Skocz do zawartości

Kolarstwo szosowe


Kamtek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Ruszyły dwa interesujące wyścigi. Vuelty nie trzeba rekomendować, natomiast w tym tygodniu w Colorado ma miejsce cholernie ciekawa etapówka (USA Pro Cycling Challenge). Jazda na wysokościach, na których w Europie zwyczajnie nie da się jeździć (brak szos na tych wysokościach) jest wg mnie przyszłością tego sportu i nie zdziwiłbym się jak za parę lat stworzono renomowany wyścig w Andach czy w jakichś górach na dalekim wschodzie. Faworytami dla mnie jest tam Levi Leipheimer i przywykli do tych wysokości kolarze kolumbijscy. Nie dawałbym szans Evansowi który jest kolarzem b.dobrym ale z wysokościami powyżej 2000 m, raczej ciężko sobie radzi.

 

We Vulecie mam nadzieję że wygra Bradley Wiggins (dla $$$), lub Michele Scarponi, którego jazda mi się podoba. Głównym faworytem jest chyba jednak Igor Anton.

Odnośnik do komentarza

Ruszyły dwa interesujące wyścigi. Vuelty nie trzeba rekomendować, natomiast w tym tygodniu w Colorado ma miejsce cholernie ciekawa etapówka (USA Pro Cycling Challenge). Jazda na wysokościach, na których w Europie zwyczajnie nie da się jeździć (brak szos na tych wysokościach) jest wg mnie przyszłością tego sportu i nie zdziwiłbym się jak za parę lat stworzono renomowany wyścig w Andach czy w jakichś górach na dalekim wschodzie. Faworytami dla mnie jest tam Levi Leipheimer i przywykli do tych wysokości kolarze kolumbijscy. Nie dawałbym szans Evansowi który jest kolarzem b.dobrym ale z wysokościami powyżej 2000 m, raczej ciężko sobie radzi.

 

We Vulecie mam nadzieję że wygra Bradley Wiggins (dla $$$), lub Michele Scarponi, którego jazda mi się podoba. Głównym faworytem jest chyba jednak Igor Anton.

 

A Nibali to co :>

Odnośnik do komentarza

A ty chcesz mieć wybitnych pomocników. Pomocnik własnie musi być od pomagania, najlepiej jakby miał jaknajmniej ambicji i tylko pomagał swojemu liderowi, nie licząc na indywidualne sukcesy. Inna sprawa że Sagan nie jest wybitnym góralem i na płaskim może pomóc Nibaliemu. Eros Capecchi jest też ciekawym gregario, lecz to nie dzięki im Nibali, czy inny Anton wygra wyścig. Najważniejsza jest moc w nogach danego lidera.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To jest forum kolarstwa, ja poszukuję forum Europsport o kolarstwie.

 

Swego czasu, jakieś 2/3 lata temu, Eurosport miało własne fora, ale po scaleniu z Yahoo wszystko się pokomplikowało. Chodzi mi o coś na kształt polskiego forum snookera (snookerowych Snoof) na tych forach, kolarstwa jakoś nie można tam znaleźć. Na TdF, T. Jaroński i K. Wyrzykowski komentowali na antenie wpisy pod swoim blogiem ("starzy ale jarzy"), a teraz cały czas jest mowa o jakimś forum.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

wielka petla w trakcie, a nikt sie nie udziela? panowie!

ja ze wzgledu na prace mam ograniczony dostep do ogladania, ale braki nadrabiam czytaniem pojedynczych artykulow. wczoraj znowu triumfowal Peter Sagan, to fajna sprawa, bo gosciu na Tour de Pologne sobie ladnie radzil. a teraz wygrywa finisze w najbardziej prestizowym wyscigu!

 

trzy wygrane Sagana, dwie wygrane Greipela, jedna Cavendisha?

ktos kto sledzi na biezaco, mam wrazenie, ze w tegorocznym tourze jest bardzo duzo kraks z udzialem glosnych nazwisk? tylko wczoraj lezal Cavendish, Valverde, Hesjedal czy Schleck.

kto jest waszym faworytem?

Odnośnik do komentarza

Fasol - co do twojego pytania: dwójka z Team Sky Wiggins i Froome. Jesli nie skopia taktycznie jak zeszłorocznej Vuelty to wiem kto ją wygra. mocny tez będzie Evans, Nibali, Nie wykluczałbym też Van den Broecka, Zubeldi i Montforta

A dzisiaj rusza TdP. Niby jedzie Thor Hushovdt, ale to nie jest zawodnik na tegoroczna trasę TdP, bardziej górzystą niż przed rokiem.

No i wstyd mi za TVP Sport że pokazuje ostatnie 30 km wyścigu, a w Kolumbii jakoś cały wyścig pokazują, za co ja płacę abonament?

Odnośnik do komentarza

Na TdF wreszcie coś się działo. Tak przy okazji weekendu. Najpierw racą od kibiców zarobił Wiggins, na co kolarze z peletonu odpowiedzieli bombardującą serią z bidonów (napełnionych), rzucanych w tłum. A wczoraj rozsypane gwoździe na jezdni skutecznie zablokowały kilkunastu kolarzy (w tym m.in. Evansa) oraz motocykle :lol:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...