €. Było by wszystko dobrze, gdyby nie ujemny bilans budżetu płacowego. Jest on minimalny więc jest możliwość zniwelowania go.

Jeśli chodzi o infrastrukturę to nie jest ona powalająca. Stadion na 10tys. i zadowalająca baza treningowa.

Po tej krótkiej wizycie u sekretarki, ruszyłem na trening aby przyjrzeć się mojej kadrze.

 

Na pozycję bramkarza miałem tylko 2 kandydatów. Byli to: Giorgi Lomaia [ 27l; GRU; GK; 25/0A] oraz Roman Gerus [ 26l; RUS; GK; 0/0A]. Niepodważalną pozycję miał Lomaia, który przewyższał Rosjanina pod każdym względem.

 

Po bramkarzu przyszła pora na analizę lewej strony obrony. Tutaj miałem o wiele większy wybór niż przy przedtem. Ta pozycja miała także niepodważalnego lidera. Był to Sergey Shtanyuk [ 33l; BLR; D L/C; 70/2 A]. Pozycja ta obsadzona w miarę dobrze, lecz jeśli by się znalazł jakiś młody i utalentowany zawodnik na tą stronę obrony to nie pogardzę.

 

Prawa obrona również była obsadzona w dobrych zawodników. Lecz nie miała jednego "lidera". Na pewno wyróżnia się tu Nail Minibaev [21l; RUS; D R/C; 4/0 u21]. Wychowanek Łady niewątpliwie jest talentem z którym trzeba ostrożnie się obchodzić.

 

Ostatnią formacją w defensywie było centrum. No muszę przyznać, że w zespole nie ma typowego stopera, co rodzi moje obawy. Wszyscy prezentują równy w miarę dobry poziom, lecz tu potrzeba przynajmniej jednego dobrego a nawet bardzo dobrego zawodnika.

 

Przegląd linii pomocy zacząłem od defensywnych pomocników. Typowych DMC w zespole jest tylko 2. Lecz tak naprawdę tylko jeden z nich prezentuje poziom I ligowy. Jest nim Dmitry Smirnov [26l;, RUS; DMC; 0/0A].

 

Kolejną pozycją w pomocy jest pozycja AMC. Tutaj podobnie jak poprzednio. Tylko jeden zawodnik prezentuje naprawdę dobry poziom. To Andrey Ospeshinskiy [27l; RUS; AM L/C, ST; 0/0A]. Jest jeszcze 32-letni Uzbek oraz 25-latek z Rosji, który jest niewiele gorszy od Andrey-a.

 

Na lewym skrzydle "bida z nędzą". Ewentualnie na tej stronie może grać Ospeshinskiy, ale nie ma tu dla niego zmiennika. Pozycja do wzmocnienia.

 

Na drugim biegunie pomocy jest już o wiele lepiej. Antonio Carlos [21l; BRA; D/DM R; 0/0A] który jest szybki niczym błyskawica oraz Zolatan Kiss [26l; HUN; D/DM/M R; 1/0A]. Myślę, że tutaj przydał by się jeszcze jeden zawodnik, który "podgrzał" by nie co walkę o pierwsze miejsce w składzie.

 

Na sam koniec, została pozycja napastnika, a raczej dwóch. Nie licząc Ospeshinskiy-ego do dyspozycji mam aż 6 zawodników. Wśród nich są naprawdę znakomicie zawodnicy.

Jest Moque [26l; CongoDR; ST; 0/0A] który tak jak ja jest I dzień w zespole. Jest także Vladimir Bairamov [26l; TUR; ST; 14/5 A] - zawodnik silny i szybki; Igor Khudobyak [21l; UKR; ST; 3/1 u21] - szybki, opanowany i dobrze wyszkolony technicznie oraz Alexandr Vishnykov [20l; BLR; ST; 4/1 u21] - agresywny, szybki, zwinny.

 

Tak przedstawiała się moja kadra. Do wzmocnienia pozostają pozycje trzeciego bramkarza, najlepiej dwóch środkowych obrońców, zmiennika dla Smirnova jako DMC, lewo skrzydłowy oraz jakiegoś młodzika na prawą pomoc.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz gramy dopiero za 70 dni. Więc musimy dobrze przepracować okres przygotowawczy. Na chwilę obecną nie mamy zaplanowanych żadnych sparingów. Lecz niebawem się to zmieni. Odpowiedzialny za to będzie mój asystent Yury Saukh [ 55l; RUS].

Na drugi dzień, Smirnov zapowiedział, że chce odejść do większego klubu. Odpowiedziałem mu żeby się wstrzymał z tą decyzją przynajniej do końca sezonu.

Niestety, Smirnov zażądał wystawienia na listę transferową. Zgodziłem się. Uświadomiłem sobie, że z niewolnika nie ma zawodnika.

Postanowiłem zrobić czystkę w II zespole. Tam pozbyłem się kilku zawodników co dało dodatni budżet na pensję. Teraz wynosi on 1,72 tys €.

 

5.01.2007

Pierwszym moim transferem było sprzedanie gracza z rezerw. Konstantin Lobov [25l; RUS; D R/C; 0/0A] odszedł do Dynama Machaczkala za 45 tys. €.

 

10.01.2007

Do zespołu dołącza Valery Safonov [19l; RUS; D R/C; 1/0 u21]. Jest to były gracz CSKA Moskawa, kupiłem go za 75tys.€.

 

12.01.2007

Atrem Beketov [22l; RUS, M R/L; 0/0A] odchodzi do MTZ-Ripo za 190tys. € + 20%.

 

15.01.2007.

Do klubu dołączają trzej trenerzy. Są to: Gerard Precheur [ 46l; FRA], Francois Blaquart [53l; FRA] oraz Nelson Bandura [34l; ZIM; 6/0A].

 

16.01.2007.

Z Hendon za 12 tys. € wykupiłem fizjoterapeutę, Garrego Andersona [ 44l; ENG] .

 

18.01.2007.

Eugeny Ivanov [22l; RUS; MC; 0/0A] odchodzi do Okieanu Nachodka za 1 tys. € + 20 % z kolejnego transferu.

 

21.01.2007.

Zawodnikiem Roku został uznany John Terry [Chelsea Londyn]. Drugie miejsce zajął Ruud van Nistelrooy [Real Madryt] a ostanią lokatę na "podium" dzierżył Frank Lampard [Chelsea Londyn].

 

24.01.2007

Szeregi drużyny wzmocnił Rizavdi Edilov [18l; RUS; GK; 0/0A]. Wykupiłem go z Metakkurga - Kuzbass za 45 tys. €. Według mojego "scouta" jest to duży diament który trzeba jeszcze oszlifować.

 

28.01.2007.

Tego dnia rozpoczynaliśmy podróż po Hiszpanii. Naszym pierwszym rywalem był amatorski klub, Alcala C.D..

W tym spotkaniu widać, że moim zawodnicy mają jeszcze w nogach cały miesiąc ćwiczeń na siłowni. Lecz nie było tak źle. Dominowaliśmy na boisku. Strzeliliśmy 3 bramki a straciliśmy tylko jedną, która straciliśmy po kapitalnie wykonanym rzucie wolnym.

Na szczególną pochwałę zasłużył Antonio Carlos, który mijał rywali jak pachołki.

 

Mecz towarzyski
Alcala C.D. [ESP]  -  Łucz Władywostok  1-3  [0-2]
0-1: Vishnyakov `20
0-2: Vishnyakov `26
1-2: Martin `68
1-3: Bairamov `89
MoM: Antonio Carlos [ Łucz, MR] *9

Odnośnik do komentarza

30.01.2007

Maxim Astafjev [24l; RUS; AMC/ST; 0/0A] odchodzi do Bałtika Kaliningrad za 55 tys. €.

 

2.02.2007

Kolejny mecz towarzyski. Rywal także amatorski, ale w pierwszej połowie pokazał się z całkiem dobrej strony. W rytm meczowy weszliśmy dopiero po zmianie stron. Kapitalne spotkanie Khudobyaka, który dał nam dziś zwycięstwo.

 

Mecz Towarzyski
Badalona [ESP]  -  Łucz Władywostok [RUS]  0-2 [0-0]
0-1: Khudobyak `55
0-2: Khudobyak `75
MoM: Khudobyak *8 [Łucz, ST]

 

3.02.2007

Powołania na mecze swoich młodzieżowych reprezentacji otrzymali:

Rosja u-21: Safonov

Ukraina u21: Khudobyak

 

4.02.2007.

Dzień później, powołania otrzymali zawodnicy z pierwszych reprezentacji:

Turkmenistan: Bairamov

Białoruś: Shtanyuk, Rad`kov, Vishnyakov

Gruzja: Lomaia

Odnośnik do komentarza

6.02.2007.

Przedostatni mecz w Hiszpanie, rozgrywaliśmy z Alicante. I połowa to nasza całkowita dominacja. Udowodniona dwoma golami. Na drugą część wystawiłem skład złożony głównie z juniorów. A to dlatego, że kilku graczy wyjechało na mecze swoich reprezentacji. Juniorzy nie zagrali źle ale dali sobie strzelić bramkę.

 

Mecz Towarzyski
Alicante [ESP] - Łucz Władywostok [RUS]  1-2  [0-2]
0-1: Moque `18
0-2: Kormiltsev `43
1-2: Xavi Gonzalez `61
MoM: Antonio Carlos [DR, Łucz, *8]

 

 

[TOW] Australia u21 - Ukraina u21 3-0 [Khudobyak - 30min, *7]

 

7.02.2007

Do zespołu przyszedł Dieudonne Yarga [20l; Burkina Faso; ML; 0/0A] za którego zapłaciliśmy 6 tys. € [ASFA Yennega].

 

[TOW] Austrai - Białoruś 1-3 [Shtanyuk - 90min, *8, (k); Rad`kov - 21min, *7]

[TOW] Korea Północna - Turkmenistan 1-0 [Bairamov - 90min, strzały 10(2)!, *7, kontuzja]

[TOW] Szkocja - Gruzja 2-1 [Lomaia - 90min, *8]

 

 

Rad`kov - 5/14 dni; stłuczone żebro.

Bairamov - 1/2 miesiące, nadwyrężone więzadła kolanowe :doh!:

 

8.02.2007

Mirosław Dębiec [19l; POL; GK 0/0A] za 4 tys. € wykupiliśmy go z Zawiszy Bydgoszcz.

Odnośnik do komentarza

10.02.2007.

Ostatni mecz w słonecznej Hiszpanii rozgrywaliśmy z Eibarem. Tak jak w poprzednim meczu zagraliśmy świetną pierwszą połowę zaś w II części spotkania rywal o dziwo zagrał o wiele lepiej i doprowadził do wyrównania. To najgorsza druga połowa podczas pobytu w Hiszpanii.

 

Mecz Towarzyski

Eibar [ESP - Łucz Władywostok [RUS] 2-2 [0-2]

0-1: Movsesjan `14

0-2: Moque `43

1-2: Rodriguez `79

2-2: Jimenez `90+

MoM: Valero [Eibar, DC, *8] [code]

 

 

11.02.2007.

Z racji tego, że [b]Kormiltsev[/b] ma już swoje lata, postanowiłem kupić młodego i utalentowanego zawodnika z Wybrzeża Kości Słoniowej. [i]Kouametien Emmanuel[b] Kone[/b] [20l; WKS; MC; 2/0 u21] [/i]został wykupiony z [b]ASEC[/b] za 30 tys. €.

Odnośnik do komentarza

Panowie, to tylko sparingi ;)

 

__________

 

15.02.2007.

Lomaia - 5dni\2 tyg. [rozcięta głowa]

 

Denis Ivanov [23l; RUS; MR 0/0A] wzmocnił naszą linię pomocy. Metallurg - Kuzbass otrzymał za niego 60tys. €.

 

20.02.2007.

Po powrocie z Hiszpanii, gdzie dobrze przepracowaliśmy te kilkanaście dni, czekał nas kolejny sparing. Tym razem był to klub rosyjski, Okiean Nachodka. W porównaniu do klubów Hiszpańskich, był to klub półzawodowy. Przebieg meczu pod nasze dyktando, pewne prowadzenie gry. 24 strzały na bramkę świadczą, że to my przeważaliśmy.

Naszą przewagę udokumentowaliśmy 5 golami. Z dobrej strony pokazał się Yarga, który asystował przy 2 bramkach.

Mecz Towarzyski
Okiean Nachodka [NonL] - Łucz Władywostok [1l.]   0-5 [0-3]
0-1: Vishnyakov `6
0-2: Vishnyakov `24
0-3: Khudobyak `31
0-4: Movsesjan `64
0-5: Movsesjan `90
MoM: Os[eshinsky [ML, Łucz, *9]

Odnośnik do komentarza

24.02.2007.

Ostatni sparing rozgrywaliśmy z zespołem z II ligi. SKA-Enrgia Chabarowsk postawiła trudne warunki w tym spotkaniu. Co tu dużo "gadać", przeważała i to mnie niepokoi. Rywale oddali aż 6 celnych strzałów na naszą bramkę, zaś my odpowiedzieliśmy zaledwie "1" celnym trafieniem. Oceniając ten mecz muszę przyznać, że było to najgorsze spotkanie rozegrane w okresie przed sezonowym.

 

Mecz Towarzyski
SKA-Enrgia Chabarowsk [II liga]  -  Łucz Władywostok [1l.]   0-0

MoM: Adjindjal [DMC, Łucz, *7]

Odnośnik do komentarza

25.02.2007

Carling Cup:

Arsenal - Liverpool 1-1 k. 3-2 [Anelka `89 - Cisse `55 (k)]

 

Lomaia - 2 tyg. | Uraz Głowy

 

3.03.2007

Superkubok Rossii:

CSKA Moskwa - Dynamo Moskwa 3:1 [Olic `36; Carvalho `56; Krasic `88 - Cicero `10]

8.03.2007

Kormiltsev - 2/4 tyg. | skręcona kostka

 

10.03.2007.

Przede mną debiut ligowy. Rywalem będzie Ałania Władykaukaz. Mimo, że jest to beniaminek w I lidze to nie można zlekceważyć rywala. Dla porównania można podać przykład wydatków na same transfery. My wydaliśmy 400 tys. € zaś rywale 3 mln. €. Różnica finansowa jest ogromna ale czy to będzie odgrywać jakieś znaczenie podczas meczu?

Początek spotkania wyrównany, Ałania przeprowadzała ataki środkiem boiska, lecz Adjindjal był dziś nie do przejścia. My czekaliśmy na błąd rywala i już w 8 minucie po świetnej kontrze, Khudobyak dał nam prowadzenie. Poszliśmy za ciosem, Kiss podwyższa na 2:0 po faulu na Moque. Za chwilę to Moque podwyższa na 3:0.

Nasze ataki są zabójcze dla rywali, nie umieją sobie poradzić na prawej stronie z kapitalnie dryblującym Carlosem. I to właśnie Carlos podwyższa na 4:0! Świetnie minął 2 obrońców i zmylił bramkarza. Kilka minut później mogło być już 5:0. Moque znów faulowany w polu karnym, Djordjevic otrzymuję za ten faul drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska. Do piłki podszedł Kiss lecz strzela w sam środek bramki.

II połowę rozpoczęliśmy w tym samym składzie. Obraz gry się nie zmienił. 5000 naszych widzów wspierało "Tygrysów" głośnym dopingiem. Graliśmy kapitalnie i udowodniliśmy to jeszcze jedną i ostatnią bramką w tym meczu. Kone świetnie uderzył zza pola karnego nie dając szans Mandrykinowi.

Mecz zakończył się pogromem gości. Nie sądziłem, że mój debiut będzie taki radosny.

Prem`er-Liga [1/30]
Dynamo, Władywostok [5380]
Łucz Władywostok [ - ]  - Ałania Władykaukaz [ - ]  5:0 (4:0)
1:0- Khudobyak `8
2:0- Kiss `14 (k)
3:0- Moque `16
4:0- Carlos `25
5:0- Kone `63
MoM: Antonio Carlos [MR, Łucz, *10]

Lomaia - Kiss, Shtanyuk(k), Safonov, Rad`kov - Adjindjal -Carlos, Ospeshinsky - Kone[`84 Ivanov] - Khudobyak[`84 Vishnyakov], Moque[`84 Movsesjan]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...