Skocz do zawartości

Kolarstwo szosowe


Kamtek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede odkrywczy, ale moim zdaniem wygra ktoś z czwórki: Froome, Quintana, Contador, Nibali (kolejność nieprzypadkowa), młodziezową koszulkę zgarnie Kolumbijczyk (o ile nie bedzie żadnej kraksy poważnej), Polka dot jersey jest trudna do wytypowania, ale uważam, że tu ma szanse drugi garnitur kolarzy m.in. Rafał, czy też Valverde.
Drużynową wygra albo Movistar, albo Sky, przy czym to brytyjską ekipę cenie wyżej.
Najwaleczniejszym kolarzem zostanie zapewne jakiś Francuz, może Barguil?

Odnośnik do komentarza

Nie nastawiałbym się w tym roku na żadne większe sukcesy Majki, chyba że Contador szybko straci dużo czasu do liderów i pozostali kolarze Tinkoff dostaną wolną rękę. W innym wypadku czeka ich ciężka praca na rzecz Hiszpana, w którego słabszą formę w sumie nie wierzę i jak od kilku lat, tak i tym razem, będę mu kibicował. Wychodzi więc na to, że Majkę i pozostałych czeka 3 tygodnie kręcenia na końcowy sukces Contadora. Bez solidnego wsparcia grupy będzie mu ciężko rywalizować z Froome'em (i Sky) oraz Quintaną.

 

Ciekawy jestem natomiast tego, na ile formę przed TdF poprawił Kwiatkowski, który zapowiadał, że powalczy w pierwszych dniach o koszulkę lidera (podobną opinię wygłosił ostatnio Michał Gołaś, więc można się spodziewać, że drużyna popracuje na naszego mistrza świata).

Odnośnik do komentarza

Ja mam nadzieję, że Big Four przejdzie cały Tour bez upadków. Zapowiada się wtedy znakomicie, szczególnie że trasa całkiem fajna :). Jeśli chodzi o sympatię to widzę to tak: Quintana, Nibali, Froome, Contador. Tak oceniając obiektywnie to: Froome, Quintana, Contador (po Giro może być ciężko) i Nibali.

 

W pierwszym tygodniu liczę na Kwiatka, forma ostatnio średnia, ale na Tour powinien być gotowy. W górach powinien się pokazać Majka. W ucieczkach pewno pokaże się Huzarski, który dość aktywnie Delfinkę przejechał.

 

Ciekawe też czy ktoś będzie potrafił choćby przez jakiś czas nawiązać walkę z czołową czwórką. Może Francuz Pinot, bo Peraud ten sezon póki co średni, nie licząc CI. Szokuje brak Kittela, więc sprinty zapowiadają się emocjonująco, bez wyraźnego faworyta.

Odnośnik do komentarza

zieloną, sprinterską koszulkę przecież zgarnie Kristoff, on jest dla mnie wielkim faworytem ku temu. I to raczej na zasadzie że on będzie po prostu najlepszy na finiszach, a nie na takiej zasadzie jak Sagan zrobił to w ubiegłym roku (czyli cwaniaczenie na lotnych premiach umiarkowanie cięzkich etapów)

Odnośnik do komentarza

Bo to koszulka punktowa, a nie sprinterska? :doh!:

 

Tak to są jakieś związane z nią emocje na górskich/pagórkowatych etapach, a nie tylko ostatnie metry płaskiego etapu.


No to obraźmy się jeszcze na "ciułaczy" punktów na premiach górskich niższych kategorii, którzy potem liczą się w rywalizacji o koszulkę dla najlepszego górala...

Obraźmy się też na tych co wygrywają etapy po ucieczkach. Przecież na finiszu mają x minut przewagi nad peletonem, to nie fair, jak taki Kristoff ma z nimi wygrać? :(

 

Tak sam z tymi co wygrywają górskie etapy po ucieczkach. Rok temu ten cały Majka, przecież tyle stracił w klasyfikacji generalnej do Nibalego, nie powinien wygrać etapu...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tydzień touru za nami. I po tygodniu obserwacji jestem w stanie odszczekać to:

Nie bede odkrywczy, ale moim zdaniem wygra ktoś z czwórki: Froome, Quintana, Contador, Nibali (kolejność nieprzypadkowa)

 

Do gry się włączył Van Garderen, który już na Delfinacie świetnie jeździł, a stratę do Froome'a ma minimalną. Za to z tej czwórki Nibaliego można spokojnie odsiać, po Vincenzo widać że nie jest w genialnej formie.

Z innych rozczarowań warto wsponieć o Aleksandrze Kristoffie, wielu ekspertów typowało go jako "pewniaka" do zielonej koszulki, tymczasem o nią bije sie znowu Sagan i Greipel.

Odnośnik do komentarza

Za Brytyjczykiem nie przepadam, ale trudno nie doceniać klasy Froome'a i nie dostrzegać w nim kandydata nr 1 do końcowego zwycięstwa. Widać też niestety, że Contador na razie nie jest w formie, która miałaby mu umożliwić walkę o żółtą koszulkę. Zakładając nawet, że Majka jest w dobrej formie i będzie w stanie wieźć swojego lidera przez najwyższe góry, to wyścigu za Hiszpana nie wygra. Z van Garderenem kłopot, moim zdaniem, jest taki, że to raczej kolarz do trzymania koła liderom wyścigu, ale niekoniecznie mający w sobie moc, by się najlepszym urwać z koła. W tej roli powinien natomiast wystąpić zdecydowanie Quintana i jego niemal dwuminutowa strata do Froome'a na pewno nie oznacza jeszcze przegranego wyścigu dla Kolumbijczyka.

 

Dzisiaj wyścig wjeżdża wreszcie w Pireneje i na dzień dobry etap z finiszem w miasteczku Pierre Saint Martin (na przełęczy o tej samej nazwie). Premia najwyższej kategorii, ponad 15 km pod górę (przewyższenie ponad 1100 m), momenty z nachyleniem niemal 11%. Stawiam, że pierwsze odpowiedzi na pytania o formę czołówki dzisiaj poznamy. Do rozstrzygnięć jeszcze daleko, to oczywiste, ale może się zdarzyć, że liczba kandydatów do walki o to, by w Paryżu stanąć na podium, się zmniejszy. Gdyby wolną rękę miał Majka, to mógłby być podjazd dla niego. Niestety, ubiegłoroczny triumfator klasyfikacji górskiej ma się skupić na pilnowaniu Contadora (zwłaszcza w kontekście wycofania się Basso) i na jakieś świetne wyniki ze strony Polaka raczej nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj w Tour de Pologne mieliśmy bardzo ciekawy etap dla Polskich kibiców od prawie samego początku poszła ucieczka w której była dwójka Polaków. W sumie nie często się zdarza że ucieczka dojeżdża do mety po takim długim uciekaniu :-k ale dziś się udało a najlepsze z tego że wygrał Bodnar piękna sprawa dla niego po tej kontuzji. A Zieliński który uciekał razem z Maćkiem prowadzi w generalce przed nim o 3 sek. Po za tym Polacy mają jeszcze koszulki górala i aktywnego jutro i pojutrze najtrudniejsze etapy liczę na Kwiatka :war: i na to że wyścig nadal będzie taki piękny :)

Odnośnik do komentarza

Bodnara bym nie skreślał. Wybitnym góralem na pewno nie jest, ale choćby Vakoc potrafił rok temu na jednym z "górskich" etapów utrzymać koszulkę lidera. Szczególnie że te góry w Polsce jakoś strasznie ciężkie nie są, a wyścig kończy jeszcze ta czasówka w Krakowie.

 

Oczywiście większe szanse na zrobienie czegoś w generalce z Polaków mają Kwiatek, Niemiec czy Marczyński, ale Maciek mógłby pokusić się o niespodziankę, myślę że jest w stanie skończyć w dziesiątce. Bardzo ciekawy jestem też Paterskiego raz Poljańskiego, obaj jadą jak na razie uważnie, a Pater ma za sobą świetny sezon. Największym rywalem naszych powinien być Izagirre.

Odnośnik do komentarza
Bardzo mieszane mam uczucia po tym etapie, zresztą jak większość pewnie. Z jednej strony kawał kolarstwa na wysokim poziomie, naprawdę bardzo dobrze się to oglądało. Z drugiej to totalna klapa naszych polskich nadziei. Wczoraj było bardzo optymistycznie, bo etap + koszulka, a dziś walczyć mieli kolarze na klasyfikację generalną, lecz zawiedli.


Najbardziej rozczarował oczywiście Kwiatkowski. Bardzo liczyłem na Mistrza Świata w TdP, bo od wygrania Amstel Gold Race jeździ bardzo słabo, jedna niezła ucieczka, chociaż bez wyniku na TdF to za mało. Michał wcześnie został. Zawiódł mnie również Poljan oraz Niemiec. Nieźle Paterski oraz Marczyński. CCC dobrze reprezentowali Bole (klasyfikacja górska) i Rebellin, który dojechał w czołówce, ale to jednak nie "nasi". Trasa TdP wydaje się dla Kwiatka doskonała, a jednak nawet tu zawodzi. Może faktycznie się w Etixie obrazili na odejście i mu apteczkę zamknięto ;). Miałem nadzieję, że Michał po wygraniu MŚ i poprawieniu wiosną w Ardenach skupi się wreszcie tylko na klasykach, bo w tym jest po prostu dobry. Nawet taka etapów jak TdP mu nie wychodzi, to nie jest dla niego, a ten się jeszcze z Lefevrem kłócił...


Z faworytów do wygrania najbardziej chciałbym tryumfu Aru, bo to byłaby niezła reklama dla naszego wyścigu, bardzo poważne nazwisko w światowym peletonie. Dawno tak fajnie nie oglądało mi się ścigania w Tour de Pologne, tylko tych naszych zabrakło, a szkoda. Realizacja też wyglądała nieźle, komentarz za mocno mnie nie irytował. Przyczepiłbym się tylko o brak jasnych informacji o Polakach, mamy ten swój wyścig i chyba można by w pewnym momencie przelecieć na szybko i pokazać Kwiatka, Przemka czy Poljanskiego. Reszta to ta kolarska Liga Mistrzów ;).


e: w wynikach jest już zawodnik co stracił 15 minut, a Michała brakuje. Dojedzie na "Wiadomości" czy nie? :|

Odnośnik do komentarza

https://www.youtube.com/watch?v=hzNOX_kQ1SAna kolarskich forach spora afera z tą wygraną i domysły. Moim zdaniem Białobłocki mimo wszystko wygrał, po prostu TdP jest tak profesjonalnie organizowane, że mogli go nie puścić równo dwie minuty po Kittelu. Szkoda tylko, że to trochę umniejsza jego sukces i zaczyna się tropienie afery.

 

Sam wyścig moim zdaniem na plus, szczególnie dwa górskie etapy, czasówka też ciekawa, bo przecież między pierwszym, a trzecim kolarzem w generalce różnica trzech sekund. Irytowało tylko TVP, ale no trzeba to zaakceptować po prostu i uznać jako coś dodające uroku TdP :DDD.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak się spodziewałem, Vuelta od pierwszego etapu zrywa z nóg. Niestety nie wszystkie wydarzenia godne uwagi są czysto sportowe :

Dzisiaj leżał Niemiec i Majka, i jeszcze kilku, znowu potłukł się Cancellara, prawdopodobnie się wycofa, i kto wie czy tym wycofaniem nie kończy kariery. Najwięcej stracił... Nibali, trzymając się przez dłuższy czas motocyklu by dogonić czołówkę sędziowie zdyskwalifikowali Włocha.

Dopiero 2 dni za nami, a już są wielkie historie, to może być najlepsze i najciekawsze Vuelta od wielu sezonów.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...