Skocz do zawartości

Dyskusje scenowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Korzystając z tego, że wpadają tu czasem redaktorzy CM Rev, chciałbym wam pogratulować pomysłu "fm(ł)otów". To najlepsze co mogło spotkać waszego czytelnika od czasu layoutu w cipy autorstwa mr00v3cka czas jakiś temu. Co następne? FMejk, FMistrzowie, FMchan? Nieudacznicy.

Odnośnik do komentarza

Johniss o CM Revolution:

Nie wciągniesz mnie w tę jałową dyskusję, darmowej reklamy waszego miernego produktu nie zamierzam robić. Nie zasługujecie nawet, by o was wspomnieć. Żałosne, że musicie chwytać się takich sztuczek - dostaliście bloka na osobny temat, próbujecie to obejść i wpierdalacie się tam, gdzie was zwyczajnie nie chcą. Widać kiepsko z odsłonami.

 

bitch, please

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Recenzji nie ma, ale są śmieszne obrazki na eFeMotach! Doceń to.

 

Są takie realia i niektórzy potrafią się do nich przystosować, a niektórzy nie. Napisz recenzję FM-a 13 i zobaczysz, że dostanie tyle samo odsłon, co byle obrazek wrzucony do eFeMotów i pewnie trochę mniej niż kolejny odcinek jakiejś tam kariery. Trzeba iść za potrzebami "klientów", niestety.

Odnośnik do komentarza

Ale umówmy się, że dziwną jest sytuacja, że więcej o grze dowiaduję się z komentarzy pod newsami o premierze FM'a, niż z artykułów. Ktoś pisze, że nie można grać ligi w przez sieć, w ogóle cały model sieciowy został przebudowany i działa w oparciu o Steam, ale nikt nie napisał jak. Dalej - mogę poczytać o słabej grze obrońców, kiepskim silniku meczowym, innym (gorszym) treningu, gdzieś widzę wpis o przesadzonych cenach na rynku transferowym. Ale znowu, nie wiem ile w tym prawdy, a ile bezpodstawnych zażaleń. Demo, niestety, nie daje pełnego obrazu gry. Poza tym jest na wersji beta. Nie chcę nikogo prowokować czy wszczynać kłótni, ale dla mnie jako gracza zaskakujące jest, że nie ma recenzji i muszę jej szukać na zagranicznych portalach (MitnickMike ma rację).

 

Potrzeby klientów... Ja to nawet rozumiem, ale sądzę też, że większość nowych graczy nawet nie wie jak kiedyś wyglądały artykuły i dyskusje na temat np. taktyki czy nawet samej mechaniki gry (ilu z nich wie co to "system dwójkowy"?). Nie oczekuję nowego FMOT, ale czasem jakiś ambitny artykuł mógłby spowodować, że "nowi" dostrzegliby głębie FM'a, a i "starzy" mogliby podyskutować. W końcu trochę nowych rozwiązań się pojawiło :)

 

EDIT: @SzKoDi - Racja. Ale ten FM wprowadził trochę nowości (gra przez sieć, trening, system transferów - dyr sportowy) i chętnie bym poczytał jak wyglądają w praktyce. Demo pozwala zapoznać się z interfejsem, ale nie daje poglądu na to jak gra zachowuje się po całym sezonie.

Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem że 20+ latkowie nie będą, ale gdzie podziali się ci 13-15 latkowie z naszych czasów. Ci, którymi byliśmy, ci którzy pisali za darmo i nawet nie śnili o pieniądzach, bo najważniejszy był CM? Właśnie to jest smutne. Nikt nie wymaga od Profesora (no dobra tu zły przykład, bo Prof sam był po 30-tce w tamtych czasach), Henkela, Melera czy Icona by pisali za darmo trzystronicowe recenzje, ale to jest właśnie coś, czym powinna się zająć młodzież. Tyle że dzisiejsza młodzież, w przeciwieństwie do nas 10 lat temu, woli obrazki. Dlatego w tę stronę idzie FM i tak wygląda dzisiejsza "scena" (w rozumieniu stron). Obrazek, głupi podpis, klik, rzygi, zapomnij. Doskonale opisał całe to pokolenie Martin Lechowicz:

 

Odnośnik do komentarza

Masz ogromna racje Vami. Jak mielismy po nascie lat to moglismy liczyc ilosc fanpage'ow - byl LCM, CCM, CM Live/CMI, CMR czy CMO. Było jedno wielkie tetniace zyciem CMF, newsy ukazywaly się na fanpage'ach dosyc często a do redakcji naplywaly nowe maile z prosba o wlaczenie do redakcji.

 

 

To byly inne czasy gdzie kazdy chcial się pokazac, gdzie kazdy dawal cos od siebie dla sceny.

Teraz to niestety pokolenie tych ktorzy lubia graficzki, cukierkowy wyglad i raczej robi pod siebie niz dla innych. Mentalnosc ludzi się tez zmienila niestety. Wiemy, ze CM Rev robi wsio dla kasy i takich ich wybor. Ja zastanawiam się i przygladam z boku wnioskujac ze za kilka lat zeby sciagnac logopack czy innyc facepack to trzeba bedzie placic przez smsy czy inne takie. Nieco to glupie, ale kazdy skrobie jak moze. Tych ktorzy chca robic cos dla idei w dzisiejszych czasach się albo niszczy, albo odpycha w bok.

 

Recenzje FMow czy starych CMow trafialy na strony fanow jak najszybciej po premierze. Jak ktos mogl gre sobie skolowac z Anglii to byl cwaniak i mial pierwszenstwo i zaszczyt ja opisac. To byl artykul i temat lepszy niz cieple buleczki z okolicznej piekarni. Do tego automatycznie trafialy talenty, porady i wsio co było mozliwe z tym tematem. Teraz często dostaniesz to co zbedne i co powinno byc dodatkiem, a podstaw typu recenzja trzeba szukac ortalach o grach i w gazetach.

 

Smiem twierdzic ze najlepsza strona w historii polskiej sceny czyli LCM bylby mniej popularny od swiecacego jak sreberko CM Rev. Przykre to, ale coz z tym zrobic...

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo cieszę się, że młodsi ludzie ode mnie nie poświęcają się komercyjnemu produktowi i nie reklamują go za friko w internecie. To jest w ogóle żenujące, że to robiliśmy albo robimy nadal, bo jesteśmy do tego w jakiś sposób przyzwyczajeni. Byłbym raczej daleki od tego, żeby namawiać kogoś teraz do angażowania się w pisanie w polskich serwisach o FM-ie, zwłaszcza gdy są takie jakie są.

 

Jest masa znacznie bardziej pożytecznych rzeczy, które można robić w tym czasie, można rozwijać się znacznie bardziej w innych miejscach. Myślę, że oni mają, mamy trochę więcej możliwości niż mieliście kiedy startowała scena w Polsce. Nie wiem oczywiście co oni robią zamiast tego, ale zaangażowanie w FM-a rozumiane przez jakąś społeczną ideę, to trochę pokręcona myśl. Niech to wszystko się rozpierdoli - to całe CM Revolution, Centrum FM i niech to wszystko przejmą profesjonalne serwisy o grach, bo oni i tak nie robią teraz czegoś wartego większego zainteresowania, a przynajmniej wtedy będzie to dobra robota i bardziej sensowna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...