Skocz do zawartości

Dyskusje scenowe


Rekomendowane odpowiedzi

A mnie owszem, m.in Ty, og02r :] Poza tym Drwal gimem nie jest.

Z mojej strony EOT.

Jeden uj gim nie oznacza wieku przecież... Bronienie idei separacji forum jest jak popieranie eutanazji. :>

 

oj tam Pavlo, ja tego nie pamiętam ;) ale tak to jest jak ktoś nieznany się wypowiada w marynii ;P Chyba nie żywisz do mnie urazy z tego powodu? :]

Odnośnik do komentarza
A mnie owszem, m.in Ty, og02r :] Poza tym Drwal gimem nie jest.

Z mojej strony EOT.

Jeden uj gim nie oznacza wieku przecież... Bronienie idei separacji forum jest jak popieranie eutanazji. :>

 

oj tam Pavlo, ja tego nie pamiętam ;) ale tak to jest jak ktoś nieznany się wypowiada w marynii ;P Chyba nie żywisz do mnie urazy z tego powodu? :]

Nie, nie żywię :]

Odnośnik do komentarza
A weź się zamknij gimie ysz.gif Nie mów nic o nastawieniu do nowych, bo zaczynam się śmiać...

Właśnie go obraziłeś i wyśmiałeś, nie dziwne, że mu u nas nie jest zbyt wesoło :]

z tego co pamiętam to zaczynał od trollowania w maryni, więc ciężko by było inaczej. Abstrahując od tego, że tekst o gimie był całkiem oczywistą ironią, do tego co pisał.

Patrząc na to wszystko z szerszej perspektywy to ciężko o inne podejście do niektórych, jeżeli opcja szukaj to słowo z poza słownika, google to największa trucizna, a trollowanie i podtrzymywanie stereotypu dziecka neo uważa za obowiązek :-k

 

dobra z mojej strony eot, bo za dużo już piszę... ;)

Odnośnik do komentarza
Gdybym znalazł się na CMF czy bym przypadkiem nie zginą wśród tylu userów i z waszym nastawieniem do nowych? Jakieś pół roku temu starałem się zaistnieć na CMF, włączyć się do dyskusji, ale po części prawda jest taka że dyskusję głównie tworzą osoby które już mają tu swoją wyrobioną markę że tak powiem. I to nic złego o ile te osoby będą pierwszymi które będą wprowadzać świeżą krew na scenę. Nie udało mi się byłem że tak powiem olewany, pewne osoby które są dłuższy czas na scenie i które teraz z miejsca pozdrawiam doradzały mi żebym poczekał aż także wyrobie sobie markę, ale czy to jest normalne żebym czekał 3 miesiące aż w końcu ktoś mnie zaakceptuje na tyle by ze mną normalnie rozmawiać?

Przeciez nikt nie zabrania Ci sie wypowiadac - jesli czynisz to madrze, sensownie, nie zachowujesz sie jakbys pozjadal wszystkie rozumy i przede wszystkim potrafic dyskutowac i przyjmowac krytyke to nikt Cie tu nie bedzie gnebil tylko dlatego, ze jestes nowy. Mnosto uzytkownikow sie tutaj bardzo dobrze zaaklimatyzowalo pomimo tego, ze nikt ich na poczatku nie znal.

 

Problem polega na tym, ze niektorzy za szybko chca byc kims i jak to ujales maja nadzieje na wyrobienie sobie marki w krotkim czasie.

 

Chyba, ze wszedles do Marynii i tam chciales rozpoczac przygode na tym forum - wtedy przyznam, moze byc ciezko. Niemniej jednak to tak jakbys komus wszedl do domu od kuchni i nie znajac zwyczajow domownikow, ani ich samych dziwil sie, ze nie traktuja Cie jako pelnoprawnego czlonka rodziny od samego progu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

oq02r zrozumiałem twoją ironię i nie mam zamiaru się za nią obrażać. Kilka razy sie na Ciebie natknąłem i wiem jaki potrafisz być. Ale teraz zauważ jeśli bym nie wiedział to taki nowy user od razu by się zraził. Bo wyraził swoją opinie w jakimś temacie, a ponieważ nie ma jeszcze wyrobionego zdania więc pisze bzdury. Ale czy wyzywanie go i określanie jako "gima" pomoże mu w podniesieniu poziomu panującego na forum? Czasy są takie że te 'dzieci' mogą zostać na forum i nie pod wpływem głupich, wyzywających komentarzy ale uświadamiając je w miarę delikatnie jakie błędy robią.

 

Racja wejście od razu do marynii nie jest najlepszy sposobem. I bym odradził to każdej osobie. Tego nie podważam. A jeśli chodzi o marynie. Wiem że dręczą was osoby które rejestrują się na forum i od razu wchodzą do marynii w celu zrobienia zamieszania z czego czerpią radość, szkoda mi takich ludzi bądź dzieci. Prosiłbym tylko abyście jeśli ktoś wszedł i przedstawił się przykładowo że jest z "FFM" nie brali pod uwagę całego forum. Ja jako moderator mogę zapewnić że MT odcina się od tych ludzi i potępia ich zachowanie. Nie chcemy być zauważeni przez to że robimy wam bałagan w domu. Wole osobiście się wypowiedzieć w temacie takim jak ten, i nie po to żeby zrobić szum bądź cokolwiek innego choć może dla niektórych na to wygląda, tylko aby podyskutować na temat sceny.

 

Cieszy mnie że są tu osoby z którymi można podyskutować bez wzajemnych oszczerstw i kto wie, oby stało się tak że z jakiś czas będzie jedno forum, na który wszyscy będą szczęśliwi od usera po admina.

 

Nie, nie jestem w gimnazjum, uczęszczam do liceum i mam nadzieję zdać w tym roku dobrze maturę i udać się na studia, tak dla wyjaśnienia :]

Odnośnik do komentarza
Nie, nie jestem w gimnazjum, uczęszczam do liceum i mam nadzieję zdać w tym roku dobrze maturę i udać się na studia, tak dla wyjaśnienia :]

Gim to niekoniecznie osoba w przedziale wiekowym 13-16, chodzi raczej o zachowanie.

 

A czy zachowanie Drwala wskazuje na to ,że jest gim smerfem ,czy jak to tam piszecie ? :>

Odnośnik do komentarza

Drwal, ja tam nie wiem o co Ci chodzi :)

 

Pamiętam dobrze jak Pavlo99 przyszedł na forum i pytał mnie o hm... już nie pamiętam, ale chodziło o takie rzeczy jak quotowanie chyba. I co zrobiłem? Oczywiście wyśmiałem go, wysłałem jego PM na forum (w Maryni mieliśmy z tego bekę chyba ze 3 strony, ale wtedy przyszedł MM i zrobiło się nudno :) )...

 

Także sam widzisz, że forum jest user-friendly, bo Pavulon został na forum :)

 

I tak Pavlo - to był plagiat tatkyki Ogóra, który wtedy przecież był najlepszym taktykiem na scenie (aż przyszedł Jasonx ze swoim Rojiblancos i ustawieniem 2-4-7-3 :) )

Odnośnik do komentarza
Nie, nie jestem w gimnazjum, uczęszczam do liceum i mam nadzieję zdać w tym roku dobrze maturę i udać się na studia, tak dla wyjaśnienia :]

Gim to niekoniecznie osoba w przedziale wiekowym 13-16, chodzi raczej o zachowanie.

 

A czy zachowanie Drwala wskazuje na to ,że jest gim smerfem ,czy jak to tam piszecie ? :>

sam sobie odpowiedz na te pytanie..pomoze Ci w tym np ta czesc wypowiedzi...

oq02r zrozumiałem twoją ironię i nie mam zamiaru się za nią obrażać. Kilka razy sie na Ciebie natknąłem i wiem jaki potrafisz być. Ale teraz zauważ jeśli bym nie wiedział to taki nowy user od razu by się zraził. Bo wyraził swoją opinie w jakimś temacie, a ponieważ nie ma jeszcze wyrobionego zdania więc pisze bzdury

:jupi:

Odnośnik do komentarza
Bo wyraził swoją opinie w jakimś temacie, a ponieważ nie ma jeszcze wyrobionego zdania więc pisze bzdury.

Brak wyrobionego zdania nie oznacza pisania bzdur - mozna sie na czyms nie znac, a pisac sensowne posty z pytaniami i w ten sposob pozbyc sie niewiedzy.

 

Niektorzy jednak nie znaja sie na czyms, ale sa swiecie przekonani, ze pozjadali wszystkie rozumu, a brak informacji maskuja pewnoscia siebie i niekiedy chamstwem zamiast chciec sie doedukowac.

 

Cieszy mnie że są tu osoby z którymi można podyskutować bez wzajemnych oszczerstw i kto wie, oby stało się tak że z jakiś czas będzie jedno forum, na który wszyscy będą szczęśliwi od usera po admina.

A owszem - jest to budujace.

Odnośnik do komentarza
Taaak, forumcm.net jest idealne, bez wad, ma wyłącznie cudownych administratorów i moderatorów, którym nie zdarzają się gorsze dni, najwyższy poziom merytoryczny, najciekawsze dyskusje, udzielają się tutaj wyłącznie najfajniejsi użytkownicy, majacy największy wkład merytoryczny w Historię Sceny. Tylko skąd, kurka twarz, wziął się popyt na konkurencyjne forum? Gdyby FCM wypełniało 'ideał zjednoczonej sceny' ( :rotfl: ), to by inne fora nigdy nie zaistniały.

I tutaj się podpisuję obiema rękami. Konkurencja jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła (przynajmniej klientom). Powiem więcej. Cieszyłbym się, jakby te fora stałyby się realną konkurencją dla CMF.

I co ze by sie staly? CMF by sie zmienilo? Byloby takie same bo Ci ktorzy tu juz sa to raczej zostana (obrazalskich ekstremistow strzepiacych jezor po proznicy nie licze - vide Vami) a gimy moga sobie wchodzic na inne fora i zwisa mi to.

 

Jeżeli nie ma konkurencji, to administracja może zlewać użytkownika. W końcu użytkownik jest albo tutaj, albo nigdzie, czyli prawdopodobnie wybierze tutaj. Jeżeli natomiast jest konkurencja, to administracja musi użytkownika szanować, bo może iść gdziekolwiek indziej i szybko się okaże, że najlepsze jest to forum, na którym użytkowników traktuje się najlepiej.

Sorry Man_iac ale ja (My - MT) nic nie musimy bo to nie jest stosunek klient-uslugodawca. Stworzylismy sobie cos i bedziemy sobie to prowadzic wg swojej lini a jak komus nie pasi to na gorze jest link do wylogowania.

 

Przecież działy o tych samych nazwach są na forach o innych tematykach , które zostały założone wcześniej , nie popadajmy w paranoje :| A skoro jak napisał pucek inne fora są "niszowymi produktami" i nie mają szans w konfrontacji z CMF , to jakim cudem taki "niszowy produkt" jak fmf czy inne fora mogą rozwalić scenę lub jej część? Skoro nie warto się nimi przejmować to skąd takie zainteresowanie tym tematem :| ? To tak samo jak byście zabronili innym fanom jakiegoś klubu zakładać for na ich temat , bo już istnieje jedno...

W momencie kiedy zapytalem na FM Forum, czy pewien niezbyt mily koment na mojej stronie jest ich autorstwa to stwierdzili, ze traktuje ich jak smarkaczy. Bynajmniej nie traktuje - dla mnie nie jest wanzne, czy nazwy dzialow sa takie same, czy zalozyli to forum, bo chcieli byc na swoim, czy tez po prostu nie spodobala im sie atmosfera tu panujaca.

 

Generalnie zal mi tylko pewnej ideii ktora legla w gruzach, a pozwolila przez kilka dobrych lat na to zeby ludzie nie musieli latac z jezykiem na brodzie od forum do forum, a wszystkie istotne dyskuje mogly sie toczyc w jednym miejscu. Nikomu nie bronimy miec wlasnej strony, czy czegokolwiek innego.

 

Chcielismy tylko zeby istnial jakis wyrazny wspolny element dla wszytkich - niektorzy stwierdzili, ze to ograniczenie ich wolnoci. Okej - rozumiem ich, ale nie bede takiego dzialania popieral.

To co napisal Henk jest dosc istotne z punktu widzenia historii CMF. CMF faktycznie bylo dosc niespotykana, zeby nie powiedziec sensacyjna inicjatywa polskich stron o CM (nie pisze scena bo takowa nie istnieje - pzdr dla kumatych :P ) i trudno zeby kolesie, ktorzy zakladaja jakies swoje fora czy inne smiesznosci wiedzieli jakie brzemie niesie ze soba CMF. Niemniej jednak fajnie by bylo jakby sie z ta idea zapoznali.

 

 

Bo jakieś gimy weszły najpierw na ich stronę, zobaczyły forum, zapisały się tam i się tam już przyzwyczaiły, nie wiedząc, że jest coś takiego jak CMF.

Poza tym aż takiego popytu nie mają, bo nie dzieje się tam aż tak wiele z tego co widzę.

 

daj spokój, poczytaj tamto forum, naprawdę brakuje ci na cmf dyskusji "kto ma lepszom komurkem"?

A pamietasz: Twoja ulubiona musztarda :keke:

 

Krótka piłka ode mnie - jeżeli komuś się nie podoba na CMF to niech się wyloguje i nigdy więcej się tutaj nie loguje. Ja nie wchodzę na forum racjonalisty bo mi się ono nie podoba - proste jak budowa cepa. Ale też niech potem taki ludek nie płacze, że scena jest rozbita, że ma grzybice a Dix_a nie ma na jego "lepszym" forum czy też, że jego forum cierpi na brak wszechwiedzącego maniaka. Jedna scena - jedno forum, ta idea przyświeca mi od 2000 roku i będę bronił tego poglądu tak długo jak długo będę miał ochotę być tutaj adminem.

Nic dodac, nic ujac.

 

o, fajny temat. Dawno nie bylo scenowych wojenek :) Widac, ze Scena ożywa, bo flejmy wróciły na łamy :P

Sorry ale obrazasz tych co prowadza prawdziwe flejmy. Widac ze nie siedzisz na usenecie :>:kekeke:

z

No tyle, że jako redaktor CFM nie powinieneś prowadzić innych for, skoro CFM współpracuje z ForumCM. Co innego, jakbyś był tam modem, ale adminem, czyli jak rozumiem, masz tam największą władzę? Dla mnie to jest dziwne postępowanie, za dużo rzeczy chcesz naraz...

 

Sam powiedział że jest na FFM osobą od spraw technicznych czyli musi mieć admina mimo wszystko.

 

Jeśli chodzi o całą tą dyskusję... Dziwne są teksty o rozbijaniu sceny. Z jednej strony przyznam wam w kilku rzeczach rację. Miedzy innymi o tym że lepiej by było gdyby było jedno forum bo łatwiej by było znaleźć interesujące nas informacje. Ale jeśli ktoś przychodzi i nie podobają mu się zasady panujące tutaj to dlaczego ma nie pojawić się na innym forum? To się nazywa konkurencja. Gdybyście byli nastawieni do każdego nowego usera, choćby najgorszego jak to nazywacie "gimów" w sposób pozytywny nie było by innych for "rozbijających scenę".

 

Możecie mi zarzucić że nie jestem z tego forum, nie znam panujących tutaj zwyczajów. Aczkolwiek dołączyłem do FFM jakieś dwa lata temu kiedy było zwykłym malutkim forum... Później była jak wszyscy znają historia z MM i Jasnoxem. Zmienili oni te malutkie forum w jego teraźniejszą formę czyli FFM. Racje na początku była to kopia tego forum, nie da się tego ukryć. Ale ani jeden ani drugi nie są już w MT, forum idzie swoimi drogami.

 

Gdybym znalazł się na CMF czy bym przypadkiem nie zginą wśród tylu userów i z waszym nastawieniem do nowych? Jakieś pół roku temu starałem się zaistnieć na CMF, włączyć się do dyskusji, ale po części prawda jest taka że dyskusję głównie tworzą osoby które już mają tu swoją wyrobioną markę że tak powiem. I to nic złego o ile te osoby będą pierwszymi które będą wprowadzać świeżą krew na scenę. Nie udało mi się byłem że tak powiem olewany, pewne osoby które są dłuższy czas na scenie i które teraz z miejsca pozdrawiam doradzały mi żebym poczekał aż także wyrobie sobie markę, ale czy to jest normalne żebym czekał 3 miesiące aż w końcu ktoś mnie zaakceptuje na tyle by ze mną normalnie rozmawiać? Z cały szacunkiem mam na tym forum kilku znajomych, którzy jeszcze w dawnych czasach (za czasów MM i Jasnoxa) byli na FFM. Bardzo miło było ich poznać i nawet jeśli teraz sie tego wstydzą i udają że mnie nie znają.

 

Z pozdrowieniami, Drwal.

Odniose sie do wytluszczonych fragmentow:

 

1) Przepraszam bardzo, ale ja do nikogo nic nie mam, ale jesli ktos tu wchodzi i po pierwsze zaczyna wypisywac jakies glupoty, dublujac tematy i poruszajac ten sam temat tworzac nowe watki i dodatkowo ma duze problemy z pisaniem po Polsku to z jakiej paki mamy kogos takiego witac fanfarami? Mnie wkurza glupota i zenada i nie chce jej widziec na tym forum. Proste. Prezentujemy okreslony poziom i nie oczekuj od nas ze dostosujemy go do tych ktorzy tu pisza pierwszego posta bo w demokracji wiekszosc nie dostosowuje sie do mniejszosci.

 

2) Dyskusje moze prowadzic kazdy niezaleznie od stazu. I nikt tego tutaj nigdy nie negowal. Przykladem jest sporo userow, ktorzy tez kiedys zaczynali a dzisiaj sa zzyci z forum. Zauwaz jednak, ze cecha normalna i naturalna kazdej spolecznosci czy grupy (internetowej czy realnej) jest to, ze nowi zawsze musza sie do tej grupy w pewnym stopniu wpasowac i w niej odnalezc. I tak jest na tym i na innych forach na ktorych sie udzielam. Wchodzac do spolecznosci musisz zaakceptowac zasady w niej panujace i zapracowac sobie na szacunek i uznanie. A Ty chcialbys wszystko na dzien dobry i jeszcze moze frytki do tego... :|

 

Ogolnie temat to lekki :rotfl:

 

I k***a nie pytajcie sie mnie tutaj A kto to jest Bebok? :kekeke:

 

Pzdr600

Odnośnik do komentarza

A kto to jest Bebok? :P

 

Jednakowoż cieszy mnie, że krucjatę eliminowania topiców o Musztardzie, którą kiedys zapoczątkowałem, nadal uważa sie za słuszną linię władzy :P

 

Co do guzika "wyloguj": ja swego czasu wojowałem, walczyłem, traciłem nerwy, itp. I po co? Nic nie dało sie zmienić, toteż po słynnej skądinąd akcji, po prostu podziękowałem za współpracę. Życie bez CMF jest możliwe, uwierzcie mi :P

Odnośnik do komentarza
Co do guzika "wyloguj": ja swego czasu wojowałem, walczyłem, traciłem nerwy, itp. I po co? Nic nie dało sie zmienić, toteż po słynnej skądinąd akcji, po prostu podziękowałem za współpracę. Życie bez CMF jest możliwe, uwierzcie mi :P

Zdajesz sobie sprawe, ze ten post dowodzi zupelnie czegos innego :keke:;)?

Odnośnik do komentarza
Jeżeli nie ma konkurencji, to administracja może zlewać użytkownika. W końcu użytkownik jest albo tutaj, albo nigdzie, czyli prawdopodobnie wybierze tutaj. Jeżeli natomiast jest konkurencja, to administracja musi użytkownika szanować, bo może iść gdziekolwiek indziej i szybko się okaże, że najlepsze jest to forum, na którym użytkowników traktuje się najlepiej.

Sorry Man_iac ale ja (My - MT) nic nie musimy bo to nie jest stosunek klient-uslugodawca. Stworzylismy sobie cos i bedziemy sobie to prowadzic wg swojej lini a jak komus nie pasi to na gorze jest link do wylogowania.

I właśnie o to chodzi. Ja nie narzekam na administrację forum. Po prostu jeżeli komuś nie pasuje, to się wylogowuje. Chce pogadać o FMie na forum, tutejsze zasady mu nie odpowiadają to idzie na inne. Dlatego właśnie nie rozumiem odbierania mu prawa do takiego wyboru.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...