Skocz do zawartości

Dyskusje scenowe


Rekomendowane odpowiedzi

Kolezko, ladna wymowka, ladny epitet, ale rzuciles tu powazne oskarzenie natury moralnej, ktore do zywego mnie ubodlo. Zle trafiles, bo akurat w wieku lat kilkunastu zdarzylo mi sie robic pare rzeczy, zeby pare osob nie siedzialo z winem pod sklepem. Imputowanie mi, ze mam w dupie mlodziez siedzaca pod sklepem, ktora nie robi nic tworczego, jest bardzo mocnym oszczerstwem, dlatego czekam na udowodnienie mi tego albo na przeprosiny, ktore jestes mi winien niezaleznie od swojego stosunku do mnie.

Odnośnik do komentarza

A czemu określenie jest żenujące? Jest tylko i wyłacznie nazwaniem postawy, jaką przyjął Dapsz rozpoczynając tę dyskusję - i potem ją kontynuując. A to mu nie pasują nasze newsy, a to nasza polityka, a to tamto, siamto, owamto.

A Ty jak na zrównoważonego przystało, kontynuowałeś dyskusję z zacięta miną - popatrz też na swoją postawę. Po to jest temat o Rev, żeby się w nim wypowiadać, co uczyniłem - nie musi mi się wszystko u Was podobać. Weź się ogarnij i wróć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Drodzy Użytkownicy CM Forum,

 

W dniu wczorajszym nastąpił start forum dyskusyjnego na CM Revolution, a co z a tym idzie – kończy się pewna epoka w dziejach współpracy pomiędzy naszym serwisem a CMF. Ponieważ jestem założycielem CM Rev oraz przy okazji współzałożycielem CMF, kilka słów wyjaśnień i.. podziękowań.

CM Rev od już ponad 3 lat jest częścią projektu CyberBall – społeczności gier piłkarskich. CyberBall to sieć stron o najpopularnieszych grach piłkarskich, w tym FIFA, PES i oczywiście FM. Plany dotyczące rozwoju całego portalu, które podjęliśmy, zakładały stworzenie jednego, dużego wspólnego forum dyskusyjnego dotyczącego gier piłkarskich. Pierwszy etap tego forum jest/będzie widoczny na CM Rev, natomiast to, co jest/będzie widać, to i tak dopiero część większego projektu.

Rozważaliśmy różne możliwości i scenariusze, jednak nie widzieliśmy u zarządzających CMF chęci do dalekoidącej „integracji” i tym samym wspólnego rozwoju, a współpraca na obecne zasadzie „serwisom wolno mniej niż CMF”, dla nas – jako portalu internetowego troszczącego się o zadowolenie gracza – przestała być zadawalająca.

 

Dlaczego?

 

1) Uważamy, że obecny model współpracy jest zły i destrukcyjny w długiej perspektywie dla wszystkich: dla CMF, dla stron, dla graczy. Model ten sprawia, że zanika konkurencja i chęć do ciągłego polepszania jakości swoich for/serwisów. Wszyscy popadają w marazm, ponieważ nie ma lepszej rzeczy niż zdrowa i motywuąca konkurencja. W ten sposób cierpią najbardziej gracze Football Managera w Polsce.

 

2) Na CMF wytworzyła się pewna dziwna, bardzo niezrozumiała dla nas aura. Często da się zauważyć słowa, że to forum przestaje być forum o FM a ”jest bardziej forum społecznościowym”. Uważam, że takie podeście jest dalekoidącym nieporozumieniem i kompletnym pomyleniem roli, dla której CMF powstało. Nie można mówić o idei jednego wspólnego forum dla graczy FM, jeśli obecni administratorzy otwarcie głoszą tezy jak wyżej. Wbrew pozorom i wbrew twierdzeniom „starych Scenowiczów”, liczba graczy FM w Polsce rośnie z roku na rok. Głoszone tezy, że „kiedyś było lepiej, więcej się działo, itd.” nie idą w parze z faktami. Rośnie bowiem także liczba osób chcących się udzielać, komentować wydarzenia z gry, budować wspólną scenę i społeczność. Problemem nie jest brak zaangażowania ze strony graczy i osób tworzących scenę, problemem jest brak narzędzi i koncepcji na rozwój. Nie można przez dziesięciolecia trwać u jednej formy, niezbędny jest rozwój i dostosowywanie się.

 

3) Zauważyłem dzisiaj głosy, że ludzie z CM Rev to „zdrajcy sceny”. Ponieważ to są ostre słowa, uznałem, że jestem zobligowany do odpowiedzi. Po pierwsze, takim za przeproszeniem krzykaczom proponuję zrobić rachunek sumienia: co zrobiłem w ostatnim czasie dla polskich graczy FM?.

Po drugie, jako osoba współdecydująca o powstaniu CMF, oczywiście nie zakładałem końca tej współpracy. Idea była wówczas bardzo dobra, forma współpracy także. Ponieważ model tej współpracy w praktyce okazał się zły dla wszystkich intersariuszy – na czele z graczami FM (a to o nich powinniśmy myśleć w pierwszej kategorii) – postanowiliśmy gruntownie zmienić ten stan rzeczy.

Po trzecie, idea wspólnej sceny Football Managera w Polsce według nas jest ciągle otwarta i aktualna. CM Revolution jest oficjalną stroną gry w Polsce i jako wydawca tego serwisu zapraszam wszystkie osoby, włacznie z Administratorami CMF, do podejmowania współpracy. Nie jesteśmy zamknięci na scenowe inicjatywy, wręcz przeciwnie. Każdą, dobrze rokującą dla graczy FM inicjatywę będziemy popierać i promować najlepiej, jak to tylko potrafimy. Głosy w stylu „nie podam ręki x-sińskiemu czy y-sińskiemu” – w mojej osobistej ocenie – są infantylnym przejawem niedojrzałości emocjonalnej i braku pogodzenia się z rzeczywistością. Chcę raz jeszcze podkreślić, że każda godna inicjatywa scenowa będzie miała pełne wsparcie i promocję ze strony CM Rev. Oczywiście możemy równie dobrze udawać, że „druga strona” nie istnieje, ale czy jest sens? Według nas – oczywiście nie!

Podsumowuąc powyższe, zarzut o „zdradzaniu” ideałów sceny jest dla mnie absurdalny.

 

4) Kolejny zarzut, że stworzenie własnego forum to ostatnia deska ratunku, również nie ma przełożenia w faktach. Forum i obecny kształt CM Rev (wkrótce skończą się problemy z uruchomieniem nowej wersji, to każdy zainteresowany będzie mógł zobaczyć sam) to zaledwie 20% rzeczywistego potencjału i planów, które są obecnie realizowane. Przykładowo, realizujemy z rozmachem zakrojony moduł do organizowania gier online, który sprawi, że polscy i zagraniczni gracze będą mogli w bardzo przyjaznej formie umawiać się na potyczki wielosobowe, bez względu na miejsce na zamieszkania. To tylko jeden z przykładów, nie będę tutaj przecież rozpisywał się o całych planach – nie taki jest mój cel w tym poście. Chcę tylko podkreślić, że forum jest tylko i wyłącznie jednym z wielu elementów kilkuletniego planu rozwoju społeczności nie tylko dla graczy FM, ale również FIFA i PES. Gracze Football Managera jednak mogą być spokoni o to, że ktoś myśli o ich faktycznych potrzebach i problemach - to nasza wisieńka na torcie.

 

5) Dla „starych wyjadaczy”, którzy lekceważąco wypowiadają się o młodszych uczestnikach sceny („gimy”, „gimbusy”, „dzieci neo”, itd.) polecam chwilę autorefleksji. Wiek nie jest dla nas jako portalu żadnym wyznacznikiem i zapraszamy do nas zarówno 10, 15, 25, 35 jak i 50 latków. Wśród osób młodszych wiekiem jest bardzo duże grono osób naprawdę zdolnych, dla których gra w FM stała się ich nową pasją i elementem życia. My jesteśmy dumni z faktu, że młodzi kontynuują tradycję gry w FM, tworzenia dodatków, wymieniania poglądów, chęci integracji. Nie ma nic lepszego, niż „nowy na scenie” kilkunastolatek zarejestrue się i wyrazi chęć dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi graczami – o to w tym chodzi, i oby więcej takich osób było! To jest sens istnienia wspólnej sceny FM, a nie pieprzenie o dupie maryni, z całym szacunkiem dla osób specjalizujących się w tymże. Ja sam zaczynałem w wieku 13 lat i kontynuuje tę pasję do dnia dzisiejszego.

Wyśmiewanie osób młodych jest dalekoidącym błędem i nie dość, że jest krzywdzące dla takich osób, to jest to jeszcze dla takich osób demotywujące. Paradoksem jest to, że często te szyderstwa padają z ust „strażników” moralności, którzy jednocześnie dumnie krzyczą o „zdradzie”, itp itd.

Tak na marginesie, ostatnie badania Megapanel/PBI Gemius dla naszego portalu pokazały, że główną grupą Czytelników CM Rev są osoby w wieku 25-34 lata (blisko 50% całości), pozostałe ~30% to osoby w wieku 18-24 lata, a poniżej 18 roku życia jest ~15% Czytelników. Proszę więc co poniektórych o stemperowanie swoich oszczerstw, ponieważ łatwo mijać się z prawdą.

 

 

Dziękujemy za wieloletnią współpracę CM Forum i jej Administratorom, życząc jednocześnie dalszych sukcesów i rozwoju – ku ogólnemu zadowoleniu polskich graczy serii Football Manager.

Odnośnik do komentarza

Boję się, że ten post może zniknąć, gdyż łamie dwa punkty regulaminu CMF, jednak osobiście prosiłbym, żeby administratorzy zostawili go ze względu na historię. CM Rev jest w tym momencie najdłużej istniejącą stroną na Scenie i jest ogromną częścią historii Football Managera w Polsce. Z samego szacunku dla historii byłoby miło jakby takie pożegnanie nie zostało usunięte. Jeśli chodzi o dyskusję, która zapewne za kilka minut się tutaj rozpęta - to już decyzja MT.

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się nawet odnosić do tych głupot, które wypisuje tutaj Speed. Powiem tylko tyle - odejdźcie z honorem i nie wypisujcie bzdur, że ze strony CMF nie było woli współpracy. Bo to za twoim udziałem CMF było od kilku lat izolowane, a wszystkie inicjatywy jakie wypływały pojawiły się ze strony CMF, ze strony redakcji CM Rev nie było żadnej woli współpracy. Nie wypisuj również bzdur, że jesteście na cokolwiek otwarci. Nigdy nie byliście i nie będziecie. Jesteście zapatrzeni w siebie i na tym poprzestańmy.

 

A nie podanie komuś ręki to nie jest przykład na czyjąś niedojrzałość, a przykład na to, że nie zniża się do poziomu kogoś, kto łże ubierając swoje kłamstwa w piękne słowa.

Odnośnik do komentarza

jako zwykły user też bym wolał aby post został. od tak. niech sobie będzie. każdy sobie pomyśli co chce.

ale...

1) Uważamy, że obecny model współpracy jest zły i destrukcyjny w długiej perspektywie dla wszystkich: dla CMF, dla stron, dla graczy. Model ten sprawia, że zanika konkurencja i chęć do ciągłego polepszania jakości swoich for/serwisów. Wszyscy popadają w marazm, ponieważ nie ma lepszej rzeczy niż zdrowa i motywuąca konkurencja. W ten sposób cierpią najbardziej gracze Football Manageraw Polsce.

np z tym się w ogóle zgodzić nie mogę. konkurencja konkurencją, motywacja, marazm itd. zawsze i wszędzie mogą wystąpić. ale autor zapomniał o jednej rzeczy, która akurat tu mi się wydaje zaje***cie ważna- W JEDNOŚCI SIŁA.

dokładnie to było widać jak dla mnie przy PLU nr 1. wszyscy gracze mogli się cieszyć. bez podziałów. a teraz?! co z tego, że będzie 10 PLU jak jeden będzie gorszy drugi trochę lepszy a i tak będzie naskakiwanie na siebie. ja tak to widzę.

chcecie to macie. osobiście jestem związany z CMF od 2007 roku i tak zostanie. będę zaglądał na CMRev jak dotychczas, ale forum jak dla mnie jest jedno- TO forum. są tu bardzo fajni ludzie w brew temu co niektórzy piszą. mam nadzieja iż większość (jak nie wszyscy), których tak czy inaczej znam pozostaną tu.

życzę powodzenia. dla CMRev i CMF.

Odnośnik do komentarza

A Wy chłopaki dalej chcecie przerabiać ten sam temat? Oczywiście każdy ma swoje argumenty, ale serio chcecie znów przechodzić w rozmowę o tym, że Sufler to było forum? Zostawcie już to, było wałkowane 1000 razy i tak nikt nikogo nie przekona, bo każdy wie najlepiej ;)

 

dokładnie to było widać jak dla mnie przy PLU nr 1. wszyscy gracze mogli się cieszyć. bez podziałów. a teraz?! co z tego, że będzie 10 PLU jak jeden będzie gorszy drugi trochę lepszy a i tak będzie naskakiwanie na siebie. ja tak to widzę.

Tej sprawy nie znam dokładnie, tylko tyle co słyszałem z różnych źródeł (choć głównie od ludzi z CM Rev oczywiście), to że na początku chęci miało wiele osób, ale później zostali przy projekcie tylko redaktorzy CM Rev, więc ciężko to było ciągnąć jako wspólny projekt. Więc w jedności siła tak długo, jak ta jedność oznacza współpracę kilku stron, a nie jednej pracującej pod szyldem wszystkich.

 

chcecie to macie. osobiście jestem związany z CMF od 2007 roku i tak zostanie. będę zaglądał na CMRev jak dotychczas, ale forum jak dla mnie jest jedno- TO forum. są tu bardzo fajni ludzie w brew temu co niektórzy piszą. mam nadzieja iż większość (jak nie wszyscy), których tak czy inaczej znam pozostaną tu.

Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Na CM Rev zbudowała się duża społeczność ludzi, którzy chcieli uzyskać większą możliwość interakcji ze sobą, większą swobodę rozmów (której Sufler, wierzcie lub nie, nie dawał). Oczywiście link do CMF wisiał i użytkownicy o tym wiedzieli, wielu z nich nawet tutaj dołączyło. Ale większość trzymało się CM Rev i nie dołączało/lub nie zostawało na CMF. Stronę tworzymy przede wszystkim dla użytkowników, więc w mojej opinii krok ten był jak najbardziej słuszny. Zresztą wielcy zasłużeni CMF ogłosili w Maryni, że "z przyjemnością nas pożegnają", więc chyba wszyscy są zadowoleni z takiego rozwoju sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Bo to za twoim udziałem CMF było od kilku lat izolowane, a wszystkie inicjatywy jakie wypływały pojawiły się ze strony CMF, ze strony redakcji CM Rev nie było żadnej woli współpracy. Nie wypisuj również bzdur, że jesteście na cokolwiek otwarci. Nigdy nie byliście i nie będziecie. Jesteście zapatrzeni w siebie i na tym poprzestańmy.

 

Twoje zdanie, Twoje prawo do własnej opinii. W mojej opinii projekty typu Polska Liga Update, które jako projekt scenowy ostatecznie musieliśmy ciągnąć sami jako redakcja, doskonale przeczą takim zarzutom.

 

Jesteśmy za współpracą, która będzie z pożytkiem dla fanów serii Football Manager w Polsce i będziemy popierać takie inicjatywy, niezależnie od negatywnych głosów.

 

Brudas,

Zdefiniuj pojęcie "jedności"? Ono funkcjonowało - według mnie - w ten sposób:

1) serwisy mają robić wszystko, bez przywileju korzystania z forum dyskusyjnego

2) CMF nie będzie robić nic, poza dyskusjami, otrzymując przywilej do korzystania z funkcji forum dyskusyjnego

 

o ile przez wiele lat ten model się sprawdzał, to w obecnych czasach jest on niepraktyczny i bardzo mało prorozwojowy, co jest złe dla wszystkich, a najbardziej dla graczy FM.

W mojej opinii nie jest to przejaw hipokryzji, tylko diagnoza obecnego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...