Skocz do zawartości

Kolarstwo szosowe


Kamtek

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze? Mnie ta informacja o Księgowym nawet cieszy, bo jeździł aż za dobrze ;) Oby tylko Andy nic nie brał, hmm a może inaczej, oby tylko Andyego nie złapali ;) Okazało się, że środki dopingujące brał również Ezequiel Mosquera, która tak pięknie jeździł na Vuelcie w tym roku :/ Jego mi akurat szkoda, bo swoją jazdą w Hiszpanii mi imponował. Tłumaczenie Contadora jest śmieszne :]. Jedna z ostatnich wypowiedzi Contadora :lol::rotfl:.

 

Przez ten doping zapomniałem napisać o tym, że Fabian Cancellara zdobył złoty medal na czasówce w Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Melbourne, drugie miejsce zajął David Millar, a trzecie Tony Martin. Rewelacyjnie pojechał Maciek Bodnar, który zajął 9. pozycję! :) Polak jest w formie :) W próbie przed MŚ ze startu wspólnego zajął drugie miejsce, a teraz świetna czasówka.

Odnośnik do komentarza

Ja jakoś nie wierzę, by Contador wziął tą substancję świadomie. Jest ona znana już od 20-30 lat i wątpię, by tak ryzykował wiedząc, że będzie na pewno kilka razy badany podczas TdF. Poza tym ten środek został wykryty w jego organizmie tylko podczas dnia przerwy, a po kilku etapach też był badany i wtedy nic nie wykryto. Zresztą wielu kolarzy mówi, że trzeba poczekać, bo jak na razie jest zbyt dużo wątpliwości. Ten tekst jest bardzo ciekawy:

Mecenas Ludwik Żukowski, który od dwóch lat zbiera dokumentację o

przypadkach wykrycia clenbuterolu u sportowców, jest przekonany o niewinności hiszpańskiego kolarza

Alberto Contadora, zawieszonego po wykryciu w jego organizmie tego środka.

 

"W sportach wytrzymałościowych, a takim jest kolarstwo, clenbuterol nie tylko nie pomaga, ale wręcz

obniża sprawność zawodników. Biorąc clenbuterol, Contador działałby na swoją szkodę. Jestem głęboko

przekonany o jego niewinności" - powiedział PAP Żukowski, który dwa lata temu bronił w podobnej

sprawie kajakarza Adama Seroczyńskiego.

 

"Ze sportów olimpijskich clenbuterol mógłby pomóc tylko w podnoszeniu ciężarów. Stosują go również

nieuczciwi kulturyści" - dodał.

 

Żukowskiemu nie udało się obronić Seroczyńskiego przed dyskwalifikacją. Kajakarz, u którego wykryto

na igrzyskach w Pekinie śladowe ilości clenbuterolu, bronił się, twierdząc - podobnie jak teraz

trzykrotny triumfator Tour de France - że środek ten znalazł się w podanej mu żywności, ale tego

argumentu nie podzielił ani MKOl, ani Międzynarodowy Trybunał ds. Sportu.

 

"Historia Seroczyńskiego to historia sportowca, który stał się ofiarą systemu walki z dopingiem.

Zawodnik, który zje udko kurczaka z clenbuterolem, nie ma możliwości obrony" - podkreślił Żukowski.

 

Przy okazji sprawy polskiego kajakarza Żukowski zebrał dokumentację innych przypadków związanych z

clenbuterolem i zamierza, we współpracy z amerykańskimi prawnikami, zainteresować nią Światową

Agencję Antydopingową (WADA).

 

"WADA powinna zdefiniować próg, od którego można mówić o dopingu. Jest wiele przypadków, w których

clenbuterol jest zaprzeczeniem dopingu, działa osłabiająco na zawodnika. To przypadek

Seroczyńskiego, ale także amerykańskiej pływaczki Jessiki Hardy i chińskich pływaków. U wszystkich

clenbuterol występował w ilościach minimalnych. Teraz również u Contadora" - argumentował Żukowski.

 

Zdefiniowanie progu dopingowego clenbuterolu - uważa Żukowski - jest pilnym zadaniem, ponieważ

substancja ta w niektórych krajach, m.in. w Chinach, jest legalnie dopuszczona w ograniczonych

ilościach do tuczu zwierząt i drobiu.

 

"W Unii Europejskiej clenbuterol jest zakazany, ale gdzieś po cichu pewnie ktoś tuczy kurczaki tym

środkiem. Wątróbki z clenbuterolem są podobno smaczniejsze. Słyszałem o przypadkach zatrucia się

clenbuterolem w Hiszpanii. Nie byli to sportowcy, ale zwykli ludzie. Teraz, po tak głośnej sprawie,

bo chodzi o samego Contadora, mam nadzieję, że wreszcie ktoś zainteresuje się clenbuterolem. Ja

tematu nie odpuszczam" - zakończył Żukowski.

 

A tu tłumaczenie Contadora:

- Wszystko przez pechowe mięso, które wcześniej zjadłem. Tamtego dnia nie pozwolono kucharzowi naszej grupy przyrządzić dań w hotelowej kuchni. Zdani więc byliśmy na miejscowego specjalistę - wyjawił Contador. - Usiedliśmy do stołu w kilka osób. Gdy zamówione mięso pojawiło się na naszych talerzach, Winokurow zrezygnował z jego spożycia. Uznał on, że wygląd dania jest mało smakowity. Ja i pozostali koledzy z Astany zjedliśmy całość ze smakiem. 21 lipca na kontrolę dopingową wezwano jednak tylko mnie i Kazacha. Wynik Aleksandra był negatywny. Jednak w moim organizmie znaleziono 50 pikogramów klenbuterolu. Co ciekawe, trzy dni wcześniej również miałem kontrolę dopingową. Wtedy jednak niczego u mnie nie wykryto - dodał Hiszpan.

 

- Moja próbka trafiła do laboratorium w Kolonii. Wyniki badań były tak precyzyjne, że wykryto nawet 0,000 000 000 05 gramów na milimetr substancji. Gdyby badania trafiły w jakiekolwiek inne miejsce, najprawdopodobniej teraz w ogóle nie byłoby tematu - zauważył trzykrotny triumfator Tour de France.

 

- Mam nadzieję, że władze Międzynarodowej Unii Kolarskiej wysłuchają moich argumentów. Wielu specjalistów wypowiedziało się zresztą, że mój przypadek wymaga dalszych badań laboratoryjnych. Reformy wymaga również system kontroli antydopingowych, którym jesteśmy poddawani. Tak minimalne ilości klenbuterolu mogły przecież znaleźć się w moim organizmie w skutek umyślnego zażycia zakazanej substancji. Prawda jest tylko jedna i przed chwilą wszystkim Wam ją ujawniłem. Jestem gotowy udzielić odpowiedzi na wszystkie pojawiające się pytania - zakończył Contador.

Odnośnik do komentarza

Mamy kolejnego podejrzanego o doping. Ponownie jest nim Ricardo Ricco, Kobra wrócił do ścigania w tym roku, ponieważ już wcześniej miał bana za doping. 

 

Riccardo Ricco może mieć poważne problemy, jeśli informacje włoskiej gazety "Leggo" się potwierdzą. W domu zawodnika Vacansoleil policja znalazła 50 niezidentyfikowanych tabletek, które zostały przesłane do laboratorium. 

 

Funkcjonariusze znaleźli 50 tabletek, częściowo rozgniecionych, które luzem leżały w jednej z szafek w domu Ricco, który został przeszukany. Wszystkie trafiły do laboratorium w Perugii.

 

W innym z przeszukanych domów, byłego klubowego kolegi Ricco z Ceramica Flaminia - Donato Cannone znaleziono stymulanty oraz kortyzon.

 

Niech ten dzień się skończy! :blaga:

Odnośnik do komentarza

Wielu ekspertów wypowiadających się w ostatnich dwóch dniach w sprawie Contadora podkreśla, że jego tłumaczenie wcale nie musi być naciągane, właśnie z powodu używania tej substancji do tuczu zwierząt (np. bydła, stąd obecność clenbuterolu w wołowinie, a następnie organizmie). Tak czy siak, nawet jeśli triumfator TdF 2010 się z tego oskarżenia wywinie, to dla osób, które nie przepadają za Contadorem, nie będzie już żadnych wątpliwości, że Hiszpan to koksiarz.

Odnośnik do komentarza

Nowym mistrzem świata w wyścigu ze startu wspólnego jest Norweg Thor Hushovd. Spodziewałem się dość nudnego wyścigu, ponieważ trasa nie wyglądała na bardzo trudną, ale emocje były. Wydawało się, że nowym MŚ zostanie Gilbert, ale został on skasowany po bardzo ładnej i długiej akcji, na ostatnich 2/3 km próbowali jeszcze Pozzato, Terpstra, Brajkowic i Gusiew, ale doszło do finiszu z małej grupy i najszybszy był Thor. Wolałbym Belga lub Freire, ale lepszy Hushovd niż Cavendish ;)

 

Słabiutko Polacy, oni w ogóle jechali? :picard: Raz tylko Bodnara zobaczyłem i było to w połowie wyścigu :roll:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Włoski Komitet Olimpijski skrócił 2-letnią karę Danilo Di Luca nałożoną po wykryciu w organizmie Włocha śladów dopingu (CERA) podczas Giro d'Italia 2009, w którym przegrał jedynie z Denisem Menchovem.

 

Kara Di Luca miała upłynąć dopiero 21 lipca przyszłego roku, ale doceniono współpracę kolarza z prokuraturą w Padwie i już od dziś teoretycznie mógłby startować.

 

- Cieszę się bardzo - powiedział 34-letni zawodnik dla tuttobiciweb.it. - Od jutra zacznę myśleć o przyszłości i rozważać oferty, które zostały w ostatnich tygodniach do mnie wysłane. Nie ma pośpiechu, w przyszłym sezonie znów zobaczycie mnie na rowerze.

 

szosa.rowery.org

 

No i w następnym sezonie będziemy mieli Di Lucę w kolarskim peletonie, ciekawe w jakim zespole :-k Może Vacansoleil po aferze z Mosquerą, ale Włoch trafi pewnie to włoskiej drużyny. 

 

A jutro ostatni wyścig sezonu, Giro di Lombardia :)

Odnośnik do komentarza

No i sezon kolarski 2010 już za nami ;( Szkoda, bo to był naprawdę dobry rok i czekam już na styczeń ;) Lombardię wygrał Gilbert, który pokazał rewelacyjną formę i nie dał nikomu szans. Sezon naprawdę ciekawy, zaczęło się już w marcu, gdzie mieliśmy dramatyczną walkę na Tirreno-Adriatico między Garzellim, a Scarponim. Później dominacja Cancellary na Flandrii i Roubaix, świetne wyścigi w Ardenach, genialne Giro, zaskakująco ciekawy Tour i "afera łańcuchowa", dużo trudniejsze i ciekawsze Tour de Pologne, ciekawa Vuelta i upadek Antona, mnóstwo ataków na MŚ i zwycięstwo Thora po finiszu z dużej grupy, później kilka dni, gdzie mówiło się głównie o dopingu, a na koniec świetny wyścig dookoła jeziora Como. Te momenty z tego sezonu zapamiętałem najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wielu ekspertów wypowiadających się w ostatnich dwóch dniach w sprawie Contadora podkreśla, że jego tłumaczenie wcale nie musi być naciągane, właśnie z powodu używania tej substancji do tuczu zwierząt (np. bydła, stąd obecność clenbuterolu w wołowinie, a następnie organizmie).

 

I znalazła się odpowiedź na to mięso:

http://www.sport.pl/kolarstwo/1,64993,8677401,WADA_miesem_w_Alberto_Contadora.html

Odnośnik do komentarza

UCI przyznało licencje ProTeams [dawniej ProTour]:

AG2R, Garmin-Cervélo, Katusha, Lampre-ISD, Omega Pharma-Lotto, Quick Step, Rabobank, Saxo Bank-SunGard, Sky ProCycling, Team RadioShack, BMC Racing Team, Euskaltel-Euskadi, HTC-Highroad, Liguigas-Cannondale, Luxembourg Pro Cycling Project, Movistar Team, Astana i Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team.

 

Najbardziej zaskakuje brak Geox, w którym będą jeździć Mienszow i Sastre. Geox pewnie tak jak np. Cervelo w ostatnich sezonach będzie dostawać zaproszenia na największe wyścigi, ale oni w odróżnieniu do Cervelo starali się o licencję.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Lista zespołów, które wystartują w Tour de France 2011:

 

AG2R

BMC

Euskaltel-Euskadi

HTC-Highroad

Katiusza

Lampre-ISD

Liquigas-Cannondale

Movistar Team

Omega Pharma-Lotto

Astana

Quick Step

Rabobank

Saxo Bank-SunGard

Sky

Garmin-Cervélo

Leopard-Trek

RadioShack

Vacansoleil

FDJ

Cofidis

Saur-Sojasun

Europcar

 

:picard:

 

Lubię zespoły z dzielnymi Francuzami, ale TdF bez Geox? :| Tam jest przecież Mienszow oraz Sastre :roll:.

 

W Australii już się ścigają ;). Po czterech etapach liderem Tour Down Under jest Cameron Meyer, który wygrał ostatni etap po ucieczce.

i piękne zwycięstwo rookie - Michael Matthews.
Odnośnik do komentarza

http://forums.rowery.org/viewtopic.php?t=17209&sid=e24469a5ddf2b6e34002d83847890dd1  :eusa_dance:

 

Już się bałem, że Contadorowi ujdzie doping na sucho, ale dostał karę, nie dwa lata, ale przynajmniej nie wystartuje w Tourze. Odebrano mu również wygraną w Tour de France 2011, więc zwycięzcą tego Touru jest oczywiście młodszy z luksemburskich braci, aż szkoda że Mienszowa nie będzie, bo tak to Schlecki się będą w lipcu o wygraną ścigać, chociaż to nie mój problem, ja się będę cieszył i liczę na pierwszy raz Andyego na najwyższym stopniu podium w Paryżu, to wszystko prawdopodobnie 24 lipca, bo nie wierzę że ktoś Andyemu zaszkodzi, oby tylko prawnikom Contadora/UCI nie udało się tego zawieszenia anulować, z dopingiem trzeba walczyć, nawet u Alberto, a może przede wszystkim u Contadora. Super, że afera łańcuchowa :D nie przeszkodziła Andyemu i to on jest ostatecznie zwycięzcą Tour de France 2010. 

 

Brawo Andy, brawo Frank, brawo Schlecki.

 

Contador, Ty ....  jeżdżący na środkach dopingowych :muza:.

 

Tak jak zwykle jestem rozczarowany po zawieszeniach, aferach dopingowych tak teraz się cieszę :D.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Hiszpańskie media sportowe zdominowała dziś informacja o uniewinnieniu Alberto Contadora. Taką decyzję podjąć miała komisja dyscyplinarna Hiszpańskiej Federacji Kolarskiej (RFEC).

 

Przed kilkunastoma RFEC ustanowił roczny okres dyskwalifikacji dla Alberto Contadora za stosowanie przez niego dopingu. Jak jednak można się było spodziewać, decyzja ta wcale nie oznaczała końca sprawy i głośna dyskusja na ten temat toczyła się w najlepsze.

 

Odwołanie się Contadora od wyroku zostało dokładnie przestudiowane i raz jeszcze dokładnie przeanalizowano wszystkie dowody zgromadzone w jego sprawie. Tym razem jednak decyzja hiszpańskiej federacji była dla trzykrotnego zwycięzcy Tour de France pomyślna i zadecydowano o cofnięciu wcześniej nałożonej kary.

 

Sprawa jednak jest na tyle kontrowersyjna, że spodziewać się można odwołania także od tej decyzji - tym razem wnieść o nią może Międzynarodowa Unia Kolarska i Światowa Agencja Antydopingowa. Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie o winie lub niewinności Hiszpana przesądzi Sportowy Sąd Arbitrażowy w Lozannie.

źródło: pro-cycling.org

Oficjalny werdykt RFEC miał być znany wczoraj, jednak ciągle go nie ma. Mam jednak nadzieję, że ten cały trybunał nie uchyli dyskwalifikacji Contadora, niezależnie od tego czy zabiega o to premier Hiszpanii, UCI czy nawet sam papież ;)

Odnośnik do komentarza

klik -> trybunał jednak oczyścił Contadora z zarzutów :/ Hiszpan sezon zainauguruje już jutro w Portugalii. Ciekawe, jak będzie się tłumaczyła hiszpańska federacja, której w sierpniu wystarczyło, że Contador w ogóle miał w organizmie clenbuterol.

Prawnicy Contadora najwyraźniej przekonali ich, że były lider Astany nie zażywał żadnych produktów medycznych zawierających clenbuterol, nie poddawał się transfuzji krwi z zakazaną substancją oraz nie przyjmował jej nawet w minimalnych dawkach.
Nadal taktyka "na zatrute mięso". Mnie osobiście jakoś ona nie przekonuje :| Niech Contador udowodni, że naprawdę jest dobrym kolarzem, bez zatrutego jedzenia i farta z aferą łańcuchową.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gdy okazało się, że Contador może jeździć (wygrał nawet w Murcii i zajął 4 miejsce w Volta o Algavre) zacząłem lekko bojkotować kolarstwo, ale wczoraj i dziś obejrzałem Paris-Nice, to jest jednak strasznie uzależnia :P. Fajny mieliśmy dziś etap we Francji, bo dojechała ucieczka, a lubię takie sytuacja. Uciekinierzy nie mieli jakiejś wielkiej przewagi, ale wykorzystali gapiostwo peletonu i dojechali, a wygrał Thomas Voeckler.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

No i chwilo zawieszam swój bojkot kolarstwa, bo jutro startuje Giro, niezwykle ciekawie zapowiadające się Giro, bo tradycyjnie już mamy mnóstwo górskich odcinków. Startuje ten ... eh nie chcę dostać warna za wyzywanie Contadora, więc niech będzie hiszpański kolarz Saxo Banku i będę kibicował każdemu kto tylko będzie miał jakiekolwiek szanse na pokonanie Clenberto Contabuterola. Fajna byłaby wygrana Scarponiego lub Nibalego, bo Włochom będą pomagać Niemiec i Szmyd. Ciekawe co Niemiec pokaże na swoim pierwszym wielkim turze :-k.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...